Maandag gaat vakantie- )ij Blijhof van start speelweek Beslissing ontwerpbestemmingsplannen „Achterveld" en „woonwagenkamp" uitgesteld .eusdense jeugd behoeft zich niet te vervelen B EN W BESLUITEN: Zwanger- schapsgym Kantlijn Peuters worden niet vergeten Leusder Krant FOTO-KOPIE NODIG? plaatselijk nieuws De vakantiespeelweek van Blij- hof is bedoeld voor de jeugd vanaf 4 jaar. Toch heeft de speel- en re- kreatievereniging ook aan de aller kleinsten gedacht. Het is vanzelf sprekend erg moeilijk om peuters van twee en drie jaar een hele week bezig te houden, daarom or ganiseert Blijhof voor deze leef tijdsgroep een apart peuterfeest Het feest voor de kleintjes wordt morgenochtend (vrijdag 21 augus tus) gehouden van 10.00 tot 12.00 uur in en om het clubgebouw van Blijhof, Ansfriduslaan 49. Onder begeleiding van een leid ster zullen kleine groepjes kinde ren 10 a 11 attracties bezoeken Attracties zullen variëren van het maken van een muts tot het versie ren van een beschuit en het spelen aan een .watertafel Aanmelding vooraf voor deze activiteit is niet nodig. Ouders kun nen hun peuter om 10.00 uur naar Blijhof brengen, waar ze door een aantal leidsters zullen worden op gewacht Als tegemoetkoming in de kosten vraagt Blijhof een bijdra ge van 1aan de leden en 2,- aan niet-leden. i'De vakantiespeelweek trok vorig jaar een grote belangstelling. DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1981 BBiBSglPf ItlMlfflfc an één onzer medewerkers) LEUSDEN - De vakantie van de lugd die de Leusdense kleuter- of igere school bezoekt zit er bijna op. log ruim een week en de school gaat leer beginnen. Om de laatste vakan- eweek op een plezierige manier oor te komen organiseert de speel- n rekreatieverenlging Blijhof van 24 >t en met 28 augustus een vakan- espeelweek voor de jeugd van 4 tot ngeveer 12 jaar. Bli]hof heeft al ervaring opgedaan iet het houden van een speelweek. 'orig |aar organiseerde de speel- en >kreatlevereniging voor de eerste t$eer en dergelijk festijn. De belangstelling oor het evenement was toen erg groot len heeft zich dan ook genoodzaakt ezien de gemeente om financiële hulp vragen omdat op eigen krachten een ergelijk gebeuren nauwelijks haalbaar Door de overigens bescheiden ge- neentelijke subsidie is Blijhof in de ge- igenheid de zaken volgende week wat rofessioneler aan te pakken. Daarbij is e door de kinderen te betalen bijdrage an het festijn zo laag mogelijk gehou- en. Het programma van de vakantie speelweek is erg gevarieerd Van tijd tot tijd zijn er vaste programma-onderde len waaraan iedereen mee kan doen, verder kan er naar hartelust geknutseld, getekend, getimmerd, gezaagd enzo voort worden TREEK Eén van die .vaste" punten in de speelweek is het bezoeken van het landgoed ,,De Treek" Alle deelnemers gaan tegelijk met bussen naar het bos, waar ter plaatse allerlei spelen gedaan zullen worden. Verder zijn er twee mid dagen uitgetrokken voor een zoge naamd kindertekenfilmfestival Wat er op die middag te doen is ligt nogal voor de hand. Er zal op één van de dagen van de vakantieweek een echte clown naar de Ansfriduslaan komen om de kinderen bezig te houden met onder andere poppenkast. De kinderen kunnen zelf in actie ko men als er een pottenbakker naar Blij hof komt. Niet alleen kan de jeugd zien hoe potten gemaakt worden, ze krijgen zelf ook de kans om iets te fabriceren. Het draaiboek van de initiatiefnemers van de vakantiespeelweek vermeldt verder onder meer volksdansen, een levend ganzenbord, straattekenen en hutten bouwen, al hangt dit laatste af van het feit of men er in slaagt om op tijd een voldoende voorraadje hout naar het speelterrein te krijgen. REGENEN Ook al regent het pijpestelen, de vakantiespeelweek gaat elke dag om 10 00 uur van start en eindigt om 15.30 uur. Voor slechte weersomstandighe den beschikt Blijhof naast hun eigen clubgebouw over een enorme tent die op het speeltuinterrein staat opgesteld. Deelnemende kinderen behoeven slechts een boterhammetje voor de lunch mee te nemen. Voor een slokje drinken en alle andere zaken zorgt Blij hof. AANMELDEN Kinderen die op één van de dagen dat de speelweek gehouden wordt mee willen doen kunnen gewoon om 10.00 uur naar het speeltuinterrein aan de Ansfriduslaan 49 komen om zich voor die dag aan te melden. Voor een dag kaart moet dan 2,50 neergeteld wor den als het leden van Blijhof betreft. niet-leden betalen 1 ,-méér Kinderen die van plan zijn elke dag naar de vakantiespeelweek te gaan zijn voorde liger uit met een zogenaamd passe-par- tout De prijs van een derqelijk toe gangsbewijs bedraagt 10- voor leden en 15,- voor niet-leden. Passe-partouts zijn vrijdagavond 21 augustus van 19 00 tot 21.00 uur te ver krijgen in het clubgebouw van Blijhof aan de Ansfriduslaan. Leden moeten niet vergeten hun lidmaatschapskaart van 1981 mee te nemen VRIJWILLIGERS De organisatie van de vakantiespeel week is al helemaal „rond". Om de ver wachte grote stroom kinderen goed op te kunnen vangen kan Blijhof echter nog best wat vrijwilligers gebruiken die op één of meer dagen assisteren. Men denkt daarbij ook aan de wat oudere schooljeugd die nog vakantie heeft. Voor de vrijwilligers die zich al aangemeld hebben en voor diege nen die alsnog kans zien om volgen de week behulpzaam te zijn, wordt er a.s. vrijdagavond om 21.00 uur een bijeenkomst gehouden in de kleine zaal van het clubgebouw van Blijhof. Ook dit jaar zal er weer naar hartelust geknutseld kunnen worden Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreijns (pl. verv Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum. Op werkdagen ge opend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 17 00 uur. Abonnementsgeld: 50,40 per jaar, 25,70 per half jaar, 13,10 per kwar taal. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepu bliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en histori sche foto's), bij vooruitbetaling van 5, per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro 871441 t n.v de BDU b v te Bameveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen óp ons kantoor. Rozendaallaan 9. Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na beta ling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSOER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- komblnatle te Barneveld. LEUSDEN - In zijn vergadering van 18 augustus jl heeft het college van burgemeester en wethouders onder meer het volgende besloten. NOG GEEN BESLISSING OVER ONT- WERP-BESTEMMINGSPLANNEN „ACHTERVELD" EN „WOONWA GENCENTRUM" Het college zal de raad voorstellen om de beslissing over de vaststelling van de ontwerp-bestemmingsplannen ..Achterveld" en .Woonwagencen trum" te verdragen tot uiterlijk 15 januari 1982 De ontwerp-bestemmingsplan- nen hebben van 15 juni tot 15 juli 1981 ter inzage gelegen. Tegen de plannen zijn enkele bezwaarschriften en verzoe ken om aanpassingen binnengekomen In verband met het onderzoek naar de ingediende bezwaren is het niet moge lijk om binnen de vastgestelde termijn van drie maanden na afloop van de ter visie legging, dus vóór 15 oktober een beslissing te nemen. WIJZIGING VUURWERK BEPALINGEN In de Algemene Politieverordening zijn bepalingen opgenomen over onder andere de verkoop en het afsteken van vuurwerk. Tot nu toe was het zo dat vrijstelling kon worden verleend voor het verkopen van vuurwerk op 29.30 en 31 december Het afsteken mocht al leen gebeuren op 31 december van 18 00 tot 02.00 uur. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft model- vuurwerkbepalingen opgesteld, die reeds overgenomen zijn door de omlig gende gemeenten. B. en w. zullen de raad voorstellen de Leusdense bepalin gen zoveel mogelijk aan te passen aan de VNG-model-vuurwerkbepahngen. De verkoop van vuurwerk zal dan alleen nog kunnen plaatsvinden op 30 en 31 december. KREDIET VOOR BOUW „KINDER LAND" B en w. zullen de raad vragen een krediet beschikbaar te stellen voor de bouw van de r k. kleuter- en lagere school „Kinderland" te Leusden-cen- trum. „Kinderland" is op het ogenblik gehuisvest in noodlokalen aan de Cen- trumweg Op deze plaats in het gebied Claeverenblad-Wildenburg zullen ech ter binnenkort woningen gebouwd wor den, zodat het gewenst is dat de r k school zo snel mogelijk naar het nieuw te bouwen onderkomen kan verhuizen Het is de verwachting dat de nieuwe school vóór het schooljaar 1982/1983 opgeleverd zal worden Met de bouw zal een bedrag van 2 260 000 - ge moeid zijn. SPEELVOORZIENINGEN HORST RAVEN- Jeugdige bewoners van de Raven horst in de wijk Rossenberg hebben enige tijd geleden een brief geschreven over de speelvoorzieningen op hun plein. Het college heeft naar aanleiding hiervan besloten om - de oude zandbak te vervangen door een speelrek - het houten speelhuisje te laten staan omdat dit nog in goede staat verkeert - de prikkelbosjes - hoe weinig ze ook gewaardeerd worden - te handha ven. Het blijkt namelijk in de praktijk dat niet prikkende beplanting weinig levenskansen heeft op een druk ge bruikte speelplaats. En omdat een Het gebouw van de ,,VZip-Wap'' De kleuterschool zal worden ondergebracht in het gebouw van de Wegwijzer. plein zonder planten een kaal gezicht is, vinden burgemeester en wethou ders dat de struiken gewoon moeten blijven staan. BOUWKUNDIGE INTEGRATIE „DE WIP-WAP" EN „DE WEGWIJZER" In het kader van de onlangs in wer king getreden „Wet beheersing huis vestingsvoorzieningen kleuter- en lager onderwijs" is het nodig dat de gemeen teraad eerst een besluit neemt over de aard en de omvang van de bouwkundi ge voorzieningen, voordat aan de mi nister een verklaring van goedkeuring voor de verbouw van een school ge vraagd kan worden Aangezien het de bedoeling is dat in de toekomst kleuter- en lager onderwijs samen één basisschool gaan vormen, is het gewenst dat beide scholen in één gebouw ondergebracht worden. Bij de openbare scholenkoppel „De Wip- Wap" en „De Wegwijzer" is dit nog niet het geval B en w zullen de raad voor stellen te besluiten dat de lagere school „De Wegwijzer" zodanig wordt aange past dat de kleuter- en lagere school er samen in kunnen worden onderge bracht. VOORBEREIDINGSBESLUITEN GROENHOUTEN, DE WETERING, LEUSDEN-ZUID Aan de raad zal worden voorgesteld om opnieuw te verklaren dat wijzigings- besluiten in voorbereiding zijn voor de bestemming plannen „Groenhouten" (oostrand. dus langs de Hamersveldse- weg) en „De Wetering". Zo'n verklaring zal ook gevraagd worden voor enkele delen van het bestemmingsplan „Leus den-zuid" Deze voorbereidingsbeslui- ten worden genomen om een aantal wijzigingen mogelijk te maken, die wel aanvaardbaar zijn maar niet passen in de geldende bestemmingsregeling. Geen windmolen op hel dak van hel gemeentehuis. Nu maakt het klokkenhuis, eh.carillon weer een goeie kans.I Als Gerrit van Tiel straks defi nitief besluit om in De Korf te gaan zitten, zullen wij zijn ge zoem in de raad beslist mis sen. De PPT sorteert haar post tij delijk in het defensiegebouw tje. Heeft dat gebouw eigen lijk wel een postcode? Eigenlijk snap ik niks van die houtskeletbouw van de ge meente. Eerst is het te duur, dan willen ze toch weer wel. dan weer niet, dan is het on betaalbaar geworden en nou ineens weer spotgoedkoop. Slaat de gemeente de plank dan zó vaak mis? CDA-onderhandelaar Dries van Agt heeft ingeschreven voor de tourtocht Midden-Ne- derland. Hij denkt daar vol doende tijd voor te hebben te gen die tijd. Als de gemeente met ge- luidsproeven begint kun je er verzekerd van zijn, dat de oplossing nog jaren in het verschiet ligt. De omwonenden van de Leusderhei hoeven zich dus de eerste jaren geen zorgen te maken. De Crossclub en de schietclub wél. „Je hoeft niet altijd naar Den Treek om groen te zienzegt onze gemeentelijke Plant soenen-man van Henk van der Kamp. Hij heeft gelijk, er zijn beslist andere mogelijk heden. 450.000 bakstenen voor het nieuwe gemeentehuis. Een flink deel daarvan is natuurlijk bestemd voor een stevige muur. waarde raadsleden re gelmatig met de rug tegen aan kunnen leunen Als het wéér mis gaat met die houtbouw, zullen de kopers wellicht op een houtje moeten bijten. Ook na terugkomst in eigen dorp met lichtelijke angst de kranten doorgenomen om te zien wat de gemeente nou weer had besloten zonder ons te raadplegen? En, viel het mee? Toch is onze gemeenteraad niet onder een gelukkig ge sternte tot stand gekomen. Bijna de helft is al vertrokken. Als het zo doorgaat hoeven ive straks geen nieuwe raad te kiezen. Die hebben we dan al. We hadden natuurli/k ook aan onze zeventien raadsleden kunnen vragen hoe ze over een warenhuis denken 't Viel me trouwens nog mee, dat er toch nog zestien Leus- denaren in eigen dorp waren achtergebleven om de vra gen aan voor te leggen. Wat dat betreft zou je beslist van een representatieve steekproef kunnen spre ken. Tachtigduizend gulden voor kunst in het nieuwe ge meentehuis. Daar zou een héél mooi carillonnetje voor aangeschaft kunnen wor den. En tenslotte: Ook gebruind uit de vakantie-file gekomen? V. LEUSDEN - Maandag 24 augustus om 20.45 uur en woensdag 26 augus tus om 19.45 uur beginnen er weer twee nieuwe kursussen zwanger- schapsgymnastiek. Deze cursussen zijn bedoeld voor vrouwen die in de maand oktober/november een baby verwachten. De kursussen worden gehóuden in het wijkgebouw, Rozengaarde 33 Op gave en inlichtingen ter plaatse of tele fonisch, telefoon 941218. I

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3