Postbode Schut deed zijn laatste ronde I lEMSgtei" ^jagjüügB. I Verkeers- cursus Hoge zonne- j i bloemen eel mensen op de been Damesvoetbaltoer nooi in Achterveld FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Achtervelds nieuws ACHTERVELD Voor postbode chut was het vrijdag de laatste keer at hij als besteller bij de P.T.T. zijn pnde deed. In verband met het berei den van de pensioengerechtigde teftljd stopt hij met zijn werk. Het is el een ronde geweest die de heer chut nooit zal vergeten. Nadat hij op jd van het kantoor met zijn bestel ing was vertrokken, begon hij zijn lormale ronde te doen: Jan van Ar- elweg, een gedeelte van de Pater tormstaart, Bisschop van Diest- traat en een gedeelte van de Van lldenbarneveltstraat. Op het moment dat hij over wilde eken naar het andere gedeelte van e Van Oldenbarneveltstraat werd hij p het kruispunt opgewacht door een root aantal belangstellenden, waar- nder een groot aantal collega's uit arneveld. de directeur en de waar- emend directeur uit Barneveld, zijn chtgenote, zijn kinderen en klein- inderen, de voormalige kantoor- ouder W. van Nimwegen en de hui- ige kantoorhouder De Gouw. Voor at de heer Schut er op bedacht was ferd zijn wagentje door enkele colle- a's overgenomen, die er verdervoor orgden dat de post op de bestemde dressen werd bezorgd OUR PER TIJTUIG Geheel overdonderd werd hij met ijn echtgenote in een open rijtuig ezet, waarna een rondgang door het lorp begon De stoet werd geopend loor een auto die de muziek verzorg- le gevolgd door een bestelauto van Ie P.T.T. waarop een door de colle- ia's vervaardigd bord was aange dacht met de tekst ,,Na 34 jaar trou we dienst, een verdiende rust" De auto werd gevolgd door een aantal ruiters van de rijvereniging De Sin gels en daarachter het rijtuig met het echtpaar Schut. De stoet werd bege leid door een aantal medewerkers van de Tour de Junior gekleed in hun witte Tour Overall. Hoewel alles perfect gepland was, liep het toch uit de hand In plaats dat de heer Schut de post normaal in de brievenbussen kon doen, werd nu bij heel veel woningen de post persoon lijk aangenomen en werd er nog even een praatje gemaakt. Tijdens de rondrit werd hij door veel inwoners - Postbode Schutenigszins beduusd ACHTERVELD - Vrijdag nam postbode H. Schut al afscheid van zijn wijk en van zijn vak dat hij ruim 34 jaar met plezier heeft uitge voerd Maandagmiddag kon de Achter- veldse bevolking afscheid van Schut nemen in Douwe Peer- destal, alwaar de afscheidsrecep tie werd gehouden. Velen kwamen deze bekende figuur de hand schudden en hem bedanken voor de goede postbezorging van al die jaren. - Opgewacht door veel belangstellenden. Poule A (dames): Elinkwijk - Achterveld 1-0 SVMM - CDW 2-1 Elinkwijk - SVMM 1-0 CDW - Achterveld 2-1 Achterveld - SVMM 2-5 SDW - Elinkwijk 0-0 Elinkwijk werd winnaar voor SVMM, CDW en Achterveld. Poule B (meisjes): Roda '46 - Achterveld 1 1-2 SVMM - Achterveld 2 1-4 Roda '46 - SVMM 0-0 Achterveld 1 - Achterveld 2 0-1 SVMM - Achterveld 1 2-2 Roda '46 - Achterveld 2 0-0 Achterveld 2 werd winnaar voor Damesvoetbaltoernooi Achterveld De eerste prijs voor de dames van Elinkwijk. ACHTERVELD Profiterend van het voor voetbal uitstekende weer al kreeg scheidsrechter Peel v. d. Hengel natuurlijk net een van de wedstrijden met een bul regen Is het jublleumtoernooi vanwege het tienjarig bestaan van het damesvoet bal bij de SV Achterveld prima verlo- >en. De toernoolleiding was In goede landen van Piet Smlnk, de vroegere trainer van de Achterveldse dames. In zijn tijd is het seniorenteam de nodige bescheidenheid en gastvrij heid bijgebracht, hetgeen resulteer de in een uiterst gezellige wedstrij denreeks met de thuisclub op de 4e plaats. De Achterveldse meisjes o.l.v. Cor Hoogland zijn op dat punt nog niet zo ver wel leuk voetbal, maar ook de beide eerste prijzen op het druk bezochte Kerstenssportpark. De resultaten waren: In een open rijtuig werd een rondgang door het dorp gemaakt. Achterveld 1, Roda '46 en SVMM met de aantekening, dat het Leusdense team zonder voorafgaande training voor de eerste maal In actie Is ge weest. Het bijzonder enthousiaste ploegje (zonder begeleiding en door omstandigheden slechts uit 10 speel sters bestaand) deed het goed en hield zelfs de poulewinnaars In be dwang. Rozendaallaan 9 Leusden-C De rondrit eindigde bij café De Hessenkar Hier werd door de deel nemers van de rondrit gezellig koffie gedronken Tijdens dit koffiedrinken dankte de huidige kantoorhouder na mens de familie Schut allen die had den meegewerkt aan het geweldige afscheid Voor dat men weer huis waarts keerde kregen alle aanwezi gen van de heer Schut nog een aperi- tiefje aangeboden. Toen sprak Schut ook nog een kort woordje ,,Het is voor mij momenteel erg moeilijk iets te zeggen. Hetgeen mij vanmorgen overkomen is, doet je toch wel wat Dit is iets geweest dat ik mijn hele leven niet meer zal vergeten. Op het laatste moment kreeg ik wel iets in de gaten. Ik was verwonderd dat ik on verwachts enkele collega's zag, die momenteel hier geen dienst hadden Doch dit had ik niet verwacht Op het moment dat je dan zoiets overkomt, schiet je gemoed wel vol Het is heel prettig dat zoiets voor je gedaan wordt Ik wist zelf niet wat ik er van moest denken de laatste weken De praatjes die de mensen met me maakten waren heel anders dan ik gewend was Steeds werd er gezin speeld op de laatste dag dat ik de bestelling zou doen. Ik ben gewend om na het middageten even een tukje te gaan doen Ik denk wel dat ik vanmiddag wel niet in slaap zal kun nen komen Ik dank jullie allen. Mijn collega's, directeur, leden van de rij vereniging De Singels, de Tour de Junior en allen die hieraan meege werkt hebben. Ook de heer Van der Hart van de politie Het viel mij op dat hij vanmorgen steeds maar rond fiet ste maar niets zei zoals hij anders wel gewend deed Ook de heer Henk Ossendrijver die als promotor dit ge organiseerd heeft. Nogmaals allen heel hartelijk dank voor deze onver getelijke dag" Nadat er nog een groepsfoto was gemaakt van de fami lie Schut met alle PTT -ers ging men weer aan de dagelijkse arbeid. £g"0 ooo o o o o o o o O D O O O O ooo o~ëj o e o o l ACHTERVELD- Ondanks de zo- o mer met het zeer wisselvallige weer blijkt het voor de zonnebloe men een heel'goed jaar te zijn Blijkt er in Leusden een zonne- J bloem te zijn met een hoogte van o 3 50 meter zo staat in de tuin van J de familie Kamps aan de Van 01- denbarneveltstraat een zonne bloem met een hoogte van 3.92 Deze lengte wordt echter weer overtroffen door een zonnebloem in de tuin van de familie W. Schou ten aan de Hessenweg met een lengts van 4 00 meter JULPJLQJL9.P.P 9 Q ft P aangesproken en toegeroepen Soms moest er gestopt worden om dat hij even een borreltje moest aan nemen. Ook gaf de heer burgemees ter van Leusden blijk van belangstel ling door nog een eindje met de stoet mee te lopen De Verjaagde Ruiter- weg was zelfs ter ere van hem ver sierd en er hingen veel vlaggen uit. Op een van de brievenbussen was er een briefje aangebracht waarop stond bedankt Schut, bedankt". Ook was er een brievenbus geheel versierd met bloemen. Bij het passe ren van hotel De Roskam werd hem door de heer Van Uhm een fles drank in de hand gedrukt met een schenk- kurk en een glaasje er bij KOFFIE En een prijs voor de kortgeleden opgerichte afdeling meisjesvoetbal van Ro- da '46 ACHTERVELD- Bij voldoende deel name zal door de afdeling Leusden van Veilig Verkeer Nederland weer een verkeerscursus worden georga niseerd. De verkeerscursus is zeker belangrijk voor alle weggebruikers, door het volgen van een dergelijke cursus kan men alles op het gebied van verkeerswetgeving en hetgeen dat daarbij hoort weer eens ophalen. Zeker omdat er regelmatig wijzigin gen van deze wetgeving plaatsvin den. Men denkt of zegt wel dat een derge lijke cursus alleen maar belangrijk is voor mensen die een rijbewijs bezitten. Dit is zeker niet waar Het is voor de voetganger, fietser en bromfietser net zo belangrijk De cursus zal weer wor den verzorgd door de heren W Vos en D Bijl. Opgave voor deelname kan bij de volgende adressen: W. Vos, Eemelaar- seweg 21a, tel. 1430. Mevr M E. Bur gers, Hessenweg 20 Stouteiïburg, tel. 033-940675 en na 2 september bij D Bijl, Van Oldenbarneveltstraat 18. tel. 2090 De opgave kan geschieden tot uiterlijk 8 september. De eerste prijs voor de meisjes van Achterveld II

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7