Leusdenaren sterk in Achterveld Wplr (F Spannend begin Tour De Mens in De Tour Tourbaas Wouter Meinten Leusder Krantploeg Geslaagde DWS rommel markt tensile»* knus Jaqueline en Mary Kissmissen r Rabobank Achterveld 24' T0 se JUNIOR 1981 Morgen mini-tour DINSDAG 21 JUL11981 Achtervelds nieuws ACHTERVELD Vooruitlopend op de Tour de Junior werd zondag de Wielerronde van Achterveld verre den. Met 50 km-koersen voor nieu- elingen en liefhebbers. In beide edstrijden kwamen ruim honderd joureurs aan de start en zowel bij de |eugd als bij de al wat ouderen viel de slissing om de hoofdprijzen hal- erwege de koers. Bij de nieuwelin- ien ontstond een kopgroepje van uiteindelijk zes renners en die bleven uit de greep van het jagende peloton. In de eindsprint klopte J. Talen (Spij- kenisse) in 1.14.50 zijn medevluch ters J. Kersten (Dennenburg), L. Poelwijk (Amstelhoek), P. Verbaas (Zoetermeer) en A. v. d. Pauw (Anke veen). Een kleine minuut later won C. Broekhuizen uit Maartensdijk de spurt van het peloton. Bij de top-tien zaten zeven renners, die eerder aan de Tour de Junior deelgenomen heb ben. Kennelijk een goede leerschool! Bij de liefhebbers ontsnapten, eveneens halfkoers. twee sterke kleppers. Zowel Hans Lap (een on derwijzer uit Hendrik Ido Ambacht) als Wim Vlaanderen (Maarssen) had den dit jaar reeds negen overwinnin gen geboekt Na 1 10 23 uur bleek Hans Lap de sterkste Hij pakte in Achterveld zijn 10e zege' Nog net voor het peloton kwamen Leon Ver- zuu uit De Meern (3e), de Leusdenaar Henk van 't Klooster (4e) en de Voort- huizenaar Hots (5e) over de kalk- streep. Slimme Henk van 't Klooster was net op tijd weggesprongen uit de grote groep, waarvan Johan Ossen drijver uit Leusden de sprint won en 6e werd Ook Johan heeft sterk gere den en was bijna doorlopend in de voorste gelederen te vinden J. Blijle- ven (Lelystad). Henny Hoevers (Utrecht). Piet van Schaik (IJsselstein) en Kobus Valkenburg (Veenendaal) pakten de volgende ereprijzen. ACHTERVELD - Maandag ging de 24e Tour de Junior van start met drie spannende koersen. Bij de 3312-jari- gen, die vier ronden van 3760 meter voor het gebogen stuur hadden, leek de eerste etappe een prooi voor de Duitser Uwe Tschenkte te worden. Hij won de drie tussensprints maar kwam aan de eindstreep net wat adem en snelheid te kort en werd 3e. Steven Olde Damink (2e) en André Eenkhoorn (1e) waren hem te vuig af. André had netto 26 minuten 9 secon den nodig voor de gele trui. Uwe schenkte kwam in het groen. Ook bij de 39 13-jarigen kregen de talrijke kijkers een felle massaspurt te zien. De Duitser Holger Strecker werd in 24 minuten 24 seconden winnaar en veroverde zowel de gele als de groene trui. Henny Beyer rijdt vandaag in het groene tricot Niet omdat hij jarig is. maar als nummer 2 in het puntenklas sement. Na Strecker finishten Leon Overgaag en Remco Startman als 2e en 3e In de rit over zes ronden van de 65 14-jarigen was Rommert Talen heer en meester In de tweede ronde ontsnapte hij uit de groep om met 40 seconden voorsprong te winnen. Albert de Graag werd 2e en Rob v d Broek 3e Eddy de Vries, nummer 2 in het puntenklasse ment veroverde tijdelijk de groene trui. Burgemeester J. W M Rademaker van Leusden hielp de mannen van het gele en groene tricot in hun ere-kleding De renners uit de ploeg van de Leusder Krant handhaafden zich alle vijf in het eerste peloton Arno Hoopman pikte nog wel een groen puntje, maar de Tour duurt nog lang. De stand in het ploe- genklassement is 1 SporthuisKraanen 1 24 38 2 Jan Jansen Rijwielen 1 25.18 3. Bosman Electra 1 25.18 8 ex aequo o a Leusder Krant 1 25 21 Zondag 19 juli: In de Ronde van Achterveld hadden de tourmissjes Mary en Jaqueline Enters hun gene rale repetitie voor de taak. die hen in de tourweek staat te wachten. De top-drie van de nieuwelingen en met evenveel gemak alsof het hun dagelijkse werk was de beste drie liefhebbers, kregen naast de bloe men en de medaljes de met 50 km hardfietsen verdiende kussen Zo stijlvol, dat daar niets op aan te mer ken was Mary was inmiddels zo ver standig geweest (Jaqueline is nog ..vrijgezel") om haar vaste vriendje ..rustig" met vakantie te laten gaan Wat niet weet, wat niet deert' En na de vakantie zien we wel verder, niet waar? TOURDORP ACHTERVELD - De deelnemers aan de 24e Tour de Ju nior en met name de jongens mogen ook dit jaar niet mopperen wat de tourmissen betreft. Voor de char mant versierde uitreiking van de dag prijzen heeft de tourorganisatie zich verzekerd van de medewerking van Mary (17) en Jaqueline (15) Enters. Eén blik op bijgaande foto's is vol doende om de renners tot nog grote re spoed te bewegen Verwacht mag worden, dat de eindspurtjes dit jaar nog feller zullen zijn dan voorheen - Jaqueline - Mary ACHTERVELD In de deel nemerslijst (LK 16 juli) was ver meld. dat de derde ploeg van de Tour de Junior wordt gespon sord door de Rabobank Barne- veld Dat berust op een fout De renners met de rugnummers 11 tot en met 15 rijden in de ploeg van de Rabobank Achterveld Met onze excuses. ACHTERVELD Het centrale punt van de Tour de Junior is onbe twist Wout Meinten. Zonder zijn me dewerkers iets tekort te doen mag toch wel worden gezegd, dat zijn hobby wielrennen in het algemeen en de Tour de Junior in het bijzonder zijn tweede (weliswaar onbezol digde) beroep is geworden. Per tour editie is hij circa dertien maanden met het internationale jeugdwieller- festival bezig. Voor de ..zilveren Tour" van vol gend jaar zelfs nog langer De in Stoutenburg geboren en getogen, maar al weer jaren in Achterveld wonende, tourbaas doet dit werk nog altijd met bijzonder veel genoegen naast zijn bezigheden bij de Neder landse Spoorwegen, die hem en zijn gezin de dagelijkse boterham bezor- gen Een kleine twintig jaar zit Wout nu al weer in het bestuur van de tour-or ganisatie en voor de achtste keer treedt hij op als tourbaas De werk zaamheden komen geleidelijk tot het hoogtepunt de Achterveldse Zes daagse met alles daar omheen Je vraagt je wel eens af. hoe hij dat volhoudt. Tot diep in de nacht de Bliksemkrant is tijdens de Tour de laatste dagtaak is hij druk in de weer en alleen een goede organisatie en het begrip van zijn medewerkers (waarbij zijn echtgenote niet mag worden vergeten) maken het moge lijk, dat tourbaas Meinten elke dag weer fit en monter aan ..zijn" tour etappe begint En altijd (soms wat nerveus) met een glimlach Onvoor stelbaar. maar waar' PC Wout Meinten, voor het zesde jaar Tourbaas De ploeg van de Leusder Krant met v. l.n r. kopman Erwin Sackman. Arno Hoopman, Peter Terpstra. de Schot Wallace Allen en Anne Knol. Maandag 20 juli: In de loop van de 24eTourdeJuniorvieren nietminder dan vierrennertjes hun verjaardag Andy Benjamins op 20 juli, Henny Beyer en Reinier Otte op 21 juli en Gerrit Kleinstra op22juli Hoewel het bijbehorende feestje t.z t thuis nog wel aan bod zal komen, in alle geval een aanleiding voor een extra glas limonade in Achterveld Proost! De ploeg van de Rabobank Achterveld heeft met Reiner en Gerrit zelfs twee feestvarkens. Of de jongens de ritze- ge als verjaarscadeau van het pelo ton krijgen, lijkt uitgesloten, maar de tourmissen zullen zich vast niet on betuigd laten TOURDORP ACHTERVELD - De ploeg, waarmee de Leusder Krant dit jaar deelneemt aan de Tour de Junior bestaat uit Kopman Erwin Sackman (Den Haag), Arno Hoopman (Koog aan de Zaan), Wallace Allen (Schot land), Peter Terpstra (Leusden) en Anne Knol (Emmen). De eerste drie renners zijn 14 jaar, Peter 13 en Anne 12. Wij hebben, zoals gebruikelijk in de Tour de Junior, de „contracte ring'' van de renners voor onze ploeg vol vertrouwen overgelaten aan tour baas Wout Meinten. Op hoop van ze- ge(n) zullen wij de jongelui deze week volgen. Sackman-de-koDman is lid van W V Sparta uit Den Haag. Hij fietst al een jaar of zeven en behaalde, naar hij zei, regelmatig goede resultaten. Als dat maar geen Haagse Bluf is! Erwin heeft veel zin in de Tour de Junior en wil graag een etappe (of meer) winnen Ar no Hoopman is voor het eerste jaar jeugdwielrenner Hij hoopt natuurlijk op een succes(je) en doet er zijn best voor Hij is lid van de bekende wielerclub DTS uit Zaanstad en daar weten ze best hoe van een „gewone" jongen een wielren ner moet worden gemaakt. Wallace Allen is een van de vier Schotten in de 24e Tour de Junior. Hij is lid van „Velo Sportif" uit Edinborough. Hij zit in zijn derde seizoen en hoopt er het beste van. Peter Terpstra woont in Leusden en is drie jaar lid van de ARTC de Pedaalridders uit de keistad. Daar heeft hij verleden week nog een trai- ningsrit gewonnen. Peter hoopt op wat meer geluk dan vorig jaar in Achterveld Als tweede hobby heeft hij - niet hele maal naar de zin van zijn moeder - het drummen in een bandje gekozen Anne Knol is de jongste renner uit onze ploeg. Hij is drie jaar lid van de WSV Emmen en heeft in die tijd reeds elf wedstrijden gewonnen' Met een beetje geluk maakt hij de Tour misschien het dozijn vol. Ook bij de 12-jarigen is een gele en/of groene trui te winnen. TOURDORP ACHTERVELD Voor de 14de keer wordt morgenoch tend de mini-tour gehouden met start en finish in de Johan van Oldenbar- neveltstraat. Achterveldse kinderen van 4 tot en met 11 jaar krijgen dan hun eigen koersen. Het betreft een onderneming van mevrouw Meinten, de echtgenote van Wout. die wel de reportage van de altijd spannende gebeuren mag verzorgen Het gros van de Achter veldse moeders staat verwachtings vol langs het parcours, waarop vanaf 10 00 uur de „hoop en toekomst" van Achterveld misschien wel de strijd van zijn of haar leven beleeft Aan melding voor deelname is nog moge lijk. maar dan wel direct nu! ACHTERVELD Zaterdag orga niseerde de muziekvereniging D.W.S. een rommelmarkt op het ter rein van de familie Huppelschoten aan de Jan van Arkelweg. Weken van te voren waren de leden van de ver eniging druk geweest met het inza melen van goederen. Reeds direct bij de aanvang om 10 00 uur was een groot aantal be zoekers aanwezig. Er werd heel wat afgesnuffeld voordat er zaken wer den gedaan. Vooral in de voormiddag werd er zeer veel verkocht In de namiddag zakte de belang stelling enigszins af. maar ondanks dat werden er toch ook nog heel wat goederen verkocht De opbrengst komt geheel ten goede aan de kas van de vereniging en is bestemd voor aanschaf van nieuwe instrumenten en de hoognodige reparaties van in strumenten

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5