9de zege van Dick Willigenburg Leusdense voetbal- ierby sluitstuk aterdag 5 september Ide Batavus fietstochten Plusminus lommissie wil recreatiesport foor gehandicapten bevorderen andbalcompetitie egint 6 september PVL-duiven Dierenbescherming vraagt kollektanten Afslank kursus Gezinstribune ïebrek aan bekendheid mogelijkheden Klaverjas wedstrijd Leusden Troef Kollekte Nierstichting LEUSDEN/CENTRUM - Na dat de Leusdenaar Dick Willi- genburg de vorige week slechts" 2e is geworden in de Ronde van Lemmer, werd in het afgelopen weekend opnieuw een overwinning geboekt In de Ronde van Weesp over 80 km klopte de Leusdense amateur- renner in 2.03.12 Karei Teeuwen uit De Zilk (2e), Henk David uit Zaandam (3e) en de overige nog in koers zijnde concurrenten. Eerder is Willigenburg winnend over de eindstreep gekomen in Leiderdorp, Espel, Leusden, Le lystad, Made, Putten, Dedems- vaart en Drunen. DINSDAG 1 SEPTEMBER 1981 LEUSDEN/ACHTERVELD - Of de |VB-afdellng Utrecht rekening udt met de mogelijkheid, dat zowel da (zondag) als Achterveld hoge en zullen gooien In de op 20 sep- nber beginnende competitie 1981- 82, Is ons niet bekend. Opvallend Is dat de onderlinge wedstrijden roor ons de spannendste als ltstuk worden beschouwd, jit de publicatie van de eerste mpetitiehelft blijkt, dat Roda '46 - hterveld pas in de elfde rond zal irden gespeeld. Nog net voor Sin- klaas in de surpriseperiode Overigens wordt ook dit jaar door voetbalbond weinig rekening ge- uden met het feit, dat Roda en hterveld clubs uit één gemeente In de 3e tot en met 8e ronde slen beide clubs op dezelfde dag en/of thuis. Het schema voor de rste competitie luidt' speeldag (20/9): Zebra's - Roda hterveld - Maluku Muda 2e speeldag (27/9?): Roda - Laren KVVA - Achterveld 3e speeldag (4/10?): Roda - Veensche Boys Achterveld - APWC 4e speeldag (11/10?): Maluku Muda - Roda Amsvorde - Achterveld 5e speeldag (18/10?): Roda - KVVA Achterveld - Lelystad 6e speeldag (25/10?): APWC - Roda Actif - Achterveld 7e speeldag (1/11?): Roda - Amsvorde Achterveld - Naarden 8e speeldag (8/11?): Lelystad - Roda Veensche Boys - Achterveld 9e speeldag (15/11?): Roda - Actif de Zebra's - Achterveld 10e speeldag (22/11?): Naarden - Roda Achterveld - Laren 11e speeldag (29/11?): Roda - Achterveld RODA (ZATERDAG) Het standaardteam van Roda-za- terdag begint de wedstrijdenreeks op 19 september op het Buimngpark. gevolgd door twee uitwedstrijden achter elkaar. Daarna wordt keurig om en om thuis-resp. uitgespeeld volgens het hieronder vermelde schema: 19/9 Roda - SEC 26/9? Veensche Boys - Roda 3/10? Sperwer - Roda 10/10? Roda - TOV 17/10^ Hulshorst - Roda 24/10? Roda - Unicum 31/109 Hees - Roda 7/11? Roda - FC Horst 14/11? Eemnes - Roda 21/11? Roda - Barneveld 28/119 Cobu Boys - Roda JTRECHT - Een groot deel van de landicapten in ons land doet niet nauwelijks aan recreatiesport. ;h lenen veel sport- en spelvor- n zeer uitstekend voor beoefe- g door gehandicapten. Gebrek bekendheid met de mogelijkhe- is als éen van de belangrijkste zaken aan te wijzen. Een provinciale commisssie, waarin onder andere statenleden en wethouders uit de provincie zitting hebben, wil daar verandering in gaan brengen. De commissie, die in het kader van het Internationaal Jaar van Gehandicapten in het leven is geroe pen, zal op 3 september in het Utrechtse provinciekantoor Rijns- weerd worden geïnstalleerd. Dat ge beurt door gedeputeerde mevrouw mr. C. Venzelaar-de Boer, die in het dagelijks bestuur van de provincie is belast met welzijnszaken. Voorzitter van de commissie wordt oud-gede puteerde de heer C.H. Letschert. Belanqri|ke taken van de commissie EUSDEN/CENTRUM De hand- Iers zowel de heren als de mes beginnen op 6 september de nieuwe competitie. Met een npo, dat doet denken aan de ere- sle van de KNVB. De heren ko- In de tweeënhalve week tussen 6 en 23 september niet minder dan zesmaal In actie en de dames t/m 20 september vijf keer op zondagen en door de week. De eerste competitiehelft bij de heren is: Zondag 6/9 Impala - Seijst 2. De Amsterdamse voetbalclub Ajax heeft een nieuwtje: in samenwerking met het Ministerie van CRM wordt een proef genomen met een speciale gezinstribune", die extra wordt be waakt tegen rellenschoppers, een ei gen kassa heeft en voorzien is van gemakkelijke kuipstoeltjes Pa f 15.—), ma (f 12,50) en de kinderen (f7,50 per stuk) kunnen dan samen naar het voetballen gaan kijken. Bij de eerste twee thuiswedstrijden bleek de proef echter nog geen suc ces. Wellicht is het nog een kwestie van wennen, maar f42,50 voor een modaal gezin (vader, moederen twee kinderen) per wedstrijd is ook be paald niet niks P. Woensdag 9/9 Nieuwegein - Impala. Zondag 13/9 Eendracht - Impala. Woensdag 16/9 Impala - Celeritas. Zondag 20/9 Impala - DWSM Woensdag 23/9 Fidelitas - Impala Damesprogramma: Zondag 6/9 RHC - Impala. Woensdag 9/9 Impala - Sporting '70 Zondag 13/9 Impala - SHVU Dinsdag 15/9 Impala - UHV '73 Zondag 20/9 SDO - Impala. Als u ons vraagt naar de kansen van de Leusdense teams, denken wij met een voorzichtige optimisme aan een succesvol seizoen. Zowel voor de heren als voor de dames. LEUSDEN/CENTRUM Met 418 duiven was zaterdag de postduiven- houdersvereniging Lcusden vanuit Duffel (B). De lossing vond plaats om 08 15 uur. Aankomst eerste duif om 10.09.58 uur (1154 m/m). De top-vijf- tig: M. Louw 1-46 H Kambrechts 2-4-8-10-13-30-43 C. Valkengoed 3-6-33-40-44-45-48- 50 A F Dieters 5-12 W Vrijhoef 7-35-39-41-49 J Comb. Pe-Du 9-24-26-37 G. Dieters 11-22-27-36 P Lambrechts 14-16-21-25-42 H. v. d. Hoek 15-32 B. Kuiter 17-23 I J. Voorburg 18-34 T. Elverding 19-47 Gebr. Bransen 20-29-38 A Blom 28 T. Valkengoed 31 LEUSDEN De heer Nijhuls eindigde als eerste met 5421 punten tijdens de op donderdag 27 augustus gespeelde klaverjaswedstrljd bij „Leusden Troef". De overige uitslagen luiden. 2. Hr. v Egdom 5333.3. Hr De Ridder 5266, 4 Hr Grimsberg 5045 en 5. Hr Mulder 4987 punten. De stand komt als gevolg hiervan I op: 1 Mevr. v Egdom 84242, 2. Hr. Kuy- per 83899. 3. Hr. Knol 82857. 4 Hr v Waterschoot 82109. 5 Hr De Ridder 81206, 6. Hr. Mulder 81028, 7. Hr. v. Egdom 80825,8 Hr Nijhuis 80639 .EUSDEN/CENTRUM Voor de He keer worden zaterdag de Bata- l-fletstochten rond Leusden over 1 deel van de Veluwe, de Utrechtse uvelrug en door Eemland gehou- It Dat deze recreatieve onderne- ig In een duidelijke behoefte voor- t, kan afgeleid worden uit de mas- deelname, die vorig jaar bijvoor- lid 4000 rijwieltoeristen naar lilden trok. Het aantal voorin- trljvlngen voor de vierde editie iroeg per half augustus reeds ruim )0 en aangezien veel Nederlan- wat het weer betreft, behoren de categorie kat-ult-de-boom-kij- 1, is een nieuw deelnemersrecord verwachten. De organisatoren jben vast gezorgd voor 500 herln- 'Ingsmedaltjes! pok dit jaar kan een keuze ge- akt worden uit drie afstanden. De van 45 km is vooral bedoeld voor tinnen en individueel rijdende kin- 'en. Deze groep kan tussen 09.30 12.00 uur van start en de deelna- kosten bedragen f3,50 voor de gd resp. f5,— voor volwassenen, tocht over 85 km begint in het pbestek tussen 08.30 en 09.30 uur de ..profs" vangen nog vroeger 1 met het avontuur. Met name sen 07.30 en 08.30 uur. Dezevroe- vogels hebben 150 km voor het 'bogen) stuur. De deelnamekos- jvoor beide laatste afstanden be llen f8,— per persoon •tart en finish (om 18.00 uur wordt eindcontrole gesloten) vinden mals vorig jaar plaats bij het eetca- le Hakhorst. Via de Asschatterweg laten alle deelnemers Leusden- (Itrum en verwacht wordt, dat de ■pronkelijke files onderweg spoe- zullen oplossen. Het parcours is gevaarlijke (oversteek)-plaatsen lügd 'e medewerking van diverse In- Mies om de tochten tot een goed to.'e brengen Is bl|zonder groot. •r- met donderdagavond kan nog •schreven worden op het adres Ipeland 1 en verder op zaterdag- l(jen »an de start. De terugkomst de fietsers wordt opgeluisterd [gezellige llfe-muzlek Plaalie van een start in 1980. Met Jacco Janse (Roda 46) en Jerry van Nimwegen (SV Achterveld) willen wij het begin van de voetbalcompetitie 1981-1982 symboliseren Over een jaar ol tien speleren deze longens wellicht in de standaardteams nog wet eens tegen elk aar i AMERSFOORT/LEUSDEN le der jaar wordt in de week waarin Werelddierendag valt een grote kol- lekte georganiseerd ten bate van Die renbescherming. Dit jaar valt de kol- lekte in de week van 28 september tot 2 oktober. Er moet veel geld opge haald worden, want het nieuwe die- rentehuls moest aan zoveel strenge eisen voldoen dat hier veel geld mee Is gemoeid. Dit geld Is grotendeels geleend en kost dus veel rente. Om dit grote bedrag tot kleinere propor ties terug te brengen Is een grote opbrengst van de kollekte dringend gewenst. Voor dat doel in Amersfoort en omstreken in veel kleine wijken ver deeld. Voor iedere wijk is een kollek- tant(e) nodig Deze,heeft de tijd om van maandag tot en met vrijdag de kollektebus zo vol mogelijk te krij- LEUSDEN Donderdag 17 sep tember om 20.00 uur begint er weer een afslankkursus in het wijkgebouw aan de Roo van Alderwereltlaan 13 in Leusden Zuid. De kosten, Inclusief een kopje koffie bedragen f 75,—. De kursus bestaat uit twaalf lessen. gen. Zaterdag moet de ,,buit" worden ingeleverd en kan het grote tellen beginnen. De Dierenbescherming Amers foort vraagt u om uw vrije avonden in die week te geven aan dierenbe scherming. Koliekteren voor dieren bescherming is een dankbaar werk Doet u mee9 Bel 16665 en vraag naar mevrouw Klaassen die ook graag uw bijzondere wensen voor een bepaal de wijk zal noteren. Medewerkers aan deze kursus zijn mevrouw I Kooyman, diëtiste, me vrouw F. N. Seidel, voedingslerares en de heer C J. van Bentum, beter bewegen Toestemming van een huisarts voor het volgen van deze afslankkursus is verplicht. Opgave telefoon 941218 (tussen 8 30 en 9 00 uur) en telefoon 940818 (tussen 13.00 en 14.00 uur). LEUSDEN Onder het motto „Geef! Om 'n ander. Doen!" start op maandag 14 september de Nationale kollekte van de Nierstichting Neder land. De Nierstichting krijgt geen subsidie van het Rijk en Is dus afhan kelijk van uw donaties als partlkuller. Met uw giften is de Nierstichting in staat het wetenschappelijk onder zoek te bevorderen op het terrein van de niertransplantatie en de preventie nierziekten Dat de uitbreiding van niertransplan tatiemogelijkheden gerealiseerd kan worden is voor nierpatiënten onge looflijk van belang Zo ook de uitbreiding van de dialy semogelijkheden De sociaal-maat schappelijke begeleiding van de chronische nierpatiënt en het gezin is ook afhankelijk van uw gift Onvol doende geldelijke middelen brengt met zich mee dat dit werk niet opti maal verwezenlijkt kan worden. De Nederlandse Nierstichting wil tevens graag voorlichting blijven geven door middel van foldermateriaal, films en dia-series en informatie aan scholie ren Al met al een nogal omvangrijk programma, dat uiteindelijk hele maal afhangt van uw giften. Daarom: ,,Geef! Om 'n ander. Doen!" Voor Leusden zijn nog kollektan ten nodig voor de kollekte van 14 tot en met 19 september. Wilt u zich voor de Nierstichting beschikbaar stellen dan kunt u kontakt opnemen met de kollekte-coördinator voor Leusden, de heer T. Slttrop, Terberghorst 17, telefoon 942319. worden het opzetten van een goede voorlichting over de mogelijkheden van recreatief sporten voor gehandicapten, het inventariseren van alle praktische problemen, en het ondersteunen van sportinstuifprojecten. Het vervoer is vaak al een te grote hindernis Als een gehandicapte al over vervoer beschikt - wat meestal niet het geval is - dan brengt dat hoge kosten met zich mee. De commissie hoopt dit probleem volgend jaar in kaart te heb ben gebracht, en er dan ook oplossin gen voor aan te kunnen dragen. De opleiding van vrijwillig- en beroeps kader is in veel gevallen nog onvol doende ingesteld op de behoeften van recreatiesport voor gehandicapten. De commissie wil de bestaande opleidin gen benaderen, en een werkmap sa menstellen aan de hand waarvan vrij willigers zich beter op hun taak kunnen voorbereiden. Met de organisatie van sportinstuiven moet de bekendheid met de sportieve mogelijkheden voor gehandicapten worden vergroot Bij de voorbereiding stuit de commissie opnieuw op een groot struikelblok. Lang niet alle sport accommodaties in de provincie blijken toegankelijk en bruikbaar voor gehai idi- capten. Behalve belemmeringen bij het binnenkomen van sporthal of zwembad is vaak het ontbreken van aangepaste kleed- en wasruimten of toiletvoorzie- ningen een groot probleem. Het komt ook nog al eens voor. dat een restau rant of kantine zich op een verdieping bevindt, die alleen via een trap bereik baar is. De commissie staat op het stand punt, dat iedere sportaccommodatie ook voor gehandicapten toeganke lijk en bruikbaar moet zijn. Het komende jaar zal in de activitei ten van de commissie het accent ko men te liggen op het geven van voor lichting. Bestaand voorlichtingsmate riaal is vaak ongeschikt voor gehandi capten. Zo hebben blinden en slecht zienden niets aan foldermateriaal Dat moet worden overgezet in braille of op geluidsbanden. Over ongeveer een jaar zal het werk van de provinciale commissie worden overgenomen door een be geleidingsgroep, die als onderdeel van de provinciale sportraad gaat optreden. Deze groep zal zich gaan bezighouden met het uitwerken van de ideeën en de ontwikkeling van de recreatieve sportbeoefening door gehandicapten. In deze constructie wordt de gehandicaptensport een onverbrekelijk deel van de totale sportbeoefening in de provincie. Op die manier hoopt men de gehandi capte en de niet gehandicapte mens opnieuw een stapje dichter bij elkaar in de samenleving te brengen.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9