(antoorgebouw in Princenhof misschien groter dan gepland Toernooi LTV Leusden goed van start Secretaris van Gouden Klomp wordt Emmer Eemelaartoernooi OS zienvoorlopig weinig in aktie „Drie in één" Provincie wil grotere greep op ontgrondingen ZAND WORDT SCHAARS Afhankelijk animo gegadigden BURGERLIJKE STAND 'T-~- UIT HET PULITBB7RAPI*URT plaatselijk nieuws Gebruik van afvalstoffen in plaats van de huidige grondstoffen zal in de komende jaren niet of nauwelijks lei den tot vermindering van de totale hoeveelheid ontgrondingen Daar voor is dit hergebruik in een te expe rimenteel stadium. Voor de toekomst kan deze ontwikkeling wel van be lang worden. De overheid zou daarbij een belangrijke stimulerende rol moeten spelen. Tot 1 oktober ligt het Ontgrondin genrapport ter inzage op de gemeen tehuizen in de provincie Utrecht en in het gebouw van de provinciale griffie Kromme Nieuwe Gracht 49 (kamer P108) in Utrecht Het rapport bestel len kan ook. Dat moet gebeuren bij de bibliotheek van de provincie, Ach ter Sint Pieter 20 in Utrecht. De prijs is f 15,per rapport exclusief de verzendkosten GEBOREN 10 juli Joyce, dochter van L C. van Ha- mersveld en A A. van Empelen 12 juli: Arend Jacob Hendrik, zoon van A.J Peters en H.R. Berg 20 juli: Richard Martijn, zoon van N.H.A van der Meel en N.J. van der Keur 21 juli: Francien. dochter van D Wes- terveld en C A. van Egmond 22 juli. Eveline Maria, dochter van C.J van Hessel en W.C.H.J. Strijbosch 24 juli: Niels, zoon van B H Abbing en J. Veldhuis 24 juli Léon Betrand, zoon van B C Doornenbal en W.P. Roozenboom. 25 juli Eva, dochter van M H Vink en J.C. te Beek OVERLEDEN 17 juli: Geeske van der Brug. wed. v. R ten Klei, oud 95 jaar. 18 juli Lamberta van den Heuvel, g. met A van Eijden. oud 88 jaar 18 juli Jannetje Heek, wed v. H. van de Groep, oud 84 jaar. 20 juli: Eibertje Beekman, oud 39 jaar GEHUWD 21 juli: M van de Bunt en M van Ede DINSDAG 4 AUGUSTUS 1981 Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het is niet ondenkbaar dat het geplande kantoorge- iouw in het Leusdense werkgelegenheidsgebied De Princenhof gro- er wordt dan nu op papier staat. De mogelijke uitbreiding van dit omplex, waarvan de eerste steen nog gelegd moet worden, zal ifhankelijk zijn van de animo van kleine ondernemers of bedrijven die ich in het kantoorgebouw willen vestigen. Uitgaande van het huidige >lan zijn vijftien aparte kantoor/bedrijfunits te verdelen. Mocht er erg feel vraag zijn dan is het niet uitgesloten, dat het complex groter vordt. De daartoe benodigde grond is aanwezig. Op dit moment is makelaardij teimus en Snel in Leusden aan het feilen wie nog interesse heeft om ich te vestigen in het kantoorge- iouw in De Princenhof. Een eerder gehouden onderzoek heeft name lijk uitgewezen dat er duidelijk be hoefte schijnt te bestaan van kleine ondernemers om zich te nestelen in het complex. In september, als ie dereen weer terug is van vakantie, hoopt de Leusdense makelaardij een complete lijst van gegadigden te hebben. Zoals het er nu naar uit ziet komen die niet alleen uit Leus den, maar ook uit de omliggende plaatsen. WENS Het ligt zoals bekend in de bedoeling het geplande kantoorgebouw te verde len in vijftien aparte kantoor/bedri|fsu- nits van vijftig tot tweehonderdvijftig vierkante meter Deze ruimten kunnen naar wens worden voorzien van een eigen entree, receptie en sanitaire voor zieningen Het pand is gesitueerd ten noordwesten van de Bankgirocentrale. De bouwstijl moet duidelijk afwijken van de doorsnee kantoorgebouwen minder plomp en vierkant, maar met een per soonlijke tint door bijvoorbeeld te puien bij de divers entrees het ..eiqen aezicht" van de bedrijven mee te geven. De nu geraamde bouwkosten liggen om en nabij de drie miljoen Het plan voor het tot stand brengen van een nieuw kantorencomplex is na een voorbereidingstijd van drie jaar ge maakt door de werkgroep „Kantoren- centrum Princenhof" in samenwerking met bouwbedrijf Heymerink, architec tenbureau Articon en makelaardij Rei- mus en Snel. GEMEENTEHUIS Het huidige gemeentehuis, dat verkocht wordt in verband met de bouw van een niew raadhuis in De Hamershof, staat in de belangstel ling van twee ondernemingen. Deze bedrijven zien het in principe wel zift ten om van het gemeentehuis aan de Hamersveldseweg een kantoorvesti ging te maken. Behalve het stadhuis zullen nog vijf andere gemeentelijke gebouwen geprobeerd worden aan de man te brengen. Met de opbrengst van de verkoop van de panden moet een gedeelte van de bouwkosten van het nieuwe gemeentehuis worden betaald. LEUSDEN/CENTRUM - Reeds na wee dagen mag het open toernooi van Ie LTV Leusden een succes worden enoemd. Bij de ruim honderd partijen iadden de spelers en speelsters niet te Jagen over gebrek aan publiek. Ver- noedelijk was dit mede te danken aan iet goede weer, want dat heb je niet op ieder toernooi Ook de wijn- en kaasstand op zondag was een goede publiekstrekker. De vol gende avondattractie is de barbecue op woensdag Het eerste weekend liet enkele ver rassingen zien in de wedstrijdenuitsla gen Reeds vier geplaatsten werden uit geschakeld In de HED werd R de Graaf (als derde geplaatst) met 6-4, 2-6 en 6-2 door H A. Verschuren ver slagen en P. Slijpen (vierde) door P Jonkers met 6-3, 3-6 en 7-5 In de DED onderging S. Dings (eerste') het zelfde lot met 6-2 en 6-3 tegen V Mous en in de GDD werden Binkhorst/Goed hart (vierde) uitgeschakeld door Roose/ de Beer met 6-2 en 6-3. In de D-groep werd in het afgelopen weekend de tweede ronde bereikt. De meeste C-partijen begonnen op maan dag Het werkgelegenheidsgebied De Princenhof. Links op de foto, in dat gebied, moet het nieuwe kantoorgebouw verrijzen. In het midden de Bankgiro-centrale De overleggroep pleit in het rap port voor grotere ontgrondingen „Om de sluipende achteruitgang van het landschap door vele kleine(re) ontgrondingen zoveel mogelijk te gen te gaan is het wenselijk slechts enkele grote ontgrondingen te ont wikkelen Bovendien moet aan der gelijke ontgrondingen een nuttige functie worden gegeven. Temeer omdat als deze functie hoog wordt gewaardeerd, men eerder het even tuele landschappelijke verlies zal ac cepteren". zo schrijven de samen stellers van het rapport De plaatsbepaling en de omvang van ontgrondingen die een recreatieve eindbestemming krijgen moeten worden vastgelegd in streek- of re creatiebasisplannen. Op de Utrecht se Heuvelrug gaat daarbij, volgens de overleggroep, de voorkeur uit naar het behoud van mogelijkheden voor extensieve recreatie. Voor dit uit gangspunt is gekozen, omdat elke grote ontgronding in dit gebied een teruggang betekent van deze moge lijkheden Massa-recreatie zoals bij Henschoter Meer dient dus in dit gebied verder te worden vermeden. Ook op juridisch gebied kan het ont- grondingenbeleid worden verbeterd Streekplannen geven bijvoorbeeld alleen maar aan waar ontgrondingen niet of bij voorkeur niet mogen plaats vinden. Om die reden is het aanwij zen van dergelijke plaatsen in be stemmingsplannen door de provin- cie nog niet mogelijk. Zeker voor j omvangrijke projecten zou dat moe- I ten veranderen. Voor kleinere ont grondingen zou, volgens de ambtelij ke overleggroep, moeten worden vol staan met het bepalen van de be stemming né afwerking. Speculatie met de grond kan daardoor worden tegengegaan. AFVALSTOFFEN LEUSDEN/CENTRUM - Bert Ste- man, secretaris van de Leusdense carna valsclub de Gouden Klomp, idem van de Federatie van carnavalsverenigingen Midden-Nederland en bestuurslid van de Nederlandse afdeling van de Federa tie van Europese Narren, wordt Emmer ACHTERVELD Zaterdag 8 au gustus om 09.00 uur beginnen de eerste partijen van het Eemelaartoer- nooi op het tennispark aan de Klet- tersteeg. Het betreft een open C/D- toernooi, dat bijzonder aantrekkelijk blijkt te zijn. De wedstrijdcommissie heeft de grote massa Inschrijvingen belangrijk moeten beperken. Er hadden wel honderd partijen GEVONDEN Bij de politie te Achterveld, telefoon 1734, zijn als gevonden voorwerpen opgegeven kettinkje; bruine knipporte- monnee met inhoud. VERLOREN/WEGGELO PEN (ot is het tmmenaar?). Vandaag ver huist hij met zijn echtgenote, kinderen, poezen en verdere have en goed naar Emmen. Het vertrek van de doorgewinterde carnavaller uit Leusden betekent na tuurlijk niet. dat de Gouden Klomp (met een dikke 200 vaste leden) een aflopen de zaak is geworden, maar een gevoelig verlies voor het dorstleutige gezelschap is het wel. Of in zijn nieuwe woonplaats een car navalsclub bestaat, weet Steman nog niet. „Wel in de directe omgeving en desnoods richt ik zelf een nieuwe club op", aldus Bert, die voor de Europese Narren consul voor N.O.- Nederland is geworden. Het secretariaat van de Gou den Klomp wordt tijdelijk waargeno men door de demissionaire prins Goed gemutst (in het leven Folkert v.d. Veer, Hondsdraf 29, Leusden-Centrum. Tel. 941158) die vanaf de a.s. elfde van de elfde weer gewoon burger zal zijn. méér op het programma kunnen staan als alle inschrijvingen waren gehonoreerd. Naast het C/D-toer- nooi wordt op invitatie een B-toernooi gespeeld, waaraan 16 heren en 10 dames deelnemen. De prijsuitreiking vindt aan het einde van de wedstrijdweek plaats op zondag 16 augustus. Blauwe rok in gele stomerijverpak king, telefoon 942837 Poes met witte band „Flappiegoudkleurige quartz- norloge met bruin leren bandje; jong zwart katje; koperen brievenbus met deurbel in pakpapier; tas met inhoud. GEVONDEN Zwart bruin dwergkonijn; witte tiener tas met zwemspullen; gele regenjas met pet; Pagode spreeuw, zwart witte hond; witte dwergpoedel Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepu bliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en histori sche foto's), bij vooruitbetaling van 5, per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro 871441 t n.v de BDU b v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9. Leusden/Centrum Ongeveer drie tot vier weken na beta ling ontvangt u de gewenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT Is een uitgave van de BDU-kranten- komblnatle te Barneveld. (van een onzer verslaggevers) UTRECHT Het Utrechts college van Gedeputeerde Staten (GS) ziet voorlopig weinig In een aktle „Drie In één", zoals die momenteel In Oost- Brabant wordt gehouden. Volgens het college zijn de positieve effecten van een dergelijke aktle niet bewezen en daarom ziet men geen gronden om zo'n aktie In Utrecht op te zetten of te stimuleren. Aldus antwoorden Gedeputeerde Staten op vragen van een drietal Statenleden. De Statenleden dr. E. F. Vogelaar. B. J Jansen en dr. A. A. Manten at tendeerden het provinciaal college eind mei op de in Brabant georgani seerde „Drie in één"-aktië. Daarbij werd automobilisten gevraagd om hun voertuig bij mooi, windstil weer niet te gebruiken, maar te voet of per fiets te reizen. Dat levert dan drie voordelen op. minder luchtverontrei niging, besparing van energie en meer lichaamsbeweging. De drie Statenleden vroegen het college of zo'n aktie ook niet in de provincie Utrecht bijwijze van experiment zou kunnen worden gehouden. „Hoewel de actie „Drie in één" sym pathiek aandoet en uit educatief oog punt positieve elementen bevat, zijn wij van oordeel dat zij te hoge ver wachtingen wekt. Er wordt namelijk de indruk gewekt dat als gevolg van een beperking van het gebruik van motorvoertuigen en derhalve een vermindering van de produktie van koolwaterstoffen en stikstofoxyden, de concentratie van ozon zou dalen Deskundigen zijn het hierover niet eens en tot dusverre werd dit ook in de gemeente Eindhoven niet aangetoond. Gezien deze onzekerheden achten wij onvoldoende gronden aanwezig om thans een dergelijke actie in de provincie Utrecht op te zetten of te stimuleren", aldus het antwoord Mocht er ooit vanuit het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhy giëne landelijk een aktie op touw worden gezet, dan zijn GS bereid die aktie te ondersteunen. SPORTSPLINTERS ZWEMMEN. Met een B-licentie op zak is de heer J. Baars door de zwemafdeling van de LZ&PC de Haaien als trainer aangetrokken. De waterpolo-sectie is helaas nog steeds op zoek naar een betaalbare oefenmeester. VOETBAL. De damesploeg van de SV Achterveld is voor de a.s. compe titie ingedeeld in de 1e klasse A met (de girls van) de Gooise Boys, 's Gra- veland, Hoogland, Laren, Maarssen, De Meern, SDO, Nijenrodes, SIOS, S.O. Soest en Soesterberg. Voorts doet Achterveld met twee teams mee aan de meisjescompetitie. WIELRENNEN. Dick Willigenburg doet het nog steeds uitstekend in de amateur-wielrennerij. De afgelopen week won hij met de Ronde van Dedemsvaart zijn zevende wedstrijd (80 km in 1.59.31 uur) Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreijns (pl. verv.) Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo Inlevering kopij en advertenties: voor hel .dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op werkdagen ge opend van 09 00 tot 12 00 uur en van 13 30 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 50.40 per |aar. 25,70 per half jaar, 13.10 per kwar taal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dins dag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het ge val. neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opne men met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-16141, toestel 44 UTRECHT De provincie Utrecht moet een actiever beleid gaan voeren op het gebied van de zand- en kleiwinning. Tot nu toe kwam het provinciaal bestuur pas In actie op het moment dat een vergunning voor een zogenaamde ontgronding werd aangevraagd. Om een betere afweging te kunnen maken tussen alle belangen (bijvoorbeeld econo mische en natuurwetenschappelijke) zou de provincie op voorhand moeten gaan bekijken waar ontgrondingen het best kunnen plaatsvin den. Deze conclusie is te lezen In het rapport van een ambtelijke overleg groep belast met een onderzoek naar het ontgrondlngenbeleid. Gedepu teerde Staten, het dagelijks bestuur van de provincie, hebben zich in principe achter de inhoud van het 170 pagina's dikke rapport opgesteld. Doorlichting van het ontgrondin- genbeleid was noodzakelijk gewor den, omdat de behoefte aan met name zand in de provincie de laatste jaren sterk is toegenomen, terwijl het steeds moeilijker wordt deze delfstof te winnen zonder grote schade te berokkenen aan andere belangen Ook in andere provincies doen zich soortgelijke problemen voor, zodat invoeren van buiten de provincie eveneens op grote bezwaren gaat stuiten Tot en met 1985 is er in de provincie ruim negen miljoen kubieke meter ophoogzand nodig (voor wegen- en woningbouw) Daar tegenover staat een voorraad van ruim zeven miljoen. Alleen al aan dit zand is dus een tekort van een kleine twee miljoen kubieke meter Voor de komende tien jaar is het tekort zelfs geraamd op ongeveer zes miljoen Voor industriezand gelden dezelfde moeilijkheden. De komende vijf jaar is daarvan naar schatting zes miljoen kubieke meter nodig Nu al wordt circa zestig procent van dat zand uit Gelderland. Limburg en Duitsland weggehaald.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3