Tennisbal „De Inslag" wordt verpacht aan BV Prov. Waterstaat verricht geluidsmetingen crossen ÉL br OP ADVIES ACTE GECOMBINEERDE VERKEERSLICHTEN VAiVIMiW IN IIE JL Leusder Krant Medewerkster Achterveld niet bereikbaar Morgen op diverse punten LBHMK KRANT Ds. van Veldhuizen niet naar Leusden Reimus&Snel Woensdag kinderspel- en sportmiddag Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ffi Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE NODIG? HEDEN INSCHRIJVING VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM DINSDAG 18 AUGUSTUS 1981 - 13e JAARGANG NO. 34 Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie. Rozendaallaan9 Postbus 11 3630 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 671441 Abonnement f 13,10 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B V (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De tennisbal „De Inslag", die bijna klaar is, zal wor den verpacht aan BV „TeHa Leusden" (G. J. Dekkers Utrecht BV en mr. E. Wage, red.). Burge meester en wethouders van Leus den zijn hierover in principe met de pachter tot overeenstemming gekomen. Deze besloten ven nootschap zal het nieuwe tennis- complex aan de Groene Zoom, inclusief het bargedeelte, gaan exploiteren. Na de vakantie van de leden van het college zal de definitieve pachtovereenkomst worden getekend. Over de pachtsom is nog niets bekend. Het besluit tot verpachting van de tennishal is overeenkomstig het ad vies van de werkgroep Activiteiten- centrum/Tennishal (ACTE), be staande uit raadsleden, vertegen woordiger van de sportstichting en de zwembadstichting en ambtelijke medewerkers van de gemeente. De werkgroep is belast met de advise ring en begeleiding van het project. OVERWEGINGEN De beslissing om tot verpachting over te gaan is genomen na zorgvul dige afweging, aldus de gemeente, van de voor- en nadelen van een dergelijke opzet ten opzichte van het in eigen beheer houden van de ex ploitatie, dat oorspronkelijk de be doeling was. Het hiermee bedoelde zogeheten .papa-mama-systeem'" was men aanvankelijk van plan, of schoon de gemeenteraad wel de min der gunstige kanten ervan inzag. De twee belangrijkste overwegingen om voor verpachting van de tennishal te kiezen zijn volgens de gemeente de zekerheid van een vaste opbrengst en de mogelijkheid die de pachter heeft om sneller en efficiënter te handelen dan een beheerder in dienst van een stichting. Hoe de werkgroep in contact met BV „TeHa Leusden" is gekomen kon de woord voerster van de gemeente donderdag niet zeggen. Vorige maand werd zoals eerder gemeld bekend gemaakt dat John Visser van het restaurant 't Ros Beyaart aktiviteitencentrum „De Korf" gaat exploiteren Ook voor dit centrum was aanvankelijk de bedoe ling dat een echtpaar in dienst van de gemeente de exploitatie op zich zou nemen (Het papa-mama-systeem) Echter het bod van horeca-onderne- mer Visser was zo aantrekkelijk, dat er op ingegaan werd. Raadslid Gerrit van Tiel (VVD) wordt manager van het nieuwe aktiviteitencentrum in Leusden. I.v.m. de vakantie van onze hoofdagent kunt u bij klachten over de bezorging bellen: de B.D.U. Krantenkombinatie 03420/16141 toestel 19. Rozendaallaan9 Leusden-C. "if-T- ■De tennishal zal worden verpacht aan BV ,,TeHa Leusden". Onze Achterveldse mede werkster zal In de periode van 24 augustus tot en met 3 september niet bereikbaar zijn. Berichten voor de Leusder Krant kunnen in die periode afgegeven worden bij ons kantoor aan de Rozen- daallaan 9 te Leusden Centrum. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Op verschillende punten nabij het (tijdelijke) crosster rein op de Leusderheide aan de Kolonel van Royenweg worden woensdag 19 augustus (morgen) geluidsmetingen verricht om een inzicht te krijgen in de geluidsproduktie van de crossmotoren. Woensdag zal een crosswedstrijd worden nagebootst, waaraan mini maal twintig deelnemers mee zullen doen. De geluidsmetingen worden uitgevoerd door het bureau Geluid van Provinciale Water staat. De resultaten van deze metingen worden naar alle waarschijn lijkheid half september bekend gemaakt. Waterloo zijn niet te spreken over de ingestelde proefperiode. Zij vinden dat de geluidsoverlast van de moto ren ontoelaatbaar is. In een brief aan het college van B. en W. én aan de gemeenteraad hebben de buurt schapbewoners inmiddels laten we ten, dat zij vinden dat de proefperio de onmiddellijk moet worden beëin digd. De proef van zesweken wordt tot en met 15 september op de zaterda gen van 10.00 tot 17.00 uur en op de woensdagen van 18.00 tot 21.00 uur gehouden. Op het ogenblik wordt zoals be kend op de Leusderheide door de Motorclub Zeist en de Crossvereni ging Leusden gedurende een proef periode van zes weken gecrossed. Het gemeentebestuur van Leusden heeft deze proefperiode ingesteld om meer inzicht te krijgen in de te ver wachten geluidsproduktie. wanneer beide verenigingen definitief over het terrein kunnen beschikken Het mi nisterie van Defensie heeft zoals eer der al gemeld aan de Motorclub Zeist en de Crossvereniging Leusden toe- temming gegeven het terrein nabij de tankwerkplaats op de Leusderheide om gedurende een jaar bij wijze van proef voor crossaktiviteiten te ge bruiken. Mede met het oog op de belangen van de omwonenden wil het gemeentebestuur eerst een defi nitief standpunt ten aanzien van deze proef bepalen als er meer bekend is over het te verwachten lawaai Van daar de proefperiode van zes weken waarin geluidsmetingen worden ver richt. WATERLOO De bewoners van het buurtschap Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag an donderdag in da gemeente Leusden Familieberichten en losse advertenties'35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Vorige week is er druk gesleuteld aan de uitrusting van de verkeers lichteninstallaties op de kruispunten Noorderin slag/Groene Zoom en Noor derinslag Roosenberglaan. Aan de zogeheten bovenlei dingen van de installaties (in de richting van Amersfoort) werd een gecombineerd ver keerslicht voor linksaf en rechtdoor opgehangen. Het verkeerslicht dat alleen was bestemd voor het rechtdoor gaande (en ook rechtsaf slaande) verkeer moest wij ken. De reden voor deze veran dering is. dat automobilisten die op de kruispunten linksaf moesten, vaak in de war raak ten door het oude verkeers licht aan de bovenleiding. Dat sprong namelijk eerder op groen dan het licht, speci aal voor afbuigend verkeer, aan de linkerkant van de Noorderinslag. Veel automo bilisten die linksaf wilden, hadden namelijk niet in de gaten dat daar een stoplicht staat. De aangebrachte wijzi ging moet nu meer duidelijk heid verschaffen. Dansschool Van den Heuvel betrekt een nieuw pand In Leusden. Leonie Merts had een gesprek met het duo achter deze school: het echtpaar Van den Heuvel, dat een cursus Rolstoel- dansen op stapel heeft staan 3 De heer H. Schut brengt vrijdag voor het laatst de post rond in Achterveld Na 34 jaar zet deze postbode een punt achter zijn loopbaan3 Negen dagen spannend tennis bij De Eemelaar5 Sportberichten5 LEUSDEN - Dominee G.D.E. van Veldhuizen uit Huissen die vrijdag 21 augustus kennis zou komen maken met de Hervormde gemeente Mar- cuskerk heeft te kennen gegeven het toegezegde beroep naar Gaastere- dam (Bijlmermeer) te willen aanvaar den. De aangekondigde kennismakings avond in Leusden gaat dientengevolge niet door. „Uit het gesprek met ds. van Veldhuizen is gebleken dat dit besluit weloverwogen is geschied en dat voor al de aard van de werkzaamheden in Gaasteredam een grote rol hierin heeft gespeeld", aldus de Hervormde wijk- kerkeraad Marcuskerk Venekeringen Gratis hulzenpocket Compvtertiypotheek- adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties tvmakeiaardijog hamersvaldseweg 26 leuaden. tel. 033-944569 elke avond van 7-9 uur. Lepelaar 4 hoek Middenwea Inl 033-942362 b.g.g. 946522. Om aan de weet te komen hoeveel decibels de crossmotoren produceren worden woensdag op verschillende plaatsen geluidsmetingen verricht. LEUSDEN De Stichting jeugd- en Jongerenwerk en het jongeren centrum De Til organiseren woens dag 19 augustus een kinder sport- en spelmiddag voor kinderen in de leef tijd van 7 tot en met 12 jaar. Bij goed weer vinden de aktlvitelten plaats op en rond een boerderij In Stoutenburg. Naast sport en spel wordt er ook een leuke platentocht gehouden In de omgeving. De mid dag zal als het weer het toelaat, worden besloten met een kampvuur. Nadat er om 18.00 uur gezamenlijk is gegeten, hoopt men om plusminus 20.30 uur weer terug te zijn bij De Til De deelnemende kinderen worden uiterlijk om 13 30 uur bij De Til ver wacht. De kosten voor deelname aan deze middag bedragen f 1.50 per kind. Tijdens de laatste schooldagen voor de vakantie is er op de meeste scholen een circulaire verspreid over deze middag. Tot nu toe hebben heel wat kinderen zich nog vergeten aan te melden. Daar de leiding echter graaf wil weten voor hoeveel vervoer en eten er moet worden gezorgd, stelt zij opgave voor dinsdagavond 22.00 uur zeer op prijs. Aanmelding kan ook telefonisch gebeuren op dinsdagavond 18 augustus tot 21.45 uur bij mevrouw Voorburg, tel.. 944642, bij Lia van Zandbrink, tele foon 941294 en bij De Til. tel 941826

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1