Bloedstollende films in mager nieuw aanbod CR presenteert het ieuwe programma'81/'82 Alligator: moord zuchtige krokodil Rollercoaster: achtbaan met een terrorist Rabobank- prijzen braderie „Uit in Amersfoort" wordt in augustus verspreid tKAPIMIRT DONDERDAG 30 JUL11981 kijk op de film een journalist, die nooit meer een letter zal typen, wordt gevonden met een foto van de super-krokodil, wordt er een grote klopjacht georga niseerd. Het beest wordt daarbij op gejaagd uit zijn schuilplaats. De li|- ken stapelen zich vervolgens op Detective Madison probeert het monster voorgoed uit te schakelen AMERSFOORT - Voor de men en die komende week voor hun ntspanning een bloscoopje wil- in pikken Is er weinig keus onder e nieuwe films die in Amersfoort aan draalen. Daarentegen ko len degenen die van bloedstol- nde, angstaanjagende produk- es houden meer dan genoeg aan un trekken. „Alligator", „Roller- aaster", „Terror Train" en in ilndere mate „The Baltimore ullet" moeten daar borg voor staan. De bioscoopgangers die amusement zoeken moeten het doen met de „oude" films als „Private Benjamin" met Goldle Hawn in de hoofdrol, James Bond's „For your eyes only" en „Buddy goes West" met super- knokker Bud Spencer. Al met al een weinig gevarieerd filmaan bod In deze vakantletljd. Het pro grammeren van films blijkt dus in derdaad een gigantische puzzel te zijn. lligator. Regie Lewis Teague. Produk- Brandon Chase. Script John Sayles et Robert Forster, Henry Silva. Mi- ïael Gaszo, Robin Riker. Perry Lang a Keuring: 16 jaar Lengte 2484 me- r Grand 2. a films met onder andere een ioordzuchtige haai (Jaws) en een jrnielzuchtige uit de kluiten gewas- en gorilla (King Kong) in de hoofd- >l hebben de filmmakers in de per- Don van regisseur Lewis Teague ïn nieuw dier gevonden, dat op het herm de mensen de stuipen op ït lijf moet jagen, de alligator (een oort krokodil). Maar natuurlijk niet en met normale afmetingen. Nee, eze alligator is 15 meter lang Een ng Kong-alligator zogezegd, at de filmganger te zien krijgt is n krokodil die in het riool leeft, adat het reptiel als hummeltje door WC is gespoeld. Het vreedzame beestje moet aan de kost zien te komen en doet zich te goed aan ka davers, die door het stedelijk labora torium in het riool zijn gedeponeerd. Deze dode huisdieren waren echter gebruikt voor hormoonproeven om de groei te bevorderen. En wat ge beurt er? In twaalf jaar tijd verandert het lieve baby-alligatortje in een al- lesverslindend monster Het beest vreet alles wat voor z'n kaken komt in het riool, dus ook mensen worden een prooi voor het monsterlijk rep tiel. En daarmee begint de tramme lant pas goed. Want als er op een gegeven mo ment verminkte lijken de rioolzuive- ringsinstallatie binnen drijven, wordt detective David Madison aan het werk gezet om de moordenaar te vinden. Al spoedig heeft hij door dat het niet gaat om een .gewone" mensendoder. Als de camera van filmagenda Films In Amersfoort van donder dag 30 juli tot en met woensdag 5 augustus. Grand. tel. 033-14632 Grand 1: Death Hunt, 12 jaar. Dagelijks 13 30, 18.30 en 21.15 uur. Zondag: 13.30, 1600, 1830 en 21.15 uur. Grand 2: Alligator. 16 jaar. Dagelijks: 13.30, 18 30 en 21 15 uur. Zondag: 13.30 16.00, 18.30 en 21 15 uur. Grand 3: For your eyes only. 12 jaar. Dagelijks 13.45, 18.45 en 21 30 uur Zondag 13 45, 16 15, 18.45 en 21.15 uur. Grand 4: Private Benjamin. A l. Dagelijks. 14 00, 19.00 en 21.45 uur Zondag: 14 00, 16.30, 19.00 en 21.45 uur. Cinema, tel. 033-18900 Cinema 1Herbie is de Pisang, a I. Dagelijks 13.45, 18.45 en 21 30 uur Zondag: 13.45, 16 30. 18 45 en 21 30 uur. Cinema 2: The Baltimore Bullet, a l Dagelijks 13 30, 18.30, 21.15 uur Zondag 13.30. 16 00, 18.30,21 15 uur. Euro, tel. 033-33655 Euro: Buddy goes west, a l Zaterdag en woensdag 18.45 en 21 15 uur. Zondag: 13 45. 16 15. 18 45 en 21.15 uur. Overige dagen: 13.45, 18 45 en 21.15 uur. Euro: Yogi de Beer. a.l Zaterdag en woensdaq 13.45 uur Duo, tel. 033-16572 Duo 1: Moll Flanders. 18 jaar Dagelijks: 14 15, 19.15 en 21.30 uur. Zondag: 14.15, 16 30, 19 15 en 21.30 uur Duo 2: Terror Train, 16 jaar Dagelijks 14.00, 19.00 en 21.15 uur. Zondag: 14.00, 16 30, 19 15 en 21.30 uur. Duo nachtvoorstellingen Duo 1: Schulmadchen porno. 18 'jaar. Vrijdag en zaterdag 24.00 uur. Duo 2: Rollercoaster 16 jaar. Vrijdag en zaterdag: 23.45 uur. Rollercoaster. Regie James Goldsto- ne. Produktie Jennings Lang Scenario Richard Levinson en William Link Met George Segal. Richard Widmark, Tomo- thy Bottoms. Henry Fonda, e a Keuring 12 jaar. Lengte 3125 meter Duo 2 (nachtvoorstelling) Een jongeman zwerft door het Ocean View Lunapark en bevestigt onopgemerkt een zwart doosje on der de rails van de torenhoge acht baan. Als 's avonds de menigte in het pretpark zich verdringt en de achtbaan met volle wagentjes hoog boven de begane grond over de rails jaagt, haalt de jongeman een kleine radiozender tevoorschijn, drukt op het knopje en het zwarte doosje ex plodeert en de ravage is niet te over zien. Zo begint de film Rollercoaster", dat de jacht betekent op de onbe kende jongen Uiteindelijk weet de knaap niet te ontkomen aan de macht van de politie Hij komt echter op een cynische manier aan zijn ein de. EN VERDER. „Terror Train", een film voor 16 jaar en ouder over een gestoorde ex-student die in een oude stoom trein een groepje feestvierende en verklede afgestudeerde uni versiteitsstudenten behoorlijk beestachtig uitdunt; James Co- burn en Omar Shariff die In „The Baltimore Bullt'op een superbuit azen; 007 alias James Bond rij- dend in een Lelijke Eend achterna gezeten door een stel gangsters; Private Benjamin Goldie Hawn die een keer zes weken is ge trouwd en een keer zes uur. waar na zij in militaire dienst gaat, en „Chaussette Surprise" met drie patiënten die een ziekenhuis op stelten zetten. Voor de jeugd draait nog steeds „Herbie goes bananas" in Cinema en in Euro maakt „Yogi de beer" zijn op wachting. AMERSFOORT - „We hebben opnieuw geprobeerd het aanbod van de pro- famma's op een hoog niveau te zetten". Dit zei drs. J. van Ek, penningmeester Bn de Amersfoortse Culturele Raad (ACR), vorige week bij de presentatie van et nieuwe culturele programma In Amersfoort voor het seizoen '81/*82. De ezuinlgingen in het landelijke theatergebeuren hebben dus geen negatieve ivloed gehad op het niveau van de ACR-programmakeuze. Volgens Van Ek is r wel enigszins op de centen gelet bij de uitgave van het boekje „Uit in iriersfoort", waarin onder andere een overzicht staat van alle produkties in et komende seizoen. „Maar dat wil niet zeggen dat het drukwerkje minder is eworden. In overleg met de drukkerij is ervoor gezorgd de kosten lager te laken", aldus de penningmeester van de ACR. |Het eerste exemplaar van ,,Uit in Amers- lort" werd bij de presentatie uitgereikt aan B wethouder van culturele zaken, A. van der Wey Het boekje wordt vrijdag 14 augus tus in een oplage van 46.500 verspreid in Amersfoort en enkele omliggende plaatsen. ERLOREN i) EVONDEN Bankbiljet: schildpad (dierenasiel Ap- ilweg). Zwarte suède handtas met rijbewijs, itopapieren. prtemonnee en sleutel- >s; bril in groene koker OP-STAART BOTSING Op de Arnhemseweg ter hoogte van i Ooievaarshorsterweg heeft zich nsdag een kop-staart botsing voorge- ian. De bestuurder van een vrachtwa- en, de heer J F.V uit Den Haag, zag te at dat de heer T.J B remde voor de rkeerslichten. Hierdoor reed de heer met de voorzijde van zijn wagen te rn de achterzijde van de personenau- van B. Er ontstond lichte materiële hade. UTO TEGEN HEK In de nacht van dinsdag op woens- ig is de heer M P M met zijn perso- ;nauto door ondeskundigheid tegen in hek op de Dissel gereden De auto erd zwaar beschadigd en moest wor- in weggehaald. UTO'S OPENGEBROKEN Bij de politie kwamen woensdag twee olrlinnon hinnon i/an nnortnohrnlfon auto's. Mevrouw de G. uit Achterveld deed melding dat haar auto was open gebroken maar kon nog niet vertellen of er iets uit ontvreemd was. Uit de auto van de familie D uit Leusden Centrum werd een radioversterker weggehaald ACHTERVELD - Tijdens de vorige week woensdag gehouden braderie was ook de Rabo-bank aanwezig met een stand. Niet alleen werd er betref fende een aantal zaken voorlichting gegeven maar er was ook gelegen heid om mee te doen aan een Thorli- ne prijsvraag, het raden van het aan tal dubbeltjes in een fles en een ba- lonnenwedstrijd. Hierbij waren er aantrekkelijke prijzen te winnen. Wat de uitslag van de balonnenwed- strijd betreft zal men nog even geduld moeten hebben. De prijswnnaars van de andere onderdelen zijn inmiddels bekend Bij de Thorline prijsvraag was het J E van Dijk die de eerste prijs won bestaande uit een Mini Moonline Crui se. De tweede prijs een cheque van 40,- was voor E Borren, Van Ruiten- beekweg 124 in Lunteren. In de fles bleken 724 dubbeltjes aanwezig te zijn Hierbij ging de 1e prijs naar J.G.M de Vette die een waardecheque van 30,- mocht ontvangen. De 2e prijs een che que van 20 - ging naar HGoes terwijl een cheque van 10,-werd gewonnen door W Rensen. Vagevuurweg 5 te Haarle Voorafgaand aan het abonnementsaan bod van evenementen in het nieuwe seizoen vinden eind september en begin oktober acht voorstellingen plaats, waarvoor de kaarten alleen via de losse verkoop te be stellen zijn. Het gaat om vijf keer (op 22, 23, 24,25 en 26 september) Jos Brink's musical „Amerika, Amerika",, twee keer de komedie „Harold and Maude" met onder meer Mary Dresselhuys en Ina van Faassen (op 29 sep tember) en éénmaal een jazzconcert van de Barrelhouse Blues Band Dit optreden op 9 oktober is te zien en te horen in De Flint Stadshal, de overige zeven evenementen vinden in het Theater De Flint plaats ENTERTAINMENT In de categorie entertainment heeft de ACR onder andere de volgende voorstellin gen weten vast te leggen een optreden van Ramses Shaffy op donderdag 26 november. „Sam Sam", een muzikale komedie met o a Adèle Bloemendaal en Lex Goudsmit op maandag 7 december, Gag 2-Stars met een Tsjechische slapstick op dinsdag 16 februa ri, een optreden van zanger acteur/confé- rencier Wim Hogenkamp op vrijdag 26 maart en een show van Henk Elsink en Liesbeth List op dinsdag 27 april Liesbeth List komt trouwens in januari ook naar De Flint, maar dan in een mu- ziektheaterproduktie met het trio Louis van Dijk en Judy Schomper, bekend van Flairck. Deze voorstelling is op vrijdag 15 januari. SHOW/CABARET De liefhebbers van show en cabaret ko men ook aan hun trekken Fons Jansen op dinsdag 20 oktober. Grand Ballet Tiare Tahiti op donderdag 29 oktober, Paul van Vliet op maandag 16 en dinsdag 17 november, caba ret Don Quishocking op dinsdag 8 decem ber, Robert Long en Leen Jongewaard op woensdag 16 en donderdag 17 december, Freek de Jonge op woensdag 27 januari en Teater Arena op donderdag 28 januari zullen daar borg voor staan. TONEEL KINDERVOORSTELLINGEN Voor de jeugd van 6 tot 12 jaar zijn zeven voorstellingen gepland De kleine tovenaar van Poppentheater Jozef van den Berg (woensdag 21 oktober), Krokewit, het man netje van Stavoren door Amstel Toneel (woensdag 18 november), De droomsoezer van Kindertheater Pssstt (woensdag 23 de cember). Der Lebkuchen Pnnz door Staats- poppentheater Kosice (zaterdag 30 januari), Wat heeft-ie toch, wat heeft-ie toch van Me vrouw Smit (woensdag 17 februari), kinder musical Allemaal beestjes van Toneelgezel schap Ivonne Lex (woensdag 17 maart) en Pom Pom Pom door groep Weissman (woensdag 14 april) BALLET/DANS Voor ballet- en dansvoorstellingen kan Wethouder A van der Wey krijgt het eerste exemplaat van ,,UH in Amersfoort" aangeboden door J van Ek van de ACR men naar Nederlands Danstheater op don derdag 15 oktober en woensdag 31 maart, naar het Roemeens Ballet Fantasio op woensdag 25 november. Penta Theater op vrijdag 5 februari en naar het Tsjechoslo- Toneelvoorstellingen natuurlijk genoeg in het nieuwe seizoen. Om er een paar te noe men Strategie voor twee hammen van To neelgroep Centrum (maandag 19 oktober), Wie z'n leven is het nou eigenlijk met o a. Ton van Duinhoven (vrijdag 23 oktober). Dag pap, ik ben je dochter met onder meer Luc Lutz en Simone Rooskens (zaterdag 19 december) en Hofscènes door Toneelgroep Cllnho ImaanHan OA ianU3rii Poppentheater Jozef van den Berg verzorgt voorstelling op 21 oktober. waaks Nationaal Ballet op donderdag 11 maart Verder zijn in het nieuwe ACR-pro- gramma vanzelfsprekend opera- en ope- rettevoorstelllngen (met o.a. driemaal de Hoofdstadoperette), symfonie-, koffie- en kamermuziekconcerten opgenomen. Aan de laatste categorie is een dimensie toegevoegd In de vorm van oude muziek, In samenwerking met de Stichting Joan nes Tollius d'Amorforte. Nieuw Is ook een serie jazz-concerten dat In nauw overleg met de Stichting Jazz In Amersfoort is gekozen. Er Is getracht op alle jazz-stijlen hierin onder te brengen. Er staat ook een nachtconcert op het programma van La Romanderle, zigeunerjazz. Dit optreden In De Flint Stadshal begint om 23.00 uur en duurt tot 01.45 uur. Voor de popliefhebbers zijn voorlopig twee concerten vastgelegd eén van Bram Vermeulen en De Toekomst op vrijdag 12 februari en één van Chris Hinze en Friends op vrijdag 19 maart Maar volgens de Amers foortse Culturele Raad komen er meer pop musici naar Amersfoort, afhankelijk van de „jongste hitparade" VOLKSUNIVERSITEIT In samenwerking met de ACR heeft de Volksuniversiteit Eemland drie cursussen gemaakt afgestemd op het „beleven" van culturele zaken. De cursus Muziek beluisteren kennen we nog. Nieuw zijn de cursussen „toneel kijken" en „beeldende kunst zien" Schriftelijke aan meldingen moeten voor 5 september bij de Volksuniversiteit Eemland, Korte Bergstraat 5 in Amersfoort binnen zijn Wie alles wil weten over het nieuwe sei zoensprogramma en aanverwante zaken moet wachten tot 14 augustus als „Uit in Amersfoort'' wordt verspreid. THEATERTAXI BIJ DE FLINT Bezoekers van De Flint kunnen met ingang van het seizoen '81/'82 door een theatertaxi gebracht en na de voorstelling afgehaald wor den. Deze nieuwe service van het cultureel centrum en AFO-tax werkt als volgt: als iemand bij de kassa een kaartje koopt, kan daar tevens een taxireserverlngskaart worden Ingevuld. Er kan dan wor den gekozen uit een retourrit 6,50 per persoon of een enkele rit 3,50 per persoon. Na beta ling van de gekozen taxirit, ont vangt de betreffende persoon een vervoersbewijs. Bezoekers met een retourbewljs of alleen een kaartje voor de heenrit kunnen de theatertaxi om circa 19.15 uur thuis verwachten. Wie een taxikaartje heeft voor de terugreis moet na afloop van de voorstelling in de hal van De Flint wachten en wordt gewaarschuwd zodra de taxi is gearriveerd. Theatertaxi's kunnen ook telefo nisch gereserveerd worden bij AFO-tax: tel. 30504. Ook tijdens de pauze van de voorstelling kan nog een taxi worden besteld voor de rit naar huis. De eerdergenoemde rittarieven gelden voor Amersfoort. Voor Leusden. Hoogland, Hooglander veen en Hoevelaken kost een re tour een tientje p.p. en een enkeltje vijf piek p.p.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7