7 'aterstaat begint binnen half laar met reconstructie viaduct Houtbouw voor ongeveer 80.000 gulden Pril plan voor spotgoedkope premie woningen in Munnikhove/Bosveld li ÉJ) nr Aanleg fietspaden in Amersfoort „binnen afzienbare tijd" !SjI VANIKAAtt INIIE LEHM KItANT Leusdense schreef boekje over gerestaureerde kerk Harderwijk Leusder Krant w j Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden foto-kopie nodig? De Grote Kerk van Harderwijk met zijn schilderingen ft| 4§> Q DONDERDAG 23 JUL11981 13e JAARGANG NO. 27 Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 1 13,10 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN/AMERSFOORT/ UTRECHT - Rijkswaterstaat gaat binnen 'n halfjaar aanvangen met de reconstructie van het viaduct In de Heiligenbergerweg tussen Leusden en Amersfoort. In de ge meente Amersfoort gaat men „binnen afzienbare tijd" over tot de aanleg van fietspaden langs de Heiligenbergerweg tussen het viaduct en de Ringweg Randen broek. De plannen voor de reconstructie van Het viaduct en de aanleg van de fietspa den zijn geheel gereed. De gemeente Amersfoort beschikl inmiddels ook over alle gronden, die men nodig heeft om aan beide zijden van de weg fietspaden aan te leggen. In zijn vergadering van vorige week besloot de Amersfoortse emeenteraad een krediet van 740.000,- beschikbaar te stellen voor e aanleg van de tietspaden. Tevens ing men met de aan de reconstructie an het viaduct door Amersfoort ver- onden gevolgen. Zoals bekend, wil lijkswaterstaat de kosten van de re- onstructie van het viaduct op zich ne ten, wanneer Amersfoort bereid is om eheer en onderhoud van het viaduct enkele nabijgelegen wegen op imersloorts grondgebied, die nu nog loor waterstaat beheerd worden, over te nemen. Daartoe is de Amersföortse raad dus bereid gebleken. SülSIDIE Amersfoort gaat nu bij het Ministerie Vrijdag 13 maart 1981 Leusden voert aktie op de Heiligenbergerweg. De resultaten lijken nu dichterbij te komen van Verkeer en Waterstaat subsidie vragen voor de aanleg van fietspaden. Uit contacten met het ministerie is ge bleken, dat men met de aanvang van de uitvoering van de werkzaamheden niet hoeft te wachten tot die hele subsidie procedure is afgehandeld. Wel moet eerst die beheersovername met Rijks waterstaat nog precies geregeld wor den Daarna kan met aanleg van de paden begonnen weden. Volgens een woordvoerster van het buro voorlichting van de gemeente Amersfoort zullen de werkzaamheden binnen afzienbare tijd" worden aangepakt. Nader kon zij het tijdstip van aanvang niet concretise ren Bij Rijkswaterstaat is men wat con creter: binnen een half jaar gaat men werken aan de aanleg van fietspaden op het viaduct en het scheiden van die paden van de rijbaan voor autoverkeer. Ook op de taluds zullen, zoals bekend, afscheidingen komen tussen het lang zaam en het snel verkeer Een woord voerder van Rijkswaterstaat te Utrecht laat desgevraagd weten, dat anderhal ve maand geleden bij de Hoofddirektie van Rijkswaterstaat machtiging voorde uitvoering van de plannen is gevraagd „Normaar, aldus deze woordvoerder, „duurt het zo'n vier vijf maanden voor dat zo'n machtiging dan binnen is. Dan kan begonnen worden Op z'n snelst kunnen we deze machtiging nu dus over drie 'a vier maanden verwachten. Dus zeg dat we binnen een half jaar kunnen beginnen" AKTIE Met de verbetering van het viaduct en de aanleg van fietspaden langs de Heili genbergerweg zal de wens van vele Leusdenaren in vervulling gaan. Al ja renlang is deze voor Leusden belang rijkste verbinding mët Amersfoort ge vaarlijk voor het fietsend verkeer. Een dodelijk ongeval op het viaduct toonde dat in februari van dit jaar nog eens op dramatische wijze aan. Dat ongeval was voor de Leusdense aktiegroep „Veilig Over" en de Leusdense Vrou wenraad aanleiding om in aktie te ko men. Zij organiseerden een demonstra tieve fietstocht, waarop vrijdag 13 maart jongstleden vele honderden Leusdena ren deelnamen. In het Amersfoortse stadhuis werd die dag een burgemees ter drs. Anne Vermeer een petitie aan geboden. waarin werd duidelijk ge maakt dat de Leusdense bevolking meent recht te hebben op een veilige route voor alle verkeer. Die aktie bracht de plannen voor de verbetering van viaduct en aanleg van fietspaden in een stroomversnelling Rijkswaterstaat zegde de aktievoerders toe, dat het viaduct binnen een jaar ge reconstrueerd kon worden. Ook in Amersfoort werd versneld aan verdere voorbereiding van de plannen gewerkt Rozendaailaan 9 Leusden-C (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Premiekoopwoningen A van circa 80.000 gulden in het bestemmingsplan Munnikhove/ Bosveld. Dat is de essentie van een nog zeer prematuur plan, waaraan momenteel door de bouwbedrijven Finnhouse uit Dordrecht en Viking- bus uit Hazerswoude en door het architectenbureau Hopstaken/Van Eys uit Amersfoort (in combinatie met de Leusdense aannemer Bouwmeester) afzonderlijk wordt lewerkt. Dit gebeurt op initiatief van de ge meente Leusden (c.q. wethouder Jan Wagenaar), omdat er een grote vraag Is naar goedkope woningen. De ont werpen zullen worden afgestemd op houtbouw en/of gedeeltelijke hout- skeletbouw. In het plan wordt uitge gaan van circa 40 50 woningen. Volgens voorlichter H. Hermans van de gemeente moet de gehele plannen makerij vooralsnog worden gezien als een soort „haalbaarheidsonderzoek" „Het zal er voornamelijk om gaan om te zien of deze opzet zowel financieel als stedebouwkundig te verwezenlijken is. Je zou bijvoorbeeld de kavels voor de geschakelde vrije sector in Munnikho ve/Bosveld voor deze goedkope pre- miebouw kunnen bestemmen, maar het zou dan best mogelijk kunnen zijn dat zoiets stedebouwkundig niet aanvaard baar is", aldus de gemeentelijk voor lichter. PRIMEUR Als het plan voor de premiekoopwo ningen A van 80 mille ooit concreet ge stalte krijgt, zal het voor zover bekend een primeur voor Nederland zijn. Archi tect Willem van Eys liet weten zeker iets in het plan te zien. „Degene die zo'n huis, met werkelijke bouwkosten van 35 40 mille, zou kopen, hoeft naar schat ting maar op 500 gulden aan maande lijkse lasten te rekenen. Voor dat geld zitten zat mensen in een piepklein ge huurd kamertje", aldus Van Eys. De heer Van de Maas van bouwbe drijf Finnhouse wilde in dit stadium niets zeggen over het „goedkope-premie- koop-hout-blan". „Op dit moment kan ik nog niet veel concreets vertellen Er wordt aan gewerkt ja, maar na de zo mervakantie kunnen we meer medede len". aldus Van de Maas. Bij bouwbedrijf Vikinghus was nie mand voor informatie bereikbaar. In het bestemmingsplan Munnikho ve/Bosveld zijn vooralsnog 61 vrije sec tor woningen, 245 premiekoopwonin gen en 127 geschakelde vrije sectorhui zen gepland. Maar de gegadigden voor een kavel in de vrije of geschakelde vrije sector lopen niet storm bij de ge meente Daarom kunnen de premie koopwoningen van 80 000 gulden eventueel op die kavels gebouwd wor den. Munnikhove/Bosveld ligt aan de noordzijde van de wijken Noordwijck en Langebeek. In hel oosten wordt het be stemmingsplan begrensd door de Linie- dijk langs het Valleikanaal. In het wes ten ligt het tegen Zwanenburg aan, ter wijl de oostgrens op ongeveer honderd meter van de Schoolsteegbosjes is ge trokken - Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOUI Verschijnt dinsdag sn donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaailaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Een luchtfoto (van vorig jaar) van het gebied MunnikhoveBosveld en Schoolsteegbosjes. Geen krant -ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder teLnr 03420-16141 Tot nu toe maar 38.500 bezoekers In openluchtbad „Bavoort" pag. 3 Zuster Gaudentla 50 jaar geprofestpag. 3 Weekenddienstenpag. 3 Nieuws over de Tour de Juniorpag. 5 Leusdenaren vestigen „tokkelrekord" pag. 6 Boekenpaginapag. 7 Kijk op de filmpag. 9 ■i' I STEFFI E STOKVIS DL WALBURG PLRS (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Leusdense free lance journaliste Steffie Stokvis heeft een boekje geschreven over de gerestaureerde Grote Kerk van Harderwijk. Dat boekje is begin deze maand, met enige vertra ging, verschenen bij de Walburg Pers onder de titel „De Grote Kerk van Harderwijk met zijn schilde ringen". Aanleiding tot het ver schijnen van het boekje is de vol tooiing van de restauratie van de kerk. Met die restauratie werd in 1968 begonnen In december 1979 kon er voor het eerst weer een eredienst gehouden worden in de Grote Kerk In april vorig jaar was de restauratie aan het gebouw voltooid, maar het duurde nog een jaar voordat ook het orgel in zijn oude glorie was hersteld. Bij die laatste gelegenheid had het- boekje moeten verschijnen, maar het werd iets later Steffie Stokvis schrééf het boekje, dat met veel foto's is geïllustreerd, in opdracht van een aantal betrokke nen bij de restauratie. Architect, aan nemer en onderaannemers boden het boekje aan het kerkbestuur ten geschenke aan. In „De Grote Kerk van Harderwijk met zijn schilderin gen" wordt de geschiedenis van het kerkgebouw geschetst, terwijl er te vensaandacht wordt besteed aan de restauratie en aan de schilderingen. Verder zijn hoofdstukjes gewijd aan de grafzerken en het tegelijk met de kerk gerestaureerde gebouw „De Wheme". In totaal omvat het boekje 52 pagi na's Het is voor belangstellenden verkrijgbaar bij de Hervormde Kerk in Harderwijk, waar het 12,50 kost.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1