Officiële opening clubhuis LTV Leusden Theatertaxi gaat in aangepaste vorm van start Geen tijd om zich te vervelen bij Blijhof Ontheffing terugrit Diakenwijding Salesiaan van Don Bosco DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1981 plaatselijk nieuws Van onze verslaggever) AMERSFOORT - De Amersfoortse Theatertaxi zal met ingang van het nieuwe theaterseizoen slechts be zoekers van De Flint na een voorstel ling tegen een speciale prijs naar huis brengen. Retourritten en enkele ritten naar het cultureel centrum in de Kelstad zijn noodgedwongen uit de oorspronkelijke opzet van deze taxiservice geschrapt. Over de invoering van een Theaterta xi waren, zoals deze krant vorige week meldde, enkele problemen gerezen met de autopersonenvervoerwet Vol gens deze wet is het in principe niet toegestaan een dergelijke taxiservice met speciale tarieven te beginnen Theatertaxi is alleen dan toegestaan als het college van burgemeester en wet houders daar toestemming (door mid del van ontheffingen) voor geven De Flint wilde met ingang van het nieuwe seizoen, in navolging van plaat sen als Scheveningen. Winschoten en Sneek, ook met een ..complete" Thea tertaxi starten als service voor de be zoekers van het cultureel centrum Het idee was min of meer afkomstig van het college van B en W. van Amersfoort AFO-tax verklaarde zich bereid om aan deze taxi-service mee te werken. De oorspronkelijke opzet was om retourrit ten. heen- en terugritten te verzorgen. Maar op het moment dat de directie van De Flint dit plan voorlegde aan het colle ge. ging er iets mis. De Amersfoortse Culturele Raad publiceerde in het pro grammaboekje ..Uit in Amersfoort" de aankondiging van de proef met ..Thea tertaxi's. terwijl er nog niets definitiefs was beslist Een communicatiestoornis dus. ..Het voorstel van De Flint aan B en W en de uitgave van ..Uit in Amers foort" hebben elkaar gekruist", ver klaart directrice Tonnie Porringa-Bol- huis van het cultureel centrum. Vorige week werd daarom door het Amers- foorts college ijlings vergaderd over de Theatertaxi. omdat zonder ontheffing het hele plan op losse schroeven stond. B en W besloten om voor de terugrit na een voorstelling ontheffing te verle nen ..Omdat het laat in de avond moei lijk is om met het lokale openbaar ver voer te reizen", luidde ongeveer de mo tivatie van het dagelijks bestuur van Amersfoort. Voor de retourritten en heenritten kon geen ontheffing worden gegeven Een dergelijke zaak moet vol gens de wet eerst worden voorgelegd voor advies aan de hoofdinspecteur van de Verkeersinspectie Utrecht Een dergelijke procedure duurt maanden ..De Theatertaxi zal nu in deze opzet voor een proef van een jaar gaan rijden. Daarna zal er worden bekeken of we ermee doorgan aldus de directrice van De Flint Bezoekers van het Amersfoortse culturele centrum, die door de Thea tertaxi naar huis gebracht willen wor den, zullen voor aanvang van de voorstelling of in de pauze een taxi- reserveringskaart dienen in te vul len. De taxicentrale verdeelt daarna de mensen over de beschikbare ta xi's. Op een wandkaart kunnen zij zien in welke auto zij moeten stap pen. Het tarief voor een rit naar huis in Amersfoort kost 3,50. Wie naar Leusden, Hoogland, Hooglander veen of Hoevelaken wil, moet vijf gul den neertellen voor de Theatertaxi. LEUSDEN/ASSEL - Kardinaal Wil- lebrands zal zaterdag 29 augustus Henk Erdhuizen, Salesiaan van Don Bosco in Leusden. de diakenwijding toedienen. Deze plechtigheid vindt i om 19.00 uur plaats in de Theresia- kerk aan de Zilverschoon 39 In Apel doorn. Het jongerenkoor van de Theresiapa- rochie zal de viering muzikaal opluiste ren Henk Erdhuizen begint na zijn dia kenwijding een stage voor pastoraal werk in deze Apeldoornse parochie. digingen om de opening mee te maken, niet aan de overige Leusdense sport clubbestuurders waren verzonden. Overigens was het toch een plezierige vooravond van Vaderdag-1977 en aan genomen mag worden, dat inzake 5 september de invitaties niet zullen blij ven liggen. De inmiddels circa 350 leden tellende club groeide gestaag Ook wat betreft de speelvoorzieningen en verdere ac commodatie. Een oude bouwkeet werd op de kop getikt en ter plekke omge bouwd tot een eenvoudig maar verder zeer bruikbaar clubhuis, dat toevallig zeer onlangs weer van eigenaar is ver anderd De nog maar kort bestaande hockeyclub Nieuwegein is er voorlopig zeer gelukkig mee Uit de ook bij ..Leusden" ontstane wachtlijst kon weer een 200-tal nieuwe leden worden toegelaten toen de club voor eigen rekening twee nieuwe kunst- stofbanen liet aanleggen. In het afgelo pen voorjaar volgden nog twee ge meentelijke gravelbanen en een dubbe le oefenkooi. zodat het ledental op nieuw kon worden aangepast NIEUW CLUBHUIS De noodzaak van een groter en defi nitief clubhuis drong zich op. Begin 1978 werd een vaste bouwcommissie samengesteld. Eerst onder leiding van Paul van den Breul en vanaf januari 1979 met Ed ten Voorde aan de touw tjes Clublid Chris Smit werd aange zocht en bereid gevonden om als archi tect op te treden Zeer enthousiast en vooral onstuimig ging de bouwploeg aan de arbeid en de inspraak van de leden kreeg daarbij alle kansen Zo moest onder meer het eerste schets ontwerp al belangrijk worden bijgesteld op verzoek van de achterban Diverse omstandigheden - evenveel onzekere factoren - als het uitblijven van de laat ste twee banen en de gemeentelijke plannen voor de realisatie van een ten- nishal deden ook een duit in het zakje In een bijzondere algemene ledenver gadering (september 1979) werd nogal wat bezwaar naar voren gebracht tegen de door het bestuur voorgelegde nieu we plannen Vooral de hoogte van de bouwsom was een heet hangijzer In januari 1980 ging de ledenverga dering gelukkig wel accoord met de ge wijzigde opzet. Het clubhuis - toch altijd met recht eerder paviljoen te noemen - zou kleiner en derhalve goedkoper wor den. De overige voorbereidingen volg den vlot In april 1980 ging de gemeen teraad van Leusden accoord met de financiering van haar aandeel in de bouw en eind juni werden de plannen, zoals dat heet. ter visie gelegd. Leus den zou Leusden met zijn als daarop geen bezwaarschriften werden inge diend. Dat gebeurde dan ook. maar uit- De natte winter vertraagde de bouw nauwelijks (28-1-1981). LEUSDEN - Het gonst van bedrij- vigheid rond Blijhof tijdens de speel- vakantieweek die nu in volle gang is. Diegenen die al een groot deel van het jaar betrokken zijn geweest bij de voorbereiding van dit evenement zien hun moeite zonder twijfel be loond in het enthousiasme van de jonge bezoekers. Het bezoekersaan tal is niet gering: 150 kinderen waren zowel op maandag als op dinsdag van de partij en ook woensdag zag men weer een flinke groep het hek binnengaan - 144 kinderen -. ii Vervelen is er niet bij. ledereen kan doen en laten waar hij of zij zin in heeft. Zo had het huttenbouwen - dat het pro- j grammaonderdeel van afgelopen f maandag was - voor veel kinderen de j volgende dag nog niets aan aantrek- I kingskracht verloren en zij gingen dan I ook volledig op in het timmerwerk Het eigenlijke programma vermeldde voor dinsdag levend ganzenbord en een mo- I deshow. Daarnaast hield een aantal kinderen zich ook bezig met figuurza gen. verven, kleien en tekenen in een grote tent die op het terrein achter Blij hof geplaatst is. De resultaten van deze handenarbeidaktiviteiten waren erg fraai en vooral het figuurzagen bracht verrassend goede kreaties voort. Kreaties werden ook getoond door de deelnemers aan de modeshow - de ou deren kinderen binnen de groep -. Met wat krante- en krêpepapier en veel fan tasie draaiden zij fraaie uitdossingen in elkaar Bij het ..showen" van hun papie ren kleding werden zij door de overige aanwezigen op het terrein met een gul applaus beloond. De jongere kinderen hielden zich een uur lang bezig met het levend ganzenbord en bezochten daar na ook diverse hoeken HANDENARBEID Woensdag ging men hoofdzakelijk aan de gang met diverse handenar beidaktiviteiten. zoals gipsfiguren, vliegers maken en flessenversieren In de tent trok ook de pottenbakker flink de aandacht Nadat deze een aantal de monstratiemodellen had vervaardigd - LEUSDEN/ACHTERVELD - Onder het motto Overbrug die afstand'' houdt de Missie Verkeersmiddelen Aktie (MIVA) in het komende week eind van 29 en 30 augustus haar lan delijke kollekte en giro-aktie. Met de ze aktie hoopt de MIVA 816 missiona rissen en inlandse krachten te voor zien van vervoermiddelen voor hun missionair- en ontwikkelingswerk in de derde wereld. Een van deze 816 is zuster J Blom, bekend in Achterveld Zuster Blom heeft de leiding van een blindeninstituut in Medan in Indonesia, waar ook een groot aantal weeskinderen of kinderen uit gebroken huwelijken is onderge bracht Tot nu toe heeft men het trans port kunnen doen met een auto van 1970. maar deze is geheel versleten Zuster Blom heeft de MIVA gevraagd om het blindeninstituut te helpen aan een nieuw busie Pater G. van Roomen bekend in Leusden heeft de zorg voor een pas gestart jeugdcentrum. Elders in deze krant kunt u meer over hem lezen. Ge rard van Roomen heeft aan de MIVA een bestelwagen gevraagd om zo het centrum goed te kunnen laten draaien. Wilt u de MIVA steunen dan kunt u ook uw gift overmaken op gironum mer 27.22.49 t.n.v. MIVA, Vijverstraat 12, 4818 ST Breda. De MIVA dankt u namens de missionarissen voor uw daadwerkelijke hulp. OVERBRUG DIE AFSTAND eindelijk werd het bouwplan zowel ge meentelijk als provinciaal goedgekeurd en eind 1980 kwam de bouwvergunning af De Leusdense aannemersfirma T. J. v.d. Belt had inmiddels de bouw opdracht gekregen en kon aan het werk, direct nadat de gemeente de voorbereidende grondwerken had laten verrichten. Het werd een natte winter, maar de bouwers konden zich goed aan het schema houden. Op 22 november sloeg burgemees ter J. W. M. Rademaker de eerste paal (al leek het op dat moment reeds de laatste) en op 24 juni werd het met veel doe-het-zelfwerk van leden ook intern gereed gekomen „hart van de vereniging'' informeel in gebruik ge nomen. Zaterdag 5 september, bij de officiële opening, viert de LTV Leus den opnieuw feest. hoopte dat het luchtkussen dat 's middags zou komen ook zo n grote trekkracht zou uitoefenen op het jon ge publiek. Dat de aktiviteiten zijn geslaagd bewees wel de konstate- ring van de leiding ondanks het en thousiasme van de kinderen dat de kinderen „moegespeeld"' raakten. Op 23-3-1981 was het clubhuis ..bouwkundig gereed", zodat met de afwerking kon worden begonnen. Van je ras. ras. ras Fijn tekenen. Wethouder G van Woudenberg hakte de eerste fase van het tennispark aan het Valleikanaal open (18-6-1977) LEUSDEN/CENTRUM - Verras send snel is Leusden gegroeid van dorp tot kleine stad. De plaatselijke sport groeide mee, maar kon qua ac commodatie het hoge tempo niet volgen. Er wordt evenwel hard ge werkt om de opgelopen achterstand weer ongedaan te maken en vooral dit jaar komt in dat opzicht heel wat tot stand. Het wordt een belangrijk jaar voor de sport met het gereedko men van het sportpark aan het Val leikanaal, van sporthal de Korf en tennishal de Inslag. Binnenkort wordt ook begonnen met de uitbrei ding van het Burgemeester Buining- park. Op 5 september wordt het clubhuis i van de LTV Leusden officieel geopend. Daarmee nadert de voltooiing van het tenniscomplex, dat als de laatste twee banen gereed zijn, in totaal tien tennis banen. een dubbele oefenkooi en een j fraai paviljoen omvat. In vogelvlucht nog even de geschiedenis van de derde j tennisclub in Leusden. De zich specta culair ontwikkelende tennissport liet Leusden niet onberoerd Lockhorst en de Eemelaar zaten met een ledenstop Dat heeft mede geleid tot de oprichting van de derde tennisclub en nu reeds komen al weer plannen op gang voor een vierde. „Leusden" is in féite het resultaat van een fusie van twee op dat moment nog niet bestaande clubs Zo wel in de Wetering (met Piet Slagboom, Hans Verel en Bert Spijkman als initia tiefnemers) als in Alandsbeek (waar Hans v.d Valk en Bert Kepel gelijksoor tige plannen hadden) werd gestreefd naar het in het leven roepen van een tennisvereniging De twee groepen vonden elkaar en de LTV Leusden ontstond op 15 de cember 1975 in het toen nog „Nieuw Leusden" hetende restaurant op de Biezenkamp en anderhalf jaar later werd de eerste fase van het tenniscom plex - vier gravelbanen, waarvan drie door de gemeente en de vierde door de firma Schoonhoven aangelegd - feestelijk in gebruik genomen Met een bijl hakte sportwethouder G van Wou denberg zich door de laatste versper een kop en schotel en een kan -. moch ten de kinderen het zelf eens proberen In aanmerking genomen dat pottenbak ken niet zo gemakkelijk is als het eruit ziet. kwamen er aardige resultaten te voorschijn uit de eerste pogingen De allerjongsten zaten in het gebouw „Blijhof" zelf te tekenen 's Middags stond er film op het programma altijd een grote concur rent voor de overige aktiviteiten. Men ring Dooreen complex van misverstan den bleek op dat moment, dat de uitno- En toen was er koffie. (24-6-1981)

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5