c Van 20 tot 26 juli heet Achterveld weer Tourdorp Zondagmiddag Ronde van A' veld Tour winnaars tot nu toe Programma lewsiaei* 24e Tour de Junior Winnaars in 1980 TQUR de JUNIOR 0 JkMTONO Tour organisatie DONDERDAG lö JUL11981 Achtervelds nieuws TOURDORP ACHTERVELD - In de laatste volle week van juli heet Achterveld weer Tourdorp. Gewoon op gezag van tourbaas Wout Meinten en zijn medewerkers. Het normale leven in het dorp wordt weer volledig beheerst door het internationale wielerfestival voor de jeugd, dat zijn 24e editie beleeft. Dit wielerspectakel, dat op de drem pel staat van het zilveren bestaan, is voor de jongens en meisjes van 12,13 en 14 jaar (en in wat mindere mate ook voor de mini's) meer dan alleen maar een vacantiebesteding. Al maanden lang is daar naartoe geleefd en alles staat nu gereed voor het eerste startschot. Wie pakt de gele trui en wie de groene? Welke formatie wordt winnaar van het ploegenklassement? Wij wagen ons niet aan een voorspelling, want stuk voor stuk doen de jonge renners hun uiterste best voor een plaatsje op het ereschavot en als het ook maar even kan, het liefst bovenop de 1-2-3-kist. De Achterveldse mini-Tour de France werd door o.m. Ton van Da len, Wim Smink en Jan Schouten „uitgevonden" in 1958 en de eerste jaren verreden op gewone huis-, tuin- en keukenfietsen met een iets gebogen stuur. Dat is nu wel even tjes anders. De uitvinding had de professionele wielerronde van Frankrijk als voorbeeld. Compleet met etappes in lijn en tegen de klok, met gekleurde prestatietruien en een stuk of wat klassementen. Ja hoor, net echt en voor de deelnemers min stens even spannend. In de beginja ren - met enige weemoed denken wij daaraan terug - was de Tour de Ju nior een plaatselijke en beperkt re gionale bedoening met lokale spon sors en winnaars uit Achterveld of directe omgeving. INTERNATIONAAL De groeiende Tour trok de belang stelling van de media en werd weldra internationaal Eerst met de deelname van enkele Belgen en later ook Duit sers, Schotten, Engelsen en Oostenrij kers. De laatste jaren is de Tour hoofd zakelijk een driekamp geworden van Nederlandse, Duitse en Engelse jonge lui. Het wielerfestival werd completer met een verslaggeverswagen met mo bilofoon en zwaailicht vooraf en een re servemateriaal - plus een bezemwa gen aan de staart. Motorvolgers regel den de doortocht en de jeugdige ren- nertjes verschenen met steeds duurde re fietsen aan de start. De ..dikke ban ders" (plaatselijke sterren op een nor maal rijwiel) gaven inmiddels de pijp aan Maarten. De bemoeienissen van onze nationale wielerbond met de Ach terveldse zesdaagse vacantiebeste ding was voor de oorspronkelijke tour- baas Jan Schouten (als laatste van de initiatiefnemers) de oorzaak om met het spul te kappen Wout Meinten nam de job over en zwaait nu de scepter met circa 50 man personeel, daarbij de poli tie, de EHBO, de pers en andere offi cials nog niet meegerekend De Tour 1981 gaat met 27 ploegen en in totaal 135 renners van start. Voor een groot deel ook mogelijk gemaakt door de sponsorende bedrijven en door de talrijke gastgezinnen, die een of meer deelnemers tijdens de Achterveldse zesdaagse kost en inwoning verschaf fen. Zonder al die hulp zou de organisa tie van een onderneming als de huidige Tour de Junior in deze tijd niet meer mogelijk zijn. Maandag gaat het evene ment weer van start en met de grote feestavond en prijsuitreiking op de daarna volgende zaterdag komt het ein de De vlaggen, dranghekken, tribunes en alles wat nog meer aan de wieler week doet denken, worden weer voor een jaar opgeborgen. Alleen de witte kalkstreep over de Jan van Arkelweg blijft nog even een laatste herinnering, maar ook die eindstreep heeft niet het eeuwige leven en verdwijnt op den duur. Ondertussen wordt binnenka mers door Wout Meinten en zijn staf al weer voorzichtig gewerkt aan de plan nen voor 1982: de zilveren Tour de Ju nior! Aller ogen gericht op de kalkhjn aan de finish Bü£*"ï Prijsuitreiking Mini Tour 1980 door tourbazin mevr. Meinten. Gele trui: 14 |aar: Frank van Leeuwen, Nieuwkoop 13 jaar Rob v.d Broek, Zwaag- westeinde 12 jaar Fred Lems, Rotterdam Groene trui: 14 jaar Frans Jürgen, Duitsland. 13 jaar: Ivan Detant, Purmerend. 12|aar. Fred Lems. Rotterdam. Beste meisjes: 14 jaar Gonnie van Koert, Nieuw koop 13 jaar: Brigit Jekel, Amersfoort 12 jaar. Angelique Jekel, Amers foort Beste ploeg: Cafetaria Kok, Achterveld. Sportiefste ploeg: Slokkers Bouwbedrijf, Huizen TOURDORP ACHTERVELD - De winnaars van de Tour de Junior in de achter ons liggende jaren waren 1958 Gerrit Methorst, Barneveld. 1959. Henk van Dijk, Achterveld 1960: Henk Rutte, Achterveld 1961; Wim van Middelaar, Achter veld. 1962: Jos Huybs, België. 1963: Bert Wiggers, Rossum 1964 E Wolkotte, Duitsland. 1965 Jan Vlastuin, Scherpenzeel 1966 Jan Cozijnsen, Scherpen zeel. 1967: Johann Demming, Duitsland 1968: Hein Bokkers, Voorthuizen 1969 Karl Thiele, Duitsland 1970 Ronnie Zieleman, Amster dam 1971 Jaap Meyer, Badhoevedorp 1972: Sjaak Pieters. Zwanenburg 1973. CornéKokke, Sint Willebrord 1974: Russell Oliver, Engeland 1975 Russell Oliver, Engeland. 1976 Steve Moss. Engeland. 1977 Rino Schurink, Weesp 1978 Volker Diehl, Duitsland 1979: Stefan Bercz, Dutsland 1980: Frank van Leeuwen, Nieuw koop 1981: Wout Meinten met de drie winnaars van de gele trui 1980. TOURDORP ACHTERVELD - Tra ditiegetrouw wordt ook dit jaar aan de vooravond van de Tour de Junior de Ronde van Achterveld gehouden voor nieuwelingen en liefhebbers. Beide categorieën rijden 50 km (40 ronden) over het parcours Jan van Arkelweg (start/finish), de Verjaegde Ruyterweg en de Walter van Amers- foortstraat. Aan de nieuwelingen wedstrijd doen circa 90 renners mee. Daaronder veel ex-rennertjes uit de Tour de Junior. Zoals de Duitser J. Teuwen, Edward ten Barge (Eiber gen), Dave Bol en Thierry Detant (beiden uit Purmerend), Dick Dekker (Hoogeveen), Gerrit van Engeland (Apeldoorn), Kees Lelieveld (Noor den), Frank Flipse (Culemborg), Ger- ben Tromp (de Rijp), Bert Zikken (Exloo) enz. Het zou wel leuk zijn, als een van hen winnaar kan worden. Overigens Is de deelname van streekrenners beperkt tot de Hoog landers R. Kreugel en H. Schimmel en de Amersfoorter J. van Mispelaar (met pa in de jury). Bij de liefhebbers telt de deelnemers lijst 114 namen met uit het BDU-ver- spreidingsgebied T v d Berg. de ge broeders Gerard en Henk van 't Kloos ter, toursecretaris Johan Ossendrijver en de Achtervelder H van Hamersveld uit de gemeente Leusden. Uit de omge ving van Barneveld/Ede komen K v. d Broek, J Kelderman en A. Vossegat (allen Barneveld), W. van Loo, P. Ter- stappen, A. Leyten, W. Sender en R v d. Werff (Ede e o.), J Bos en H Hofs (beiden Voorthuizen). Uit Amersfoort en omgeving verschijnen L. Aretz, G. Brouwer. D van Dalen, E Gerritsen, R. Huygens, H. Kok, B. Lieftink, G. Mos terd, W. van Valkengoed en A. Wilde man aan de start. Of onder hen de a s winnaar is te zoeken, kan moeilijk voor uit worden gezegd, wel dat ze allemaal met dezelfde kansen vertrekken. De drie winnaars van het puntenklassement 1980. Bi De ploeg van de Leusder Krant van vorig jaar W. Meinten, voorzitter/tourbaas Joh. Ossendrijver, secretaris. J.C. de Jong, penningmeester H. Smit, R. v.d Burgwal. J L. v. Don- kersgoed en A Kok (leden) Tourkantoor: H van Viandenstraat 9. Achterveld (03425-1983) Rennershuis: Ons Gebouw (03425-1269) Huisvesting/kledingcommissie: Joh. Ossendrijver (033-946126), J. v Hamersveld en A. Rozendaal. Technische Commissie: E. v Hengel, A. Kok, R Rijnders, J. van Hamersveld jr., J Blotenburg, E. v.d. Vrugt, L van Dijen, H de Jong en H. Versteeg. Terreincommissie: Jo van Ha mersveld, A. v.d. Berg, H. v.d. Berg, H. van Dijk. R v.d Burgwal, J.J Os sendrijver, L. Enters en F. Kerkhof. Motorvolgers: W Tolboom c s Tijdcontróle: Joh Ossendrijver, A. Brinkhof, H. Legdeur, J L. van Don- Consumptiecommissie: H v Rui- kersgoed, A. Kok, A. Rozendaal, W. tenbeek en H v. Nimwegen Vos, J C. de Jong en H Smit Tourfotograaf:E. v.d. Vrugt Tourbaas Wout Meinten (met sigaret) in gesprek met KNWU-consul J. Oskam (met sigaar). Verschil in rang en stand? Zondag 19 juli: 14.00 uur: Ronde van Achterveld voor nieuwelingen en liefhebbers over 50 km (40 ronden). Maandag 20 juli: 09 00 - 11.00 uur; aanmelding van de deelnemers aan de Tour de Junior in het rennershuis, 15 00 uur: maken van ploegenfoto's; 18.45 uur. wedstrijden op het parcours van 3760 meter. De 12- en 13-jarigen rijden 4 en de 14-jarigen 6 ronden Dinsdag 21 juli: 10.00 uur. ploegentijdrit over 2000 me ter; 18 45 uur: wedstrijden over 4 en 6 ronden. Woensdag 22 juli: 10 00 uur: mini-tour voor Achterveldse kinderen van 4 tot 12 jaar (Johan van Oldenbarneveltstraat), 18 30 uur: wed strijden over 3 en 5 ronden Ingekort programma i.v.m. de Braderie op de Hessenweg Donderdag 23 juli: 10 00 uur koffiedrinken bij Wout in d'Oude Peerdestal voor tourmoeders, leden EHBO, echtgenotes/verloofdes van tourmedewerkers; 18.45 uur. wed strijden over 4 en 6 ronden Vrijdag 24 juli: 09.30 uur persoonlijke tijdrit over 1500 meter, 18 45 uur. wedstrijden over 4 en 6 ronden Zaterdag 25 juli: 13.00 uur wedstrijden over 4 en 6 ron den, 20.00 uur: grote prijsuitreiking in Ons Gebouw Nog even tijd voor een briefje van thuii

Leusder Krant | 1981 | | pagina 6