O* Ruim 1100 deelnemers bij zwemvierdaagse 9 o. Jeugdjudokampioen- schappen van Leusden Bridgeclub '80 had goed seizoen Woensdag 22 juli, braderie in Achterveld Loop der bevolking Korfbalclub uit bestuursimpasse Eerste helft hockey competitie I Opruimen gifvondsten in Utrecht kost 10-13 miljoen Voorverkoop passe-partouts vakantieweek Blijhof Feestdag Hummeltjeshonk Leusder Krant ft Rondje Leusden (2) SPORT HIT HET l IMHJTIErKAPiW FOTO-KOPIE NODIG? Zo druk is het iedere avond tijdens de zwemvierdaagse in Bavoort (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Ruim 1100 Leusdena- ren duiken deze week vier avonden in het zwembad Bavoort om er tien baantjes te trekken. Zij doen dat in het kader van de zwemvierdaagse, die dit jaar een record-aantal deelne mers trekt. Vandaag is de vierde dag, terwijl morgen de finale-avond plaatsvindt. Deelnemers aan de zwemvierdaag se zwemmen in vijf dagen tijd vier keer 500 meter. Zij worden daartoe van maandag tot en met woensdag iedere avond tussen 18 30 en 20 30 uur in de gelegenheid gesteld. In Bavoort heeft dat deze week avond aan avond ge zorgd voor een lange rij wachtenden en een boordevol bad Want het is natuur lijk niet niks. wanneer meer dan 1100 enthousiastelingen van jong tot oud in twee uur tijds tien baantjes moeten trek ken. Maar met wat geduld van de deel nemers en dank zij de inspanningen van 't zwembadpersoneel en leden van de Leusdense zwem- en poloclub „De Haaien" lukt het tot nog toe allemaal wel. Toen maandagavond bleek, dat één kraampje te weinig was voor het teruggeven van de deelnemerskaarten werd er meteen een provisorische op lossing gevonden En dinsdagavond stonden er gelijk meerdere kraampjes, zodat er beduidend minder lang ge wacht behoefde te worden. Al met al is de zwemvierdaagse een plezierig gebeuren, waaraan ook nog een aantal attracties verbonden zijn. Zo ligt er de hele week een gigantisch luchtkussen in Bavoort, waarop naar hartelust gesprongen kan worden. Ver der vermeldde het programma voor de ze week onder meer een touwtrekwed strijd over het bad en een spuitbalwed- strijd. Morgenavond kunnen deelnemers hun prestatie beloond zien met een me daille. Brons voor wie de eerste keer meedoet, zilver voor degenen die voor de tweede keer meedoen, en goud voor wie zich voor de derde of nog meer keer inschreef. Maar wat natuurlijk belangrij ker is dan de onderscheiding: vele hon derden Leusdenaren kunnen deze week weer eens merken, dat zwemmen 'i T3IT een prima vorm van lichaamsbeweging is. Daar gaat het de Izpc ,,De Haaien" en de medewerkers van zwembad voort in de eerste plaats om. Ba- LEUSDEN - Maandag zijn onder leiding van hoofdscheidsrechter J. Blom en trainer R. Huffenreuter de jeugdjudokampioenschappen van Leusden gehouden. De resultaten vindt u hieronder. Vanwege de vakantie worden van 18 juli tot en met 24 augustus geen lessen gegeven. Wel zijn onder meer de Leusdense judoka's welkom op de traditionele spelinstuif op woensdag 22 juli in de sportschool aan de Grote Haag te Amersfoort. Aanvang 14.00 uur. Uitslagen 6-7 jaar licht: 1 Robert Bijlsma, 2 Wou ter Jonkman, 3. Johan van Ree, 4 Mer- vin Scheuerman. 6-7 jaar zwaar: 1 Arjan Bloemink, 2. Serge Terpstra, 3. Pascal Frankevoort 8-9 jaar licht: 1. Barry Voeten, 2. David Krielen, 3. Edwin Cornelis- de Jager. 8-9 jaar zwaar: 1 Harold Profitius, 2 Ivar de Ruyter, 3. Vincent Koopman, 4. Arjan v.d. Belt. 10-11 jaar licht: 1 Erik Cornelissen, 2. Peter van Loon, 3. Edwin Cornelis sen, 4. Erwin Beek. 10-11 jaar zwaar: 1 Sander de Wilt, 2 Robert Nijhuis, 3. Erwin Vriends, 4. Edith Blom 12-13 jaar licht: 1 Maarten Verhoe ven, 2 Edward op 't Eind, 3. Ronald Bleeker, 4 Henk Havens. 12-13 jaar zwaar: 1 Arthur Rombout. 2 Bart Borgman. 3. Bas Bingers. 14 jaar licht: 1 Harro Verhoeven. 2 Robert Boersema. 14 jaar zwaar: 1Onno Spaargaren, 2 Gerard Blankenstein, 3. Dio Nyessen. LEUSDEN/CENTRUM - Tijdens de laatste bijzondere vergadering van korfbalclub Antilopen op 10 juni j.l.) heeft het bestuur haar functies ter beschikking gesteld. Met het verzoek om aan te blijven tot de a.s. algemene vergadering in september, heeft een drietal „informateurs" zich bereid verklaard een oplossing van het pro bleem te zoeken. Het ziet er naar uit, dat de korfballers binnenkort weer uit de impasse zullen komen. De heren J Costa, H Kreijne en R Urbach hebben vrij snel de zaak kunnen klaren Het ligt in hun bedoeling om aan de algemene vergadering goedkeuring te vragen voor de benoeming van de navolgende bestuursleden: Mevr. M Costa (voorzitter) en de heren B. Hue- ting (penningmeester), H Kreijne (se cretaris), C Van Buren (technische za ken), F. terMaten (persen propaganda), R Urbach (jeugd) en B. Oudenaarde (algemene zaken) Als het voorstel wordt aangenomen doet het fenomeen ..vrouwelijke voorzitter" ook in Leusden haar intrede' LEUSDEN/CENTRUM - Het eerste volledige seizoen van de vorig jaar 19 mei opgerichte Bridgeclub '80 te Leusden is afgelopen maandag met een gezellige zomerdrive afgesloten. Aan tien tafels gaven de „Tachtigers" elkaar flink partij. Deze tweede Leus dense bridgeclub is in de achter ons liggende maanden niet veel naar bui ten getreden, omdat de organisatori sche opbouw nog gestalte moest krij gen. Inmiddels is de wintercompetitie 1980-1981in drie series van zes speel avonden. tot een einde gekomen met. wat de tien paren in de A-groep betreft, de navolgende ranglijst Mw Kelder/Hr. Kleinveld 54.59% Echtp. Van Beek 54,02% Echtp. Van Zomeren 53,34% Echtpaar Belderok 52,50% DD.Braggaar/vanRooijen 52,36% Echtp. van Daele 52,20% HH. van Galen/de Geer 52,02% Echtp. Hikke 51,21% DD. Bosboom/de Koning 51,04% Echtp Huurdeman 50,57% Het gezelligheidskarakter van de ver eniging uit zich vooral in de zeer goede opkomst Per 1 januari 1982 heeft de BC '80 zich als lid van de Nederlandse Brid ge Bond aangemeld, zodat ook de uitge sproken competitiespelers aan hun trekken kunnen komen. De op maan dagavonden van 20 00 tot uiterlijk 24 00 uur in Krakhorst (de Wetering) spelende BC '80 heeft op dit moment 44 leden. Uitbreiding van het ledental met maxi maal 12 dames en/of heren (ook alleen staanden zijn welkom) ligt in het voorne men Aanmeldingen te richten aan se cretaresse Marty Braggaar (telf. 941740 maar bij voorkeur schriftelijk p/a Rietgors 3, Leusden-Centrum). Het nieuwe seizoen begint op 7 sep tember a.s. LEUSDEN/CENTRUM - De eerste helft van de begin september aanvan gende competitie 1981-1982 voor het standaard-herenteam (in de 1e klas se D) van de MHC Leusden omvat de navolgende wedstrijden: 6 sep Doetinchem - Leusden; 13 sep. Leusden-Upward; 20 sep Henge lo - Leusden; 27 sep. Leusden - Gras piepers; 4 okt. Leusden - Ede; 11 okt Tempo'41 -Leusden; 18okt Leusden- GHBS, 25 okt. GCHC - Leusden. 1 nov. Leusden - Groningen Voor Dames 1 in de 4e klasse D is het wedstrijdschema: 6 sep. Holestick - Leusden; 13 sep. Leusden-Dorsteti; 20 sep. Hoevelaken - Leusden; 27 sep Leusden - Doorn; 4 okt Bunschoten - Leusden; 11 okt. Leusden-Phoenix; 18 snirr U vindt toch wel goed, dat ik nog even en met excuses aan Dick Willigenburg terug kom op het mijn inziens meest smaakmakende deel van de onlangs verreden Ronde van Leusden De proef van Ties Veldman om een voorwedstrijd van pure amateurs te organiseren, mag zeer geslaagd worden genoemd. Er is wat gelachen, die avond en met een beetje meer tam-tam vooraf had het deelnemersveld wellicht nog veel groter kunnen zijn. Veel spijt heerst bij hun, die niet meegedaan hebben, hetgeen niet wegneemt, dat nu reeds gerekend wordt op een herhaling van de onderneming in het volgende jaar Ik heb renners, ploegbazen, een mas- seuze en nog een paar gewone Leus denaren gesproken, die in 1982 beslist (weer) van de partij zullen zijn. Zelfs als het parcours over de talrijke cols (vrij vertaald: verkeersdrempels) van de Walstro zal lopen Er wordt al weer driftig aan de eigen conditie en aan die van het trap-apparaat gesleuteld De lokale rij wielhandel heeft vrijwel geen racefiets- folder meer in huis en Peter Post had nog even langs willen komen, ware het niet, dat hij met zijn Ralleighs toevallig net op vacantie in Frankrijk is. De geruchten worden niet tegenge sproken, dat nu al ploegen worden ge vormd voor de volgende gentleman- koers en diverse sponsors staan garant om de coureurs en coureuzes niet nog maals slechts om de baard van de keizer op de fiets door het dorp te laten jakke ren. De eerste reeds toegezegde pre mie is ,,een meter pils", waarmee (naar ik aanneem) de gebruikelijk inhoud wordt bedoeld van een rijtje bierglazen NAAST elkaar ter lengte van die af standsmaat, want OP elkaar zou ook nog kunnen, doch geeft meer geknoei en minder glazen. Als één schaap - in dit geval een premie - over de brug is, volgt de rest vanzelf Ik kom volgende jaar tijdig terug op dit grapje, zodat kandi daat-deelnemers op het juiste moment hun bandjes en zichzelf op spanning kunnen brengen Met de politie wordt afgesproken, dat tijdens de koers geen snelheidscontrole zal worden gehou den en wellicht houdt Hermandad de blaaspijp in zijn binnenzak. Het gaat im mers om het principe, dat meedoen hoe dan ook belangrijker is dan winnen PC. WIELRENNEN. Inde Ronde van Ede werd Dick Willigenburg bij de amateurs 3e achter Jos Alberts en Steven Brooks. Johan Ossendrijver werd 8e bij de lief hebbers In de Ronde van Hoogkarspel finishte Ossendrijver als 9e. okt. Leusden - Montfoort; 25 okt. Leer dam-Leusden; 1 nov. Leusden-Nieu- wegein. ACHTERVELD - Woensdag 22 juli, tijdens de tourweek, wordt door het feestcomité weer een braderie geor ganiseerd. Deze braderie wordt ge houden van 19.00 tot 22.30 uur op de AAN KOMEN LOPEN/VLIEGEN/ GEVONDEN Sleutelbos, postduif; herenhorloge) Hazewind hond; pony VERLOREN/WEGGELOPEN Sleutelbos met hanger „Opel"; giropas; blauw wit kinderjack; zwart poesje; herenportemonnee; AANRIJDING LAGESTEEG Bij een aanrijding in de Langesteeg werden dinsdag een bromfietser en een fietser gewond. In de bocht van de Langesteeg reed de heer R L uit Scherpenzeel binnendoor met het gevolg dat hij tegen de fietser W.C.S. uit Amersfoort botste. De heer S. liep een gebroken pols en schaaf wonden op en L. schaafwonden en een Hessenweg op het gedeelte gelegen tussen de Jan van Arkelweg en het kruispunt Kon. Julianaweg Pater Stormstraat. Voor deze braderie be staat van de zijde van de Achterveld hersenschudding Beide personen moesten overgebracht worden naar het St. Elisabeth ziekenhuis AUTO TOTAL LOSS Mejuffrouw van M. uit Achterveld wil- UTRECHT - Het opruimen van de gifvondsten in de provincie Utrecht gaat dit jaar tussen de 10 en 13 miljoen gulden kosten. De reiniging van de grond op het voormalige Akzo-terrein in se neringdoenden reeds grote be langstelling. Deelname van de navolgende winke liers is verzekerd Westerlaak, schoen- handel. slagerij Van Wieringen, Doe het Zelf centrum Van Bekkum, bakkerij Schouten, electra Ad van Daatselaar, boekhandel 't-Hoekje, cafetaria De Ber ken, sportkelding Wijntjes de Welkoop- winkel en Jan van Dijk met bloemen. Ook de diverse verenigingen zijn weer van de partij De K P J die deze avond poffertjes bakt, de tennisvereniging De de dinsdagmiddag op de Hessenweg links een inrit inrijden. Bij deze manoeu vre merkte zij niet op dat de heer B uit Amersfoort haar tegemoet reed. De au to van M raakte total loss terwijl de auto van B aan de linker voorzijde zwaar beschadigd werd Amersfoort is geraamd op 145.000 gulden. Verreweg het grootste bedrag van de 10-13 miljoen gulden is voor de schoonmaak van het Utrechts Griftpark. Daarmee is tus sen de 7 en 10 miljoen gemoeid. In het kader van de ontwerp-wet Bodemsanering zal het Rijk in eer ste instantie negentig procent van de bedragen voor zijn rekening ne men. De betreffende gemeenten moeten de resterende tien procent op tafel leggen Late zal het Rijk proberen de kosten op de veront- reinigers te verhalen. Eemelaar, de rijvereniging De Singels met enkele attracties op het gebied met paarden en de Zonnebloem. De Regen boog school is ook present evenals de peuterspeelzaal Klein Duimpje Natuurlijk ontbreekt ook dit jaar de Carnavalsvereniging niet daar waar men de dorstige kelen kan komen laven. Er komt ook een suikerspinmachine en de heer Muis met zijn viskraam zal ook niet ontbreken Mogelijk is er ook weer de matten- en stoelenvlechter en een rietvlechter, doch dit is nog niet zeker LEUSDEN - Op de vakantiemarkt „Inpakken en Wegwezen" die vrijdag georganiseerd wordt door de onderne mers van het winkelcentrum de Ha mershof worden ook passe-partouts verkocht voor de vakantieweek van Blij- Een kraam met Indische kleding is wel aanwezig en ook portret tekenares El- kondo More is present de 22ste juli, als mede een glasglaveur. Natuurlijk ontbreekt het feestcomi té zelf ook niet. Zij staat er met een oliebollenkraam, een ballengooitent, en het rad van avontuur. Degenen die nog willen meedoen aan deze brade rie kunnen zich alsnog aanmelden bij Wim van Middelaar, Jan van Arkel weg 31, tel. 03425-2001. hof die in augustus gehouden wordt. Een passe-partout waarmee men alle aktiviteiten kan bezoeken kost voor le den van Blijhof tien gulden en voor niet- leden vijftien gulden. LEUSDEN - In de maand mei werden er in de gemeente Leusden 21 baby's geboren. Dertien inwoners overleden waardoor het geboorteoverschot op 8 kwam. In diezelfde maand kreeg Leus den er 76 nieuwe inwoners bij, maar vertrokken er 62 naar een bestemming elders. Dit gaf een vestigingsoverschot van veertien. Deze gegevens geven aan dat de totale toename over de maand mei genomen 22 betreft. Het inwonertal per 1 juni 1981 bedraagt 21.255 ACHTERVELD - Voor de kleuters van de kleuterschool Hummeltjes- honk was er dinsdag een gezellige dag georganiseerd. Dit in verband met het feit dat de vakanties gaan beginnen en er na de vakantie een aantal kleuters niet meer op de school zal terugkeren. Er werden di verse spelen georganiseerd zoals een behendigheidsspel en ballen gooien. Bij het behendigheidsspel moesten de kinderen een tennisbal op een lepel naar de overzijde van de baan brengen. Zeker voor de kleuters geen gemakkelijke opgave. (Jok werd er een touwtrekwedstrijd gehouden waarbij de uiterste krachten werden aangewend om toch maar te kunnen winnen. Aan het schatzoeken in de zandbak werd zeer intensief meege daan Ook dit was geen gemakkelijke opgave om de in de zandbak verborgen schat op te sporen. Tijdens de spelen werden de kinderen getrakteerd op li monade. De kleuterleidsters werden bij gestaan door een aantal moeders In de middagpauze gingen de kleuters niet naar huis om te gaan eten. Een aantal moeders had gezorgd voor pannekoe ken. De eetlust van de kleintjes was geweldig, er bleef niet veel over Als sluitstuk van deze dag werd er nog een rondwandeling door het dorp gemaakt waarbij alle kleuters in het cafetaris van Arie Kok op een ijsje werden getrakteerd. Niet alleen de kleuters hebben geweldig genoten van deze dag, ook de moeders heb ben net zoveel plezier gehad. SCHAAKCLUB MET VACANTIE LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag werden voor de zomercompetitie de na volgende partijen gespeeld: W v d Berg-A. van Kaam 1-0 H Vossebeld-J. vanSanten 0-1 J.Agterberg-H. Fröberg 1-0 E Halkes-J. Boemaars 1 -0 J.Gerrits-C. Veenendaal 0-1 Tj. Zijlstra - A. Lieshout 1 -0 H. van Egdom-A. van Kuipers 1-0 B. Uneken - H Kroes 1/2-1/2 G. Fröberg-J. v.d. Weijden 0-1 L Boogaard - R. Rodriguez 1 -0 R Zelle-A Aldenzee 1-0 W vanMoosel-VanOoik 0-1. De tussenstand is thans: 1 J. Agterberg 41/2 uit 5 2. J. v d Weijden 4 uit 5 3. H. Fröberg 31/2 uit 5 S. van Dokkum 31/2 uit 5. Tj Zijlstra. J. van Santen en D. van Ooik sr. volgen met 3 uit 4, P. v d Hrast en A. Rietveld met g-/2 uit 4 en G. Frö berg met 2V2 uit 5 De schaakclub gaat nu met vacantie Desondanks heeft een dozijn schakers toch nog het plan om met „vluggertjes" verder te gaan A s dinsdag is de eerste zitting. Rozendaallaan 9 leusden-C

Leusder Krant | 1981 | | pagina 6