Moei toch dermavo in Leusi gaatd len vai leze v nstarl reek Raadsleden namen (ijkje in „De Geut" !ffi Winkelcentrum Hamershof bestaat één jaar Plannen voor mythylschool rbr yj Amersfoortse wethouder ruimde misverstanden uit de weg Drie dagen feestvieren VANDAAG INDE LEDSDER ItRANT V.%. CRM kader functionaris naar Leusden m Hi Vergadering werkgroep naamgeving Maandag commissie AB2 Leusder Krant Reimus&Snel Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE NODIG? DINSDAG 1 SEPTEMBER 1981 13e JAARGANG NO. 38 Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktieen administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 1 13,10 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. fan één onzer verslaggevers) LEUSDEN/AMERSFOORT/DEN AAG - De Moedermavo gaat de- i week toch in Leusden van art. Enkele „misverstanden" j de betreffende afdeling van et ministerie van Onderwijs idden onlangs tot een weige rig van toestemming van het mi- isterie voor de stichting van een ependance van de Amersfoort- e Avondscholengemeenschap Leusden. Die misverstanden Ijn inmiddels uit de weg ge- jimd, met name door toedoen an de AMersfoortse onderwijs- ethouder Asselbergs. Daardoor onden vanmorgen alsnog de Dosters aan de 51 cursisten wor- en uitgereikt in Groot Krakhorst. onderdag starten de lessen. Volgens een woordvoerder van het inisterie van Onderwijs werd de aan- iding tot de misverstanden vooral ge- irmd door het late tijdstip, waarop de invraag voor een dependance van de rondscholengemeenschap werd in- idiend. Het ministerie gaf aanvanke- te kennen, dat de aanvraag vóór 1 ei in Den Haag had moeten liggen om ior honorering in aanmerking te kun nen komen Inmiddels is men daar bij het ministerie op terug gekomen. De datum van 1 mei ligt nergens vast als fatale datum voor het indienen van der gelijke aanvragen. Omdat de aanvraag ook verder geheel aan de vereisten vol deed, kon Den Haag de toestemming niet weigeren. PETJE AF De Amersfoorlse onderwijs wethouder Asselbergs - niet gerust voordat dat geregeld was Toch heeft het nog enige voeten in aarde gehad om tot een snelle herzie ning van de eerder genomen beslissing te komen. Het is vooral te danken aan de inspanningen van de Amersfoortse PvdA-wethouder drs. A. Asselbergs, dat alles nog op tijd in orde is gekomen Omdat de Amersfoortse Avondscho lengemeenschap een openbare school is, is het gemeentebestuur het school bestuur Als verantwoordelijk wethou der trok Asselbergs in Den Haag aan de bel Rector A. van der Zande van de Amersfoortse Avondscholengemeen schap zegt zijn petje voor Asselbergs af te willen nemen, „die man heeft niet gerust voordat dat in orde was", aldus Van der Zande, die overigens nu de aanvankelijke weigering van het minis terie nogal laconiek opneemt. „Ach", aldus de rector, „zo'n ministerie heeft een bepaalde hiërarchie en onze aan vraag heeft die kennelijk niet geheel of niet op de juiste wijze doorlopen. Daar door is die beslissing door een ambte naar genomen, die in de veronderstel ling verkeerde, dat aanvragen van na 1 mei niet meer behandeld konden wor den. Maar je moet die mensen van het ministerie ook weer niet te hard vallen. Daar gaat zo veel om en onze aanvraag was ook wel laat." Ook de woordvoerder van het minis terie maakt er verder niet veel woorden aan vuil „Dergelijke misverstanden ko men wel vaker voor. dat is echt niet uniek. Door het contact met de Amers foortse wethouder zijn enkele onduide lijkheden uit de weg geruimd En nu is het dan toch alsnog geregeld CONSTERNATIE Niettemin zorgden de berichten over de aanvankelijk weigering van de toe stemming voor enige consternatie in Leusden Voor een aantal van de deel nemers aan de dagmavo bleek de mo gelijkheid om het onderwijs in Amers foort te volgen geen goed alternatief Voor sommigen zou het vervoer proble men opleveren En ook al toonde de gemeente Leusden zich dan bereid om vervoerskosten te vergoeden, dan za ten een aantal nog met het probleem, dat schoolgaande kinderen het hen on mogelijk maakten enkele malen per week de gang naar Amersfoort te ma ken. Daarom riep de beslissing van het ministerie veel reacties op bij aanstaan de cursisten, de gemeente en anderen Zo toonde de Vrouwenraad zich bereid tot het voeren van aktie en wilden ook de raadsleden Corn verduin en Evelien Blom het er niet bij,laten zitten Zij hoe ven echter dank zij Asselbergs, niet meer in aktie te komen fan één onzer medewerkers) LEUSDEN - Leden van de raads- Dmmlssle welzijn en onderwijs na- en voordat ze hun normale verga- erlng op maandagavond begon- en, eerst een kijkje in het tijdelijk entrum voor open jeugd- en jonge- nwerk „De Geut". Het centrum, ge- uisvest in een voormalig boerderlj- e aan de Zwarteweg start nog deze laand met haar aktiviteiten voor de ugd. Dank zij de Inspanning van n aantal vrijwilligers is de boerde- van binnen grondig verbouwd, ede door de zelfwerkzaamheid ziet en kans uit te komen met de subsi- e die de gemeente beschikbaar Beft gesteld. Een centrum voor open jeugd- en jon- irenwerk is een onderwerp waar al renlang over gepraat werd binnen de imeente Leusden. Grootste probleem ek te zijn het vinden van een geschik- plaats voor een dergelijke voorzie- ng. Tot op heden is nog geen definitie plaats voor het jongerencentrum ge- >nden. Een aantal Leusdenaren nam >rig jaar het initnef om dan maar te >men tot een tijdelijk centrum Als plaats bleek na enig onderhandelen het boerderijte Zwarteweg 79, beschik baar Het boerderijtje is eigendom van de bankgirocentrale. Deze instelling heeft de eerstkomende jaren geen be stemming voor het gebouw, zodat het nu gebruikt kan worden als tijdelijk jon gerencentrum. Nadat de gemeenteraad een bedrag van in totaal 59.000,- als subsidie in het vooruitzicht had gesteld, ging een ploeg vrijwilligers in april van dit jaar aan de slag. Onder de bezielende leiding van Joop Kool werd er in korte tijd een berg werk verzet Op enkele kleinighe den na is het nu zover dat het centrum in gebruik kan worden genomen. De raadsleden die maandagavond op bezoek kwamen werden ontvangen door de voorzitter van de Stichting „De Geut", de heer L. Mertens Ook de ove rige bestuursleden van de Stichting wa ren aanwezig bij het werkbezoek van de raadscommissie. Wat opviel tijdens de korte rondlei ding door het gebouw was dat de ruimte welke beschikbaar is, ook tot in alle hoeken benut gaat worden. Zo heeft men bijvoorbeeld de ruimte voor de disc-jockey met zijn kostbare appara tuur in de nok van de voormalige deel gemaakt. Wat zijn geluidsinstallatie (voor de kenners 2x225 Watt) heeft de dj straks een mooi uitzicht over de be zoekers. De bar wordt nog deze week geplaatst, een biljart, het pronkstuk van het centrum, staat er al. Het biljart, aan geschaft met subsidie van de biljart bond, staat in een aparte ruimte Tijdens de bouw is men in de boerde rij wat opmerkelijke zaken tegengeko men. Zo stuitte men op een luik waar door in de oorlogsjaren een onderdui ker kon verdwijnen. Onder het luik, dat van binnenuit gesloten kon worden, vond men nog een aantal kogels van Hollandse origine Ook heeft de laatste officiële bewoner van de boerderij een zij spek laten hangen in de rookkast op zolder van de boerderij. Aan het spek zat echter een vreemde lucht, zodat men de hele handel maar heeft wegge gooid. Wethouder G. van Woudenberg liet aan het eind van de rondleiding duidelijk blijken dat hij waardering heeft voor hetgeen hier in korte tijd tot stand is gekomen. De aanwezige raadsleden leken het helemaal met hem eens te zijn, gelet op het instem mend geknik. LEUSDEN Dinsdag 22 septem ber komt de werkgroep naamgeving voor een vergadering bijeen in de raadszaal van het gemeentehuls. De bijeenkomst begint om 20 00 uur De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Opening 2. Notulen vergadering 9 juli 1981. 3 Naamgeving wegen in: uitbreidingsplan Achterveld Bosveld en Munnikhove plan Paardenmaat Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden I BOU Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum Is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Heden Inschrijving! Dagelijks aan de zaal Lepelaar 6 - hoek Middenweg. Elke zaterdagavond vrij dansen. Toegang I 4.- p.p. Inl. 942362 b.g.g. 946522. VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM 4. Stand van zaken inzake de te ver vaardigen uitgave van „Straatna men in Leusden en hun beteke nis". 5 Moeten parkeerplaatsen in plan Hamershof van een naam worden voorzien? 6. Voorstel om gedeelte Noorderin slag gelegen vanaf kruispunt Groene Zoom in westelijke rich ting tot aan bocht te wijzigen in Heiligenbergerweg 7. Rondvraag 8 Sluiting LEUSDEN/CENTRUM In het ka der van het „Arbeidsplaatsenplan 1980 In de Sportsector" van het Mi nisterie van CRM wordt op zeer be perkte schaal aan sportverenigingen de mogelijkheid gegeven om een royaal gesubsidieerde sport-techni- sche kaderfunctionaris (STK) aan te trekken. In samenwerking met de LI V Leus den (voor de zomerperiode) heeft de MHC Leusden (t.b.v, de wintermaan den) bij bedoeld ministerie een ver zoek ingediend om aan het plan te mogen deelnemen. Dit verzoek is inmiddels gehono reerd en beide sportverenigingen zijn nu naarstig op zoek naar zo'n full-ti me kaderkracht Bedoeld wordt een STK-functionaris met hockey en ten nis als specialisatie - Op 18 september 1980 werd het winkelcentrum Hamershof officieel geopend. LEUSDEN Over twee weken be staat het winkelcentrum Hamershof één jaar en dat willen de Hamershof ondernemers niet ongemerkt voorbij laten gaan. Op drie achtereenvolgen de dagen, 17,18 en 19 september zal er in het winkelcentrum feestgevierd worden. Voor donderdagavond 17 septem ber heeft de aktiviteitencommissie de bekende Leusdenaar Big John Rus sell weten te strikken Met zijn band zal hij ongetwijfeld een amusante show opvoeren. Deze avond is er ook een van 19.00 tot 21.00 uur een extra koopavond voor de Leusdenaren Vrijdagavond is het een country en western band die de normale koop avond muzikaal zal omlijsten Welke band het gaat worden is nog niet bekend. Het hoogtepunt van dit drie daags festijn is de zaterdag, wanneer er in Hamershof een avondmarkt ge houden gaat worden In de jaren dertig was het in de grote steden een gebruik om op zaterdagavond een markt te houden. Op deze avond- markt zijn alle Hamershof winkeliers met kramen vertegenwoordigd, maar ook marktkooplieden uit het gehele land zullen met hun waar aanwezig zijn. Twaalf standwerkers gaan mee doen aan het standwerkersconcours om de Hamershof-trofee. In totaal worden er een 200 kramen opgesteld. Antiek en curiosa zal er ook te vinden zijn evenals de nodige lekkere drank- en etenswarenkra- men Een man gaat op oud-indische wijze saté verkopen. Met een draag stok waaraan alle benodigdheden hangen voor het bereiden van een goede saté gaat hij al lopend de markt rond Een clown, de buikdan seres Fafina, een vuurvreter, een ac cordeonist en enkele andere arties ten zorgen tijdens de markt voor het amusement. Overigens is er gelijk tijdig naast het winkelcentrum een kermis (Van één onzer medewerker) LEUSDEN - Er bestaat een moge lijkheid dat Leusden een speciale vorm van buimengewoon onderwijs krijgt. Het bestuur van de stichting Mythylschool uit Leersum wil onder zoeken of de school, waar onderwijs wordt gegeven aan gehandicapte kinderen, naar Leusden verplaatst kan worden. Op het terrein van het revalidatiecen trum Hoogstraat in Leersum is ook de huidige mythylschool gehuisvest. Er bestaan echter vergevorderde plannen om het revalidatiecentrum te verplaat sen naar Utrecht. In deze gemeente heeft men geen behoefte aan devkomst van de school, reden voor het huidige stichtingsbestuur om zich te beraden over de toekomst De hoofdinspecteur voor het buitengewoon onderwijs vindt dat de school, ook zonder het revalida tiecentrum als „voedingsgebied", ze ker wel bestaansrecht heeft. Omdat het revalidatiecentrum gaat verdwijnen zal ook de school verplaatst moeten worden Het oog is daarbij ge vallen op Leusden Wethouder G. van Woudenberg kondigde in de commis sievergadering aan dat zeer binnenkort een gesprek met het bestuur van de mythylschool zal plaats hebben Zelf dacht de wethouder al een ruimte gevonden te hebben voor de school. De plaats waar eerst de R.K. basisschool gebouwd zou worden in de wijk Claverenblad-Lindenburg is in principe nou beschikbaar voor het onderwijs. Of deze plaats ook werkelijk geschikt is, zal uit de ko mende gesprekken moeten blijken. In nieuwbouw 35% kleine woningenpag. 3 Adjudant Van der Put nam afscheidpag. 3 Elfde seizoen Latent Talentpag. 5 Nieuwe dirigent Treecksanghpag. 5 Achtervelds nieuwspag. 7 Toch prijs voor Bertuspag. 7 Sportpag. 9 LEUSDEN De commissie Alge mene Bestuurszaken komt op maan dag 7 september voor een vergade ring bijeen. De vergadering wordt gehouden In de raadszaal en begint om 20.00 uur. De agenda luidt als volgt 1. Opening/inventarisatie van vra gen 2. Vaststellen verslag van 2 juli 1981 3. Vaststellen destructieverorde ning 4 Vaststellen nieuwe vuurwerkbe palingen 5a. Vaststellen 2e wijziging Brand beveiligingsverordening b. Vaststellen verordening betref fende de organisatie en het be heer van de gemeentelijke brandweer 6 Vaststellen geluidhinderbepa- lingen 7. Aanpassen verordening gelde lijke voorzieningen raads- en commissieleden (onder voorbe houd) 8a Benoeming van de heer Hoyte- ma van Konijnenberg in werk groep Naamgeving Wegen b. Benoeming van de heer L P. Keizer in het bestuur van de zwembadstichting Leusden c. Benoeming van een lid van de gemeenteraad in het bestuur van de Stichting Activiteitencen- tra Leusden 9. Mededelingen 10. Rondvraag 11. Sluiting I.v.m. de vakantie van onze hoofdagent kunt u bij klachten over de bezorging bellen: de B.D.U. Krantenkombinatie 03420/16141 toestel 19. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Venekeringen Gratis hulzenpocket Computertiypotheek adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden. tel. 033-944569

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1