Pater in KC Antilopen Sportieve gastheer [Plusminus Vetpot Bij opening De Korf: Expositie rond thema „Actie in beeld" FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant j RodaAI naar trainingskamp De Singels houden familiedag De ronde van de Hamershof: start van de liefhebbers. der in de Hamershof, maar hij won ook nog de eindspurt. M Wagens- veld (2e), J. B Kerkhof (3e), H. Ver steeg (4e), Bertus van Lunteren (5e) en de rest van de kopgroep volgde als een dreigende schaduw Na deze wedstrijd werd de Hamershofronde een aflopende zaak Het tot dan nog vrij talrijke publiek kreeg er, mede door het frisse weer, genoeg van en droop gaandweg af. Tweeënhalf uur achter de dranghekken staan was ook meer dan lang genoeg. AMATEURS De circa 75 amateurs kwamen voor hun 80 km (80 rondjes) om 15.30 uur aan het vertrek Starter was niet met het gebruikelijke pistool maar d.m.v. de ronde-bel de vooral in (wieler)sportkringen bekende Leus- denaar Heinze Bakker, die verder de gehele wedstrijd vanaf de jurywagen heeft gevolgd en nadat er nog maar tien ronden waren gereden reeds tot de conclusie kwam, dat het Hamers- hofparcours wel eens uitermate ge schikt zou kunnen zijn voor een schaatsende wielrenner of een wiel- rennerde schaatser. De enige deelnemer, die aan deze voorwaarden voldeed, was Jan Derk- sen uit Vinkeveen en Heinze kreeg gelijk Met een enorm machtsvertoon won Derksen de (leiders)prijs voor de renner, die het grootst aantal malen als eerste over de kalkstreep kwam (14 ronden voor het einde was hij reeds winnaar') en bovendien kwam de Vinkevener zo'n prestatie komt weinig voor bijna ook nog als koerswinnaar uit de bus. De wedstrijd op zich werd een ware afvalkoers. Er selectief, dat wel, maar voor het publiek moeilijk te volgen en daardoor niet bijster interessant. Na 20 ronden was reeds een derde deel van de renners afgestapt en bij het ingaan van de 30e ronde (Jan Sand- brink was ook al naar huis) telden wij nog 34 overblijvers. De tweede helft van de koers begon met 25 coureurs, waarvoor de Hamershoveniers in een gulle bui 20 prijzen beschikbaar had den gesteld. Om een ..batig saldo" te voorkomen liet de jury genade voor recht gelden: de renners met één en zelf meer ronde(n) achterstand mochten desondanks hun moeizame weg vervolgen. Met nog 30 ronden te tijden was het aantal van 20 ..prijs winnaars" bereikt. Vier rondjes verder sprongen G Versluis en Jan Derksen uit het pelo ton weg en alleen W van Gaaien kon nog net op tijd mee. Hans Vierdag en de rappe wegsprinters Wim Pater en Theo Noy hadden de boot gemist. Kort voor het einde werden de ge dubbelde renners afgesprint, zodat slechts acht man de laatste 7 km en daarmee de koers mochten uitrijden. Van de drie koplopers was Versluis (Leerdam) Iets sneller dan Derksen (Vinkeveen) en Van Gaaien (Wins- sen). Hans Vrijdag verraste vriend en vijand met het winnen van de spurt om de 4e prijs. Wim Pater uit Barne- veld (5e), R. Hacken uit Zaandam (6e), Theo Noy uit Amstelveen (7e) en de Amsterdammer Overakker (8e) en de vroeger afgesprinte K. de Brons uit Utrecht (9e) en de Bos schenaar D. Wesseling waren de ove rigen uit de top-tlen. deeld. Het was smal. erg hoekig, met veel kunst- en vliegwerk vlak voor de wedstrijddag berijdbaar gemaakt en niet zonder risico. De winnaars von den het prachtig, maar het merendeel van de amateurs is kennelijk beter gewend en dat lieten de heren duide lijk merken Slechts 8 van de circa 75 vertrekkers hebben de volle 80 km uitgereden! Dat de jeugdige Leusde- naar Hans Vierdag zich in al dat geweld als 4e wist te klasseren het was tot nu toe het beste resultaat in zijn eerste amateurjaar is een hoopvol voorteken Hans verraste er kende wegsprinters als Wim Pater en Theo Noy' VOORSPEL Als een soort van warming up voor het publiek de modale Leusdenaar moet wielrennen nog leren waarde ren werden voorwedstrijden ge houden voor KNWU-jeugdrennertjes en .trimmers" uit Leusden. In beide categorieën zeer enthousiast en met veel vuurwerk. Mogelijk ook geïnspi reerd door de aanwezigheid van de ijlings gecontracteerde Irene Zeven boom als vlotte koersmiss Bij de 12-jarigen (circa 30 rennertjes) werd R. Snijder winnaar voor het Pedaal- riddertje R. Gerritsen en H. Bruning. De overige Pedaalridders G. de Bruin en M Elverding werden mooi 8e en 9e. Met de vier deelnemende meisjes op de eerste rij een goede gewoon te van de .geleende" Gelderse jury gingen 25 13-jarigen voor hun avontuur op pad. L Peelen en E. Roelofs kwamen als 1e en 2e over de finish met Amersfoortse Angelique Jekel keurig als 3e De lang goed meekomende Leus denaar Peter Terpstra verspeelde in de slotfase wat tijd en werd 13e. De twee meisjes bij de oudste jeugd (14 jaar) mochten ook in het voorste gelid starten, maar dat heeft hen niet geholpen Met veel machtsvertoon werd A de Graaf winnaar. M. van Lochem en F Tromp volgde als 2e en 3e De Pedaalridders M. Gerritsen (5e) en H. Koning (10e) hielden leuk stand, maar Brigit Jekel ontmoette onderweg de man met de hamer en finishte op afstand. De hier .Leusenaren" genoemde niet-KNWU-ers (elders trimmers en soms zelfs prominenten) kregen om der tijdswille een flinke korting op hun afstand, maar leverden wellicht juist daarom een leuk spektakel. Een dozijn van hen in de leeftijdsgroep t/m 16 jaar had vijf rondtjes van 1 km voor het kromme stuur. De in Neder land geboren Spanjaard Gabriel Ro- driquez (pa kwam 25 jaar geleden naar Nederland en is o.m. een ge waardeerd lid van de lokale schaak club) werd vlotsprintend winnaar, di- rekt gevolgd door Michel van Keulen en Nico van 't Hof. De Franse wereld kampioen Bernard Hinault fiets werd eens twee wedstrijden op dezelfde dag De Leusdenaar Paul Ossendrijver verbeterde zaterdag die prestatie met twee koersen op één middag. Nog nahijgend van zijn wedstrijd in Bar- neveld. waar hij 2e werd, behoorde Paul niet alleen tot de pakweg 25 super-amateurs" van 17 jaar en ou- <eld uit de Ronde van de Hamershof, die vorige week zaterdag werd verreden. EUSDEN/CENTRUM Voor de eede maal dit jaar werden zaterdag j si-eusden wielerwedstrijden gehou- n. De RTC Pedaalridders uit lersfoort organiseerde met de wln- 0 Jiersverenlglng Hamershof langs oostelijke zelfkant van het gelijk- mlge winkelcentrum de Hamers- fwlelerronde. Met Jeugdrenners, rtlculleren en amateurs zeergeva- erd van opzet, maar toch niet zo slaagd als gehoopt werd. Nico de Vries en zijn mannen hadden de om standigheden wel erg tegen, waarbij wij nog bulten beschouwing willen laten of een zo lang durende bezig heid bijna vijf uur op een zater dagmiddag in de directen abijheid van een winkelgebied op haar plaats is. Veel tegenstrijdige belangen staan daarbij op het spel. Wat het parcours betreft waren de meningen van de renners zeer ver- Paul Ossendrijver: eerste in de Ronde van de Hamershof. LEUSDEN/CENTRUM - Het zes- 1 B toernooi van de Leusdense KC f htllopen Is, ondanks de wat onzeke- I weersomstandigheden, zonder re- 1 fen verlopen. Het had wat warmer logen zijn en wij moesten het dan >k zonder de bij zonniger dagen M ïbruikelijke bikini-show. Als faml- -sportdag werd het toernooi even- bI een groot succes. Wie zonder elichting aan het slot van dit ver- ag de resultaten bekijkt, mist bij de lalisten de naam van de thuisclub i zou dan een vraagteken kunnen aatsen bij de kwaliteit van het Leus- ïnse korfbal. Dat hoeft echter niet, int voor een groot deel Is dat feit n gevolg van het gezegde, dat een >ede gastheer niet zelf de hoofdprij- n Inpikt. De Buiningparkers waren inder- lad een goede gastheer, zowel qua tegenspel als wat betreft accommo datie en het randgebeuren rond de wedstrijdenreeks. Gezelligheid vier de hoogtij. Het toernooi was op diverse pun ten anders dan anders zonder hoofdklassers maar met leuk aan el kaar gewaagde ploegen en Voor waarts nam bij de senioren de 1 e prijs mee naar Belgie. Er waren geen be kers en aanverwant eremetaal te win nen, maar spelletjes als prijzen voor de jeugd, slagroomtaarten voor de senioren en als erkentelijkheid een fles wijn voor de scheidsrechters, waaronder mevrouw Van Ameron- gen als enige dame en voorts een viertal Belgen Voorwaarts uit het Belgische Deur- ne gaf aan het toernooi een interna tionaal tintje en LDO vertegenwoor digde als invaller van het laatste mo ment de provincie Friesland. De wed strijdleiding Cees van Buren, Bert Oudenaarden en Tony Hueting met daaraan toegevoegd Martin Versteeg had dezaken goed onder controle. Precies op tijd waren zowel het begin als het einde van het geslaagde toer nooi. De Friese korfbalmternational Kees de Boer reikte de prijzen uit, waarna de gezamelijke barbecue goed op gang kwam. De toernooire- sultaten waren Pupillen: 1 Zwart Wit 16 pnt. 2. Huizen 11 ont Aspiranten B: 1. Woudenberg 8 pnt 2. Kameo 4 pnt Aspiranten A: 1. Kameo 8 pnt. 2. Huizen 6 pnt. Junioren: 1 Dalto 2. Blauw Wit Senioren B: 1. Kameo 6 pnt. 2 Blauw Wit 3 pnt Senioren A: 1 Voorwaarts 6 pnt 2. Kameo 3 pnt. Nog afgezien van de vraag of dat geld uitbetaald wordt of kan worden, heeft SC Amersfoort de honorering van de eerste elftalspelers voor een niet onbelangrijk deel via een pre mie-systeem gebaseerd op het aantal betalende bezoekers van de thuis wedstrijden. De spelers van het tweede team hoopt het SCA-bestuur te kunnen betalen uit de kantine-op brengst en ook die bron is afhankelijk van het bezoek. Een merkwaardig wankele basis. Geen van de spelers loopt over van enthousiasme. SCA 1 liep in het prille begin van de competitie ook al tegen een gele en een rode kaarten aan en die brengen geen extra geld in de spaarpot. Inmiddels zitten de Birkhovenaren na de eerste thuiswedstrijd afgelo pen woensdag tegen Heracles al dik in de min De begrote 2 500 toe schouwers per thuiswedstrijd werd slechts voor 40% bereikt. De premie- pot wordt op deze manier voor de spelers zeker geen vetpot! P. LEUSDEN Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe aktlvitei- tencentrum wordt in dit gebouw een tentoonstelling rond het thema „Ac tie In beeld" gehouden. Deze exposi tie, waarvoor elke Leusdenaar een werkstuk mag maken, zal onderdeel uitmaken van een zogenaamd „korf"- weekend, dat rond de opening op vrijdag 11 december van het centrum plaatsvindt. Deze manifestatie moet er toe dienen de Leusdense bevol king kennis te laten maken met het nieuwe aktiviteitencentrum „De Korf". De werkgroep OpeningsAc(tivitei- tencentrum)Te(nnishal). die de ope ningsfeestelijkheden voorbeeld, is op het idee gekomen om een ten toonstelling te organiseren. Om de expositie aan te laten sluiten op de functie van het gebouw, is als thema gekozen .Actie in beeld". Inwoners van Leusden met een creatieve hob by worden uitgenodigd om vast te leggen wat .actie" voor hen bete kent De werkstukken mogen in alle technieken worden uittgevoerd Voor meer informatie over deze speciale tentoonstelling kan contact worden opgenomen met bureau voorlichting van de gemeente, telefoon 941247 toestel 116. Rozendaallaan9 Leusden-C. LEUSDEN/CENTRUM - A1. de ploeg waaruit in de naaste toekomst de aanvulling van de Roda-stan- daardteams moet komen, gaat van 4 tot en met 6 september naar een trai ningskamp op het KNVB-sportcen- trum te Zeist. Met 15 veldspelers en 3 keepers gaan de jongelui daar aan het werk, zodat trainer Co Wethly en elftalbegeleider Cees Leyenaar de vaste formatie voor de komende competitie samen kunnen stellen. Het team speelt in de regionale 1e klasse van de KNVB-afdeling Utrecht Op 5 september wordt in Zeist een oe fenwedstrijd gespeeld tegen Wouden berg (aanvang 10 30 uur) en op 6 sep tember tegen het Utrechtse Zwaluwen Vooruit (14.30 uur) Andere trainings partners zijn op het Buiningpark Stroe op 29 augustus vanaf 16 15 uur en S.O Soest op 9 september vanaf 19.00 uur Supporters zijn bij al deze wedstrijden welkom. ACHTERVELD Zaterdag 22 au gustus hield Hoogland haar jaarlijkse paardensportdag. Een van de onder delen op deze dag was een dressuur- wedstrijd waaraan enkele volwassen ruiters van De Singels aan deelna men. Mejuffrouw M. Verhoef reed met haar paard „Rivaal" in de B-dres- suur en wist de zesde prijs te behalen met 121 punten. Hierdoor kreeg zij één winstpunt. In totaal heeft mejuffrouw vijf winst punten behaald en gaat nu over naar de L-dressuur Zondag 30 augustus organiseert de ruitervereniging De Singels een familiedag Alle gezinsleden van de ruiters kunnen die dag meegenieten van een buitenrit Er zijn twee ritten uitgezet in De Treek, een grote door de paarden en een kleinere rit door de pony's. Beide ritten hebben het zelfde eindpunt. De niet-rijdende ge zinsleden vertrokken rond dezelfde tijd in een huifkar Na een gezamen lijke lunchpauze gaat ieder weer vol gens eigen route huiswaarts. eelden uit het korfbaltoemooi van Antilopen.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9