>d Exploitatietekort aktiviteitencentrum en -tennisbal eerste jaar 88.500,- hoger aan scholen door politie aangehouden taad vergadert donderdag Ernstig ongeluk Zwarteweg Rijksbijdrageregeling emancipatie-aktiviteiten „Kloosterhof' op terrein voormalig Ansfridushuis UflSMt KRAKT Verpachting heeft ook nadelige kant: Dodelijk ongeval li Hi yj Twee jongens van 15 en 17 jaar I Oud-papier-aktie De Bongerd !S IVN-natuur- wandeling Beveiliging vijver Alandsbeek-oost Leusder Krant Reimus&Snel ÉJ> 444 44 4 J L ci r Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden VAXIMM: IK IIK l FOTOKOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? DINSDAG 14 JUL11981 13e JAARGANG NO 24 Verantwoordelijk redakteun BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420)16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 13,10 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. an één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De rijkspolitie van Leusden heeft twee jongens van 15 en 17 jaar uit deze plaats aangehouden, die hebben bekend in de cht van zaterdag 16 op zondag 17 mei vernielingen te hebben ngericht in zes scholen, het clubhuis van de hockeyvereniging en n gymnastiekzaal in Leusden. De aanhouding van de twee jongens het resultaat van een twee maanden durend intensief onderzoek n de groepsrechercheurs van de plaatselijke rijkspolitie. Beide jeugdige Leusdenaren zijn nog nooii eerder in aanraking met de politie geweest. Een reden voor hun vandalis tisch gedrag, waardoor voor ettelijke —duizenden guldens schade werd aan- gerichl, wisten zij niet te geven Ze be kenden echter die bewuste avond wel 9 alcohol te hebben gedronken. De ou- ders van de twee knapen zullen nu aan- sprakelijk gesteld worden voor de aan- genchtte schade De jongens zullen binnenkort vermoedelijk voor de kinder rechter moeten verschijnen. Na het ver hoor op het politiebureau zijn ze opge haald door hun ouders. Zoals bekend werd in het weekeinde van 16 en 17 mei grote schade aange- nchl aan en in de gereformeerde basis school aan de Rozengaarde, de open bare basisschool De Wegwijzer aan de Biezenkamp, de protestants-christelij ke basisschool De Vallei aan de As- schatterweg, de openbare kleuter school De Wip-Wap aan de Rozengaar de, de basisschool De Hobbit aan de Meent en de RK basisschool De Ros senberg Ook de gymnastiekzaak aan de Lijsterbeslaan en het clubgebouw Het aquarium in „De Wegwijzer" werd onder meer door de twee jongens vernield. van de Leusdense hockeyvereniging moesten het toen ontgelden De Weg wijzer" kwam er misschien destijds wel het beroerdst van af De jongens had den daar een aantal WC-stortbakken en waterleidingen vernield, de water kranen opengedraaid en een aquarium aan diggelen geslagen Adjudant Van Doorn van de rijkspoli tie Leusden zei gisteren: ,,Het zat ons echt niet lekker dat die vernielingen wa ren aangericht. Het onderzoek van on ze groepsrechercheurs is daarom ook zeer gedegen en intensief geweest". Hij liet desgevraagd weten, dat de politie wel enkele tips had gekregen, waarvan er een paar min of meer waardevol wa ren. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Het straatje op het terrein van het voormalige Ansfridus- klooster moet „Kloosterhof" gaan heten. Aldus stellen burgemeester en wethouders de gemeenteraad voor. Op dat terrein is de firma Bloemen dal B V momenteel een zestiental bungalows aan het bouwen Deze worden binnenkort opegeleverd en dan moet ook het straatje, waar ze aan liggen een naam heben „Kloos terhof" wordt geadviseerd door de gemeentelijke werkgroep „Naamge ving Wegen". Die kwam met het voor stel, na rondvraag onder de toekom stige bewoners van het gebiedje. „Kloosterhof" kreeg van alle ontvan gen suggesties een royale meerder heid, terwijl het woord „klooster" nog in een aantal andere voorgedragen namen teruggevonden werd De raad beslist er a s. donderdag over. CIMK-rapport wordt geactualiseerdpag. 3 Hamershofwlnkellers willen warenhuispag. 3 Uit de schoolbankenpag. 5 Muziekschool gaf einduitvoeringpag.7 Sportpag. 9 LEUSDEN Donderdag 16 juli houdt de basisschool De Bongerd een oud papier aktie, de laatste voor de zomervakantie. Van 8 30 tot 16 00 uur staat er een container op de Asschatterweg bij De Bongerd. (van een onzer verslaggevers) I LEUSDEN Tegenover de voor delen van het verpachten van de Ixploitatie in aktiviteitencentrum en te nlshal, staat een hoger exploita- etekort in het eerste jaar. Tot nog oe werd gerekend op een tekort van ngeveer twee ton. Ten gevolge van e verpachting zal het tekort echter og f88.500,— hoger komen te lig- en dan geraamd. Maar daar staat neer tegenover, dat er in het eerste aar, ijs en weder dienende, verder een rekening meer met aanloopver- ezen behoeft te worden gehouden. Aldus blijkt uit een persbericht, dat lezer dagen door de gemeentelijke roorlichtingsafdeling werd verspreid laar aanleiding van de verpachting an de exploitatie in beide accommo- Jaties aan de Leusdenaar John Vis- ;er Zoals bekend besloot het college Jaar vorige week dinsdag toe, op idvies van de werkgroep ACTE, die de totstandkoming van een aktivitei tencentrum en een tennishal bege leidt De met de eigenaar van het restaurant 't Ros Beyaart af te sluiten overeenkomst omvat de exploitatie van de bowling, de toneelzaal en het horecagedeelte van het naast de Ha mershof verrijzende aktiviteitencen trum. Dit is vooralsnog het geval met de verhuur van de sporthal aan inciden tele gebruikers; dit zal in nader over leg met het toekomstige bestuur van de binnenkort op te richten stichting Activiteitencentra Leusden worden geregeld. TENNISHAL Met de heer Visser is verder over eengekomen dat de pachtovereen komst in principe ook de exploitatie van de tennishal omvat Het opne men van de tennishal in de pacht overeenkomst is echter afhankelijk van de uitkomsten van de onderhan delingen die de gemeente op dit ogenblik nog voert met andere gega digden voor de exploitatie van de tennishal Het besluit tot verpachting is over eenkomstig het advies van de werk groep Activiteitencentrum/Tennis- hal, een werkgroep bestaande uit raadsleden, vertegenwoordigers van de Sportstichting en de Zwembad stichting en ambtelijke medewer kers, die belast is met de advisering en begeleiding van het project. AFWEGING Het besluit om tot verpachting over te gaan is genomen na zorgvuldige afweging van de voor- en nadelen van verpachting ten opzichte van het in eigen beheer houden van de ex ploitatie, wat oorspronkelijk de be doeling was De twee belangrijkste overwegingen om voor verpachting te kiezen, waren de zekerheid van een vaste opbrengst en de mogelijk heid die een pachter heeft om sneller en efficiënter te handelen dan een beheerder in dienst van een stichting Naar de mening van de werkgroepen het college en burgemeester wegen deze voordelen op tegen een lagere raming van de inkomsten voor de gemeente. Voor het eerste jaar komt dat neer op een vermindering van f88.500 De af te sluiten pachtovereen komst zal voor vijf jaar gelden Ten aanzien van de tarieven voor de bow ling, de toneelzaal en indien deze in de pachtovereenkomst zal worden opgenomen de tennishal, zal in de overeenkomst worden bepaald dat deze aan de goedkeuring van het gemeentebestuur onderworpen zijn van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Aanstaande donder- ag (16 juli) komt de gemeenteraad foor de laatste maal voor de grote akantle In vergadering bijeen. De ergadering van deze maand wordt, n verband met de aanvang van de choolvakanties, niet, zoals gebrui- elljk, op de laatste donderdag van de maand gehouden. De bijeenkomst begint donderdag om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis, Ha- mersveldseweg 2. De agenda vermeldt onder meer de installatie van Willem Hoytema van Konijnenburg tot lid van de raad. Hij volgt In de VVD-fractie drs. Jan Carel van Dijk op, die vorige maand af scheid nam in verband met zijn ver trek naar Amersfoort. De complete agenda ziet er als volgt uit: 1 Opening 2. Installatie van de heer W. L. Hoy tema van Konijnenburg 3. Mededelingen 4 Ingekomen stukken 5. Wijziging samenstelling werk groepen 6 Intrekking verordening regelen de het toezicht op erfafscheidin- gen Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij Kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur gaopand. Zaterdags gesloten. 7. Wijziging van de „Verordening regelende het marktwezen in de gemeente Leusden" en de „Ver ordening marktgeld" 8 Verhuur boerderij „Hakhorst" 8a. Voorbereidingsbesluit herzie ning bestemmingsplan „Rozen- boom" 9 Aankoop van grond gelegen aan de Bavoortseweg te Leusden- centrum 10 Verkoop grond aan de Hamers- veldseweg t.b.v. uitbreiding ga ragebedrijf 11 Verkoop 4 kavels industrieter rein in bestemmingsplan „Paar- denmaat" 12. Verkoop 61 vrije-sector kavels in het plan Munnikhove/Bosveld en 2 kavels gelegen langs de Torenakkerweg/Rozenhaag te Leusden-centrum 13 Statuten Stichting Activiteiten centra Leusden 14 Emancipatienota 15. Toelatingsregeling van leerlin gen op de openbare scholen per 1 augustus 1981 16. a. Verhoging bedrag ter bestrij ding van de administratie kosten ex art. 101, achtste lid van de Lager-onderwijswet 1920 over 1980 b Vaststelling exploitatie-ver goeding gewoon lager on derwijs 1980 ex art. 101 van de Lager-onderwijswet 1920 17 Nadere vaststelling exploitatie vergoeding 1979 ten behoeve van de Protestants Christelijke lagere school „Loysden" te Leusden-zuid 18. Instandhouding openbare kleu terschool „Het Startblok" te Achterveld 19 Extra-krediet ten behoeve van openbare lagere school ,,'t Pa let" te Leusden-zuid 20 Uitbreiding kleuter- en lagere Montessorischool ,,'t Ronde" te Leusden-centrum 21 Beschikbaarstelling krediet t.b v riolering Bavoort en Schut- terhoeflaan 22. Verbetering Langesteeg -Stou- tenburgerlaan 23. Krediet voor het bouwrijpmaken van een gedeelte van het be stemmingsplan „Achterveld" 24 Krediet voor de verharding van 't Erf en aanleg fietspad te Leus den-centrum 25. Krediet herstel dak Hamersveld- school 26. Werkkrediet voor de aanleg van het 2e gedeelte van de Zuiderin slag 27 Krediet vervanging voertuigen 28 Garantie geldlening t.bv de bouw van 164 woningwetwonin gen in plan Zwanenburg 29 Garantie geldlening t.b.v de bouw van 62 wooneenheden in plan Zwanenburg 30 Eindwijziging begroting van het bedrijf Centrale Antenne Inrich ting 1980 LEUSDEN/AMERSFOORT Het Instituut voor Natuurbeschermings educatie houdt op zondag 19 juli een natuurwandeling voor het publiek. De natuurgidsen leiden u dan door de Hoge Klei. Er zal speciaal aan dacht besteed worden aan de gevol gen van recreatiedruk op de natuur. Voor diegenen die niet op zondag kunnen, wordt deze wandeling ook op woensdag 22 juli gehouden. Mits aangelijnd kan een hond worden meegenomen. Het vertrek op zondag is om 14 00 uur en op woensdag om 19 30 uur. vanaf de Appelweg, par keerplaats schuin tegenover de Poli tieschool Voor nadere inlichtingen telefoon 033-10881. LEUSDEN - Bij een ongeluk op de Zwarteweg is vrijdag 10 juli de Leus denaar D.R. van D. ernstig gewond geraakt. De heer Van D. reed vanuit Stoutenburg in de richting van Leus den Centrum. Door nog onbekende oorzaak raakte hij van de weg en bot ste tegen een boom. Door dit ongeval raakte de man be kneld in zijn auto en moest de brand weer erDij geroepen worden om hem te bevrijden. De heer Van D moest met verwondingen vervoerd worden naar het St. Elisabethziekenhuis in Amers foort. De verwondingen bleken daar minder erg te zijn dan was veronder steld. Toen de heer Van D. na een kwar tier weer bij bewustzijn kwam, wist hij zich niets meer van het gebeuren te herinneren. De auto werd zwaar be schadigd. LEUSDEN Ook dit jaar bestaat weer de mogelijkheid om voor eman cipatie-activiteiten een subsidie bij de gemeente aan te vragen. Alle bij de gemeente bekende or ganisaties die zich op het gebied van de vrouwenemancipatie bewegen zijn inmiddels van de mogelijkheid om subsidie aan te vragen op de hoogte gesteld. Organisaties die me nen voor een subsidie in aanmerking te komen, maar hierover qeen bericht heben ontvangen, wordt verzocht contact op te nemen met de afdeling LEUSDEN Langs de vijverpartij in Alandsbeek-oost is in april van dit jaar een hekwerk aangebracht op plaatsen waar een voetpad pal langs het water loopt of een speelplaats bij het water is. Dit definitieve hekwerk komt in de plaats van de tijdelijke afrastering die in 1979 rond de vijver is geplaatst. Welzijnszaken, Bbrg de Beaufort- weg 63. telefoon 941247, toestel 246 Subsidie-aanvragen dienen voor 1 oktober a s bij de gemeente te zijn ingediend. Overigens biedt het indie nen van een aanvraag geen garantie dat ook daadwerkelijk subsidie wordt verleend, want over de verdeling van de gelden beslist de gemeenteraad Rozendaallaan 9 Leusden-C Verzekeringen Gratis huizenpockei Computerhypotheek- adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties tv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 LEUSDEN - In de nacnt van woens dag op donderdag heeft zich op de Hor- sterweg een zeer ernstig ongeluk voor gedaan waarbij de heer R.J.H.P. uit Nij- kerk dodelijk gewond raakte De 32-jarige taxiondernemer botste door nog onbekende oorzaak tegen een links van de weg staande boom en overleed ter plaatse. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden d§n ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te ^leiJiêilQn^rifiLni,

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1