Reacties nut warenhuis zijn bijzonder verdeeld #J Rr 'SB „Verkeerslichten regeling is waardeloos..." „Leusden telt 60.000 zielen" „Voldoende groen in gemeente" Dnderzoekje met zestien vragen voor achttien inwoners 1/2.. Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden DOKTERSDIENST: I Geen krant ontvangen? Talenpraktikum Amersfoort HEDEN INSCHRIJVING VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant DANSLES 1Mü Lid N.B.D. Dansstudio Dan Bearna DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1981 - 13e JAARGANG NO. 33 •fr'fr'Ó' LEUSDEN - De reacties onder de inwoners van de gemeente Leusden jver het nut van een warenhuis in deze plaats zijn zeer verdeeld Dat zou geconcludeerd kunnen worden uit een vragenonderzoekje dat deze krant ïeeft gehouden onder veertien Leusdenaren en vier Achtervelders. Zij iregen zestien vragen voorgelegd, waarvan er een luidde, zou u graag een varenhuis in deze gemeente willen hebben. De antwoorden varieerden ran: ,,Ja, ja, ik weet het niet. Het is natuurlijk wel gemakkelijk", ,,Ja graag, dan valt er meer te winkelen", tot „Beslist niet. Daar is de gemeente te klein voor en de meeste zullen toch wel naar Amersfoort gaan" Opvallend was dat bijna alle ondervraagden, toen hen werd ge vraagd naar hun mening over de verkeerslichtenregeling in Leusden, een negatief oordeel lieten horen. Waardeloos, knudde, hebben nog nooit van een groene golf gehoord, een zooitje, hopeloos, irritant, slecht op elkaar afgesteld waren de meeste oordelen. Enkele onder vraagden zijn tevreden, vooral omdat de fietsers er meer baat bij hebben. Een van de achttien hoopt dat meer voetgangerslichten met een zogeheten „rateltikker" voor blinden worden voorzien. Hieronder volgt de verdere uitwerking van het onderzoek. Op de vraag waarom men in deze gemeente woont antwoordden acht mensen dat het te maken heeft met het beroep ol dat van hun echtgenoot in deze plaats of in de regio. De overigens wonen hier, omdat ze in Leusden/Ach- lerveld geboren zijn of omdat ze hier graag willen wonen. ,ls het prettig wonen in deze ge meente" was een andere vraag die de ondervraagden werd voorgelegd. Vijf tien personen zeiden ja, vooral vanwe ge het landelijk karakter en hel vele groen. De vier Ahtervelders roemden de hechte gemeenschap en de fijne on derlinge contacten in hun woonkern Een van de ondervraagden vindt het helemaal niet prettig wonen in Leusden; veel te ongezellig, luidde de uitleg Een ander zei het maar matig te vinden en sprak van een ,.los-zand-gemeente' Een inwoonster van Leusden-zuid denkt dat het centrum veel gezelliger is, omdat haar wijkgenoten volgens haar „meer snot in de neus hebben", dat wil zeggen een andere mentaliteit. 60.000 INWONERS Het noemen van het inwonertal van Leusden bleek voor zes mensen een „moeilijke" vraag. Drie hadden geen idee, het resterende tno dacht respec tievelijk dat deze plaats 60.000, 26 000 en 50.000 inwoners heeft. De overige ondervraagden gaven een redelijk nauwkeurig antwoord. Op dit moment telt Leusden ruim 21.000 zielen. J. W. M. Rademaker. De vraag „wat mist u in deze ge meente" leverde uiteenlopende ant woorden op. Genoemd werden jeugd- en jongerenaktiviteiten, een schiet baan, openbaar vervoer, café met een biljart, buurtverenigingen die op feest dagen aktiviteiten organiseren en een dorpshuis in Leusden-zuid- Twee men sen misten niets en drie ondervraagden Leusden-zuid:hangt er maar een beetje bij. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. misten een echte dorpskern. De vier Achtervelders vonden dat een zwem bad in hun dorp ontbreekt. De rest van de ondervraagden had geen mening. We vroegen ook naar de positieve zaken in en van Leusden De meningen waren weer verschillend: de vriendelij ke winkeliers in De Hamershof, het vele groen, de centrale ligging van Leusden, de vriendelijke ambtenaren, het dorp- sachtige van Leusden, vrij wonen, de diversiteit van de vormgeving van de wijken, de mentaliteit van de inwoners Twee Achtervelders ervaren het vereni gingsleven in Achterveld als positief. BOODSCHAPPEN Waar worden de boodschappen ge haald, was een andere vraag. Na het opmaken van de balans blijkt dat zeven ondervraagden naar het winkelcentrum De Hamershof gaan (sommigen voor de gezelligheid en sommigen vanwege de ligging), twee naar Amersfoort (van wege het gemak en de sfeer), drie per sonen hebben geen specifieke winkels en drie gaan naar winkelcentrum De Biezenkamp (voor de gezelligheid). Van de geënquêteerde Achtervelders halen er twee de boodschappen in Bar- neveld (voordeliger en ruimere sorte ring), bezoekt er een een supermarkt in Woudenberg (voordeliger) en een een supermarkt in Hoevelaken (voordeli ger). De twee laatstgenoemden kopen de kleine boodschappen in Achterveld. Hierop aan sloot de vraag of men vindt dat er genoeg winkelcentra in Leusden zijn. Op drie mensen na werd geoordeeld dat er voldoende centrale zijn. Een van de ondervraagden is van mening, dat er alleen genoeg winkels voor de levensmiddelen zijn, eentje vindt het aantal redelijk te noemen en er was eimand die sprak van onvoldoende winkelcentra. PLATTEGROND Elf ondervraagden zijn desgevraagd niet zo te spreken over de mogelijkhe den om uit te gaan in Leusden. Vooral de jongeren kunnen in deze plaats bijna nergens terecht en zijn voornamelijk aangewezen op Amersfoort, was onge veer de tendens van de meningen. Een van de ondervraagden zei dat er ge noeg gelegenheid is om uit te gaan. De overige zes hebben geen mening. Op de vraag ,,weet u de weg in Leus den" stelden velen de tegenvraag of de nieuwe plattegrond nu eindelijk klaar is. Maar in ieder geval zeiden negen men sen goed de weg te weten in Leusden en drie weten heg noch steg. De reste rende zes ondervraagden vinden dat ze llonka Bakker gaat in Leusden een nieuwe dansschool beginnen Onze redaktrice Bertien Engelkens sprak met deze danslerares uit Barneveld3 Sportcursief3 Weekenddiensten3 Kijk op de film met een recensie over „Escape from New York". Volgens Bert Vos een grimmige, futuristische aktie-film. Deze rolprent, met in de hoofdrol Kurt Russell, is geregisseerd door John Carpenter 5 „Vorming en Scholing Volwassenen" (VSV) organiseert cursussen voor mensen die slechts lager onderwijs hebben genoten. Vandaag het eerste artikel over deze volwasseneneducatie 5 Tel. 944223 (vrij- en zat.) Tel. 944541 (zo.) De meeste ondervraagden waren het erover eens dat Leusden veel groenvoorzieningen heeft. redelijk „bekend" zijn in deze gemeen te, al waren het vooral zij die een nieu we, bijgewerkte plattegrond wel zouden kunnen gebruiken. COLLEGE Het moeten opnoemen van de na men van de leden in het college van B. en W. bleek voor sommigen een moeilij ke vraag. Het leverde wel een aantal „schitterende" combinaties op, zoals Mandemaker, Wagenaar, Van Tiel en Rademaker, Van Gooi, Mandemaker en Rademaker, en Wagenaar en Rade maker. Er was iemand die dacht dat een zekere Van Maanen in het college zit, een van de ondervraagden kon alleen maar Mandemaker noemen en een an der zei: „Wagenaar, Van Woudenberg en nog een paar" Drie mensen konden geen enkele naam noemen en acht wis ten feilloos de vraag te beantwoorden, onder wie de vier Achtervelders. We blijven In de politieke sfeer en vroegen de achttien mensen of zij de raadspolltlek volgen. Acht onder vraagden antwoordden met nee (geen Interesse), vier volgen de plaatselijke politieke schermutselin gen een beetje, twee mensen zeiden niet zo zeer en maar vier personen Interesseerden zich voor de politiek In Leusden (weet wat er gebeurt en om op de hoogte te blijven). Een Ach terveld die de vraag met ja beant woordde, merkte op dat hij de indruk had de heren politici weinig aan dacht hebben voor Leusden-zuid, Stoutenburg en Achterveld. vervolg op pagina 3 Achterveld:een hechte gemeenschap met veel aktiviteiten. J. Wagenaar G. van Woudenberg. J J Mandemaker. I.v.m. de vakantie van onze hoofdagent kunt u bij klachten over de bezorging bellen: - de B.D.U. Krantenkombinatie 03420/16141 toestel 19. snel en goed een vreemde taal leren spreken? Inlichtingen (033) 729097 Elke avond van 7-9 uur. Lepelaar 4 hoek Middenweg Inl. 033-942362 b.g.g. 946522. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Aanvang van de nieuwe cursussen: Vanaf 19 september. Dansoefenavonden: Iedere zaterdag. Eerste oefenavond: Zaterdag 22 augustus a.s. van 20.00 tot 23.00 uur. Entree 3.50. Tevens vanaf heden dagelijks inschrijving van 10.00 tot 19.00 uur. Inlichtingen: Utrechtseweg 89, 3818 EB Amersfoort Tel. 033-14456.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1