Half Achterveld bij mini-tour Privé-sponsor Egbert Lagro 3 jm Mmm Tour splinters leusder krant: Tour de France FINISH Voor al uw wensen op het gebied van racefietsen-kleding en accessoires, natuurlijk naar: Werve Het tourpeloton, dat ruim een maand geleden aan de 68e Ronde van Frank rijk begon, had veel weg van onze Tweede Kamer. Met 150 leden (15 ploegen van 10 renners) en 4 grote par tijen. Belgiè met 50 deelnemers zou het Tour-C DA kunnen zijn, Frankrijk met 48 de PvdA, Spanje met 19 de VVD en Nederland met 16, waarvan 7 bij Post en de rest links en rechts verspreid, D 66. De splinterpartijtjes waren van A (Australië) tot Z (Zweden) met 1 zetel vertegenwoordigd. Daar tussenin Zwit serland (3), Engeland, Luxemburg en Portugal (elk 2) en tenslotte met 1 stem in het kapittel Denemarken, Duitsland, Ierland, Noorwegen. Oostenrijk en de Verenigde Staten van Noord-Amenka of kortweg de VS Niet minder dan 16 verschillende nationaliteiten en alleen de Kelma-ploeg met 10 Spanjaarden was een landelijke eenheid. Alle overi ge formaties waren met gastarbei ders'' versterkt. Het bijna vier weken durende fiets tochtje langs en zelfs over de grenzen van Frankrijk was ook een tweestrijd tussen auto en fiets De tweede ploe gentijdrit Narbonne-Carcassonne op 29 juni was een mooi voorbeeld van deze confrontatie. De Ralleigh's met Joop Zoetemelk op het eerste zadel werden winnaar, gevolgd door Peugeot met Jean René Bemaudeau c.s aan het stuur. Daarna kwamen Daniel Willems en zijn mannen op hun Japanse Koga- racefietsen Renault met de sterke Ber nard Hinault als eerste bestuurder kwam als 4e in het oude vestingstadje binnen en als 5e DAF- vrachtauto 's zijn van nature wat trager-met Hennie Kui per als top-chauffeur. Al voor de start in Nice was Peter Post de ploegleider met de meeste te genslag Door het afhaken van Jan Raas. Leo van Vliet, Bert Oosterbosch en Jos Maas kwamen de Ralleigh 's niet tot dezelfde prestaties als vorig jaar met 11 etappe-overwinningen, 10 gele truien, de gele trui van Joop Zoetemelk en de witte van Johan vd. Velde. De oogst was dit jaar- hoewel niet gering - toch bescheidener met onder meer 7 eerste en 5 tweede prijzen in het dag klassement. Peter Winnen, de bedwin ger van de koningmne-etappe met de Alpe d'Huez. is wel Nederlander maar geen Postman. Overigens kwamen de prestatie truien om de schouders van hen, die daar volledig recht op hadden Bernard Hinault en Freddy Maertens bleven in het geel resp. groen en Lucien van Impe in de bolletjes-bergtrui. Peter Winnen won in zijn eerste Tour verrassend het witte tricot en een andere succesvolle nieuwkomer was Ad Wijnands met (net als Johan v d Velde) twee ritzeges. Joop Zoetemelk met zijn 4e plaats in het eindklassement was opnieuw de beste Nederlander PC. Peter Terpstra, de enige Leusdenaar in de Tour, handhaaft zich goed in de hoofdgroep Start derde rit van gisteravond. ACHTERVELD - Woensdagoch tend werd in Achterveld de Mini-Tour van Vera Meinten gereden. Voor hoofdzakelijk kinderen uit Achter veld van 4 tot en met 11 jaar. Het was goed koersweer en dat zorgde voor bijzonder veel publiek. Honder den huismoeders hadden de afwas en de stofzuiger laten staan om de 64 rennertjes (vorig jaar 56) aan te moe digen en talloze vaders waren druk in de weer met foto- en filmapparatuur. L)e rennertjes van 4 tot en met 6 jaar reden één, die van 7 tot en met 9 jaar twee en de oudste groep drie ronden om het hardst en je hield je hart vast als de jongens en meisjes de haakse bochten doorvlogen. Alles ging ge lukkig weer goed. Het enige incidentje was het een maal weigeren van het startpistool, maar het duidelijke één-twee-drie van microfonist Wout Meinten hielp de renners toch vlot van start. DINSDAG 21 JULI: Het loopt weer allemaal gesmeerd In de 24e Tour de Junior. Wout Peel. de chef-monteur, is weer voor een paar dagen terug uit Lim burg en draagt - maar dat is nooit an ders geweest - al vanaf het begin de vuilste witte overall ..Kun je zien, dat ik werk", verklaart Wout en dat zal wel O ja. de allereerste renner, die zich maandagmorgen - reeds om even over achten - bij Wout Meinten aanmeldde, was Marco Sijm uit Wervershoof (NH). Op het ere-schavotje verschenen achtereenvolgens: 4-jarigen: 1 Inge Schwagerman 2, Ellis Kerkhof 3. Laura van Dijk 5-jarigen: 1 Ard Meerveld 2 Harold Kok 3. Renate van Druten 6-jarigen: 1 Mark van Leeuwen 2. Jaap van Bohemen 3. Ramon v d Berg WOENSDAG 22 JULI: Het KNWU- districtscommissielid (vroeger heette dat gewoon districtsconsul) J Oskam uit Utrecht is een verwoed sigarenroker. Per touravond laat hij minstens 6 flinke sigaren in de lucht vliegen. Dat betekent zeker vier dozen sigaren extra! Wat je voor je sport al moet overhebben De Achterveldse EHBO is ook weer pre sent in de Tour Ditmaal met een bezet ting van circa 20 dames en heren met hun welgevulde verbandtrommels Voorzitter H. Legdeur en secretaris P. Smink van de SV Achterveld hebben het niet zo moeilijk als EHBO-er Die rijden de hele Tour in een busje achter de renners aan De nu 14-jarige deelne mers aan de Tour komen volgend jaar niet meer aan de start, maar zij niet alleen Ook opperwachtmeester Kamps van de Achterveldse politie is aan zijn laatste etappenwedstrijd bezig Hij gaat binnenkort weer terug naar zijn Drentse vaderland Eerst Bijl weg. nu Kamps en wie volgt? 7-jarigen: 1 Dick Voorburg 2. Peter van Ginkel 3. Wibo Pleijnaar 8-jarigen: 1 Peter Tolboom 2 Geraldine Tijmensen 3. Okko Huisman 9-jarigen: 1. Erik Tolboom 2 Bert Tolboom 3. Marlijn van Ginkel 10-jarigen: 1. André Valkhof 2. Huib van Manen 3. Robert Kroeze ACHTERVELD - Een belang rijke steun krijgt het internatio nale jeugdwielerfestival van de ploegensponsors. Dit jaar 27 stuks en niet allemaal gericht op het maken van reclame voor ei gen bedrijf of fabriek. Neem bij voorbeeld Orgal Leeuwarden, die dit jaar voor het eerst als sponsor optreedt. Wie zou den ken, dat het een oliemaatschap pij is of een tandpastafabrlek, heeft het helemaal mis. Het be treft hier een ambtenaar van het Ministerie van Defensie, die pri vé de kosten van een ploeg ren- nersiroorzffn rekening heeft ge nomen. Uit bescheidenheid draaide hij zijn naam om: hij heet dus Lagro en met Egbert als voornaam Deze 40-jarige vrijgezel is gek van het jeugdwielrennen en daarom al ruim 18 jaar bezig bij deKNWU. Hij is jeugdsecretaris van het district Friesland, jurylid, bestuurslid van de WV Olympia te Heerenveen. enzovoort De privé-sponsor waardeert het werk van het Achterveldse wieler- comité en steunt op zijn eigen ma nier: de jeugd een plezierige en nuttige vakantie-werkweek bezor gen, Hij was het ook, die de Tour de Junior het thans in gebruik zijn de rondenbord cadeau gaf Dat al zijn bezigheden met de jeugdwielrennerij weinig „huis houdelijke" problemen opleve ren ligt onder meer aan het feit, dat Egbert Lagro rookt noch drinkt en vrijgezel is. Wat hij bij Defensie verdient moet toch er gens aan worden besteed. 11-jarigen: 1 Andre v d Pol 2. Jeroen van Middelaar 3. Johnny Meerveld. Kees Jan Letschert had pech. Op zijn verjaardag (hij was dus de jongste 11 - jarige) moest hij de race op een geleen de fiets rijden en dat betekende een 4e plaats, zodat hij net buiten de hoofdprij zen viel. Alle nummers 1, 2 en 3 kregen een medaille en een mooie bos bloemen en alle deelnemertjes een vaantje en een handvol snoep. Winnaars van de Mini-tour Deelnemertje aan Mini-tour. AGENDA Donderdag 23 juli 18.45 uur: Tour de Junior, Wegwedstrijden Vrijdag 24 juli 9.30 uur: Tour de Junior, persoonlijke tijdrit 18.45 uur: Tour de Junior, wegwedstrij den. Zaterdag 25 juli: 13.00 uur: Tour de Junior, wegwedstrij den 20.00 uur: Grote prijsuitreiking Tour de Junior, Ons Gebouw DE JUf TWEEWIELERCENTRUM HESSENWEG 190 ACHTERVELD TEL. 03425-1225. TOUR DE JUNIOR DONDERDAG 23 JUL11981 Achtervelds nieuws

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5