'an der Weijden :omerschaakkampioen Presentatie basketballclub Evert van Ginkel weer twee jaar bij Roda-zondag STORT SPGTCr Martin Ruitenberg is optimistisch Gesprekken met trainers. Uitslag Leusden Troef Oefenvoetbal Roda-jeugd Hamers- hofronde <o* LEUSDEN/CENTRUM - Met voor J. an Santen, J. Agterberg en P. Son- ler nog eén ronde te spelen is J. v.d. Veijden nu al zomerkampioen van Ie schaakvereniging Leusden ge worden. Sonder had alleen nog een ans bij een nederlaag van de koplo- ler Dat gebeurde echter niet. In te- lendeel en de verliespartij van Ag- erberg betekende ook voor hem uit- ichakeling. Van Santen kan in de laatste ronde log op 6 punten komen, maar ook dan de titel en de Rietvelderbeker - vol lens het Sonneborg Bergersysteem - ioor de ongeslagen gebleven Van der Veilden (tweemaal remise). 3e uitslagen van dinsdag waren I v d Weijden-J Agterberg 1-0 J, van Santen - H Fróberg 1-0 G Fröberg-P Sonder 0-1 A Rietveld-J.Boemaars 0-1 H Vossebeld- A Valkenburg 1-0 C Veenendaal-W v Moosel 1-0 J v.d.Tang-P vd Flarst V2-V2 H. van Egdom-L Boogaard V2-V2 De top-vi|f van de ranglijst 1 J v d Weijden 6 uit 7 2 J vanSanten 5 uit 6 3. J Agterberg 4'/a uit 6 4 P Sonder 4 uit 6 5. C Veenendaal 4 uit 7 A.s. dinsdag wordt nog vrij ge speeld en een week later begint de nieuwe onderlinge wintercompetitie. Bij spoedige aanmelding kunnen nieuwe SVL-leden daaraan nog mee doen. J vd Wei/den, zomerschaakkampioen 1981. LËUSDEN - De uitslag van de kla- verjasparti| bij ..Leusden Troef' luidt als volgt: 1 Hr. v d 8erg 5073. 2 Hr Mulder 5063. 3. Mevr de Ridder 5014. 4 Hr. Nijhuis 4981 en 5 Hr. v. Waterschoot 4843 punten De stand is hierdoor gekomen op. 1 Mevr v. Egdom 80800 2. Hr. Kuyper 79156, 3. Hr. v. Waterschoot 78092, 4. Hr. Knol 77955, 5 Hr. Mulder 76041, 6 Hr. De Ridder 75940, 7 Hr. v Egdom 75492, 8. Mevr Arns 75491, 9 Hr v d Berg 75368 en 10. Hr. Nijhuis 75217 punten Basketbal/training in de Heerd LEUSDEN/CENTRUM - Op zondag 30 augustus vindt de presentatie plaats van de Leusdense basketball club Green Giants (Green Frogs?). Van 12.00 tot 16.00 uur spelen de he ren vriendschappelijke wedstrijden tegen twee teams van de Sea Devills uit Castricum. De Leusdense vereniging heeft nog plaats voor meisies van 14 en 15 iaar om aan de competitie deel te nemen (de training is op vrijdag van 19 00 tot 20 00 uur in gymzaal de Heerd) WIELRENNEN. Bijna is het Johan Os sendrijver gelukt om een liefhebbers- wedstrijd te winnen De Leusdenaar werd 2e in Woudenberg (met een akelig kleine achterstand) Ook in Wouden berg, maar in de wedstrijd voor ama teurs, werd plaatsgenoot Dick Willigen- burg als 5e geklasseerd. MOTORSPORT. De Amersfoortse zij- spancrosser Ton van Heugten (35) is in het Zwitserse Wohlen met bakkenist Frits Kiggen wereldkampioen gewor den Sies Hurkmans. die Kiggen (ge blesseerd) tweemaal verving, deelde in de feestvreugde. HONKBAL. Het Amersfoortse Quick, de enige 1e klasser in de regio, is in het afgelopen weekend definitief gedegra deerd WIELRENNEN. Dick Willigenburg heeft zich opnieuw in de prijzen gefietst In Barneveld werd hij zaterdag 4e om daags daarna in Drunen zijn achtste seizoenzege te behalen. HOCKEY. Zaterdagmiddag om 16 00 uur wordt in Scherpenzeel op de Wit tenberg de nieuwe accommodatie van de onlangs opgerichte hockeyclub de Holestick door burgemeester J. Heij ge opend Het Scherpenzeelse dames team speelt de eerste competitiewed strijd op 6 september tegen Dames 1 van de MHC Leusden LEUSDEN/CENTRUM Niet dat het bestuur van Roda '46 van haar geloof is gevallen, maar erg opval lend Is wel, dat het contract met Zondag-trainer Evert van Ginkel (36) onlangs met twee jaar Is verlengd. Dat Is In het verleden, voor zover ons bekend, nooit eerder gebeurd. Eén jaar was altijd genoeg, maar het te kent wel het onderlinge vertrouwen en begrip. Elke trainerswisseling werpt vraagtekens op en onzeker heid is een factor, die een voetbalelf tal niet kan gebruiken. Vandaar de continuïteit. Van Ginkel zit negen jaar in het vak. het feit, dat hij voor heen zowel Baarn-zondag als -zater dag van het afdelingsvoetbal naar de KNVB heeft gebracht, ging hem naar Leusden vooruit. Alles Is echter be trekkelijk op het ondermaanse en bij Roda moest Van Ginkel weer hele maal opnieuw aan de slag. Het was nogal wennen voor beide partijen, maar intussen heeft de on langs getrouwde en van Baarn naar Utrecht verhuisde oefenmeester van Zondag 1 wel een hechte eenheid gemaakt De eerste resultaten lieten zich in de afgelopen competitie reeds zien. Tot aan de uiteindelijk zeer lange winterstop kon Roda Soester- berg (met een zeer gesloten verdedi ging) en Amsvorde (bijzonder schot vaardig) vrij gemakkelijk volgen Toen evenwel stortte de Buiningpar- kerploeg volledig in elkaar De zeer slechte toestand van de velden aan de Bavóortseweg en het nog ontbre ken van een sporthal in Leusden ontnamen de roodzwarten vrijwel el ke trainingsmogelijkheid en de ge volgen bleven niet uit. Gedane zaken nemen echter geen keer en Van Ginkel is weer begonnen bij waar hij was gebleven. De zeker heid van de continuïteit het tweeja rig contract en de verbeterde werkomstandigheden wettigen een voorzichtig optimisme. Zondag 1 zal, naar het zich laat aanzien, weinig veranderd in het veld komen ten op zichte van vorig jaar. Het hele elftal bleef intact Wel vindt Van Ginkel. dat hij nu over meer mogelijkheden kan beschikken, ook in de voorhoede, waar de coaltjes vandaan moeten komen Hans Vrijhoef is weer gene zen van een langdurige blessure en een reéle versterking van de basis is de overkomst naar Leusden van Jan Ruitenberg (ex-Posthoorn) en Mi chel Lazeron (ex-Valken). Voorts ko men ook dit jaar weer een aantal eigen jeugdspelers omhoog, terwijl de eerder gepromoveerde" ex-ju nioren een jaar ervaring rijker zijn Allemaal prettige geluiden Wie zaterdag in de Hamershot een leuke brok wielersport had verwacht, kwam bii de amateurs niet aan zi/n trekken Aan de enorme inspanningen vooral van de organisatoren heeft het zeker niet gelegen, al was er duidelijk sprake van haast werk Zolang het koersverloop behoorlijk kan worden gevolgd, is wielrennen ook voor de toeschouwers een mooie tak van individuele spon Zelfs met de per wedstrijd doorgaans honderd ol meer deelnemers in hun kakelbonte kledij, is aan de hand van de rugnummers door de ki/kers nog orde op zaken te stellen Mits het parcours tang genoeg is, zodat renners niet te snel op achterstand worden gezet Dan zie e door de bomen niet gemakkelijk hel bos De Hamershotronde was geen goed voorbeeld om het hard fietsen van achter de dranghekken te teren waarderen De omloop was te kort. bovendien smal en te royaal van haakse bochten voorzien Wieterexpert Heinze Bakker had het snel in de smiezen het selectieve rondje over de Leusdense Wallstreet en een stuk/e Centrumweg was volgens hem uiterst geschikt vooreen wielrenner met schaatser varing en wat Jan Derksen betreft, kwam dat dik voor de bakker Onvoorstelbaar talrijk waren de coureurs, die de bekende pi/p aan de nog bekendere Maarten moesten geven Slechts 8 van de 75, die aan de klus begonnen, reden de wedstrijd volledig uil Daarbij ook Hans Vierdag uit Leusden Dat was leuk. maar verder werd de amateurkoers een llop. hetgeen de toeschouwers deed besluiten tot een voortijdig vertrek Het moet In de toekomst toch wel mogelijk zijn - zonder onnodige concurrentie van enerzijds de Leusdense winkeliers en anderzijds de Amersfoortse wielerclubs - op een royaler parcours een goede Ronde van Leusden te houden Beter éen aantrekkelijke wedstri/d dan twee vol problemen en dat evenement mag dan best beide winkelcentra omvatten Wellicht laat het nog volop in ontwikkeling zijnde lokale wegennet dat te zijner tijd toe als het treffen in de wat rustiger avonduren op een doordeweekse dag plaatsvindt Korter van duur mag het zeker ook zijn PC Donderdag 27 augustus: 19 15 uur oefenvoetbal Achterveld - DOSC, Kerstenssportpark Zaterdag 29 augustus: 13 00 uur grasbaanmotorraces CVL te Hoogland Zondag 30 augustus: 11.00 uur: familievoetbaldag SV Ach terveld. Kerstenssportpark 14 30 uur oefenvoetbal SIOS - Roda (zo.). Hilversum Maandag 31 augustus: 20 00 uur jaarvergadering SV Achter veld. Kerstenssportpark. Dinsdag 1 september: 20.00 uur jaarvergadering hockeyclub- Leusden. Valleipark Woensdag 2 september 19.00 uur oefenvoetbal Bilthoven - Achterveld in Bilthoven Donderdag 3 september: 19 00 uur oefenvoetbal Roda (zo.) - HDS, Buiningpark. Zaterdag 29 augustus: RodaAI -StroeAl 16.15 Roda A2-Hoofl'veen A1 14 15 Hoogl'veenBI-RodaBI v.13 00 Hoogl veen B2 - Roda B2 v 13.00 Woensdag 2 september: RodaA2-NSCA1 19.15 Roda B2- NSC B1 19.15 RodaC1-HSCCl 19 15 SDVBD1-RodaDI v18 00 SDVBD3-RodaD3 v18 00 Terschuurse B E2 - Roda E2 v 18 00 COMPETITIE Wat de nieuwe competitie betreft, ziet Evert geen uitgesproken zwakke plekken tussen de eld ..oude" 1e klassers en het uit de hoofdklasse gedegradeerde APWC Amsvorde lijkt een grote kans op de titel te maken, maar moet dat nog wel bewij zen. Overigens heeft Roda in de vori ge competitie 3 van de 4 puntjes tegen Amsvorde gepakt Bijzonder interessant zijn de vele (semi)derby's tegen Achterveld, Amsvorde. APWC, KVVA en Veensche Boys Daarnaast ontmoeten de roodzwarten Actif en de Zebra's uit Hilversum, Laren, Le lystad, Maluku Muda (Barneveld) en Naarden Aan spanning zal het de komende maanden niet ontbreken Tweemaal per week wordt getraind om goed voor de dag te kunnen komen en het schema van de oefen wedstrijden liegt er evenmin om. Hoever Zondag 1 het ditmaal zal weten te brengen, is niet te zeggen en voor een gokje is Van Ginkel niet te porren. Hij blijft liever met beide be nen op de grond. Wel staat vast, dat de ploeg (veel) hoger zal eindigen dan vorig jaar als 9e (trouwens maar 2 puntjes minder dan nummer 5). In de loop van het komende voetbalseizoen viert Roda '46 haar zevende lustrum en zo'n mijlpaal wil voor de desbetreffende formatie nog wel eens tot een uit schieter leiden. Zullen wij het daarom voorlopig maar houden? LEUSDEN/CENTRUM - Nog even en dan begint ook de zaterdagstan- daardploeg van Roda '46 met de nieuwe competitie. Een reeks van 22 wedstrijden, goeddeels in Eemland en de noordwestelijke Veluwe, met uitschieters naar Lelystad en Loe- nen aan de Vecht. Roda speelt in de KNVB-afdeling 1e klasse, die het komende seizoen betere promotiekansen - het doel van elk elftal is daarvan te profiteren - heeft dan gebruikelijk. De kam pioen promoveert automatisch naar de hoofdklasse en nummer 2 krijgt nog een kans in die richting via een beslissingswedstrijd tegen de als tweede geëindigde club in de paral lelklasse. Een kans dus van 1 Vfe op 12. De 1 e klasse A omvat naast de Leus dense roodzwarten Cobu Boys (Amers foort) Barneveld, Eemnes FC Horst (Ermelo). Hees en SEC (beiden uit Soest), Hulshorst. Sperwer (Loenen), TOV (Baarn), Unicum (Lelystad) en Veensche Boys uit Nijkerkerveen De man, die zo niet alles, toch verschrikke lijk veel weet van Roda-zaterdag is de in Amersfoort wonende trainer Martin Rui tenberg (46). Reeds een dozijn jaren in het vak en vanaf 1975 bij de Buiningpar- kers. Vier jaar had hij de senioren-se lectie onder zijn hoede, voordat hij de oudste jeugd twee jaar trainde met leu ke successen, waarvan beide stan daardelftallen thans profiteren In zijn zevende Roda-jaar gaat Martin weer met de senioren aan het werk, omdat eigenlijk iedereen dat zo wilde Ruiten berg weet wat hem wacht en wind geen doekjes om de toekomst Technisch beschikt Zaterdag 1 over goede spelers. Het enige manco is al een paar jaar de af en toe schijnbare ongeïnteresseerdheid van (een deel van) de ploeg. Hoe kan het anders zijn, dat uitstekende wedstrijden gevolgd worden door ..waardeloze" vertonin gen'? Met als resultaat een veel te lage positie op de ranglijst. Roda is een amateurclub. Accoord, zegt de nieuwe/oude trainer, maar met de bedoeling van prestatief voetbal van de hoogste elftallen. Ruitenberg vindt, dat prestatie en ontspanning heel goed hand-in-hand kunnen gaan Zelfs een met veel moeite bereikte zege is een vorm van ontspan ning en verliezen zeker niet Martin wil met zijn elftal hoog in de top meedraai en en hij weet. dat die mogelijkheid erin zit. De grotere promotiekans moet wor den benut. In 1977 promoveerde Stroe naar de 1e klasse en Roda volgde dat voorbeeld een jaar later. Zo'n grapje mag best nog eens worden herhaald en het begin is gemaakt: Stroe werd in het seizoen 1980-1981 wederom kam pioen. In de nieuwe competitie is Roda dus weer aan de beurt Martin Ruitenberg baseert zijn bewe ringen op concrete qeqevens Uit de ploeg van de vorige competitie vertrok slechts éen speler Ron van Ooyen, die had willen stoppen met prestatievoetbal kwam op zijn beslis sing terug en van Quick kwam Eef van Dongen naar de Buiningparkers. Voorts stroomde een drietal jeugdspelers van A1 door naar de seniorenselectie De naaste toekomst zal uitwijzen in hoe verre dat versterkingen zullen zijn. Met het oog op de betere promotie kansen verwacht Ruitenberg een le vendige nieuwe competitie met bijzon der veel spanning Een leuke pot voet bal zit zeker in de wedstrijden tegen Barneveld, Veensche Boys en. Hulshorst, waar altijd verrassingen lig gen te wachten. Open vragen zijn ver der het gepromoveerde Cobu Boys en ex-hoofdklasser TOV Zeker is in ieder geval, dat de sfeer in de Buiningparker selectie opti maal is en voorts begint het elftal goedgetraind aan het karwei. Zelfs tijdens de vacantieperiode werd we kelijks op dinsdagavond doorge- traind. Geheel vrijwillig, maar opval lend goed werd daar gebruik van ge maakt. Inmiddels is de normale trai ning (op dinsdag- en donderdag avond) hervat en de eerste oefen wedstrijden werden reeds gewon nen. Het wachten is op de competi tiestart per 19 september en als Vrouwe Fortuna bij de eerste wed strijden wat meewerkend wil zijn. zorgt Zaterdag 1 voor de rest! Prestatie en ontspanning kan samengaan. Evert van Ginkel

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9