nwi Automobilist ernstig gewond Ronde van de Hamershof Geen dag-Mavo voor volwassenen in Leusden Tijdelijke sluiting postkantoor Leusden-Zuid VANDAAG IN DE LEIISDER KRANT Leusder Krant: GS akkoord met hout- skeletbouw in Bosveld Kale bomen Ministerie van Onderwijs geeft geen toestemming Leusder Krant 'sl Reimus&Snel n -n a LJ _i Geen krant ontvangen? zonder bureaucratie een volwassen krant... Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM TALENPRAKT1KUM AMERSFOORT KURSUSSEN SPREEKVAARDIGHEID Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 113,10 per kwarlaal. 1?'* Uitgave B.D.U. B.V. LEUSDEN-ZUID Wegens totale verbouwing van de Kroonmarkt in Leusden Zuid zal het postkantoor, dat In de Kroonmarkt Is gevestigd, 7, 8 en 9 september gesloten zijn. Na gereed komen van de verbou wing is het postkantoortje op een andere plaats dan tot nu toe in de winkel ondergebracht. Bovendien zal het kantoortje dan ook beveiligd zijn tegen overvallen I.v.m. de vakantie van onze hoofdagent kunt u bij klachten over de bezorging bellen: - de B.D.U. Krantenkombinatie 03420/16141 toestel 19. Lepelaar 4 - hoek Middenweg Adjudant van de Put met pensioen: „De politie moet bereikbaar, inzet- en aanspreekbaar zijn." Casper van Loo sprak met hem 3 Echtpaar Reemst 50 jaar getrouwd 3 Agenda en Burgelijke Stand3 Vakantiespeelweek Blijhof van start 5 Blijhof presenteert winterprogramma 5 Achtervelds nieuws: postbode Schut deed z'n laatste ronde 7 Damesvoetbaltoernooi in Achterveld geslaagd 7 Secretaris van Ek verlaat de Kamer van Koophandel 8 Volksuniversiteit biedt 114 cursussen8 Sport: Ronde van de Hamershof9 Korfbaltoernooi Antilopen 9 Als reaktie op deze sterke tempera tuurwisseling hebben de bomen in deze straten hun blad laten vallen. Om te voorkomen dat deze bomen doodgaan zullen de plantsoenmede werkers er in de komende tijd extra aandacht aan besteden LEUSDEN - Zaterdag werd - op een moeilijk parcours de tweede Ronde van de Hamershof verreden. Voor een verslag zie onze sportpagina. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben een verklaring van geen bezwaar verleend voor het afgeven van de bouwvergunning voor de bouw van elf houtskelet- bouwwoningen in Bosveld. Het ziet er nu naar uit, dat begin september gestart kan worden met dit project. Vorige maand is al een aanvang ge maakt met het bouwrijpmaken van de grond in het deelplan Bosveld. Door de goedkeuring van GS weten de elf kandidaten voor een houtskelet- bouwwoning eindelijk waar ze aan toe zijn Zij maakten namelijk eerst deel uit van een grote groep mensen, die een dergelijke woning wilde laten verrijzen in het deelplan Langenbeek. Dit project, opgepakt door de gemeente in samen werking met makelaardij RBRB. stuitte op zo'n grote stroom van (o a financië le) tegenslagen en moeilijkheden, dat het uiteindelijk schipbreuk leed. Er ble ven toen elf gegadigden voor een houtskeletbouwwoning over. Zij heb ben nu een vrije sector kavel toegewe zen gekregen in Bosveld. LEUSDEN/ACHTERVELD Bij de afdeling Plantsoenen van de ge meente Leusden Is een aantal vragen binnengekomen over bomen die een seizoen voorlopen. In de Prinses Beatrixlaan In Leusden Zuid en In de Verjaagde Rulterweg In Achterveld staan nameliik lijsterbessen die nu al voor een groot deel kaal zijn. De bladeren die er nog aanzitten zien er ook niet bepaald florissant uit. De direkte oorzaak van deze ver vroegde bladerval zijn de weersom standigheden van de afgelopen we ken. De laatste week van juli was het nat en koud weer, met temperaturen rond de 15°C. Zeer plotseling sloeg het weer om en werd het zonnig en tegelijkertijd zeer warm. DINSDAG 25 AUGUSTUS 1981 -13e JAARGANG NO. 36 erg spijtig dat in Leusden geen dag- Mavo op dit moment van de grond kan komen. ,,Die datum van 1 mei is voor iedereen als een duveltje uit een doosje tevoorschijn gekomen Werkelijk nie mand wist iets over deze aanvraagli- miet. Het ministerie houdt zich aan deze formaliteit, die ik als een dooddoener beschouw", aldus Van derZande in zijn commentaar Opmerkelijk is dat de bij drage van het ministerie van Onderwijs voor het dag-Mavoproject voor Leusde- naren, of dat nou in Amersfoort of Leus den gebeurt, gelijk is, namelijk 40 000 gulden. ,,lk begrijp ook de werkelijke reden van de afwijzing niet", laat rector Van der Zande weten. In ieder geval zal er nu op grote schaal druk worden uit geoefend op het departement om te proberen alsnog toestemming te krijgen voor het vestigen van ..een Moederma vo" in Leusden /an één onzer verslaggevers) het lesmateriaal op te nemen: een ta len- en een handelspakket De lessen zouden tussen negen en twaalf uur 's morgens gegeven worden in boerderij Groot Krakhorst. DOODDOENER Rector A, van der Zande van de Avondscholengemeenschap vindt het Vanochtend om tien uur hebben de 51 aangemelde ..leerlingen van de dag-Mavo tekst en uitleg gekregen van de Avondscholengemeenschap Op dinsdag 30 juni werd in boerderij Groot Krakhorst een informatie-bijeenkomst gehouden over de dag-Mavo in Leusden LEUSDEN - In Leusden zal dit jaar niet worden gestart met een ag-Mavo voor volwassenen. Het ministerie van Onderwijs en Weten- chappen heeft laten weten geen toestemming te geven voor dit nderwijsproject. De reden daarvoor is, dat de Avondscholenge- eenschap Amersfoort, die in september met de dag-Mavo wilde leginnen, de noodzakelijke aanvraag te laat heeft ingediend bij het linisterie. Dat had voor 1 mei van dit jaar gebeurd moeten zijn, een egeven waarvan de Avondscholengemeenschap niet op de hoogte ras. Men had de indruk dat de aanvraag louter een formaliteit zou lijn. De 51 mensen, die zich hebben langemeld voor de dag-Mavo. kun- len nu als ze willen in Amersfoort les rijgen. In de wijk Schuilenburg zijn wee lokalen beschikbaar voor het leven van dit onderwijs. Deze dag- rtavo voor Leusdenaren zal dan val- n onder de bestaande dag-Mavo ioor volwassenen in Amersfoort, vaardoor geen toestemming nodig van het ministerie. Medio mei van dit jaar werd bekend Rozendaallaan9 Leusden-C. dat bij voldoende belangstelling in Leusden een dag-Mavo voor volwasse nen (ook wel met.moedermavo" aan geduid) van de grond zou kunnen ko men Die belangstelling bleek in deze gemeente erg groot, wat resulteerde in een informatiebijeenkomst eind juni De opkomst voor deze bijeenkomst bleek zelfs groter te zijn dan het aantal ont vangen aanmeldingen voorde dag-Ma vo De bedoeling was om volgende maand te starten met deze onderwijs vorm voor iedereen die de lagere school heeft gevolgd. Een dag-Mavo voor volwassenen is in principe een school, die aan mannen en vrouwen de mogelijkheid biedt om het officiële Ma- vo-4-diploma in drie jaar te behalen. Wie dat diploma in de wacht wil slepen, moet zes vakken volgen. Wie minder dan deze zes vakken wil studeren, kan voor ieder vak afzonderlijk een certifi caat behalen. Certificaten voor zes vak ken, waaronder Nederlands en een mo derne taal, geven recht op het diploma. In Leusden was de Avondscholenge meenschap van plan twee pakketten in Onattiankeh|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks vin 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. ACHTERVELD - Met brandwon den op de rug en met ernstige ver wondingen aan het gezicht moest de heer J. G. S. uit Achterveld donder dagmiddag naar het ziekenhuis wor den vervoerd nadat hij met zijn auto op de Hessenweg van de weg was geraakt. De auto van S. botste tegen een lichtmast en belandde in een greppel naast de weg waarbij de auto total-loss geraakte. Door de klap raakten de bedradingen van de houten lichtmast los en vielen op de auto waardoor de auto onder stroom kwam te staan en er op het dak van de auto een grote brandplek ontstond. De brandweer moest er aan te pas ko men om de man te bevrijden. De juiste toedracht van het ongeluk is nog niet bekend Mogelijk heeft de man, die aan suikerziekte leidt, een toeval gehad. Woensdagavond 26 aug. open huls voor Jongeren 19-21 uur. Vrijdagavond 28 aug. open huls voor gehuwden/ verloofden 20-23 uur. Inschrijving dagelijks aan de zaal. Inl. 942362 b.g.g. 046522 Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek- adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties tA/makeiaardi)og r' I I hamersveldseweg 26 leusden. tel 033-944569 Het Instituut voor effektleve talenstudie Engels Duits Frans Spaans Italiaans Nederlands Individuele talenpraktlkumkursussen (10,40,60 of 100 uur) voon beginners gevorderden vergevorderden Algemeen, toeristisch, commercieel, economisch en technisch taalgebruik. Iedere morgen, middag en avond kursussen. Gespecialiseerde kursussen Intensieve spoedkureussen Bedrljfskursussen Inlichtingen. 033-729097.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1