Avondzwemvier- daagse groot succes '46 35 jaar Roda Jeu de boulestoernooi vol verrassingen AMBC Tour de Juniorrit Jeu de boules- competitie ten einde EHBO-hulp tijdens de Tour FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant LEUSDEN-CENTRUM Dezesde ausdense avondzwemvierdaagse ehoort weer tot het verleden. Van iaandag 6 tot en met vrijdag 10 juli ebben 1187 mensen aan dit grootse tenement deelgenomen hetgeen ïn toename betekent van meer dan ten opzichte van 1980. De organisatie die met een zeer root aantal deelnemers en deel- semsters in het begin nog even oest inspelen, had al snel de zaak 1 >ed in handen zodat dit evenement ekkeloos verlopen is. Het stuivertjes-duiken op de laat- e avond trok veel jongelui en de 5lukkige winnaar was al snel boven k ater Het ging in dit geval niet om ïgene die de meeste stuivers had Hloken maar om diegene die een *paalde stuiver naar boven wist te fengen. De dansmariekes van de Gouden Klomp trokken met hun show veel belangstelling ondanks het feit dat de laatste avond nogal wat regen bracht De popgroep Frentic speelde dat de stukken er figuurlijk vanaf vlogen en tussen de buien door was het een gezellige boel Deze avondvierdaag se heeft toch wel wat improvisatie vermogen van de organisatie ge vraagd Donderdag 9 juli rolden de donder wolken aan en schoten bliksemstra len door de lucht. De mogelijkheid om dan in het buitenland te zwem men is er uiteraard niet Toch veel zwemlustigen voor de poort, zodat besloten werd de zaak in het binnen bad af te handelen. Lijnen werden gelegd en binnen het kwartier was men gereed om in de kleine ruimte van het binnenbad de honderden mensen te ontvangen Toen om rond 20 00 uur noq zo n 250 mensen ston den te wachten en het onweer voorbij was. werd besloten het binnenbad wat te ontlasten en deze mensen de gelegenheid te geven in het buiten bad te zwemmen. Dat gaf verder geen problemen, zodat om plusminus 21.15 uur de zaak geklaard was en men de vierde avond van de zwem- vierdaagse gered had Nog enkele cijfers voor de statisti ci. Van het aantal deelnemers(sters) waren er 248 onder 10 jaar. Met 709 waren de 10 tot 16-jarigen verreweg de grootste groep Tussen 17 en 14 jaar waren slechts 50 zwemlustigen. Tussen 25 en 39 jaar waren er 113 In de leeftijdsgroep tussen 40 en 64 jaar kwamen 64 mensen opdagen, terwijl de groep van 65 jaar en ouder 3 vertegenwoordigsters telde De oud ste deelnemer(ster) was 75 jaar en de jongste 5 jaar De verdeling van de medailles was als volgt: brons 465; zilver 291; goud 217; goud 4 124; goud 5 48, goud 6 23; goud 7 12 en goud 8 7. Gesterkt door dit succes zal Leusden in 1982 zeker haar zevende zwem- vierdaagse beleven LEUSDEN Het doubletten-toer nooi van jeu de boulesvereniging „De Hakhorst'' dat zaterdag werd gehouden, is weer een groot succes geweest. Er waren spannende wed strijden met veel verrassingen. De grote Hakhorst-trofee was tenslotte voor het gelegenheidsduo Wim van der Laaken/Bouke Bokhorst, dat in de finale te sterk bleek voor Miel Eskenazi en Max Jonkman. Het toernooi op de banen van ,,De Hakhorst" was er een van de verras singen. Zo werden in de ochtend uren, in de poules, de befaamde duo's als Bouwer-Dee (nummer twee in de competitie) en het echtpaar Jacobs (winnaar van de B-competitie) al uit geschakeld voor de winnaarsgroep. In de middaguren werd duidelijk, dat het duo Janssen-De Ridder de wisselbeker zou kwijtraken Dit duo haalde, evenals duo Stienen, de laat ste vier net niet In de eerste halve finale werd het verrassend sterk voor de dag komen de duo v d Breemer-v Dorp versla gen door duo Eskenazi-Jonkman: 4- 13. In de andere halve finale heerste topspanning. Frank Buijs en Anja ACHTERVELD Door het bestuur van de Tour de Junior is ook dit jaar de plaatselijke EHBO verzocht aan wezig te willen zijn bij het jaarlijks terugkerende evenement de Tour de Junior. De Tour gaat dit jaar van start op maandag 20 juli en duurt tot en met zaterdag 25 juli. Ook zal er zon dagmiddag 19 juli een wielerronde worden gehouden voor nieuwelin gen en iieineooers. Daar het in verband met de vakan ties onmogelijk is om alle EHBO-le- den te bereiken, wordt door het be stuur langs deze weg een beroep op de EHBO-leden gedaan hun mede werking te verlenen Ook de nieuwe leden zijn van harte welkom. De medewerking wordt niet alleen gevraagd voor de maandag tot en met de zaterdag, doch ook voor de zondagmiddag wanneer de wieler ronde zal worden gereden. De cen trale post van de EHBO is ook dit jaar weer in het Kruisgebouw De mede werkers die een verbandkoffer thuis hebben, worden gevraagd deze mee te willen brengen ACHTERVELD Zondagavond 19 juli organiseert de AMBC Achterveld een oriëntatierit. Dit is de jaarlijks terugkerende Tour de Juniorrit. Er wordt ook nu weer gereden onder het eigen reglement en er kan worden deelgenomen zowel in de sport- als in de tourklasse. De rit die is uitgezet door de heren H Schopping en P van Uhm is onge veer 35 km lang en kan door iedereen makkelijk worden uitgereden Deze rit telt tevens mee voor het clubkam pioenschap De start is om 19.00 uur bij hotel De Roskam, inschrijven van af 18 30 uur. Er zijn aantrekkelijke prijzen te winnen Voor liefhebbers is er deze avond ook een orientatie-fietspuzzeltocht georganiseerd. Deze rit is uitgezet door de heer H Schopping. De fiets tocht gaat door de mooie omgeving van Achterveld en is ongeveer 10 kilometer Voor deze tocht is de start ook om 19 00 uur Rozendaallaan9 Leusden-C. nen terugzien. Even kwam dit Hene gouws duo. vooral door twee sterke worpen van Max Jonkman, terug, maar meer dan vijf punten konden ze toch niet scoren Met 13-5 was de wisseltrofee voor Wim van der Laaken en Bouke Bokhorst De uitslagen van de finale-partijen zijn: Om de 15 en 16e plaats: Duo Dam- Duo Quint 13-1 Om de 1e en 14e plaats. Echtpaar Jacobs-Bouwer/Dee 13-5 Om de 11 en 12e plaats: Duo Snoek-dames Eskenazi/Jonkman 13-7 Om de 9 en 10e plaats: Duo Bis- schops-duo Noom 13-10 Om de 7 en 8e plaats: Manuel/Van der Werve-Nelleke Bouwer/Joost Ja cobs 13-3 Om de 5 en 6e plaats: De Ridder/ Janssen-duo Stienen 13-5 Om de 3 en 4e plaats: Duo Buys- v.d. Bremer/v. Dorp 13-5 Finale Van der Laaken/Bokhorst- Eskenazi/Jonkman 13-5 waarbij hij tot op heden niet langs de lijn stond, zijn op de vingers van één hand te tellen. Recht Op Doel Af of afgekort RODA werd de clubnaam en roodzwart de verenigingskleuren combinatie. Hoe men aan de naam Roda is gekomen, werd niet goed duidelijk Wel is bekend waarom juist in rood en zwart werd (en wordt) gespeeld. Joop Bloemendal en Wim Vrijhoef voetbalden zaterdags bij het Amers- foortse Quick en boden aan de zwar te broekjes en rode shirtjes van het Quick-elftal gratis door hun moeders te laten wassen. Dat kon mooi op zaterdagavond (televisie bestond niet) waarna Roda de volgende mid dag speelde in de Quick-outfit, die dan nogmaals in de wastobbe ver dween om de volgende zaterdag weer door de niets vermoedende Quick-spelers te worden gebruikt Heel simpel, maar op den duur toch wel lastig, zodat Roda zelf voor kle ding ging zorgen Automatisch werd ook rood en zwart gekozen Het veldenprobleem loopt als een rode draad door Roda's leven. De Leusdense voetballers begonnen op een weiland van veehouder P Vos kuilen. De koeien en wat die na het grazen en herkauwen achterlieten moesten eerst worden verwijderd, voordat de kalklijnen konden worden getrokken. Een heel gedoe, maar voor het kort houden van het gras zorgde het vee en dat was wel een pluspunt. Een jaar later verhuisde Roda naareen wei van G. Vrijhoef (de huur was wat lager) aan de Hamers- veldseweg. Vrijhoef kreeg daar spijt van en ploegde daags voor een wed strijd het veld helemaal om. Er volg den een periode aan de Zwarteweg. achter garage Bloemendal en een tijd aan de Asschatterweg. totdat daar de woonwijk Alandsbeek verrees. In middels was de gemeente zeer voort varend begonnen met de realisatie van het Burg Buiningpark, dat op 15 augustus 1964 in gebruik kon worden genomen Daar zitten de roodzwar ten nu nog met het vooruitzicht van een spoedige riante uitbreiding. CLUBNAAM In 1947 zocht Roda aansluiting bij de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond Het eerste elftal kreeg een plaatsje in de toen nog bestaande 4e klasse van de Afdeling Utrecht. Na dat de clubnaam was veranderd om dat de bond al een ander Roda als lid had Roda werd v.v. Hamersveld. dat in 1962 een onderdeel werd van de omni-veremging S.V Hamersveld (met diverse takken van sport) maar die onderneming had niet het eeuwi- - Roda's roodzwarte vlag ge leven. Op 1 maart 1963 werd Hamersveld weer Roda. maar dan met het verkorte oprichtingsjaartal '46 als extra Roda was inmiddels 3e klasser ge worden en promoveerde in 1965 na het eerste seizoen op het Buining park! naar de 2e klasse. In 1967 bereikten de roodzwarten de 1e klas se om twee jaar later weer een stapje terug te moeten Op 11 december 1971 kwam het vrijwel geheel zelfge bouwde clubhuis gereed en in dat zelfde seizoen promoveerde het standaardteam weer naar de 1e klas se Nog eenmaal moest Roda terug om tenslotte toch in de 1e klasse te komen en daar zit men thans nog. Intussen was ook een zaterdagafde ling in het leven geroepen en ook Zaterdag 1 klom op tot de 1e klasse. Op de plannen van Roda In de naaste toekomst komen wij later In het jaar nog wel terug. Wie weet of de standaardploegen in de vorm van een kampioenschap ter gelegen heid van het zevende lustrum nog wat in petto hebben? In het afgelopen seizoen heeft Roda het niet gemak kelijk gehad. Zondag 1 werd 9e op de ranglijst met een achterstand van 17 punten op kampioen Soesterberg en Zaterdag 1 deed het wat beter met een 5e plaats en 9 punten minder dan Stroe, dat de titel pakte. Voor de vierde maal werd te Honselersdijk in Zuid-Holland de Shell-zuinigheidsmarathon georga niseerd. Teams van technische scho len moesten met zelfontworpen en -gebouwde voertuigen en een mini male snelheid van 25 kilometer per uur zo zuinig mogelijk omspringen met een liter benzine. DeTH-Twente kwam met dat beetje brandstof het verst 738,3 km Tweede werd de TH-Eindhoven met 722.5 km (vorig jaar was Eindhoven winnaar met 731,5 km) en de HTS-Tilburg werd „slechts" derde met 336.9 km. Peter LEUSDEN De competitie van jeu de boulesclub „De Hakhorst" is een groot succes geworden voor Ton Jacobs. Met zijn zoon Joost won hij de A-competitie, met zijn echtgenote was hij de sterkste in de B-competi tie. In de A-competitie onderstreepte duo Jacobs de kampioensvorm door in de laatste wedstrijd met 3-0 te winnen van duo Manuel/Van der Werve Laatstgenoemd duo verloor met 1-2 van duo Bouwer/Dee, dat op een gedeelde tweede plaats is geëin digd. Op die plaats staat ook duo Janssen/De Ridder, dat met 2-1 van Eskenazi/Jonkman won. Ook het duo Buijs kan nog zover komen, als het de inhaalwedstrijden weet te winnen Vijfde eindigt dan duo Bokhorst. In de B-competitie is echtpaar Ja cobs. ondanks een nederlaag tegen de dames Eskenazi/Jonkman, het sterkste gebleken Op de tweede plaats komt hier duo Dam Na het toernooi dat zaterdag op De Hakhorst werd gehouden, kreeg duo Tonen Joost Jacobs deB DU -beker uitgereikt. Het is voor de tweede maal dat dit duo de competitie heeft ge wonnen. Het nieuw ingezaaide hoofdveld van de Leusdense voetbalclub doet het uitstekend Met ^eze carnavalswagen trok Roda aandacht voor het veldenprobleem (1980) LEUSDEN/CENTRUM Het Juurt nog wel even maar op 15 sep- .ember bestaat de Leusder voetbal- ;lub Roda '46 precies 35 jaar. In het iroegje van Tinus v.d. Pol aan de twarteweg vond op 15 september I946 de oprichtingsvergadering )|aats en het eerste bestuur werd gevormd door voorzitter Th. Broek man, secretaris J. Vrijhoef, penning meester H. Brandsen en de commis sarissen G. Hoogland en B. Bloe mendal. Alleen Brandsen is nog in leven en dat niet alleen. Hij is Roda's trouwste supporter en de thuiswed strijden van de standaardploegen, De heer H. Brandsen (rechts) is de enige nog in leven zijnde oprichter an Roda '4& Scheerhoorn en het duo Bokhorst- v d Laaken gaven elkaar niets toe. Het werd zelfs 12-12. waarna Bok- horst-v.d Laaken het dertiende en winnende punt kon scoren. In de strijd om de derde plaats wees duo Buys de concurrentie, v d Breemer-Van Dorp, met 13-5 terug. De finale, met veel publiek langs de lijn, leek een gemakkelijke zege te worden voor Wim van der Laaken („jeu de boules is een kwestie van concentratie") en Bouke Bokhorst. Ze namen snel afstand van hun te genstanders Eskenazi-Jonkman, die toch op een geweldig toernooi kun-

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9