M vanraai huk krakt O <£>fp •6" j i_ b r LEIIMK Campagne tegen vandalisme moet nog even wachten e at Gemeente gaat zich beraden over pleintjes Claeverenblad in september ter discussie Vrije kavels Munnikhove Bosveld worden deze maand verkocht I Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden SCHILDERSBEDRIJF Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 13,10 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 2 JUL11981 -13e JAARGANG NO. 21 V üftvi !mC C 'J Deze week start de Leusder Krant een speciale aktie voor haar lezers. In opdracht van de BDU Krantenkombinatie, waarvan de Leusder Krant een onderdeel is, vervaardigde de Amersfoortse kun stenaar Johan van Bijsterveld vier aquarellen met landschappen uit onze regio: een polderboerderij, een IJsselmeerhaven, een Veluwse boerderij en een hoekje van de Barneveldse Beek. U als abonnee van de Leusder Krant kunt reprodukties van deze vier aquarellen in uw bezit krijgen. Elders in dit nummer kunt u er méér over lezen. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUI i Ver»chl|nt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Jij Kontrakten belangrijke korting. .eusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm), osse nummers: 60 cent per stuk. PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: is kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- s van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur ipend. Zaterdags gesloten. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te _pfifeiken onder teLnr.. .03420-16141 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Bij de gemeente gaat men zich beraden over de vraag, wat er met de verschillende pleintjes in Leusden moet gebeuren. Volgens wethouder Jan Wagenaar (VVD, Ruimtelijke Ordening) is het nodig, dat de gemeente op korte termijn een 'filosofie' over de pleintjes ontwik kelt. Er zijn, aldus de wethouder, nogal wat pleintjes in Leusden, die niet meer voldoen aan de wensen van de mensen, die er omheen wo nen. Wagenaar kwam met deze medede ling dinsdagavond in de maandelijkse vergadering van de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Orde ning. Er bereiken de gemeente met ze kere regelmaat klachten van omwonen den van diverse pleintjes. Regelmatig ook blijkt er verschil van mening te be staan tussen de gemeente en de bewo ners ove meest geschikte inrichting van een pleintje. Ook het raadslid Harm Offereins (SGP/GPV) vond het een goede ge dachte, dat de gemeente daar wat aan poogt te doen Maar hij wees er wel op, dat wenselijk is, dat de omwonenden van een pleintje het in ieder geval met elkaar eens zijn over een eventuele nieuwe inrichting van een pleintje. LEUSDEN - De discussie over wat er moet gebeuren met de boerderij „het Claeverenblad" aan de Hamers- veldseweg wordt in september voortgezet. Wethouder G. van Wou denberg kondigde tijdens de verga dering van de commissie welzijn aan dat B. en W tegen die tijd met een voorstel zullen komen. B. en W. reageren hiermee op brie ven van de sociaal-culturele raad, de oudheidkundige vereniging Flehite en enkele inwoners van Leusden. Ook komt er in september dus een antwoord op een nota van het CDA, waarin gepleit wordt voor het in stand houden van één van Leusdens weinige oudheidkundige monumen ten. Of er nu wel of geen geld te verwach ten is van de landelijke monumenten zorg werd maandagavond, tijdens de commissievergadering niet duidelijk. Mevrouw Verduin (PKL) adviseerde het college van burgemeester en wethou ders om maar snel een aanvraag in te dienen omdat ,,de pot van monumen tenzorg propvol zit". Wethouder Van Woudenberg zei ook kennis genomen te hebben van het gerucht Het ligt dan ook in de bedoeling om snel een aan vraag voor subsidie in te dienen. Ander zijds waren er ook geluiden dat monu mentenzorg geen cent meer in kas heeft. In welke richting het voorstel van B. en W. zal gaan: behouden of afbreken van de boerderij, werd maandagavond niet duidelijk Het ziet er naar uit dat alle belangstellenden en geïnteresseerden geduld zullen moeten hebben tot de kwestie in september opnieuw aan de orde komt. Twijfels in commissie R.O. over bijgesteld programma Claeverenblad 3 Start premiebouw Zwanenburg3 Fietspad Horsterweg mag van provincie aangelegd worden3 Moedermavo gaat op informele wijze van start 5 Gerard Cloosterman verlaat Don Bosco en de Salesianen. Marnix Kreijns sprak met hem7 Cay Noya bestaat 70 jaar 8 EXTRA: een interview met Johan van Bijsterveld naar aanleiding van exclusieve aktie voor onze lezers9 Loep op Leusden 12 en 13 Kantlijn13 Kijk op de film15 DOKTERSDIENST 941210 (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - "Hou Leusden heel, dat is pas wijs", met deze slogan wil het reclame- en marketingbureau Carefa B.V. uit Maarsbergen de ge meente Leusden een handje helpen met het tegengaan van het steeds groeiende vandalisme in deze ge meente. B. en W. van Leusden zien wel iets in de samenwerking met een marketingbureau. Veel raadsleden uit de commissie welzijn denken daar echter anders over. De vernielingen aan openbare eigen dommen blijken ieder jaar steeds grote re vormen aan te nemen Op dit ogen blik kost het de gemeente al ongeveer 80.000,- per jaar om alle aangerichte schade weer te herstellen. Het is dan ook niet zo gek dat er vanuit de ge meenteraad is aangedrongen om iets aan dit probleem te doen. De gemeentelijke afdeling weg- en wa terbouw, de instantie die het meest te maken heeft met de vernielingen, om dat zij de schade steeds moeten her stellen, heeft daarop het initiatief geno men om met een voorstel te komen. Men heeft daartoe contacten gelegd met instanties en organisaties die in het bijzonder bij de problematiek van het vandalisme zijn betrokken, zoals politie, onderwijs, jeugdraad en de werkgroep milieu-educatie van het CML. Voor het ontwerpen van een goede en verantwoorde voorlichtingscampagne blijkt er binnen de afdeling weg- en wa terbouw en ook binnen de gemeentelij- afdeling voorlichting onvoldoende tijd beschikbaar te zijn. Niet in de laatste plaats omdat het probleem erg gecom pliceerd is en er criteria ontbreken om tot een effectieve aanpak te komen. Het reclame- en marketingbureau Carefa heeft laten weten wel een cam pagne in Leusden te willen opzetten. Een dergelijke campagne zou dan ook als voorbeeld kunnen dienen voor een eventueel op te zetten landeiijke actie. Voor een gehele campagne denkt het bureau 28.000,- nodig te hebben. Voor een eerste fase, die beperkt zou blijven tot het vervaardigen van lespro gramma's voor de lagere schooljeugd, affiches en stickers zou men 10.000,- nodig hebben. B en W. stellen de raad voor het bedrag be schikbaar te stellen. Vrijwel de gehele commissie welzijn en onderwijs, zo bleek maandagavond, was het er over eens dat men over on voldoende informatie beschikt om ja te gen het voorstel te kunnen zeggen Ondanks een warm pleidooi van een medewerkster van de afdeling voorlich ting om het het reclamebureau in zee te gaan, bleef de commissie ,,nee" zeg gen tegen het voorstel. Als voorbeeld werd ondermeer aan gehaald de actie van de werkgroep mi lieu-educatie van het CML om met schoolkinderen de Liniedijk schoon te maken. Het is gebleken dat de kinde ren, die daadwerkelijk meegeholpen hebben met de schoonmaakbeurt, nu beter gemotiveerd zijn om niet meer achteloos vuil weg te werpen en vernie lingen aan openbaar groen achterwege te laten. Dergelijke acties kunnen ge heel uitgevoerd worden door vrijwilli gers en blijken een groot effect te sorte ren. De enige conclusie die wethouder G. van Woudenberg dan ook kon trekken uit de discussie in de com missie was dat iedereen wel „iets" wilde ondernemen tegen het vanda lisme, maar dat men, althans op dit moment, geen „ja" wil zeggen het collegevoorstel. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder Jan Wage naar (VVD, Ruimtelijke Ordening) heeft dinsdagavond aangekondigd, dat in de bedoeling ligt om de vrije sector kavels in de deelplannen Munnikhove/Bosveld deze maand te verkopen. Het gaat om 61 kavels, waarvoor de eerste 61 gegadigden van de wachtlijst voor vrije sectorka vels In aanmerking komen. Tegelijk zullen twee vrije kavels langs de Torenakkerweg en de Rozenhaag verkocht worden Die kavels kwamen vrij, nadat het noodwinkelcentrum Roo- 'zendaal' was afgebroken De gemeenteraad zal in zijn vergade ring van 17 juli aanstaande het besluit tot verkoop van de kavels nemen Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon ;033-y40y28 evers) den van penbare rdening college i tegen Hen van gens de lebben en wor- ir zeker ;ente of t op ge- /olgens lat nog gepro- igavond Jan Wa- loor ge- ermans. il sedert e dienst acht om andalis- contact nde in- )ep Mi- fil, de ad Het sultaten het nu Is in te van de Ie de (blijken die on- ht in iet col die de jenaar: i we te- cht niet ets aan leer P. in mar- bergen e. Dat cam- izou in deluke t willen prima omen. riaand /ellicht r zeker binden pagne ),- be- stantie en ko- s) an bur- heeft et plan ilf-zaak iarticu- urd op ophan- an Ga- ekocht ïrgelijk Hegen- omt te seweg, en het Wage- j) dins- CDA- edeeld Iscom- en sa- 'kendi- ok nog e bou- nmaat. het is wonin- >uwen. in om- te zijn 1. Wo- o wor- unnen ?n van wordt plaats ten na lening Ijdelijk 't Erf rzaakt circa den.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1