■(antongerecht |\mersfoort Rabobaak Rabobaak de Dissel 1195,- De Schoolongevallenverzekering kunt u wel vergeten, als u deze maar onthoudt: Gezinsongevallenverzekering. Waarom alleen uw kinderen verzekeren? Uw hele gezin loopt risico's. Aanvraagkaart ■Ï«S- BURGERLIJKE STAND Gratis! LEUSDEN" ijk en vergelijk. Nergens vindt u meer en mooier massief eiken dan bij De Dissel. Direkt uit onze eigen fabriek. Merk wat dat scheelt. Een zeldzame kollektie kwaliteits- produkten: Eetkamers, wandmeubels, bankstellen, salontafels, slaapkamers en dekenkisten. Met groot vakmanschap en gevoel voor traditie vervaardigd uit't mooist denkbare massieve eiken. Elk stuk met 12 jaar garantie. iNSDAG 14 JUL11981 LEUSDER KRANT OOR ROOD LICHT AMERSFOORT Op de strafzit- ng van het kantongerecht van mersfoort van 9-7-'81 verscheen de eer T, uit Hilversum, die op een ruising door rood licht gereden was. ij vertelde op de zitting dat hij dat 3ker niet met opzet gedaan had, ant hij had de politie in de bosjes en staan Hij was achter een file pgetrokken toen het licht groen ■erd en waarschijnlijk net op de rand an oranje/rood doorgereden. De officier achtte de overtreding 'ettig en overtuigend bewezen en iste het bedrag van de schikking 110,— De kantonrechter achtte ^eliswaar het tenlastegelegde ook ewezen, maar vond het toch ver- chil uitmaken of iemand met opzet oor rood licht rijdt of in het staartje an de file mee net door oranje/rood. ,,Het boeiende van de rechtspraak 3 dat als de mensen hier verschijnen a niet als een automaat hoeft te /erken, maar met alle facetten reke- iing kunt houden." Boete f 100,— .AAD VER MOGEN )VERSCHREDEN De heer v d. S uit Barneveld had iet laadvermogen van zijn vracht- luto met 162% overschreden En dat liet voor de eerste keer. Hij had 'erleden jaar voor dezelfde soort overtreding al een boete van f300,— gekregen van de kantonrechter uit Enschede Dit bracht de officier er oe om deze keer f500,— te eisen, /vaarvan de helft voorwaardelijk. De /erleiding was kennelijk te groot om n één rit mee te nemen, waar eigen- ijk drie ritten voor nodig zijn. De kantonrechter tilde nog zwaar der aan het willens en wetens over reden van een bepaling die bedoeld s om de veiligheid op de weg te bevorderen. Hij gaf f500,boete, onvoorwaardelijk en gaf het advies mee om de vrachtauto nog eens te laten herkeuren. Misschien was het aadvermogen nu wel groter, omdat de heer v.d. S. de vrachtauto inmid dels had verzwaard EXPERIMENT De heer v. B. uit Wassenaar stond terecht omdat hij in de gemeente Woudenberg over een afstand van 800 meter gevaarlijk dicht op een vrachtauto gereden had Verdachte erkende de overtreding, maar voerde als verdediging aan dat hij deze overtreding begaan had als onderdeel van een serie experimen ten. Hij was bezig met een energiebe sparende uitvinding, een waterrad, en wilde de hoeveelheid wind uitpro beren die zijn auto ving als hij ±10 meter achter een vrachtwagen reed. ..Edelachtbare, dit is de eerste overtreding in mijn 45-jarige loop baan en er was geen gevaar bij, want de hele weg was vrij en iedere vracht wagenchauffeur geeft eerst een sein tje voordat hij plotseling remt. Ik heb geen geld vanwege een surséance van betaling en door deze uitvinding hoop ik er weer bovenop te komen." De kantonrechter vond dat ver dachte heel interessante dingen te vertellen had. die echter weinig met de zaak te maken hadden De open bare weg leent zich niet voor experi menten, daarvoor moest verdachte dan maar naar het circuit van Zand- voort gaan Boete f 100,—, die even tueel in overleg met de officier in gedeelten betaald mocht worden. ONVERLICHT GEPARKEERD De heer M. uit Amsterdam had in Voorthuizen zijn auto 's nachts on verlicht op de weg geparkeerd. Hij bracht zijn vakantie door op een cam ping en moest die onderbreken voor een dag onderzoek in een ziekenhuis in Amsterdam. Bij terugkomst bleek de parkeerplaats van de camping onbereikbaar omdat er een riolering werd aangelegd. Hij parkeerde dus in de berm, die te smal was zodat de auto ook gedeeltelijk op de weg stond Verder weg parkeren op een bredere berm was een bezwaar om dat de heer M zijn gedeeltelijke inva liditeit aanvoerde als een bezwaar om wat langer te lopen. Na het ontdekken van de bon ging de heer M. naar het politiebureau om een en ander uit te leggen. De dienstdoende agent meende dat de heer M. er wel niets meer van zou horen Niettemin werd een ac ceptgirokaart thuisgestuurd van f 110,—. De heer M, schreef een brief je en kreeg vervolgens een acceptgi ro van f 75,—, die hij ook niet betaal de. De officier kon zich voorstellen dat verdachte in een wat moeizame positie gebracht was en eiste f 40, De heer M. reageerde verontwaar digd ,,lk heb veel meegemaakt in mijn leven, maar in de bajes heb ik nog nooit gezeten. Dat wil ik dan ook nog eens meemaken. Ik heb geen geld, dus dan ga ik maar een dagje zitten." De kantonrechter kwam tot de uit spraak een voorwaardelijke boete van f50,met een proeftijd van 2 jaar, Uit het Bevolkingsregister van Leus den blijkt dal in de periode van 24 juni lot en met 10 juli 1981 zijn: GEBOREN: 24 juni '81 Kim. d v A A van Nieu- rvenhuizen en J van der Werff 25 juni '81 Chantal Margreta. d.v. J P As|es en R Bos 26 juni '81 Koen, z.v B. van Dijk en A C Niezen 28 juni '81 Youri, z.v. R. Burgers en Y Evers. 10 juli '81 Joyce, d.v. L. C. van Ha- mersveld en A A van Empelen OVERLEDEN: 1 juli '81 Vis, Gerrit, oud 75 jaar. 2 juli '81 Weber, Jeannette Catharine Maria, geh. met J F M. Holdorp,oud 33 jaar 3 juli '81 van de Pas. Rosalia, geh. met C van Driel, oud 74 jaar 6 juli '81 Oosting, Gerrit, oud 25 laar 8 juli '81 Berlang, Johannes Matheus, oud 75 jaar. 9 juli '81 Priem, Renê Jan Henry, oud 32 jaar. GEHUWD: 3 juli '81 B N. van Ee en C T G de Jong. 9 juli '81 J. van Lunteren en G. E. van Garderen „Hij is één onzer besle leraren, maar soms wal verstrooid. Deze Gezinsongevallenverzekering verzekert het hele gezin. Gezinsuitbreiding hoeft niet te worden opgegeven; ieder ongehuwd kind, mits behorend tot het huishouden, is automatisch meeverzekerd. De verzekering geldt 24 uur per dag, thuis en onderweg, waar ook ter wereld. Te voet, te paard, op de (brom)fiets, in de auto, de bus de trein, op de boot of in het vliegtuig. In het bedrijf of op kantoor'. En natuurlijk ook in en om het huis, waar 87% van alle ongevallen plaatsvinden. Vanzelfsprekend geldt de verzekering ook voor de kinderen als ze op school zijn, er naar toe gaan of weer naar huis gaan. Bovendien zijn voor hen tot maximaal f 2.000.- per gebeurtenis meeverzekerd de tandartskosten voor beschadigingen aan het gebit door een ongeval. Een aparte schoolongevallenverzekering is dus niet nodig. Maximale uitkering bij blijvende invaliditeit 1 f 40.000,- 2 t 50.000,- 3 I 60.000,- 4 f 70.000,- 5 t 80.000,- In alle gevallen is ook overlijden door een ongeval verzekerd. Voor de ouders ieder f 10.000,-, voor de kinderen elk f 3.000,-. premie premie per jaar per halfjaar f 85,- f 46,- f 100,- f 54,- f 110,- f 62,- f 130,- f 69,- f 145,- f 77,- Deze praktische ketting met internatio naal goedgekeurde S.O.S.-hanger ontvangt u gratis als u snel de aanvraagkaart instuurt. doorhalen wat niet van toepassing Is. Ja, ik wil een gezinsongevallenverzekering. Ik heb recht op een gratis S.O.S.-hanger met ketting, die mij wordt toegezonden. Naam:_ Adres: Postcode en woonplaats: Geb.datum: Bank/gironummer: Ik heb de informatie gelezen en ik kies voor: kombinatie 1/2/3/4/5* Ik verklaar dat ikzelf en alle leden van mijn gezien gezond zijn en zonder gebreken. Handtekening: Datum: .Woonplaats: De Biezenkamp 3 - Leusden-C. Hamersveldseweg 72 - Leusden-C. Pr. Irenelaan 21 - Leusden-Z. Tel. 033-942814 (alle kantoren) EIKEN UIT DUIZENDEN. Eetkamertafel met balpootvoet. Stoel met biezen hand werkzitting. Op de prachtige massief eiken romp geeft het soepele, in banen gestikte wildleer deze kombinatie een komfortabele zit. Dit model is als 1-, 2- en 3-zitter leverbaar. ^r\r 2+3 zits-kombinatie J Zus D (170 cm breed, 40 diep, 200 hoog). Hier met glasdeuren. In elke gewenste eikentint, of - blank eiken3385,- De pronkkamer van Amersfoort. nj1 Ruime servieskast Zonnehof 4a-5a. tel. 033 - 31479

Leusder Krant | 1981 | | pagina 6