50 kinderen bouwden utten bij Blijhof Blijhof presenteert vrijdag nieuw winterprogramma Peuters amuseerden zich bij Blijhof BEROEPS-,VAK-EN ZIEKENHUISKLEDING akantiespeelweek van start Extra aandacht voor volwassenencursussen Belangstelling viel wat tegen Commissie Welzijn en Onderwijs bijeen Voor een uitgebreide collectie DINSDAG 25 AUGUSTUS 1981 plaatselijk nieuws recht als ze in de leeftijdscategorie vallen van 8-10 jaar 6-7 jarigen zijn op de donderdagmiddagen welkom. Op woensdagmiddagen kunnen mei sjes en nadrukkelijk ook jongens van 9 tot en met 11 jaar in het clubgebouw terecht om er handwerken te leren. We bedoelen hier technieken als breien, haken, borduren en naaien. Ook de jeugd volksdanst graag. Gezien de enorme belangstelling heeft Blijhof zich genoodzaakt ge zien de tijden wat te wijzigen om de groepen niet al te groot te maken. Men heeft nu een verdeling gemaakt van 6/7 jaar, 8/9 jaar en 10 jaar en ouder De volksdanscursus voor de jeugd wordt op woensdagmiddag ge geven Woensdagmiddag blijft filmmid dag bij Blijhof. Elke laatste woensdag van de maand is er om 13.30 uur en 15.30 uur een filmvertoning in het verenigingsgebouw. De film in sep tember is bedoeld voor kinderen van af 8 jaar, die in oktober voor de jeugd vanaf vier jaar. Vlak voor de filmda tum krijgen de kinderen meestal via de school een briefje mee met nadere gegevens. HOBBY-INSTUIF Eenmaal in de twee weken kunnen jongens en meisjes van 4 tot en met 12 jaar op zaterdagmorgen bij Blijhof terecht om er te kleien, tekenen, ver ven, timmeren, knutselen. Voor de kinderen die graag toneel spelen heeft Blijhof ook iets bedacht. Met kinderen vanaf ongeveer 8 jaar gaat men zo nu en dan, te beginnen op 12 september allerlei toneelspel letjes doen KAMPEREN Een geheel aparte plaats in het winterprogramma van Blijhof neemt de fiets-kampeerweek in welke in de komende herfstvakantie gehouden wordt Kinderen van 8 tot en met 12 jaar kunnen onder deskundige lei ding van 19 tot en met 23 oktober met Blijhof naar het buitencentrum Bui tenzorg" in Baarn. Op dit centrum, in beheer bij Scouting Nederland, ver blijft men in ,,'t Blauwe Vogelhuis", een geweldige accommodatie, mid den in het bos. De tocht naar en van Baarn wordt per fiets afgelegd Voor nadere informatie over alle activiteiten van Blijhof kan men a.s. vrijdag van 10.00 tot 15.30 uur terecht tijdens de open dag in het gebouw van de speel- en rekreatievereniging aan de Ansfriduslaan 49. Telefoni sche informatie over kinderactlvitel- ten kan men verkrijgen bij Karin Os kamp (tel. 942015), voor inlichtingen betreffende de cursussen voor vol wassenen kan men zich wenden tot Anneke den Duik (tel. 941947). Om overbodig telefoneren te voorkomen: Alle vragen op het gebied van volks dansen kunnen het best beantwoord worden door llona v. d. Burg (tel. 942252). LEUSDEN Een groep van onge- Leer 150 kinderen bezocht maandag ochtend Blijhof om enthousiast aan de slag te gaan In het eerste onder deel van de Blijhof aktiviteiten: het liuttenbouwen. Nadat de groep was opgesplitst In klein en groot, stormden de groten na de uitleg los op hun materiaal en blngen verwoed aan de gang op de heuvel achter het Blijhof gebouw. De wat kleineren gingen onder een wat Uitgebreidere leiding aan de slag pond deze heuvel. Zij werkten ook In wat kleinere groepjes, terwijl de gro ten hun krachten bundelden in één groep. Die kracht hadden ze af en toe best nodig bij de behandeling van de ma terialen: palen en vlonders kwamen eraan te pas om het fort tot stand te brengen Men had ook hout in Vee- nendaal besteld voor dit projekt, maar toen men dit afgelopen vrijdag wilde ophalen bleek dit als gevolg van verkeerd gelopen afspraken in brand te zijn gestoken De weergoden waren alle deelne mers gunstig gezind: alhoewel het bewolkt was. scheen er toch regel matig een zonnetje over het terrein 's Ochtends was het geluid van ha mers niet van de lucht 's Middags zou men zich gaan wijden aan het schilderen en versieren van de bouw sel Het is de bedoeling dat de hutten de hele week blijven staan en dat andere aktiviteiten zich rond de hut ten zullen afspelen Omdat vorig jaar mensen hebben gemeend 's nachts de hutten te moe ten vernielen, heeft de leiding dit jaar besloten om 's nachts toezicht te houden Het is voor de kinderen im mers een grote desillusie de bouw sels waaraan men met zoveel inzet heeft gewerkt de volgende dag ver nield aan te treffen. Deze hele week zijn er nog aktivi teiten In en rond „Blijhof" In grote lijnen ziet het programma er als volgt uit: Woensdag: diverse aktiviteiten, waaronder vliegers maken en film. Verder komt er een pottenbakker. Donderdag: „Bosfeest". Ongetwij feld een hoogtepunt, met de bus gaat men naar Den Treek. Vrijdag: Volksdansen, film en 's mid dags bezoek van een poppenspeler. Ook tijdens de cursus boetseren, welke op tien achtereenvolgende donderdagmiddagen gegeven wordt, zal trouwens extra aandacht ge schonken worden aan anatomie en proportie-leer. Tijdens de cursus leert men hoe men door middel van draad en klei menselijke- of dierfigu ren kan maken, zonder dat deze in elkaar zakken. Ook in het komende winterseizoen gaat men bij Blijhof weer met bloe men aan het werk. Het doel van de bloemschikcursus is om met zo ge woon mogelijk materiaal, zoals een bos chrysanten, in combinatie met allerlei materiaal uit de tuin en van de slootkant, een eenvoudig bloemstuk- je te maken. Het werken met orchi deetjes en droogbloemen staat ook op het programma. Elke keer blijkt weer dat deelnemers aan het eind van de morgen (de cursus wordt gegeven op 8 donderdagen) er in geslaagd zijn een leuk bloemstukje in elkaar te zetten. VOLKSDANSEN Niet weg te denken uit het pro gramma van Blijhof is het volksdan sen onder leiding van llonav. d. Burg. Voor iedereen die van muziek, dans en gezelligheid houdt wordt er woensdagmorgen 2 september om 10 uur gestart met een nieuwe cur sus 's Avonds om zeven uur gaat er een cursus van start, speciaal be doeld voor beginners. Leeftijd speelt hierbij geen rol. omdat er van wordt uitgegaan dat volksdansen voor ie dereen een fijne ontspanning is. Het gaat bij deze cursus niet alleen om de klompendans, zoals velen denken, maar om een werkelijk internationaal volksdansprogramma De gevorderden komen wat later op de woensdagavond aan bod, voor deze groep is een nadere toelichting volstrekt overbodig KINDEREN Ook de kinderen komen het ko mende seizoen volop aan hun trek ken bij Blijhof. Op maandagmiddag, direct na school, wordt er een cursus gegeven voor kinderen vanaf 10 jaar die zich willen bekwamen in het ma ken van poppen. Het gaat hier om poppen waarmee je kunt spelen of poppen die je als versiering op je kamer zet Kinderen die zich met meer verschil lende technieken willen bezighou den kunnen op dinsdagmiddag te gelegenheid kan men gebruikmaken om zich op te geven voor één van de vele cursussen welke Blijhof de ko mende maanden gaat geven. De expositie van vrijdag laat de bezoekers zien wat diverse cursisten zoal gepresteerd hebben. Het gaat hier onder meer om tekeningen, aquarellen en studies, vervaardigd tijdens de cursus portret- en figuurte kenen Bloemstukjes van verse en droog bloemen zijn te bewonderen (cursus bloemschikken), evenals plastieken vervaardigd door de cursisten welke de cursus boetseren hebben ge volgd Verder ziet men poppen, ge maakt door kinderen tijdens een spe ciaal voor hen georganiseerde cur sus. Op het gebied van textiel is er van alles in Blijhof te zien. Tijdens de cursus textiele werkvormen heeft men zich onder meer beziggehouden met het vervaardigen van kleding stukken en wandkleden en met de techniek van het batikken Enthousiaste leerlingen van de volks danscursus zullen tijdens de open dag laten zien wat ze geleerd hebben. Toekijken is er niet bij, het is zeker niet verboden om zelf ook mee te doen CURSUSPROGRAMMA Blijhof besteedt het komende sei zoen vooral veel aandacht aan cur sussen, speciaal georganiseerd voor volwassenen Te beginnen in sep tember wordt er gestart met een nieu we cursus .textiele werkvormen". Tijdens 10 lessen, welke op maan dagmorgen gegeven worden kan men vertrouwd raken met verschil lende technieken. Zo kan men weven met draden en stroken stof, die even tueel van tevoren geverfd kunnen worden Ook wordt aandacht ge schonken aan het appliceren en ba tikken van wandkleden en kleding. Zowel op maandagavond als op dinsdagmorgen wordt er weer een nieuwe cursus portret-figuurtekenen gegeven. Het doel van deze cursus is om door middel van eenvoudige ken nis van plastische anatomie en pro portie-leer. tot veel betere resultaten te komen bij het tekenen Bij voor gaande cursussen is al duidelijk ge worden dat het al gauw lukt een figuur in goede verhoudingen op het papier te krijgen Beginners in de kunst van het tekenen krijgen van de docente extra aandacht. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Vrijdag 28 augustus houdt de speel- en rekratlevereni- ging Blijhof een „Open Dag" In haar verenigingsgebouw aan de Ansfri duslaan 49. Vanaf 10.00 uur 's mor gens tot 's middags 15.30 uur kunnen belangstellenden gaan kijken naar een expositie van werkstukken van de volwassenen- en kindercursussen van het afgelopen seizoen. Van de LEUSDEN Maandag 31 augus tus komt de commissie welzijn en onderwijs na het zomerreces voor het eerst weer bijeen. De bijeenkomst start met een bezoek aan het tijdelijk centrum voor open jeugd- en jonge renwerk in wording „De Geut" aan de Zwarteweg 29, alwaar men om 20.00 uur wordt verwacht. Aansluitend zal de vergadering plaatsvinden in de raadszaal van het gemeentehuis aan de Hamersveldse- weg. De agenda vermeld 1. Opening 2. Notulen. 3. Verslag van de Werkgroep On derwijs 4 Uitbreiding openbare lager school ,,'t Palet" met een perso- neelskamer, leermiddelenber ging en stencilruimte. 5. Ruimtelijke integratie openbaar scholenkoppel ,,De Wegwij zer/De Wip-Wap" 6. Aanvrage ex artikel 72 der La- ger-Onderwijswet 1920 ten be hoeve van de R.K lagere school ..Kinderland" (aanschaf radio en stopwatch). 7 Bouw permanente R.K kleuter en lagereschool ..Kinderland"te Leusden-centrum 8 Vaststelling exploitatievergoe ding ingevolge artikel 75 lid 3 der Kleuteronderwijswet over 1980. 9. Algemeen Muzikale Vorming op de lagere school 10. Rondvraag 11. Sluiting Een lepeltje met „versiering" kwam dan ook in veel gevallen niet op de beschuit terecht, maar belandde di- rekt in de mond Met het houden van de peuter- speelmorgen heeft Blijhof nog eens duidelijk laten merken dat zij zich ook richt op de allerjongsten Waar mo gelijk zijn bij de aktiviteiten welke Blijhof organiseert ook peuters wel kom De mogelijkheid van het mee doen van peuters hangt echter sterk af van de hulp die Blijhof krijgt van enthousiaste ouders en leidsters. Een aparte plaats binnen de vereni- glngsaktivltelten van de speel- en rekreatievereniging blijven de peu terzalen innemen. Voor aanmelden en nadere inlichtingen betreffende dit peuterwerk kan men iedere vrij dagmiddag In het Blljhofgebouw te recht bij Marion Cense van 14.30 tot 15.00 uur (tel. 941627). Lekker kleien bij Blijhof. waarschijnlijk het feit dat de „peuter- morgen" vorig jaar tijdens de vakan- tiespeelweek werd gehouden, een evenement dat ruime belangstelling trok. De peuters die vrijdagmorgen aan de hand van pa of ma wel naar het clubgebouw van Blijhof waren ge gaan hebben zich daar best geamu seerd Tijdens de twee uur durende activiteit konden de kleintjes zich bezighouden met een tiental op hun leeftijd afgestemde spelletjes en knutselkarweitjes Het lopen met een aardappel op een lepel is voor de wat ouderen misschien een simpele op gaaf. voor een kind van twee of drie jaar is het echter een hele klus. Het zelfde geldt voor het omgooien van bussen en het opvissen van houten vissen uit een waterbak. Eén van de succesnummers in de categorie spelletjes was trouwens het „zaklopen". Nu eens niet met beide benen in een jutezak, maar met de benen gestoken dóór een grote papieren zak. BESCHUIT VERSIEREN Het zelf in elkaar zetten van een papieren muts is dan misschien wel een leuk karweitje, véél leuker von den de ukkies het om zelf een be schuit te versieren. Het versieren kon onder meer gebeuren met vruchten hagelslag en rozijntjes Veel kinderen gaven er echter de voorkeur aan om de versiering niet via de beschuit te verorberen, maar liever rechtstreeks (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Een veertigtal peu ters van twee en drie jaar hebben zich een paar uur kostelijk vermaakt tij dens de speciaal voor hen georgani seerde ochtend In het verenigingsge bouw van Blijhof. Gistermorgen (maandag) Is de va- kantiespeelweek van de speel- en rekreatievereniging Blijhof van start gegaan voor kinderen vanaf vier jaar. Blijhof wilde echter ook de nog jon gere kinderen een beetje van de sfeer laten proeven. Vandaar dat de peu- terzalencommissle speciaal voor de ze leeftijdscategorie vrijdagmorgen iets op touw had gezet. Nadat er vorig jaar 80 peuters wa ren verschenen toen Blijhof iets der gelijks organiseerde, rekende men nu eigenlijk opzo'n 100kinderen. Het werden er echter veertig. Een reden voor de geringere belangstelling is J Veel plezier bij Blijhof koekhappen Ook voor school- en vakopleidingen hebben wij alle kleding voorradig O.a. STOFJASSEN, OVERALLS, KOKS- en BAKKERSKLEDING, VERPLEEGSTERSJAPONNEN, LABORATORIUM- en DOKTERSJASSEN enz. -15501

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5