l Gewijzigde versie ontwerp premie-A woningen Achterveld Amusante ringsteek wedstrijd bij De Singels Werknemers De Vor verrasten collega met „Abraham" Tour de Junior lj DEZE WEEK NAAR WELSTANDSCOMMISSIE Leusder Krant Straatnamen gewijzigd D.W.S. organiseert rommelmarkt Ie—site»* krant FOTO-KOPIE NODIG? Achtervelds nieuws Rozendaaüaan 9 Leusden-C ACHTERVELD Van 20 tot en met 25 juli wordt in Achterveld de 24e Tour de Junior gehouden. In 27 ploe gen doen aan de wedstrijden 134 rennertjes deel, waarondereen 15-tal meisjes. Peter Terpstra, in de ploeg van de Leusder Krant, is de enige Leusenaar in het internationale ge zelschap van Nederlanders, Duitsers (4), Engelsen (4) en Schotten (4). Dankzij de medewerking van zeer veel gastgezinnen in Achterveld en omgeving hebben vrijwel alle deelne mers tijdens de wielerweek onderdak gekregen. Voor nog een beperkt aan tal rennertjes zoekt Johan Ossendrij ver. voorzitter van de huisvestings commissie, contact met de laatste tourmoeders (telf 946126) Elke avond om 18.45 uur (woens dag in verband met de braderie een kwartier eerder) worden de etappes gereden, dinsdagmorgen om 10 00 uur de ploegentijdrit en vrijdagoch tend om 9.30 uur de persoonlijke rit tegen oe Mok Ue slotrit is zaterdag middag om 13.00 uur. waarna om 20 00 uur de grote prijsuitreiking be gint in Ons Gebouw Woensdagoch tend om 10.00 uur wordt de mini-tour gehouden voor Achterveldse kinde ren van 4 tot 12 jaar (aanmelden bij mevrouw Meinten. Hendrik van Vian- denstraat 9) en donderdagochtend komen de tourmoeders, de dames van de EHBO en de echtgenotes/ver loofdes van de tourmoeders bij Wout Meinten op de koffie. (Van één onzer verslaggevers) X4 LEUSDEN/ACHTERVELD - De wel- I standscommissie kan deze week W* van de architecten Willem van Eys en Ui Ivar Hopstaken een ontwerp-teke- ning verwachten van de eventueel •v» toekomstige premiekoopwoningen A in het herziene bestemmingsplan voor Achterveld. Dit ontwerp is een Ni gewijzigde versie van de eerste teke ning van beide architecten, die zij be gin mei van dit jaar presenteerden. De wijzigingen zijn na overleg met de gegadigden voor de premiekoopwo ningen aangebracht. De veranderingen in de ontwerp- schets hebben niet geleid tot een verho ging van kostprijs van de woningen. Het uitgangspunt van Van Eys en Hopsta ken én de Achterveldse-Leusdense aannemerscombinatie Bouwmeester/ Middelaar/Schoonderbeek, die de hui zen wil bouwen, om met de meeste wo ningen beneden de 90.000 gulden (ex clusief grond) te blijven, staat daarom nog steeds rechtovereind Een midden woning in het plan van de architecten heeft een kostprijs van iets meer dan 88 000 gulden. Inclusief de grond en het renteverlies moet zo'n type huis on geveer 115 000 gulden gaan kosten. Het duurste type woning (met een ge deeltelijke kap) zou een bedrag van minder dan 145.000 gulden moeten op brengen, inbegrepen de grondprijs GEEN ROOKKANALEN Van Eys en Hopstaken hebben, uit gaande van de 25 geplande premie koopwoningen A, zestien huizen met een zogeheten afgeschuind plat dak en negen woningen met een gedeeltelijke kap ontworpen. In de oorspronkelijke schets kwamen alleen types voor met een plat dak Op verzoek van de poten tiële kopers hebben de twee architecten in hun ontwerp meer metselwerk toege past in de gevels en hebben zij de rookkanalen, waarop binnen een open haard en buiten een barbecue kan wor den aangesloten, weggelaten De wo ningen met een gedeeltelijke kap zijn in ruimte groter dan die zonder kap. Het is nu de vraag of de welstands commissie en de afdeling stedebouw- kunde zich kunnen vinden in het ont werp van Van Eys en Hopstaken. Dan kan pas uitsluitsel worden gegeven of dit type woningen in Achterveld ge bouwd worden De huizenbouw in Achterveld zal in september worden gestart. Het is de bedoeling in het herziene bestem mingsplan ook nog een aantal (7-10) premie-B woningen, woningwetwonin gen en vrije sector-huizen te laten verrij zen ACHTERVELD - Zaterdag werd door de landelijke Rij- en Ponyver eniging De Singels een onderlinge ringsteekwedstrijd gehouden. Er werd zowel door ruiters te paard als door de ponyruiters deelgenomen. De wedstrijden werden gehouden op het terrein gelegen langs de vijver. Bij het ringsteken moesten de ponyrij ders de spits afbijten. Het was ver plicht om tijdens het steken van de ringen in galop te rijden. Er konden In totaal vier ringen worden gestoken. Na de pony's waren het de volwasse nen die hun kunnen op dit gebied konden tonen. Het bleek wel dat het geen eenvoudige opgave was om de ringen aan de stok te krijgen. Ook bleek dat men wel goed vast in het zadel moest zitten. Dit ondervon den ook twee ruiters die er blijkbaar niet op berekend waren dat hun paard plotseling aan het eina van ae baan zou kunnen stoppen. Van ruiter te paard werden zij gedegradeerd tot zandruiter. BEHENDIGHEIDSSPEL Ter afwisseling werd er ook een behendigheidsspel gedaan De be hendigheid van de ruiters werd goed getoetst De ruiters moesten op hun paard of pony een bal op een lepel via de slalombaan naar de overzijde brengen en daar in een emmer wer pen Dit moest dan in de kortst moge lijke tijd gebeuren. Ook dit was niet al te gemakkelijk. Zowel bij het ringste ken als bij het slalom rijden moesten allen driemaal het parcours afleggen Dank zij het zeer goede weer was er ook van de zijde van het publiek een vrij grote belangstelling De dag werd afgesloten met een zeer gezellige barbecue. Tijdens de ze barbecue werden de prijzen uitge reikt. Bij het ringsteken was de eerste prijs bij de jeugd voor Pascale Hus tings die tevens de wisseibeker in ontvangst mocht nemen. Caroline Schimmel en Denise Stevens werden respectievelijk 2e en 3e Bij de paardruiters behaalde Jos van Dijk de eerste prijs en de wissel beker. Carol van Oevelen werd 2e en Majorie Verhoef 3e. Bij de behendigheidswedstrijden werd bij de jeugd Marcel Schimmel 1e, Anita Rutte 2e en Hannelies Ra- vensloot 3e. In de categorie paarden was het Jacqueline de Vette die 1e werd, Lia Kerkhof 2e en Janny Bok- kers 3e. ACHTERVELD Donderdag werd de heer J. van Ginkel, wonende aan de Stoutenburgerweg 50 jaar. Dit was zijn collega's bij de firma De Vor niet ontgaan. Toen de heer Van Ginkel die morgen op zijn werk verscheen werd hij door alle collega's met een hartelijke gelukwens ontvangen. Groot was de verwondering van Van Ginkel toen hij werd geconfronteerd met een levensgrote Abraham. Deze Abraham was gekleed in de werkkleding en stond opgesteld tus sen twee mini traktoren. Het geheel had betrekking op het werk van Van Ginkel die als chefmonteur werk zaam is bijde Fa. De Vor. Het was niet alleen het feit dat Van Ginkel vijftig jaar werd dat men er zoveel werk van had gemaakt, doch hij is ook 35 jaar in het bedrijf werkzaam. Als leerling monteur is de heer Van Ginkel be gonnen bij het traktorbedrijf van de toenmalige Fa Jan v d. Kooy ,,Als jongen van vijftien jaar ben ik indertijd bij de firma Van der Kooy begonnen," aldus Van Ginkel. „Ik kwam in dienst als leerling monteur Na enkele jaren werd de zaak overge nomen door de firma De Vor Daar ik het bij het bedrijf goed naar mijn zin had ben ik gebleven Ik ben nu chef monteur Er is in die jaren wel heel wat veranderd op het gebied van de landbouw bedrijfsmechanisatie Ik heb deze gehele ontwikkeling mee gemaakt en heb het ook bij kunnen houden Mijn werk heb ik steeds met plezier gedaan en doe dat ook nu nog Ook de omgang met de leiding en mijn collega's is heel goed Dit is ook de stimulans om je werk met plezier te doen De ene dag gaat het natuurlijk wel eens beter dan de an dere. maar dat is normaal Ik hoop voorlopig nog in een goede gezond heid mijn werk hier te kunnen blijven doen voorgevel zijgevel ACHTERVELD De straatnamen „Jannendorperweg" en „de Verjaeg- de Ruyterwegzullen met ingang van 1 augustus 1981 gewijzigd worden in ,,'t Jannendorp" respectievelijk „Ver jaagde Ruiterweg" ACHTERVELD De muziekver eniging D.W.S. zal ook dit jaar weer de inmiddels traditionele geworden rommelmarkt organiseren. Deze rommelmarkt wordt gehouden op za terdag 18 juli op het terrein van de familie H. Huppelschoten aan de Jan van Arkelweg, Vanaf 's morgens 10.00 uur is iedereen die belangstel ling voor deze rommelmarkt heeft weer van harte welkom. Ook nu is er weer een zeer grote verscheidenheid van goederen die te koop zijn en er is zeker voor elk wat wils. De opbrengst komt geheel ten goe de aan de vereniging voor vervanging van enkele instrumenten, de hoogno dige reparatie van instrumenten en de aanschaf van enkele nieuwe uni formen. Degenen die nog goederen heb ben die zij voor deze rommelmarkt willen afstaan kunnen deze afgeven of eventueel mededelen aan Hans Janssen, Van Oldenbarneveltstraat 25, tel 03425-2057 en Jos Hoefkens. Emelaarseweg 19A. tel 03425-2083 achtergevel DINSDAG 7 JUL11981 Het oorspronkelijke ontwerp. De nieuwe versie van de architecten zijgevel zijgevel cxhtergevel voorgevel zijgevel

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7