,Pas het derde jaar zal optimaal verlopen" Gerrit van Tiel blijft in de raad Sorteerafdeling PTT in „Defensiegebouwtje" Disco lohn Visser over de exploitatie van aktiviteitencentrum „De Korf": leusder krant Leusder Krant BURGERLIJKE STAND UIT HET PUUTfE^RAPPURT FOTO-KOPIE NODIG? plaatselijk nieuws m 2 DINSDAG 21 JUL11981 van een onzer verslaggevers) LEUSDEN „Al zou ikergeen :ent aan over houden, maar alles jopt goed en iedereen is er te reden over, dan ben ik ook hele- iiaal gelukkig." Dat zegt John Visser, sedert ort behalve eigenaar van het estaurant 't Ros Beyaart ook lachter van het nieuwe Leusden- e aktiviteitencentrum „De Korf", ►amen met Gerrit van Tiel als tedrijfsleider is Visser begonnen tan wat hij ziet als „een geweldig jrote uitdaging'. Daartoe liet hij ;ich verleiden, „omdat je op een |egeven moment toch iets meer vilt. Ik heb 't Ros nu ruim vijf jaar |edaan, het lijkt me nu verschrik- ;elijk leuk om dit er bij te gaan Ipen. Maar ik heb van het begin if aan gezegd: het moet niet ten ;oste van 't Ros Beyaart gaan. )at heeft voorop gestaan, en laarom ben ik gelijk op zoek gaan naar een goede bedrijfs- der". Begin deze maand kwam het ;uws naar buiten op advies van de •rkgroep ACTE. die de totstandko- ng van het aktiviteitencentrum en Ie tennishal in Leusden begeleidt, S iesloot het college om de exploitatie én ,,De Korf" te gaan verpachten. ■Jaarmee werd een lang gekoesterd ■iitgangspunt verlaten. Tot voor kort :H/as het de bedoeling om de exploita- Hie m gemeentelijke handen te laten ■li het beheer over te laten aan een W chtpaar. Van verschillende kanten /erd tegen dat uitgangspunt zeer ritisch aan gekeken. Deskundigen lit de horeca zagen een dergelijk >zet gedoemd te mislukken, en ook erschillende leden van de werk- ^m|oep ACTE zagen weinig heil in P léze werkwijze. Toch hield men er tot bor kort aan vast, in feite bij gebrek an beter. Want er waren wel ver- Chillende belangstellenden om de aak te pachten, maar óf de geboden lachtsom was voor de gemeente niet iteressant of er was reden om te vyijfelen aan de vakbekwaamheid an de betrokkene Totdat John Vis- ér belangstelling toonde Een ge- enomeerd horeca-ondernemer uit iet Leusdense, over wiens bod wel te jfaten viel. Weliswaar betekende de ivereenkomst met Visser een verho- ing van het nadelig exploitatiesaldo 1 het eerste jaar met ruim f 88.000,—, ■naar daar staat tegenbover dat de :B|emeente verder geen enkel risico ^^■neer loopt en dus ook geen rekening ^neer hoeft te houden met aanloop erliezen 4IET GEMAKKELIJK De risico's zijn nu voor John Visser in de zijnen. Dat die er zijn, weet fisser zeker Niemand", zegt hij, .heeft ervaring met een dergelijke iccommodatie en we zullen moeten ifwachten, wat het wordt Ik ver vacht bepaald niet dat het eerste jaar U 3 i Verantwoordelijke redaktie: |Bert Vos ■Marnix Kreijns (pl. verv ^Redaktie: iBertien Engelkens JCaspar van Loo. ■Inlevering kopij en advertenties: ivoor het dinsdagnummer tot uiterlijk ■maandagmiddag 12.00 uur, voor het idonderdagnummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur. i Redaktie en administratie: Kantoor iLeusder Krant, Rozendaallaan 9, ■Leusden-Centrum. Op werkdagen ge- flopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 50,40 per jaar, 25,70 per half jaar, 13,10 per kwar taal. [Klachten bezorging: ■Als abonnee dient u de krant voor dins- Idag- of donderdagavond 18.00 uur te jhebben ontvangen Is dat niet het ge- jval, neem dan kontakt op met onze [hoofdagent bezorging (dinsdag en [donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), [tel. 033-940691 iBij geen gehoor kunt u kontakt opne- |men met onze inspekteur bezorging, [overdag 03420-16141, toestel 44 Nabestellen foto's: iDe meeste in de Leusder Krant gepu- Ibliceerde foto's kunt u nabestellen (met ■uitzondering van archief- en histori- Ische foto's), bij vooruitbetaling van 5, per exemplaar (formaat 13x18 Jem) op giro. 871441 t.n.v de BDU b.v ■te éarneveld met duidelijke vermelding Ivan gewenste foto. aantal, nummer ■van krant, pagina waarop de foto werd ■geplaatst U kunt ook kontant betalen fop ons kantoor, Rozendaallaan 9, ILeusden/Centrum. ■Ongeveer drie tot vier weken na beta ■ling ontvangt u de gewenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. John Visser (hier op archieffoto met zijn vrouw Rina): ,,AI zou ik er geen cent aan overhouden. gemakkelijk zal zijn. We zullen er hard aan moeten werken en ik denk dat het pas in het derde jaar optimaal zal gaan lopen De overeenkomst met John Visser omvat de exploitatie van de bowling, de zaal met ruimte voor 400 personen en het horecagedeelte van ,,De Korf" Ten behoeve van de sporthal in ,,De Korf" zullen Van Tiel en zijn mede werkers alleen receptiewerkzaamhe den en toezicht verrichten. De invul ling van het sportgedeelte geschiedt door de gemeente in samenwerking met de sportstichting, waarbij de ge meente het gebruik door scholen regelt en de sportstichting het ge bruik door sportverenigingen. Van de zaken die wel onder de exploitatie door John Visservallen, is er op dit moment eigenlijk alleen van de invulling van het gebruik van de bowlingbaan iets te zeggen De Leus dense bowlingvereniging heeft een optie gevraagd om een competitie te kunnen spelen en ook de door de gemeente georganiseerde bedrijven- competitie lijkt van de grond te ko men. Daarnaast zal er voldoende ruimte blijven voor particuliere bow lers. Over de grote zaal is minder te zeg gen De gemeente heeft een claim voor het houden van een aantal cul turele evenementen En verder som men John Visser en Gerrit van Tiel als mogelijkheden op vergaderingen, recepties, dansavonden, mode shows, beurzen, voorstellingen en zovoort. John Visser ziet hier goede mogelijkheden om de zaken com mercieel verantwoord in samenwer king met de mogelijkheden van 't Ros Beyaart aan te pakken Visser ,,lk heb hier in 't Ros Beyaart zo vaak mensen die ruimtes willen hebben voor grotere groepen, maar ik heb het eenvoudigweg niet Die kunnen dan verwezen worden naar ,,De Korf" Omgekeerd heeft het oog een enkele zin om bijeenkomsten voor groepen van twintig, dertig personen in die grote zaal van het aktiviteiten centrum te gaan houden. Diekunnen we dan verwijzen naar 't Ros". NORMALE EXPLOITATIE Wat de horeca-afdeling in ,.De Korf" betreft, dat wordt volgens John Visser een kwestie van opbouwen. Duidelijk is, dat we daar niet over een restaurant kunnen praten. Daar is de keuken gewoon niet voor uitge rust. We hebben er een bar in de bowling, die doorloopt naar de hal Verder een aantal tafeltjes en andere zitjes Daar kan iedereen, die voor iets in het aktiviteitencentrum moet zijn wat drinken, maar je kunt er ook zo binnenlopen. Winkelend publiek uit de Hamershof is er bijvoorbeeld ook van harte welkom. In het begin kun je er bij je drankje een stukje kaas of een bitterballetje krijgen. Later wil ik dat uitbreiden naar een sateetje en misschien is er ook wel vraag naar een biefstuk of zo Dat kan allemaal, maar ik wil het rustig opbouwen en zien, waar behoefte aan is," aldus Visser. In ,,De Korf" zal straks sprake zijn van een normale horeca-exploitatie, waar het de prijzen betreft De koffie en de pils zullen er niet duurder of goedkoper zijn dan in andere Leus dense horecabedrijven. Ook de slui tingstijden zullen voorshands gelijk liggen met andere café's, bars en restaurants in Leusden Het enige verschil is, dat ..DeKorf'strakszeven dagen per week open zal zijn, terwijl de meeste horecagelegenheden in dit dorp op maandag gesloten zijn. Naast bedrijfsleider Gerrit van Tiel zullen straks nog vier vaste mede werkers in het aktiviteitencentrum aan de slag gaan. Onder hen drie horeca-medewerkers en -medewerk sters. verder één tecjhnische man, die zich onder meer mét het onderhoud van de bowlingbanen zal gaan bezig houden. Daartoe gaat hij bij de leve rancier van de bowlingbanen een curcus volgen. Onder de supervisie van John Visser en de dagelijkse leiding van Gerrit van Tiel zullen zij van ,,De (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Gerrit van Tiel blijft, ook wanneer hij straks be drijfsleider in het aktiviteitencen trum „De Korf" is, lid van de ge meenteraad. Volgens Van Tiel zijn er geen beletselen om aan te blij ven als voorzitter van de VVD- fractie in de Leusdense gemeen teraad. Wel zal Van Ziel enkele functies, die in zijn ogen te veel raakvlakken hebben met zijn baan als bedrijfsleider in „De Korf", neerleggen. Van Tiel: „Formeel gezien is er natuurlijk helemaal niets aan de hand Ik treed in dienst bij een particuliere ondernemer, en waar om zou dat onverenigbaar zijn met het raadslidmaatschap? Na tuurlijk zijn er raakvlakken. Maar om daar zo objectief mogelijk te genover te staan, zal ik het een en ander afstoten. Ik ben nu bijvoor beeld lid van de gemeentelijke werkgroep Midden- en Kleinbe drijf. Om de objectiviteit te dienen lijkt het me beter om die functie te laten vervallen." Om dezelfde reden zal Gerrit van Tiel binnenkort zijn lidmaat schap opzeggen van de werk groep ACTE en de besturen van de Zwembadstichting en de Sportstichting Maar verder blijft Gerrit van Tiel voorlopig gewoon aan als raads lid Temeer daar ook zijn fractie zijn vertrek niet erg op prijs zou stellen Gedurende deze zittings periode van de raad hebben er al twee mutaties in de VVD-fractie plaatsgevonden Rients Bergsma gaf het raadslidmaatschap er aan en diens opvolger. Jan Carel van Dijk, heeft inmiddels ook al weer plaats gemaakt voor Willem Hoy- - Gerrit van TielSommige func ties laten vervallen". tema van Konijnenburg Voor de continuïteit van het raadswerk in de VVD-fractie zou het afhaken van Van Tiel op dit moment niet bevorderlijk zijn Hoe het na de zittingsperiode van deze raad zal gaan, weet Ger rit van Tiel nog niet Hij heeft nog niet besloten of hij zich beschik baar zal stellen voor de kantida- tenlijst van de VVD bij de gemeen teraadsverkiezingen van mei vol gend jaar. Van Tiel ..Ik moet eerst eens zien of mijn nieuwe baan te combineren is met het raadswerk. Aan beide zit nogal wat avond werk vast, en ik wil de komende maanden eerst eens zien, hoe dat allemaal loopt Mocht het niet te combineren zijn, dan zal ik het raadswerk moeten laten vallen Ja, mijn werk prevaleert natuur lijk, het raadswerk is mijn hobby" Korf' een ontmoetingspunt in het hart van Leusden moeten maken, om de woorden van Gerrit van Tiel te gebruiken. Op 15 oktober aanstaan de moet de sporthal gebruiksklaar zijn. Voor de ingebruikneming van bowlingbaan, horeca en zaal is tot nog toe 1 december de streefdatum, maar waarschijnlijk kan dat allemaal eerder plaats vinden. Halverwege de cember volgt dan een officiële ope ning. Ruimschoots daarvoor is Gerrit van Tiel al op zijn post. Als alles goed gaat is het kantoor van de bedrijfslei der in „De Korf" ai op 1 september aanstaande gereed. Van Tiel is vanaf die dag voor inlichtingen en reserve ringen bereikbaar onder het tele foonnummer van „De Korf", 946731. Tot die dag kan men zich voor infor matie over het aktiviteitencentrum wenden tot het gemeentehuis, tele foonnummer 941247. Het zogeheten Defensiegebouwtje. LEUSDEN - De sorteerafdeling van de PTT zal vermoedelijk nog deze maand haar Intrek nemen in het bekende zogeheten „Defensiegebouwtje" aan de Hamersveldseweg. Om de ruimte in dit leegstaande pand, waarin vroeger een dienst van het ministerie van Defensie was gehuisvest, geschikt te maken voor het werk van de sorteerafdeling zal de PTT enkele verbeteringswerkzaamheden uitvoeren. De postsorteerders zitten momenteel in boerderij Groot-Krakhorst als gevolg van de brand, enkele maanden geleden, in het PTT-gebouw aan de Torenakkerweg, waarbij de sorteerafdeling geheel werd verwoest. De PTT'ers kunnen echter niet in Groot-Krakhorst blijven in verband met de komende seizoenactiviteiten in de boerderij. Wethouder Jan Wagenaar zei donderdagavond in de raad dat het onderbrengen van deze dienst van de post van tijdelijke aard is. „Evenals he' houten PTT-gebouwtje aan de Torenakkerweg Want Tante Pos kan daar niet blijven Nu ze tijdelijk met de sorteerafde ling terecht kan in het Defensiegebouwtje is afgesproken dat de PTT nog dit jaar een bouwaanvraag indient voor een blijvend onderkomen in Leusden", aldus de wethouder LEUSDEN - Toen er op een gegeven moment niet meer getennist mocht wor den op een terreintje in de wijk Groen houten vonden Milo Hoogeveen, Max Ochse, Luc Kemps en Martin v.d Vegt het maar een suffe bedoeling geworden in de wijk Er werden geen aktiviteiten meer ondernomen en de jeugd zag el kaar te weinig. Ze besloten iets te gaan ondernemen om in Groenhouten de leuke sfeer weer terug te halen. Zo werd er onlangs nog een wielerrenwedstrijd georganiseerd voor leeftijdgenoten uit de wijk Vrijdagavond werd er een disco georganiseerd op een veldje aan de Landweg. Met gekocht hout en een ge huurd zeil was er een tent opgesteld waar iedereen uit de buurt tegen een entree van 50 cent welkom was Het was er erg gezellig, er waren ook ou ders die meedansten op de muziek die door de jongens zelf verzorgd was. „In totaal is er een 60 gulden opge haald Daargaat 30 gulden vanaf om de onkosten te dekken. Van die dertig gul den gaan er vijftien naar het Rode Kruis De andere vijftien guldens gaan in een pot voor een volgende aktiviteit," aldus Milo Hoogeveen. „Waarom zou je het zelf houden, aan een goed doel geven is veel leuker." Aan het eind van de vakantie als de Groenhoutse jeugd weer terug is wordt er waarschijnlijk weer een disco geor ganiseerd „Wij willen dat de buurt weer gezellig wordt!" zegt Milo. ACHTERVELD Woensdag 22 juli 10.00 uur: Tour de Junior, Minitour Woensdag 22 juli 18.30 uur: Tour de Junior, wegwedstrijden Woensdag 22 juli 19.30 uur: Braderie Hessenweg Donderdag 23 juli:bejaardensoos tot nader bericht geen bijeenkomst. Donderdag 23 juli 18.45 uur Tour de Junior, wegwedstrijden Vrijdag 24 juli 9.30 uur: Tour de Junior, persoonlijke tijdrit. Vrijdag 24 juli 18.45 uur: Tour de Junior, wegwedstrijden. Uit het bevolkingsregister van Leus den blijkt dat in de periode van 2 juli 1981 tot en met 15 juli 1981 zijn: GEBOREN: 2 juli 1981 Margreet, d.v. W D J. Wansink en L M Heylema. 3 juli 1981 José Inge. d.v N. L. A. te Loo en L I Bonefaas; Wouter Je roen, z.v. N. L. A. te Loo en L. I. Bone faas. 7 juli 1981 Mariska, d.v. G. Wijnen en E L. Zonnevijlle 8 juli 1981 David, z.v. A. Mosterd en E van Dijk; Naomi, d.v. J. M. Esveldt en A T. van Eijk; Keimpe Tjeerd Atze, z.v. L. Eland en H. C. van der Kooi. OVERLEDEN: 9 juli 1981 van Eyk, Johan Louis Adolf oud 80 jaar; Vossensteijn. Wil lem. oud 69 jaar. 10 juli 1981 Müller Kühlenthal, Elfrie- de Christina Jacoba, oud 84 jaar. 13 juli 1981 van Lexmond, Richardus Antonius Maria, oud 31 jaar; Jaspers, Johanna Maria Elisabeth, wed. v. H H. A. van Berkel. oud 77 jaar. GEHUWD: 15 juli 1981 W. C van Laar en C. G. de Kruijf. GEVONDEN Bi| de politie in Achterveld, telefoon 1607, zijn de volgende gevonden voor werpen op te vragen: tas met gereedschap en regenjas; 15 gulden; blauw nylon jack en een heren fiets GEVONDEN Portemonnee met inhoud; zwarte jon gensfiets; zilveren kinderarmbandje met bedeltje; mapje met bankbiljetten; werphengel; honderiem; werphengel; trainingsjack; bruin leren jack. VERLOREN Betaalpas Bondsspaarbank; Quartz di gital horloge; bruine portemonnee met 150 gulden; 2 schoolboeken; leren etui met sleutels; Duitse Staander, schou dertas met inhoud; zwarte spaniel; Dob berman; horloge; herder. AANRIJDING ARNHEMSEWEG Zaterdag 18 juli raakten twee auto's be schadigd bij een aanrijding op de Arn- hemseweg. De heer D.K. uit Amersfoort wilde vanaf de Arnhemseweg een inrit indraaien De heer De G. die achter hem reed merkte dit te laat op en reed achterop de auto van de heer K. VOORRANGSBOTSING Op de kruising Doornseweg Kolonel van Royenweg heeft zich afgelopen zondag een voorrangsbotsing voorge daan De heer K uit Utrecht verleende op de kruising geen voorrang aan de heer De V. uit Eerde. Beide auto's lie pen materiële schade op. FIETSERS BEKEURD Vier jeugdigde fietsers zijn vorige week bekeurd wegens gevaarlijk rijden. Ze reden naast elkaar met de handen van het stuur. LANTAARNPAAL OMVERGERE DEN De heer G uit Leusden kreeg onlangs een rijverbod opgelegd omdat hij in ken nelijke staat van dronkenschap werd aangetroffen met zijn auto tegen een lantaarnpaal INBRAAK CLUBHUIS In het weekend is er ingebroken in het clubhuis van de tennisvereniging op de Middenweg. Omdat er echter nooit waardevolle spullen worden achterge laten, werd er alleen wat klein geld ont vreemd Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3