Amersfoort Don Bosco nam afscheid van Gerard Cloosterman Kantongerecht Historische auto's in Hamershof Eendracht gaat door met juniorentoneel leustien leusder gerant rl Bijeenkomst Rooie Vrouwen Geen huisvrouwen- gymnastiek BURGERLIJKE STAND DINSDAG 7 JUL11981 plaatselijk nieuws LEUSDEN Woensdagavond 8 juli komen de Leusdense Rooie Vrou wen voor de laatste maal in dit sei zoen bijeen in „De Til" te Leusden- Centrum. Op de agenda staan het PvdA-con- gres, dat in september gehouden zal worden en de samenstelling van de kerngroep voor het komende jaar. Iemand zal de plaats in moeten ne men van Vera Joosten, die de kern groep gaat verlaten. Vanuit het bestuur komt de vraag of er vrouwen zijn die zich op willen geven voor de samenstelling van het partijkrantje en voor een werkgroep voor de campagne voor de verkiezin gen volgend jaar. De bijeenkomst begint zoals ge woonlijk om 20.15 uur, maar ditmaal wèl met gebak bij de koffie! Voor nadere inlichtingen kan gete lefoneerd worden met Ans van Ke- menade, telefoon 943552 Uit het Bevolkingsregister van Leus den blijkt dat in de periode van 25 juni tot en met 30 juni 1981 zijn: GEBOREN: 25 juni '81 Tamara, d.v. Z. A. Eijer en M, M. Haas. 26 juni '81 Jan, zv G. J. van de Lagemaat en T. van de Langemeen; Cornelis, z v. A J, Meerveld en M. J. L. van Hamersveld. 27 juni '81 Teunis Jan, z.v. J van Ravenhorst en T. J van Wessel. 30 juni '81 Amanda, d.v W Klijn en H C. Lamberts. OVERLEDEN: 25 juni '81 van Bentem, Anna Sophia, geh. met H. C. T. L. Crouwel, oud 86 jaar. 26 juni '81 van Eijk, Hendrikus. oud 87 jaar. GEHUWD: 26 juni '81 H. P C. Stuifzand en Y. J. M Hendriks, J. W Wisselink en M. Y. Hessel. Op de strafzitting van het kanton- gerecht van Amersfoort van 2 juli 1981 verscheen de heer B uit Apel doorn. Hij had zijn motorfiets uitge probeerd met een snelheid van 150 km omdat er een nieuw voorwiel op gemonteerd was .Waarom wilt U een snelheid van 150 km uitproberen, als U toch nooit harder dan 100 km. mag rijden?" informeerde de kantonrechter ,,Nou, voor als ik eens een keer een béétje harder rijd". Dit antwoord gaf de kantonrechter te denken. „Heeft U enig idee hoe veel doden en gewonden we in Ne derland in het verkeer hebben? Ge middeld 2000 doden en 60.000 ge wonden per jaar en de voornaamste oorzaak is te hard rijden, bovendien veroorzaakt uw leeftijdsgroep tus sen de 18 en 24 jaar de meeste ongelukken. U krijgt f 200,— boete en denkt u er aan, dit blijft 5 jaar op uw strafblad staan." PARKEEROVERTREDING De heer V uit Leusden had een boete gekregen voor een parkeer- overtreding. Hij had zijn auto voor zijn huis geparkeerd met 2 wielen op de stoep, gezien de verkeerssituatie ter plaatse en ter bescherming van zijn auto. De kantonrechter deelde DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Dinsdag 7 juli 20.00 uur: Werkgroep j Verkeer, raadszaal Donderdag 9 juli 19.30 uur: inschrij ving EHBO-cursus. De Heerd, Ber- kelwijk 33 Donderdag 20.00 uur: Werkgroep 1 Midden- en Kleinbedrijf, raadszaal Vrijdag 10 juli van 15.00 tot 21.00 uur: Vakantiemarkt Hamershof Maandag 13 juli 20.00 uur: Werk- groep Onderwijs, raadszaal ACHTERVELD Donderdag 9 juli 13.30 uur: bejaar- densoos, Ons Gebouw mee dat hij niet het juiste adres is voor kritiek op verkeerssituaties. Daarvoor moet men bij de gemeente raad zijn Daar de heer V. zich nu eenmaal niet aan de regels gehouden had, kon hij op een boete rekenen: f35,—. De heer v H uit Amersfoort had een boete gekregen wegens te hard rij den. Zijn auto was in Middelburg gesignaleerd, nummer, kleuren merk klopten, alleen ontkende de heerv H ooit in Zeeland geweest te zijn. ,,Had u uw auto dan soms uitge leend?" Nee, hij had de auto nog niet lang, had hem nooit uitgeleend en was ook niet van plan hem uit te lenen ,,Waar was u op 4 september 1980 dan?", wilde de kantonrechter weten. Ik had vakantie en was gewoon thuis." ,,Maar hoe komt het dat u later nog zo precies weet waar u die dag was?" ..Die eerste week van september waren de Keistadfeesten en daar ben ik met een vriend heen geweest ,,En hebt u soms ook een tochtje in uw vakantie naar Zeeland gemaakt?" Nee, verdachte hield voet bij stuk, hij had geen tochtje naar Zeeland gemaakt. De Officier vond dat ze het bewijs niet kon leveren en dat ver- dachteeeneerlijkeindruk maakte. Ze vroeg daarom vrijspraak. Ook de kantonrechter was van me ning dat twijfel gerechtvaardigd was en ook bij geringe twijfel moet vrij spraak volgen GEEN AUTOGORDEL OM De heer v.W. uit Maarn was aange houden omdat hij geen autogordel om had en kon toen vervolgens ook de vereiste papieren niet tonen, want die lagen thuis ,,Waar was u heen geweest?" „We waren naar zee geweest, kwa men terug van Scheveningen ,,En dat hele eind zonder gordel om en zonder papieren?" De heer v.W. kreeg vervolgens een lesje in verkeersveiligheid. ,,De men sen hebben geen idee van de krach ten Je ziet soms een moeder voorin zitten met een baby op schoot. Er zijn wel eens berekeningen gemaakt dat er zeven moeders nodig zouden zijn om die baby vast te houden Het is levensgevaarlijk om zonder gordel te rijden. U krijgt hiervoor een boete van f 55.en voor het ontbreken van de vereiste papieren f 25,—." Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktle: Bert Vos Marnix Kreijns (pl. verv.) Redaktle: Bertien Engelkens Caspar van Loo Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag-12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur Redaktle en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum Op werkdagen ge opend van 09.00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 50.40 per jaar, 25,70 per half jaar, 13,10 per kwar taal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dins dag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het ge val, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opne men met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepu bliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en histori sche foto's), bij vooruitbetaling van f 5, per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro 871441 t.n v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum Ongeveer drie tot vier weken na beta ling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSOER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De Hamershofwinke- liers streven ernaar iedere week de één of andere activiteit in hun winkel centrum te hebben Vorige week za terdag stonden er op 't Erf een vijf tiental oude auto's opgesteld, allen eigendom van leden van de Histori sche Automobiel Vereniging Neder land Het ging in dit geval niet om zulk heel oude karretjes, als we er tenminste van uitgaan dat de eerste auto's dateren van even voor 1900 De oudste, tevens één van de fraaiste auto's die op 't Erf stond opgesteld was een bestelwagen uit het jaar 1928 De heer Kroon, eigenaar van een houtdraaierij in Harmeien is de trotse bezitter van dit antieke voer tuig In 1976 heeft de huidige eige naar de bestelauto, een peugeot, ge kocht van een Parijse wijnhandelaar, die de auto gebruikt had om bestel lingen rond te brengen. Na een gron dige revisie van de auto kon de auto door de tegenwoordige eigenaar weer gebruikt worden voor hetzelfde doel het rondbrengen van bood schappen. Behalve dat de auto op nieuw in de lak is gezet, is er niets aan de bestelwagen veranderd. Zelfs het originele dakleer uit 1928 zit er nog op Ongetwijfeld is eroverelktentoon- gesteld voertuig wel een heel verhaal te vertellen. Echt bijzonder was ech ter de geschiedenis van de aanwezi ge Studebaker. Weliswaar niet zo heel erg oud, de auto dateert van 1937, maar toch uniek in zijn soort. Van dit type auto zijn er namelijk maar twee in Nederland ingevoerd. In 1937 was de Studebaker een van de meest luxueuze auto's en daarnaast ook ongetwijfeld de duurste. Toen- dertijd kostte een luxe Ford ongeveer f 1600,— Voor de Studebaker moest 4250,— neergelegd worden, deze prijs was inclusief de mistlamp van 23,— Dat deze auto toen echt su- "perlux was blijkt wel uit het feit dat hij beschikte over een ingebouwde ra dio, terwijl de eerste autoradio van twee jaar daarvoor dateert, De Stude baker beschikt over een 8-cilinder motor, terwijl de motorinhoud 8 liter is. Het is echter geen zuinige auto te noemen, het benzineverbruik is 1 op 3. Tot grote vreugde van de huidige eigenaar is de auto nog nooit ge keurd door de Rijksdienst voor het wegverkeer omdat er anders beslist wijzigingen aangebracht zouden moeten worden. Een verplichte keu ring is niet nodig geweest omdat bij de auto nog altijd het originele kente kenbewijs zit. MEERTONIGE HOORN De heer v.d B uit Amersfoort was beboet vanwege het feit dat in zijn auto een meertonige hoorn was aan getroffen De geluiden van zo'n hoorn lijken op die van zieken-, poli tie- en brandweerauto en zijn verbo den voor gewone auto's om verwar ring te voorkomen De heer v.d. B verweerde zich met de mededeling dat deze hoorn er al in zat toen hij de auto kocht, plus een gewone claxon ,,U had het er toch uit kunnen halen, gebruikte u deze hoorn dan wel eens?" „Jawel, dat is best geinig." „En waarom heeft u de boete niet betaald?" „Ik heb al een keer voor die andere hoorn een boete betaald en toen raakte ik in de war „Maar welke andere hoorn dan?'" „Nou, ik had er zelf nog één bijge maakt." Dat vond de kantonrechter toch wel het toppunt, hoewel de verwar ring met twee claxons en twee boetes wel begrijpelijk werd. Uitspraak, f 30,— boete. De heer H. uit Baarn zou door rood licht gereden zijn „Volgens mij sprong het net op oranje en ik heb gas gegeven om de kruising vrij te maken Bovendien stond de verbali sant op een plaats waar hij het stop licht niet kon zien," aldus het verweer van verdachte De kantonrechter merkte op dat het de bedoeling is dat men voor oranje stopt, tenzij er redelijkerwijs niet meer gestopt kan worden, maar dat het er in de praktijk op neer komt dat er nog 5 auto's gas geven. De heer H. had zijn vrouw, die naast hem in de auto gezeten had. als getuige meegenomen De kantonrechter legde haar het vuur na aan de schenen - hoeveel stoplichten waren ze ge passeerd? - herinnerde ze zich die dan alle maal? - Nee? Waarom die éne dan wel? - O, herinnerde ze zich alles wel goed. Was ze soms bang als haar man reed7 - Hij hield zeker van autorijden? - Hij reed zeker graag hard? Tenslotte werd besloten om de zaak aan te houden om de verbalisant te horen LOSLOPENDE HOND De heer K uit Eemnes, slecht ter been en bezitter van een hond, was zeer verontwaardigd tijdens de be handeling \)an zijn zaak. Hij was ge verbaliseerd omdat hij zijn hond los had laten lopen Die was hem ont snapt Naar hij zei liep de hond nog met de lijn aan zijn halsband en omdat hij slecht ter been was. kon hij hem niet zo snel weer te pakken krijgen. Maar daarbij kwam dat zijn hondje tevens verdacht was geweest van het doodbijten van een aantal schapen Een onderzoek van de maaginhoud had overigens niet uit gewezen dat deze hond de dader was geweest De kantonrechter kon niet aan de heer K. duidelijk maken dat hij daar niét voor terecht stond en de ver dachte bleef maar doorpraten over het feit dat het zijn hond niet geweest kon zijn. Boete f 25,— of 1 dag hech tenis „Dan maar 1 dag hechtenis, f 25,— heb ik niet!" Nog bij de deur riep hij woedend dat er zoveel honden in zijn buurt rondliepen, waarvoor nooit een be keuring gegeven wordt VERLOREN/WEGGEVLOGEN Plastic tas met gymschoenen, shirtje en broekje: kleine portemonnee met 160 gulden, zwart rood trainingsjack: blauwe herenportemonnee met 30 gul den; blauw Engelse grasparkiet; sleu telbos met bruin leertje „Opel"; GEVONDEN Dozen, groene gordijnkoorden, brui ne bril; rood etui met Daf autosleutels; 2 kostuums, 2 pantalons; 1 trui, en 3 over hemden. sleutelbos met 4 sleutels en houten klompje; sleutelbos met 6 sleu tels. LEUSDEN Deze en volgende maand is er geen hulsvrouwengym- nastiek In de kruisgebouwen van Leusden-centrum en zuid. In september wordt de draad weer opgepakt Huisvrouwen die zich voor het nieuweseizoen willen aanmelden of meer informatie willen, kunnen bellen: 946561 (van één onzer medewerkers) LEUSDEN De toneelvereniging „Eendracht" heeft besloten definitief door te gaan met een afdeling junio rentoneel. In feite is dit een bevesti ging van een situatie die al sinds begin vorig jaar bestond. In het kader van de Oranjefeesten bracht een kin dertoneelgroep van de Eendracht het sprookje „Koning Toermalijn verliest zijn pijn" op de planken voor zo'n tweehonderd Leusdense kinderen. In 1979 had de Algemene Leden vergadering van de toneelvereniging het besluit genomen, dat een poging ondernomen moest worden om te komen tot een jeugdtoneelafdeling. De vaste regisseur van Eendracht, de heer N G. Pieters, begon in de herfst van 1979 met een veertiental kinde ren in de leeftijd van 8 tot 12 jaar een toneelstuk in te studeren Op 29 april 1980 trad de jeugdtoneelgroep voor het eerst naar buiten, in de feesttent van de oranjevereniging. Ook dit jaar heeft het jeugdtoneel van Eendracht al twee optredens achter de rug Voor familieleden en andere goede bekenden werd op 31 januari het toneelsuk „Reis naar de maan" opgevoerd in het Ros Beyaart. Twee maanden later werd hetzelfde stuk nog eens op de planken gezet voor de bejaarden in het Amersfoort- se „Van Randwijckhuis". Onlangs besloot de ledenvergade ring van Eendracht om definitief door te gaan met het juniorentoneel. Hier mee wordt de proefperiode dus defi nitief afgesloten. Met het besluit van de vergadering werden ook de regle menten van de toneelvereniging zo danig gewijzigd dat er ook officieel plaats is voor een juniorenafdeling. Van de jeugdtoneelafdeling kunnen kinderen tot maximaal 15 jaar lid zijn, daarna zal men met de „groten" mee moeten doen De dames Dicky Rep en Clementi ne Stellaard zullen de leiding op zich nemen van de jeugdafdeling. De re petities voor de volgende uitvoering starten op dinsdag 6 oktober a.s., aanmeldingen voor deelname moe ten uiterlijk 18september binnen zijn Houden de jongeren pas in januari van het volgend jaar hun toneeluit voering, de senioren denken al eind november op de planken te kunnen. Zij beginnen echter al op 25 augustus met hun repetities. De toneelvereniging „Eendracht" is één van de oudste Leusdense ver enigingen, zij werd al in 1933 opge richt. Het moment dat de vereniging vijftig jaar bestaat ligt niet zo erg ver meer weg, reden waarom men nu al denkt aan een uitgebreide viering van het jubileum. Voordat de auto's bij de Hamershof werden opgesteld hadden de leden van de Historische Automobielver eniging eerst een ritje door Leusden- centrum gemaakt. De vereniging is in tegenstelling tot een groot aantal andere autoclubs, niet merkgebon- den. Ook past de vereniging geen selectie toe bij het aannemen van nieuwe leden. Men gaat er van uit dat wat voor de één een historische auto is, voor de ander een „modern karre tje" is. ledereen die vindt dat hij beschikt overeen historisch voertuig kan lid worden van de vereniging. De bijna 600 clubleden van de HAV be schikken over meer dan 150 verschil lende, bekende en minder bekende merken personenauto's, dwerg auto's. vracht- en bestelwagens. Op verscheidene plaatsen in het land wordt er éénmaal per maand een bijeenkomst belegd, soms gevolgd door een rit. De bijeenkomsten wor den gehouden onder de naam „kof- fiekletsen", wat duidelijk maakt dat er binnen de vereniging een gezelige sfeer heerst. Verder geeft de vereni ging een verenigingsblad uit onder de titel HAV VARIA A.s zaterdag geen activiteit op en om de Hamershof. Deze keer is er een dag eerder, op vrijdag 10 juli het één en ander in het winkelcentrum te beleven. Onder de titel „Inpakken en wegwezen", wat uiteraard slaat op de vakantie, wordt er van 15.00 tot 21.00 uur een vakantiemarkt gehouden in de Hamershof. Behalve een twintigtal winkeliers die in een marktkraam zul len inhaken op het vakantiethema zijn ook een aantal „buitenstaan ders" aanwezig. Men verwacht In de Hamershof een presentatie van de vereniging Veilig Verkeer, de Rijkspolitie, de RAI (Blij dat ik rij) en enkele bankinstellingen. Ook kan men de autobanden na laten kijken en de Instelling van de auto lichten laten controleren. Na de actie van vrijdag zal het even stil worden rond de Hamershof. Men is echter al druk bezig met de voorbe reiding van het feest rond het éénja rig bestaan van het winkelcentrum. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Met een receptie heeft Don Bosco jongstleden vrijdag afscheid genomen van Gerard Cloosterman, thans nog adjunct-di recteur van het internaat aan de Do- deweg. Enkele tientallen belangstel lenden kwamen Cloosterman de hand drukken. De vertrekkende ad junct werd onder meer toegesproken door de provinciaal van de congrega tie der Salesianen. Zoals bekend, verliet Cloosterman onlangs diecon- gegratle. Daarmee kwam tevens een einde aan zijn dienstverband bij het internaat, dat 24 jaar geduurd heeft. Vrienden, bekenden, oud-leerlin gen, leden van het bestuur van de stichting Jeugdraad Leusden, de am bulant functionaris voor het jonge renwerk Pim van Esch en CDA-wet- houder voor welzijn en onderwijs, Gijs van Woudenberg, behoorden tot degenen, die vrijdagmiddag tussen vier en zes uur de receptie van Cloos terman bezochten Behalve de ver schillende sprekers, konden zij ook een optreden van de groepsleiders en groepsleidsters van het internaat aanhoren en aanschouwen De groepsleiding schetste op lichtvoeti ge wijze de wederwaardigheden van Cloosterman tijdens zijn werkzaam heden op Don Bosco Zij deden dat in de vorm van een lied, waarbij de toegezongen Cloosterman verschei dene nuttige geschenken kreeg over handigd. Tijdens de receptie bestond er te vens de gelegenheid om kennis te maken met pater A. Maat, die ver scheidene taken van Cloosterman op Don Bosco gaat overnemen. Overi gens krijgt Cloosterman als adjunct directeur geen opvolger in die func tie Hijzelf keert na de vakantie terug in het onderwijs. In Soest gaat Ge rard Cloosterman les geven aan een technische school. - Gerard Cloosterman schudt handen van vrienden en bekenden ti/dens de receptie ter gelegenheid van zijn afscheid van Don Bosco

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3