CDA: noodzaak buurtsteunpunten eerst nog eens onderzoeken Blijhof organiseert vakantiespeelweek !sl K O -©Tl «tHj- tir Motie wordt donderdag in werkgroep Midden- en Kleinbedrijf besproken Sloop voor reservering Zaterdag alvast voorproefje VANIIAAI* I1N LEHSRGK KRANT Vergadering werkgroep onderwijs Schoolraad niet bijeen Bejaardenuitstapje naar Openluchtmuseum Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Reimus&Snel FOTO-KOPIE NODIG? DINSDAG 7 JUL11981 - 13e JAARGANG NO. 22 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De fractie van het CDA in de gemeenteraad wil dat er een onderzoek wordt gedaan naar de levensvatbaarheid van de geplande buurtsteunpunten in Alandsbeek en Claeverenblad. Welis waar vormen beide buurtsteunpunten onderdeel van het bestem mingsplan Tweede Fase, maar de CDA-fractie is van mening, dat er inmiddels zoveel veranderd is, dat het al of niet uitvoeren van de buurtsteunpunten opnieuw overwogen moet worden. In de laatst gehouden raadsvergadering kwam het CDA met een motie van die strekking, maar deze werd aangehouden. Afgesproken werd om het onderwerp aan de orde te stellen in de eerstvolgende vergadering van de werkgroep „Midden- en Kleinbedrijf". Hetgeen aanstaande donder dag geschiedt. In het bestemmingsplan Leus den-centrum Tweede Fase", dat de gemeenteraad op 28 april 1977 vast stelde. werden een aantal winkel voorzieningen opgenomen. Deze omvatten, behalve een in twee fasen uit te voeren hoofdcentrum, ook een tweetal buurtsteunpunten. Een buurtsteunpunt wordt gevormd door een klein groepje winkels, waar voor namelijk dagelijkse levensbehoeften verkocht worden. Er werd ruimte voor gereserveerd in Alandsbeek, te gen Langenbeek aan en in Claeve- renblad/Wildenburg Maar al gerui me tijd staan de buurtsteunpunten nu ter discussie. De Leusdense winke liers, zich gesteund wetend door de Kamer van Koophandel, het Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) en het Koninklijk Nederlands Ondernemersverbond (KNOV), heb ben er meer dan eens op gewezen, dat zij realisering van de buurtsteun punten niet gewenst achten De on dernemers wijzen er op, dat er in Leusden nu in feite al sprake is van een lichte overbewinkeling. Bedrijf seconomisch zou verdere uitbreiding van het winkelbestand niet verant woord zijn. Verder lopen de toon bankbestedingen terug en komt het aantal inwoners van Leusden bij af ronding van de Tweede Fase lager te liggen dan was verwacht. In haar motie voegt het CDA daar aan toe: ..Bovendien constateren wij: - een sterk achterblijvende econo mische ontwikkeling t.o.v. de ver meende ontwikkeling; - dat reeds thans een teveel aan m2 winkelruimte aanwezig is in rela tie tot het huidige inwoneraantal; - dat wordt getracht op korte ter mijn een warenhuis van een nog nader te bepalen aantal m2 te realiseren, - dat t a v. het hoofdwinkelcentrum bij herhaling wordt gesproken van een noodzakelijke inbeddingspe riode; - dat zowel door de werkgroep Mid den- en Kleinbedrijf als door het CIMK, het KNOV en de K.v K. bij herhaling uitspraken zijn gedaan die wijzen op een gewenst uitstel van realisatie van de beide buurt steunpunten, totdat duidelijk uit onderzoek is gebleken, dat de rea lisatie gewenst dan wel noodzake- .lijk moet worden geacht." OUDEREN Het CDA geeft te kennen ook oor te hebben voor degenen, die wel voorstander zijn van realisering van de buurtsteunpunten. ..Wij erken nen", aldus de tekst van de motie, ,,dat in de richting van de bevolking en met name in de richting van de ouderen, alsmede in de richting van de middenstand uitspraken zijn ge daan en/of verwachtingen zijn ge wekt, die betrekking hebben op een voorgenomen realisatie van deze voorzieningen." Maar dat neemt voor de fractie van het CDA niet weg, dat de wenselijkheid van de uitvoering van de plannen ten aanzien van de buurtsteunpunten nog eens moet worden onderzocht. „Desondanks menen wij dat het zowel in het belang van de inwoners van Leusden is als in het belang van een verantwoord en aanvaardbaar ondernemersklimaat, wanneer on derzoek naar de levensvatbaarheid van de geprojecteerde voorzieningen wordt uitgevoerd. Dat - naar burge meester en wethouders mededelen - het buurtsteunpunt B1 vooral ten dienste staat voor de oudere bewo ners in de directe omgeving van dat buurtsteunpunt, spreekt ons alleen aan indien deze zorg voor deze cate gorie van inwoners voortvloeit uit de bewogenheid met deze categorie in totaal. Daar de overige oudere inwo ners elders in de gemeente van een dergelijke voorziening verstoken blij ven, spreekt ons dit motief op zich niet aan. Het bovenstaande in ogenschouw nemende stellen wij uw raad voor te besluiten: 1e De realisatie van de buurtsteun punten B1 en B2 uit te stellen, totdat uit het onder 2 genoemde onderzoek blijkt, dat de realisa tie geboden is. 2e. Burgemeester en wethouders te verzoeken om in overleg met de raad, de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf, het CIMK, het KNOV en de Kamer van Koop handel het onderzoek naar de wenselijkheid en noodzakelijk heid van de eerder genoemde voorzieningen ter hand te ne men en daarover aan de raad verslag te doen d.m.v. overleg ging van de onderzoeksresulta ten." AGENDA De motie werd in de raadsvergade ring van juni niet in stemming ge bracht. Op voorstel van burgemees ter Rademaker werd ze voor nadere behandeling doorverwezen naar de werkgroep „Midden- en Kleinbedrijf". Die vergadert aanstaande donder- dag Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (9 juli) en de CDA-motie is opge voerd onder punt 5: „Bespreking aanvullende winkelvoorzieningen: a. in Hamershof; b. op wijkniveau, mede in verband met de CDA-motie". De volledige agenda voor de werk groepsbijeenkomst, die vanaf 20.00 uur wordt gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveld- seweg 2, luidt als volgt: 1. Opening/inventarisatie vragen 2. Mededelingen 3 Vaststelling verslagen van de ver gaderingen van 7 en 27 mei 1981 4. Brief SRV 5 Bespreking aanvullende winkel voorzieningen: a in Hamershof b op wijkniveau 6. Inrichting Biezenkamp 7. Rondvraag 8. Sluiting LEUSDEN - Dit huisje op de hoek Hamersveldseweg/Noorderinslag is niet meer. Vorige week is het onder de slopershamer gevallen. Niet zonder reden, omdat in het kader van het bestemmingsplan Tweede Fase de vrijgekomen grond als reserveringsstrook moet gaan dienen voor een eventuele verbreding voor de Noorderinslag. De gesloopte woning was aangekocht door de gemeente. PROGRAMMA OPROEP (van één onzer medewerkers) LEUSDEN De vakantie voor de lagere-schooljeugd van Leusden be gint pas op vrijdag 17 juli. Toch vindt het bestuur van de speel- en rekre- atievereniging Blijhof nu al het mo ment gekomen om aandacht te vra gen voor de vakantiespeelweek, die zij organiseert in de week van 24 t/m 28 augustus, voor de meeste school gaande kinderen de laatste week van de grote vakantie. Als voorproefje voor de vakantieweek draait Blijhof zaterdag 11 juli een groot aantal te kenfilms TEKENFILMFESTIVAL Het tekenfilmfestival wordt a.s. za terdag gehouden in het clubgebouw van Blijhof aan de Ansfriduslaan 49 Omdat men rekent op een grote be langstelling worden er twee voorstel lingen gegeven. De eerste gaat van start om 10.30, de tweede om 13.30 uur. In beide gevallen worden er 11/2uur lang diverse tekenfilms ge draaid onder meer ,,de Roze panter" en „Popey" De films zijn geschikt voor alle leeftijdscategorièn. Ook niet-leden van Blijhof zijn zaterdag van harte welkom, voor hen bedraagt de toegangsprijs één rijksdaalder, le den betalen een gulden minder. VOORVERKOOP Gedurende een half uur vóór de filmvoorstelling kunnen belangstel lenden al zogenaamde passe-par- toüts kopen voor de vakantiespeel week van maandag 24 tot en met vrijdag 28 augustus. De prijs van een dergelijk toegangsbewijs bedraagt f 10,voor leden en f 15,— voor niet-leden. Als extra stimulans om zich nu al aan te melden wordt elk 25e passe-partout gratis weggegeven Leden moeten niet vergeten hun lid maatschapskaart van 1981 mee te nemen Ook zal het mogelijk zijn tijdens de vakantiespeelweek per dag een kaar tje te kopen, al betaalt men dan f 2,50 per dag (niet-leden f 3,50) De vakantiespeelweek is bedoeld voor kinderen vanaf 4 jaar. Elke dag kan men terecht vanaf 10.00 uur tot 15.30 uur Brood moet meegenomen worden, voorderestzorgt Blijhof. Op het programma van de vakantieweek staan tal van aktiviteiten Er zullen hutten gebouwd kunnen worden, men gaat vliegers maken, er komt een pottenbakker en een poppen kastspeler, er zal een „levend gan zenbord" gespeeld worden en ga zo maar door. De hele week zal men bezig kunnen zijn met enigerlei vorm van handenarbeid zoals timmeren, figuurzagen, boetseren, schilderen enzovoort. Bovendien gaan alle kinderen een dagje per bus naar het landgoed de Treek om in het bos allerlei spelletjes te doen. Ook zal het pijpestelen regenen, de aktiviteiten gaan in ieder geval door. Blijhof heeft gedurende de speel- week de beschikking over een enor me tent die op het speeltuinterrein staat opgesteld Blijhof organiseert de vakantie speelweek nu voor de tweede keer. Vorig jaar bleek de belangstelling voor het gebeuren erg groot. Om deze reden heeft het bestuur dan ook een beroep op de gemeente gedaan om de speelweek te subsidiëren zo dat men enkele speciale maatregelen (zoals een tent plaatsen) kan nemen. De gemeenteraad heeft inmiddels haar fiat gegeven aan het verzoek van Blijhof omdat ze van mening is dat een dergelijke aktiviteit gedurende de vakantie wel degelijk in een be hoefte voorziet Blijhof heeft nu echter nog drin gend behoefte aan vrijwilligers die één of meerdere dagen kunnen hel pen. Men denkt hierbij o.a. aan de wat oudere schooljeugd die nog vakantie heeft. Een telefoontje naar Hans Schutte (tel. 944139) of Rob Zant- voord (945121) wordt zeer op prijs gesteld. PEUTERS De kinderen beneden 4 jaar wor den door Blijhof niet vergeten. Het is uiteraard moeilijk om kinderen van 2 en 3 jaar een hele vakantieweek mee te laten doen. Toch wordt er voor deze groep ook iets gedaan en wel op vrijdagmorgen 21 augustus van 10 00 tot 12.00 uur Voor inlichtingen betreffende dit peuterfeest en zeer welkome opgave voor assistentie kan men terecht bij één van de organisatoren, tel. 945495. LEUSDEN De vergadering van de gemeenschappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs van de gemeente Leusden zal vanavond (dinsdag) geen doorgang vinden. Dit wegens gebrek aan voldoende agen dapunten. De eerstvolgende vergadering vindt plaats op donderdag 17 sep tember om 20.15 uur in het gemeen tehuis. - Vorig jaar was het Blijhof vakantiefeest een groot festijn LEUSDEN Het jaarlijks uitstapje van het comité „Ontspanning Bejaar den Leusden' vindt dit jaar op woens dag 2 september plaats. De reis gaat dit keer naar het openluchtmuseum in Arnhem. Na een kopje koffie is iedereen vrij de boerderijen, molens, enzovoort te bezichtigen. De duiven til die eens stond bij boerderij Prin senhof is ook in het openluchtmu seum te aanschouwen. Om drie uur wordt er thee gedron ken waarna de reis wordt voortgezet. Via de Veluweroute gaat men naar Woudenberg alwaar gedineerd zal worden Tegen zeven uur 's avonds is iedereen weer terug in Leusden. Voor deelname kunt u zich tot 8 augustus opgeven bij de wijkver pleegkundigen. - Old-timers in de Hamershof 3 - Don Bosco nam afscheid van Gerard Cloosterman 3 - SOHA wil crisis-interventie centrum voor alcoholisten 5 - Gewijzigd ontwerp Achterveldse premiewoningen 7 - Bijen in de kunst - Sport LEUSDEN De werkgroep On derwijs houdt maandag 13 juli een openbare vergadering die om 20.00 uur begint In de raadszaal. De agenda vermeldt 1 Opening. 2. Notulen 3 Mededelingen. 4 Commissie welzijn en onder wijs. 5. Leusdens Schoolhoofdenbe- raad. 6. Teldatagegevens per 16 april 1981 en gemiddelde aantal kleu ters c.q. leerlingen schooljaar 1980-1981 7. Verbetering begrotingspositie 1982 8. Energiebesparende maatrege len. 9. Funktioneren Veilig Verkeers- brigadedienst. 10. Onderwijsbegeleidingsdienst. 11. Voorzieningen integratie k.o- l.o 12. Muziekonderwijs 13. Vakleerkrachten. 14 Rondvraag. 15. Sluiting. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze fnspekteur bezorging, overdag te bereiken onder telnr. 03420-16141 Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties tv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1