Veranderde voorrangssituatie bij nieuw deel Centrumweg VAHRAM IIBE LEIISIIER KRAST Onduidelijkheid over vrije sector-woningen rbr JL nr Gemeente wil ook woningwetwoningen realiseren Leusder Krant Boekjes gevraagd voor jongens vakantieweken Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Reimus&Snel DINSDAG 28 JUL11981 13e JAARGANG NO. 28 •fHlffr 44. Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420)16141 Tele* B.D.U 40261 Giro 871441 Abonnement f 13.10 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij Kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks ven 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiden onder teL.ni .03420-16141 Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN In de periode van 1 tot en met 15 augustus zullen 50 jongens uit Leusden met leiders en kooksters op vakantiekamp In Oot- marsum. Deze kampen gaan uit van de Hobbyclub en de stichting Jeugd- en Jongerenwerk. De leiding van de ze kampweken is nog op zoek naar oude leesboekjes, stripverhalen, en zovoort om voor de deelnemers In een rustig ogenblikje of bij slecht weer wat te lezen te hebben. Degenen die leesvoer willen af staan aan deze kampen worden ge vraagd dit af te geven in De Til op dinsdag- of vrijdagavond. De leiding is ook bereid het bij u te komen halen. Dan graag even een telefoontje naar 03425-1548 of naar De Til, 941826 Bij voorbaar hartelijk dank. auw premiekoopwoningen Achterveld an in november van start gaan De jongstleden vrijdag -pengeslelde Centrumweg. (van een onzer verslaggevers) ACHTERVELD/LEUSDEN Midden november moet In Achterveld de bouw van start gaan van premiekoopwoningen. Op dit moment Is zeker, dat er In de eerste deelplannen van het Achterveldse uitbrei dingsgebied deze herfst 25 premiekoopwoningen A en 7 premiekoop woningen B gebouwd zullen worden. Wellicht kan ongeveer tegelij kertijd de bouw van veertien woningwetwoningen van start gaan. Veel onzekerheid bestaat er nog over de bouw van woningen in vrije sector en geschakelde vrije sector. Volgens het thans gehanteerde woning- bouwprogramma voor de vlekken W1, W2 en W3 zullen er in totaal 21 woningen In deze sfeer gebouwd gaan worden. Onduidelijk is echter nog, wanneer dat kan gebeuren. Het thans te realiseren woningbouw programma wijkt in hoge mate af van de oorspronkelijke plannen. Zoals bekend wordt er al een aantal laren gepraat over de uitbreiding van het Achterveldse woningbestand. Een ontwerp-bestemmingsplan daarvoor dateert al van 1976, maar werd nooit de door de provincie goedgekeurd. Voorts duurde het ge ruime tijd voordat de gemeente er in slaagde de voor de uitbreiding beno digde gronden te verwerven, en bleek |er verschil van mening te bestaan tussen provincie en gemeente over de vraag, wie als gegadigde voor een woning aangemerkt mocht worden. Na oplossing van al die problemen, vond er In februari van dit Jaar een bijeenkomst In Achterveld plaats, waarop belangstellenden kennis konden nemen van de zogeheten proefverkaveling voor de woonvlek- ken 1 tot en met 3. Op de bijeenkomst In februari liet de gemeente de Ach- tervelders het woningbouwprogram ma zien, dat men dacht te kunnen realiseren. Dat omvatte 39 premie koopwoningen A, 38 premiekoopwo ningen B, 14 geschakelde vrije sec torwoningen en zeven vrije sector kavels. De gegadigden kregen tot medio maart de gelegenheid om ken- baar te maken, voor wat voor soort woning men in aanmerking wenste te komen. NIET UITVOERBAAR Toen die gegevens geïnventari seerd waren, bleek het door de ge meente beoogde woningbouwpro gramma niet uitvoerbaar Er bleek in Achterveld weinig vraag te zijn naar premiekoopwoningen B, terwijl ook de vraag naar premiekoopwoningen A achter bleef bij de verwachtingen Daarnaast stond dat er in Achterveld wel belangstelling bestond voor oorspronkelijk niet in het programma opgenomen woningwetwoningen Tenslotte werd duidelijk, dat men ook de woningen in de geschakelde vrije sector en de zeven vrije kavels niet zonder meer kwijt zou raken. Aanpassing van het woningbouw programma was dus noodzakelijk. Die aanpassing heeft thans gedeelte lijk plaatsgevonden De gemeente heeft besloten dat er in de eerste fase van de Achterveldse uitbreiding in ieder geval 25 premiekoopwoningen A, 7 premiekoopwoningen B en 14 woningwetwoningen gebouwd zul len gaan worden Voor die 32 koop woningen, zijn er kopers; voor de woningwetwoningen zijn er huur ders. De bijstelling van het woning bouwprogramma in deze zin bete kent dus ten eerste de verschuiving van veertien woningen van de pre miekoop A naar de woningwetsfeer Daarnaast houdt men de ruimte voor 31 woningen, die gerealiseerd had den moeten worden in de premie koop B-sfeer, over. Volgens gemeen- tevoorlichter Hans Hermans is nog niet duidelijk, wat er met die ruimte voor 31 woningen gaat gebeuren. Het college van burgemeester en wet houders moet daar in september een beslissing over nemen Te denken valt aan een verdere uitbreiding van het contingent premiekoop A-wonin gen, het realiseren van een aantal woningen in de premiehuursfeer of het voorlopig oningevuld laten in de uitvoering van het bestemmingsplan van de ruimte voor deze 31 wonin gen Bij het nemen van een beslissing zal het collegezich ongetwijfeld laten leiden door de vraag, welke oplos sing de minst nadelige financiële konsekwenties heeft, terwijl men evenmin de stedebouwkundige aspecten van een en ander uit het oog kan verliezen. BOUWTEAM De 32 premiekoopwoningen zullen worden gebouwd naar een ontwerp van de Leusdense architecten Willem van Eys en Ivar Hopstaken. Zij lan ceerden in mei van dit jaar een ont werp voor de premiekoopwoningen in Achterveld, dat in een enigzins aangepaste vorm de voorkeur kreeg van de Achterveldse gegadig den De toekomstige huiseigenaren hebben voor de bouw van deze wo ningen inmiddels ook al een overeen komst gesloten met het Bouwteam Achterveld, waarin zich drie plaatse lijke aannemers verenigd hebben. De gemeente heeft de ontwerpen van Van Eys en Hopstaken getoetst op kwaliteit, esthetiek en prijs, en in orde bevonden. Voor 7 september wil de realisator de subsidie voor deze wo ningen aanvragen en de bouwaan- vraag indienen. Als alles enigszins meezit, hoopt men in het midden van Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties tvmakelaardiiog hamersveldseweg 26 leuiden. tel. 033-944569 - Deze woningen zullen in Achterveld in de premiekoopsfeer gerealiseerd worden. Het ontwerp is van Willem van Eys en Ivar Hopstaken Het Bouwteam Achterveld zal ze waarschijnlijk vanaf medio november gaan bouwen de maand november van dit jaar te kunnen gaan bouwen. Over de te realiseren woningwet woningen zal het gemeentebestuur direct na de vakantie contact opne men met de woningstichting Leus den (WSL) De WSL is de eerst aan gewezene om deze woningen te re aliseren Het genoemde architecten team heeft inmiddels bij de WSL ook een plan ingediend voor de veertien woningwetwoningen. Na de vakantie zal duidelijk worden, hoe de WSL daar tegenover staat. Na de vakantie moet ook meer duide lijkheid komen over de vrijesectoren geschakelde vrije sector Volgens het oorspronkelijke programma zouden er veertien geschakelde vrije sector woningen en zeven vrije woningen in de vlekken W1, W2 en W3 een plaats krijgen. Dat aantal van 21 is ook op dit moment nog gehandhaafd, zij het dat het niet meer zo stringent is. dat het om veertien geschakelde en zeven geheel vrije kavels zal gaan. Maar het probleem bij de vrije sector is, dat de gemeente tot op dit moment met nog geen enkele gegadigde tot overeen stemming heeft kunnen komen Het aantal gegadigden is niet alleen lager dan het aantal kavels (er zouden op dit moment veertien serieuze gega digden zijn), dat beperkte aantal ge gadigden heeft degemeenteook nog eens te kennen gegeven de door de gemeente gevraagde grondprijs te hoog te vinden. Die prijs verschilt overigens nauwelijks van de prijs van grond in de vrije sector in de Leus dense Tweede Fase. Wethouder Jan Wagenaar (ruimte lijke ordening; VVD) zal nu begin september met de gegadigden voor vrije sector-kavels rond de tafel gaan zitten. Onduidelijk is, met welke aan bieding in zijn tas de wethouder dat gesprek In zal gaan. Het verlagen van de grondprijs is een mogelijkheid, maar die brengt niet alleen de exploi tatie van dit totale woningbouwpro- grammaatje In gevaar, meer heeft tevens precedentwerking naar verder nog In deze gemeente In de vrije sector te realiseren woningbouw. Het gemeentebestuur zit echter met het dilemma dat het geheel weggevallen van bouw in de vrije sector dit pro gramma evenzeer economisch onuit voerbaar zou maken. Twee visies op emancipatie pag. 3 Regenachtig slot Tour de Juniorpag-4 Geslaagde Tour-braderie. pag. 5 Sportnieuws pag. 6 Boekenpag. 7 zijgevel ocNeegevel gaande Centrumweg de „hoofdrou te" geworden. Het verkeer op de Ha- mersveldseweg vanuit beide richtin gen moet nu voorrang verlenen aan verkeer op de Centrumweg. Overigens is dit nog niet de definitie ve Centrumweg. Uiteindelijk zal het tra cé van de Centrumweg verlegd worden in zuidelijke richting, waardoor deze weg met een lus om de nu gerealiseer de kleinere woningen in Claeverenblad zal lopen. De kruising van Centrumweg en Hamersveldseweg zal daardoor in zuidelijke richting worden verlegd. Aan de bestrating van het laatste stukje Centrumweg tussen Hamersveldse weg en het praathuis van de firma Schoonhoven is dat overigens te zien. Alleen dat gedeelte is niet geasfalteerd en van klinkers voorzien (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Nu het gedeelte van de Centrumweg tussen Hamersveldse weg en Hertenhoeve Is opengesteld voor verkeer, is de voorrangssituatie op het kruispunt Centrumweg/Ha- mersveldseweg veranderd. Tot nog toe was op dat kruispunt de verbin ding tussen de Hamersveldseweg vanuit zuidelijke richting en de Cen trum in de richting van Leusden-Zuid de voorrangsweg. Verkeer op de Ha mersveldseweg vanuit noordelijke richting van vanuit de bouwstraat vanuit de Tweede Fase moest voor rang verlenen. Nu is echter de door- \oorgevel zijgevel

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1