0 Geslaagde Tour de Junior had regenachtig slot Prijsuitreiking grandioos slot van de Tour Hartelijk dank Achtervelds nieuws ACHTERVELD - Namens de organisatoren van en de deelne mers aan het Achterveldse wie- Ierfestival voor de jeugd dankt Wout Meinten alle instellingen, bedrijven en particulieren, die aan het welslagen van de 24e Tour de Junior hebben meege werkt. ..Zonder deze samenwer king is het tegenwoordig onmo gelijk om een onderneming als de Achterveldse Zesdaagse te organiseren", aldus de tourbaas. die al weer druk doende is met de voorbereidingen van de zil veren" Tour in 1982. DINSDAG 28 JUL11981 ACHTERVELD Donderdagavond drie massaspurts In de Tour de Ju nior met bi) de 12-jarlgen weer Uwe Tschentke als rapste voor André Eenkhoorn en Anton Tuinman en bij de 13-)arigen Hennle Beyer, Michel Zanoll en Remco Startman als de beste drie. Albert de Graaf werd, met een fikse regenbul als verslering, winnaar in de oudste leeftijdsgroep met Ivan Detant en Dave Bol daar vlak achter. Rob v.d. Broek kreeg materlaalpech, finishte als laatste en verloor daarmee zijn nog zeer kans rijke positie In het eindklassement. Daarentegen succesjes van renners uit de ploeg van de Leusder Krant. Erwln Sackman en Arno Hoopman mengden zich verdienstelijk in de groene sprintjes en de Leusdenaar Peter Terpstra hield goed stand in het eerste peloton. Helaas bracht ook de vrijdag avondetappe weinig spanning Wel licht hadden de renners de tijdrit van 's morgens nog in de benen? Boven dien was het wegdek nat van de eerder gevallen regen, terwijl Pluvius zich tijdens de rit van de 14-jarigen ook niet onbetuigd liet Toch heerste juist in die categorie nog de meeste spanning. Tegen het einde van de koers ontsnapte Theo Jensen om met een kleine voorsprong over de eindstreep te flitsen, op een tiental meters gevolgd door Dave Bol en de attent gebleven Rob v.d. Broek. Daar na finishte de bijna complete grote groep. De twee overige wedstrijden werden beslist in een massasprint Hennie Beyer won bij de 13-jarigen met Remco Startman en Michel Za- noli in zijn kielzog en bij de 12-jarigen liet de „onklopbare" Uwe Tschentke onder meer Marcel van Vliet en Anton Tuinman zijn achterwiel zien De slotetappe werd zaterdagmid dag in een stromende regen verreden en dat werkte averechts op de strijd lust van de renners. In alle leeftijds groepen werd de wandelrit besloten met een massasprint. Uwe Tschent ke, Anton Tuinman en Peter Bouma bij de 12-jarigen. Leon Overgaag. Michel Zanoli en Holger Holger Strecker (13 jaar), alsmede Albert de Graaf. Ivan Detant en de Leusder Krantman Erwin Sackman (14 jaar) kwamen voor de laatste keer op de een-twee-drie-kist. Geel 12 Jaar: 1. Uwe Tschentke 2 32.57 2 Peter Bouma 2 33 12 3. Steve Olde Damink 2.33.15 4 Marcel van Vliet 2 33 16 5. Anton Tuinman 2.33 18 7 Anne Knol (L.Kr.) 2 33.20 Geel 13 jaar: 1. Michel Zanoli 1.23.17 2 Hennie Beyer 2 23.30 3. Remco Startman 2.23.36 4 Leon Overgaag 2.23.38 5. Holger Strecker 223.41 19. Peter Terpstra (L.Kr.) 2 23 58 Geel 14 jaar: 1. Rommert Talen 3.20.57 2. Albert de Graaf 321.23 3. Dave Bol 3 21 38 4 Arno Hoopman (L Kr.) 3 21.39 5. Theo Jansma 3.21.39 11. Erwin Sackman (L.Kr 3.21 44 40. Wallace Allen (L.Kr.) 3.25.33 De groene truien voor het punten klassement kwamen in het bezit van Uwe Tschentke (12 jaar) met 60 pun ten, Hennie Beyer (13) met 37 punten en Ivan Detant (14) met 59 punten. In het algemeen ploegenklassement was de eindstand: 1. Sporthuis Kraanen 8.13.31 2. Schilder Cees Blom 8.13.38 3. Kwekerij Kroeze 8 13.55 4 Rijwielhuis Jansen 8 14.03 5. Ampo Plafonds 8.14.06 6. Coen v d. Berg 8.14.08 7. Leusder Krant 8.14 09 8 Holland/Utrecht 8.14.11 9. Jonker Hoevelaken 8.14.12 10 Van Loon 8.14.19 en voorts de plaatselijke ploegen Winkeliers Achterveld 13e, cafetaria de Arkel 14e. J. W. v.d. Berg 16e. Rabobank Achterveld 17e. Buitenlust 19e. Kela Achterveld 21e. Tweede Steeg Stoutenburg 23e en Weikoop Achterveld 26e van de in totaal 27 ploegen I schentke, Henny Beyer en Ivan De tant. Tschenkte zo klein als hij was won ook de gele trui bij de 12-jari gen. Michel Zanoli en Rommert Ta len wonnen de gele trui bij de 13- resp. 14-jarigen. Wout Meinten werd moe van het vele werk en vroeg hulp aan de burgemeester van Leusden bij het uitreiken van de diverse ere-me- daljes De heer Rademaker vergat daarbij niet de buitenlandse deelnemers in hun landstaal te begroeten en om hing Uwe Tschentke met de medaille van de Westduitse ambassadeur, Rommert Talen met die van prins Bernhard en Michel Zanoli met de medalje van de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht. Peter Bouma was zeer gelukkig met de medalje van de gemeente Leus den. Een slotwoord van Wout Mein ten, die hard aan vakantie toe is, maakte een definitief einde aan de 24e Tour de Junior. plaats in het algemeen klassement in het bezit van Henk Meijern, Anita Heimgartner en René Karelse. De verloting van de fiets onder de tour moeders kwam niet helemaal tot het einde omdat de ..stiefmoeder" van Ivan Detant inmiddels met vakantie was naar het zonnige Spanje Opper wachtmeester G Kamps na zes jaar tijdens de tour chef-orde-en- rust-bewaarder gaat hij Achterveld verlaten kreeg onder een daverend applaus zijn „zoekgeraakt" fietssleu- teltje, voorzien van een tour-sleutel hanger. terug. De rennersloterij gaf als gelukkige winnaars Louis Sollard (penneset), Karin Leliveld (stuurlint), Bart Schouten (tandwielset), Eric Wilsen (aslagers) en Frank v d. Hurk, Peter Borgman en Jos Harink (de man uit Delden!) wonnen elk een horloge en Andie Eenkhoorn een rennersshirt. Warme bijval oogstte ook de huldi ging van de tourmissen en de meisjes uit het tourwinkeltje, die een waar debon en een bos bloemen in hun loonzakje vonden. Nog net voor de pauze overhandigde jury-voorzitter B. Semper de tourleider namens de wielerbond een fraai bloemstuk met de toezegging van verdere medewer king door de KNWU De avond ging snel verder met de huldiging van Kati Teuwen, Peter Boertien, Arthur Kroes en Rob v.d Broek (of Leo v.d. Hoek?. De luid sprekerinstallatie was niet altijd even goed te verstaan) als strijdlustigste renster resp renners. De sportiefste ploeg was die van de Tweede Steeg en de best-geklasseerde meisjes, die het met de overmacht aan jongens erg moeilijk hadden, waren Hedwig v.d. Jagt (10e), Karin Leliveld (14e) en Amersfoortse Brigit Jekel (29e). Het algemeen ploegenklassement was voor de formatie van Sporthuis Kraanen en het puntenklassement (groene trui) werd een buit van Uwe niet meer van de partij kunnen zijn, om bij de beoefening van hun sport studie en beroepsopleiding niet te verwaarlozen. Bij de ploegenparade kregen alle jongens en meisjes een rennerstas met nuttige spullen, kran ten met de verslagen en een ploegen- foto. Burgemeester J. W. M. Radema ker al weer aan zijn vierde Tour de Junior nam daarbij de kans waar om een paar woorden te wisselen met Jos Harink uit Delden, de vorige standplaats van onze burgervader. Vlot ging daarna het prijzenfestival verder Hennie Beyer. Gerrit Klein stra. Reinier Otte en Andy Benja mins. die tijdens de tour hun verjaar dag vierden, kregen een sleutelset (doppendoos) cadeau. Een echte ro de lantaarn kwam voor de laatste ACHTERVELD De 24e Tour de Junior werd zaterdagavond afgeslo ten met de grote prijsuitreiking In het Rennershuls. Als een soort van zo merse Sinterklaas waren Wout Mein ten en zijn assistenten aan het werk. Niet eerder echter dan na een ernsti ge vermaning van de tourbaas aan vooral de 65 deelnemers van 14 jaar, die vanwege hun leeftijd volgend jaar

Leusder Krant | 1981 | | pagina 4