Van „Battle Beyond the Stars" tot ,Christiane F, Kinder vom Bahnhof Zoo" ictiviteitencentrum en tennisbal gaan „De Korf" en „De Inslag" heten (f HET IS VOOR TWEE- '■■v. Overzicht van de belangrijkste films tot Pasen 1982 PAK ONS KOOfOEMEf, schoenen huis Elé®. SIK KING schoenreparatie i 27 MC'ers willen Leusdens record vestigen DONDERDAG 16 JUL11981 kijk op de film 11 loor Bert Vos) AMERSFOORT - Was het programma- inbod van nieuwe films in het afgelopen ar tamelijk rustig, in de komende maan- >n tot aan Pasen 1982 kunnen de fllm- tfhebbers In de regio Amersfoort een _r gevarieerd en druk fllmaanbod ver achten. Dlrekteur Jan van Dommelen in Jogchem's Theaters bv en de pro- ammeur van het bioscoopconcern, Pe rvan der Stap, verwachten, dat het drin- in wordt. Van Dommelen: „De filmver- lurmaatschappijen hebben het In het gelopen half jaar erg rustig aan gedaan, «■schillende films, die wel klaar waren, eft men op de plank laten liggen. Het volg daarvan is, dat we straks een aan- d krijgen, waarvan veertig procent >or ons niet te programmeren is bij ge ek aan voldoende ruimte." Niettemin kunnen de filmliefhebbers een ;eressante reeks films tegemoet zien. ïórdat er echter een te groot fllmaanbod is, illen niet alle films direkt in Amersfoort ver- ord kunnen worden, Van Dommelen „Ja, Kullen moeten wachten op hun beurt, hoe Breiend we dat ook vinden. Sommige be- igri|ke films zouden we graag meteen wil- Svertonen, maar door allerlei factoren is it')vrijwel onmogelijk. ELANGRIJKE PREMIÈRES In ieder geval kunnen de filmliefheb- (rs hun hart ophalen, want wat er over- Ijft Is ruimschoots de moeite waard. Sa men met Van Dommelen en Van der Stap zetten we het voor u eens op een rijtje. De komende weken komen de eerste pre mières in verband met de zomervakantie. In deze periode wordt voornamelijk gekeken naar films, die luchtig zijn. Pretentieloos amusement. Peter van der Stap: ,,Je moet in de zomer niet met het serieuzere werk ko men, want daar zijn de mensen dan niet voor in de stemming. Dat is de praktijk." Naast de kortgeleden gestarte nieuwe James Bond film, die nu volle zalen trekt en de nieuwe Bud Spencer „Buddy goes west", staat ook de nieuwe Herbie-film op het programma „Herbie goes Bananas" (Herble is de pi sang), waarin het door Walt Disney tot leven gebrachte Volkswagentje allerlei nieuwe avonturen beleeft. Gemaakt volgens de Dis- ney-formule, dus zonder ingewikkelde com plicaties. Recht-toe-recht-aan-werk. waarin de simpele stelling „goed tegen kwaad" cen traal staat en Herbie en de zijnen het goede vertegenwoordigen Dat alles verpakt in op gewekte humor, veel aktie en achtervolgin gen. Typisch Amerikaans allemaal, maar voor de kinderen een filmfestijn van de bo venste plank. De film komt naar verwachting deze week al naar Amersfoort. Dat is ook het geval met de film „Cave man" van regisseur Carl Gottlieb met Ringo Starr en Barbara Bach in de hoofdrollen. Een film, die zich afspeelt in de pré-historie Een luchtige film, gemaakt in de stijl van „Natio nal Lampoon Animal House", waarin Ringo Starr de toon aangeeft Slapstick in de pré- historie. Met monsters en andere pré-histori sche verschijningen, dat spreekt Met grap pige verwijzingen ook naar hedendaagse, moderne films Eind juli start de nieuwste SF-film „Battle beyond the stars", geproduceerd door Ro ger Corman. Gemaakt in de stijl van Star Wars, maar toch anders „Battle beyond the Stars" is een futuristische ..Seven Samurai", waarin zeven mensen en buitenaardsen zich samen sterk maken om een bedreigde pla neet van de ondergang te redden Ondanks soms grootse beelden een veel kleinschali ger aanpak dan in „Star Wars", waardoor de hoofdpersonen beter uit de verf komen en het geheel overzichtelijk aan je oog ontrolt Voeg daarbij de uitstekende dialogen en je hebt een plezierige SF met aardse trekjes Met onder meer George Peppard, Robert Vaughn, John Saxon en Sybil Dan- ning in de hoofdrollen KONING ARTHUR De laatste tijd verschijnen regelmatig boeken over King Arthur en de Graalle genden, over Merlijn de tovenaar en de Ronde Tafelridders. De belangstelling voor dit onderwerp groeit en het is duide lijk, dat ook de filmproducenten brood zien in dit veelzijdige onderwerp. Temeer, omdat de laatste jaren de fanta sie en het spektakel een grotere rol zijn gaan spelen in de internationale filmproduktie. Re gisseur John Boorman pakte het onderwerp op en verwerkte dat tot de film „Excalibur" (de naam van het zwaard van Koning Arthur) en maakte daar een groots schouwspel van, zich baserend op het boek van Thomas Ma lory „De dood van Arthur" (La Morte d'Ar- bccalibur" van John Boorman is eind augustus in Amersfoort te verwachten. LEUSDEN - Burgemeester en wet- ouders hebben besloten aan het ac- Viteitencentrum de naam ,,De Korf" Bgeven en aan de tennishal de naam De Inslag". „De Korf" verwijst naar de bijenteelt 5 vroeger in Leusden een belangrijke feats innam en sluit aan op de straatna- en in Hamershof die naar oude am- ichten zijn genoemd. De naam „De j>rf" is ook gekozen vanwege de over- fenkomsten in bedrijvigheid tussen een |jen)korf en het activiteitencentrum. 'oor de tennishal is de naam „De gekozen vanwege de „slag- •rten" (tennis, squash en recqetball) hier worden bedreven; de naam idt ook yerband met het inslaan in de lekenis van inspelen, de slag te pak- n krijgen Voor de naamgeving van het activitei- tcentrum hadden b. en w. de keqs uit de volgende namen Valleihal. De Korf, De Ark. De Eendekooi, De Kooiker. De Eend, Conampere, Hamersveld, Ac cent en De Hamer. Voorde naam van de tennishal bestond de keuze uit De In slag, De Groenhal. De Zoom, De Groe ne Zoom. 't Scham. De Raat. Racent en Het Mikpunt. LEUSDEN - Leusdenarert Ar jan („Gevulde Koek")en Ad („Ma rinier") zullen zaterdag 18 juli pro beren 24 uur te „tokkelen" op de 27 MC. Ze willen daarmee een Leusdens record vestigen. Omdat de fantasie van beide jon gens niet toereikend is om 24 uur op te vullen met slap gezwam zoeken zij 27 MC-brekers, die af en toe er even tussen willen komen Het stamkanaal van Gevulde Koek en Marinier is 22 Zij beginnen zaterdag om 8 uur 's ochtends te tokkelen .Wij zullen het verhaal van de.bre kers' graag aanhoren. Wij zijn op de ,bak. u toch ook", aldus beide jeugdi ge 27 MC'ers Cappa thur). De film werd opgenomen in Ierland, waar volgens Boorman „de tijd letterlijk heeft stilgestaan" en nog die plaatsen zijn te vin den, die volledig passen in de mystieke fan- tasy-sfeer van „Excalibur" De film, die ook in Cannes de aandacht trok. komt eind au gustus op het programma van Amersfoort te staan. CHRISTIANE F. Naar verwachting half augustus de pre mière van Christlane F, die Kinder vom Bahnhof Zoo", een film, waarover merk waardig genoeg in Nederland erg weinig of niets is geschreven, maar die in Duitsland volle zalen trekt. „Christiane F gaat over jongeren. Over jongeren aan de zelfkant van de maatschappij Drugsverslaafden en an deren. die zich hebben geconcentreerd rond het Westberlijnse station „Zoo". Een (vol gens hen die de film hebben gezien) indruk wekkende film, waar vooral jongeren veel belangstelling voor hebben in Duitsland. ESCAPE TO NEW YORK In de tweede of derde week van augustus is een nieuwe futuristische film te verwach ten: „Escape to New York", met in de hoofdrollen Kurt Russell, Donald Pleasance en anderen. Een beklemmende aktiefilm, 'zich afspelend in een toekomstig New Yrok, waar Manhattan door een metershoge muur van de buitenwereld is afgegrendeld en als gevangenis dient voor hen, die op welke gronden dan ook niet in de Amerikaanse samenleving van die tijd passen. „Escape to New York" toont een indringend beeld van een politiestaat, kontrasterend met de kom- plete verloedering van Manhattan, waar het uitschot zich in stand probeert te houden door het formeren van eigen koninkrijkjes in de gigantische wolkenkrabbers van de stad Maar dan stort het vliegtuig van de Ameri kaanse president in Manhattan neer. Een ex-commando, die op de nominatie staat op geborgen te worden in het ommuurde Man- Python-film (The Bandits) een naar ver wachting prima film te verwachten van regis seur John Huston „Escape to victory", zich afspelend in de tweede wereldoorlog. In de hoofdrollen Michael Caine, Sylvester Stallo ne, maar ook verschillende bekende en be roemde voetballers zoals Pele. Het verhaal draait om een voetbalwedstrijd tussen geal lieerde krijgsgevangenen en Duitsers, uiter aard met voor de eersten als uitgangspunt ee.i mogelijkheid tot ontsnappen uit het krijgsgevangen-kamp NEDERLANDSE FILMS Natuurlijk zijn er ook verschillende Neder landse speelfilms te verwachten. Zoals in september „Het meisje met de rode ha ren" naar het levensverhaal van de verzets strijdster Hannie Schaft, in oktober Dimitri Frenkel Frank's „Hoge hakken, echte lief de" met onder meer Monique van de Ven en Rijk de Gooyer en niet te vergeten de nieuw ste van André van Duin, die op 17 decem ber met maar liefst zestig kopieën in roulatie gaat Half februari is dan Paul Verhoeven's „De vierde man" te verwachten. EN VERDER Beeld uit de nieuwe Nederlandse speelfilm- „Hoge hakken, echte liefde", van Dimitri Frenkel Frank. In oktober in première. hattan (Kurt Russell) krijgt het bevel om de president te redden uit de handen van de (zwarte) koning van dit geïsoleerde stads deel „Escape to New Yorkis niet alleen een (uitstekend gemaakte) aktiefilm, maar toont anderzijds op soms beklemmende wij ze de ijzige sfeer van een verworden wereld vol geordende chaos, in samenhang met de door computers gestuurde politiestaat. Overigens Is eind september nog een SF-film te verwachten waarover elders meer: „Outland". Met onder meer Sean Connery in één van de hoofdrollen. VOETBALLEN EN ONTSNAP PEN Beqin oktober is naast een nieuwe Monty Verder nog een aanzienlijk aanbod van nieuwe films: de nieuwe Walt Disney: „Con dorman"; „The Postman always rings twice" (met Jack Nicholson en Jessica Lan ge - 12 november), „Popeye the Sailor- man" (Walt Disney, 10 december), „The fox and the Hound" (Walt Disney. 17 de cember). „Cannonball Run" (de nieuwste van Hal Needham met Sammy Davis Jr.. Dean Martin, Roger Moore en Burt Rey nolds, 17 december). Andere films, die als het even kan zo spoe dig mogelijk in Amersfoort op het program ma v/orden gezet zijn: „Ordinary People", „Fort Apache the Bronx", Scanners (van David Cronenberg), „Tarzan the Apeman" van John Derek met Bo Derek als een tame lijk erotische Jane en nieuweling Miles O'Keefe als Tarzan; „The American Wher- wolfe" van Regisseur John Landis (The Blues Brothers), „Stlr Crazy" (met Richard Pryor en Gen Wilder), de nieuwste van Blake Edwards: „Son of a Bitch" (S.O.B.), met onder meer Julie Andrews, „One from the heart" van Francis Coppola, „Evita", film- musical met Barbra Streisand, en „Little Lord Fauntleroy" met Alec Guinness. Tenslotte is er nog een nieuwe film met Louis de Funès op komst en niet te vergeten de allernieuwste James Bond-film, „Octo- pussy", maar dan zijn we al weer meer dan een jaar verder Kortom: er zijn nogal wat films aan het komen, die om de één of andere reden de moeite van het bekijken waard zijn. Dat niet alle films direkt in Amersfoort te zien zullen zijn, is duidelijk Maar daarnaast blijft er nog een respectabel aanbod over van premiè res, die wél in de Amersfoortse filmtheaters mee zullen draaien. We hebben eigenlijk niks te klagen 1HIÜ1ÜUIMEN Op! •ugwflfcHRttN Komenii 4- Winkelcentrum Hamershot Leusden-C - Tel 033-944119

Leusder Krant | 1981 | | pagina 11