LOEP OP Open dag dierentehuis Amersfoort Icusdëii Kantlijn Leusder Krant WmP FOTO-KOPIE NODIG? DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1981 plaatselijk nieuws 11 laktie: Marnix Kreyns 3@iP@üD' Wethouder Jan Wagenaar (VVD) eft dinsdagavond bekend zich er eens als een roepende in de >estijn te hebben gevoeld. Daar eft de liberale wethouder wel ker last van, wanneer hij voor zijn bitterende ideeën weinig gehoor ïdt. Het ging dit keer om een jekroute. Ook daar heeft Wagenaar I vaker last van. In de vergadering van de adscommissie Openbare Werken Ruimtelijke Ordening was isdagavond onder meer de rziening van het stemmingsplan De Biezenkamp n de orde. Belangrijk punt daarin het rooien van de boomgaard en evervangen door parkeerruimte, itzou nodig zijn, omdat de huidige irkeerruimtebij het ijaardencentrum 't Hamersveld erenigetijd bebouwd zal worden et een aantal woningen voor 'jaarden. Werd er vanuit de commissie igemerkt, dat je dan nog altijd blijft ten met die moeilijke in- en uitrit in het parkeerterrein op de jschatterweg. Koren op de molen in de heer Wagenaar.Precies. Dat een heel moeilijk punt. Daarom b ik overal al geroepen, dat er een iekroute rond de Biezenkamp moet >men. Dat fietspad aan de oostzijde oet eruit, zodat je daar langs kan den en dan achter de winkels langs lar het grote parkeerterrein aan de estkant. Maar ik ben een roepende de woestijn. Niemand, geen rkeersdeskundige op de dienst, er aan. Ach, het gaat natuurlijk eer net zo als met die helicopter. Ik g zoekroute, en dan denkt dereen dat ik er een racecircuit van il maken". Al met al lijkt de wethouder toch et te zeer gebukt te gaan onder het nbegrip van zijn omgeving, /ertuigd als hij is van de juistheid an zijn gedachten. Wagenaar, nog at hardop denkend over de jekroute: „De cirkel, de band, dat is ch al sinds eeuwen een prachtig Incipe. Henk van der Sloot, raadslid voor het CDA, woont sedert enige tijd in Langenbeek. En dat is te merken. Met kritisch oog beziet Van der Sloot zijn woonomgeving en constateert daar nogal wat mistoestanden. Fietsbruggen, die breed genoeg zijn om er een automobiel over te laten rijden; lantaarnpalen, die midden in de rijbaan verzeild zijn geraakt; duikers die te hoog of te laag (de essentie is me, eerlijk gezegd, ontgaan m.k.) in de sloot liggen. Daar stelt Van der Sloot als goed volksvertegenwoordiger vragen over aan de verantwoordelijke wethouder, en wanneer diens antwoord niet snel genoeg komt, dan voegt hij er bits aan toe: ,,En daar wil ik van de week nog opheldering over hebben". Als we alle raadsleden nu eens een beetje spreiden over de wijken, en ze kijken allemaal zo goed uit hun ogen als Henk van der Sloot. Wat zou Leusden dan mooi worden. De verkiezingen naderen. Ja, nog wel niet op stel en sprong, maar volgend jaar mei moeten we nieuwe gemeenteraadsleden gaan kiezen en dat gebeuren werpt zijn schaduw ver vooruit. Blijkens de volgende passage, genoteerd in de OWRO-commissie van dinsdagavond. Jacobs (PKL): „Ik zou die zin in het verslag van 30 juni anders willen hebben". Wagenaar (VVD): „Zeg u maar hoe u het hebben wil. We krijgen dit jaar verkiezingen, dan doe ik daar helemaal niet moeilijk over". Bloemhof (D'66): „Krijgen we eindelijk een keer ons zin". A©©@(LBl! rydteif is een nieuwe fase ingetreden in iet Wonder van de Biezenkamp". adat de dode bomen in de oomgaard naast De Biezenkamp erst blad kregen en vervolgens in loei geraakten, blijken ze nu vrucht dragen. Dat heeft Rinze Bloemhof, feadslid voor D'66, zelf econstateerd. Aldus deelde hij insdagavond inde ommissievergadering mee. Het Wonder van de Biezenkamp ntstond, toen wethouder Jan Vagenaar enige tijd geleden in een iterview in deze krant beweerde, dat et niks gaf om die bomen te rooien oor parkeerplaatsen, „ze zijn rimers hartstikke dood". Maar er omen blaadjes aan, zo probeerde interviewer voorzichtig. Nee hoor, ei de wethouder, ze zijn dood. daarna de dode bomen dus laderen, bloesem en thans ruchten kregen. Het kan de wethouder allemaal niet an zijn stuk brengen. Op de pmerking van Bloemhof, ntwoordde hij: „Dat fruit ivan heel lechte kwaliteit. Dat gaven ze rroeger gewoon aan het vee. Maar lat is er nou ook niet meer." Dat fruit moet wel van erbarmelijke waliteit geweest zijn. Berichtje uit het blad Adformatie (vakblad voor de reclamewereld) van eind augustus: Het reclameburo Carefa uit Maarsbergen meldt dat het thans ook de gemeente Leusden tot zijn klantenkring mag rekenen. Vraag aan Hans Hermans, voorlichter van de gemeente Leusden: „Wat laten jullie door Carefa doen?" Antwoord: „Ik heb dat berichtje ook gelezen en dat heeft me een beetje verbaasd. Ik weet niet zo goed, waar dat op slaat. Ik denk dat dat slaat op het feit dat Carefa een LEUSDEN/AMERSFOORT - Op 4 juli werd na een bouwperiode van een jaar het nieuwe dierentehuis aan Laan 1914 geopend. In deze tijd wor den aan Dierentehuizen veel verder gaande eisen gesteld dan vroeger. Vooral het komende Honden- en Kat- tenbesluit stelt zeer strenge eisen in- folder aan het maken is voor de promotie van het aktiviteitencentrum en de tennishal. Die zaken zijn dan nu wel verpacht, maar die promotionele aktiviteiten gaan nog van ons budget af. In die zin kun je dan wel zeggen dat wij klant zijn bij Carefa. Maar om dat nou meteen als „account" in het vakblad af te laten drukkenaldus Hermans. Account is de vakterm voor opdracht, nieuwe klant. Hetslaatdus niet op bijvoorbeeld een aktie als „Hou Leusden Heel", eerder door de raad getorpedeerd, maar nu misschien weer in beeld gekomen? Hermans: „Nee". Vraag aan Peter Lodewijks, directeur van Carefa: „Waar slaat dat berichtje in Adformatie op?" Antwoord: „Nou, we zijn de laatste tijd nogal bezig geweest voor „De Korf" en „De Inslag". Dat moest allemaal nog snel en wij zijn daarbij ingeschakeld. Ik dacht dat het tot nog toe allemaal probleemloos is verlopen". -„Wat hebben jullie dan precies gedaan voor tennishal en aktiviteitencentrum?" Lodewijks: „We hebben bijvoorbeeld de naam „De Inslag" bedacht en de naam „De Korf", die vanuit een commissie naar voren kwam bij het college geëntameerd. En dan verzorgen we ook de documentatie voor Korf en Inslag. Het is goed denkbaar, dat hier weer andere dingen uit voort rollen". -„Waar denkjedan aan?" Lodewijkse: „Ach er zijn zoveel projecten op het gebied van de communicatie denkbaar. Dat is nu niet zo concreet te zeggen". -„Een aktie als „Hou Leusden Heel"?" Lodwijks: „Ik heb gehoord dat het Landelijk Buro Voorkoming Misdrijven, dat zeer positief tegenover onze campagne staat, de gemeente Leusden gaat benaderen. Dat buro zoekt een proefgemeente om een eerste aanvang met de campagne te maken en ik heb begrepen, dat het buro dan ook bereid is de kosten gedeeltelijk te dragen". De jongeheer Asselbergs, die, hjkens een dneletterwoordje voor zijn aam, ruimschoots Meer Algemeen 'ormend Onderwijs moet hebben enoten, die Asselbergs. die het tot 'ethouder van Amersfoort geschopt eeft, die kun je om een boodschap turen. Dunkt me. Goed, de problemen ind de Amersfoortse binnenstad heeft ij nog niet helemaal opgelost, maar dat ïoet slechts een kwestie van tijd zijn. \/ant dat van de Moedermavo, dat eeft Asselbergs toch maar mooi en iekfijn in no time opgelost. Mijn petje aast dat van rector Van derZande. <e woon even opgebeld en ze daarin ten Haag eens flink de oren gewassen, lu dacht ik meteen al: van Van 'emenade had het zonder meer emogen - had het wel agmiddenschool voor volwassenen loeten heten-, maar toch Asselbergs enktmetumee En dat is maargoed ook. Want wij ier van het naburige Leusden. 'aarvoorde vondscholengemeenschappelijke ntwikkelingshulp vanuit Amersfoort edoeldis. waren al weer aangevangen m een en ander geheel op onze eigen, Hkloristische wijze aan te pakken. Er zou eens iemand naar Den Haag loeten gaan, zo luidde een hoogst oorspronkelijke suggestie. Netzoals Jan Wagenaars tocht naar het ministerie van Verkeer en Waterstaat a. legendarisch is, terwijl ze nog steeds plaats moet grijpen Bovend>en hodden we nog niet eens uitg raafwie er naar Den Haag zou moeten, laat staan dat we wisten wat, waar en wanneer. Ik bedoel als het wachten daarop was geweest, dan hadden de 51 studieuze moeders met een zeer gerust hart ondertussen even voor chirurg kunnen leren. Hadden we dan onze hoop geheel moeten vestigen op de raadsleden/moeders Verduin en Blom, die vorige week van plan bleken om de zaak in de Commissie aan de orde te stellen Deze beker kan nu dus ook gevoeglijk aan ons voorbijgaan. Ik hoorde de dames al in koor iets zingen over emancipatie, waarop de wethouder dan zou uitleggen, dat hij er deze keer écht niks aan kon doen. Of hadden we moeten wachten op aktie van de zijde van de Vrouwenraad, waarvan de bestuursleden al weer ijverig de banden van hun rijwielen aan het oppompen waren Neen. tot een tweede Tour de Femme heeft het niet hoeven komen. Dank zij - petje af- de jongeheer Asselbergs. die niet gerust heeft voor onze moeders hun school op de juiste plaats zouden hebben Moeten toch vermoeiende uurtjes voorde wethouder ae\Veest zijn, want hoe leg je dit in Den Haag uit, dat ze a) geen smoesjes moeten verkopen b) ambtenarengrappen van deze kwaliteit beter uit de handel kunnen nemen. Want dat van die eerste mei, dat je voor die datum moest vragen of het mocht, dat staat echt nergens. Dat heeft Pais nooit gezegd. En dus is het niet zo Dat smoesehge jurkje werd het Ministerie allereerst door de jongeheer Asselbergs van het lijf gerukt, waarmee een bedroevends/echte ambtenarengrap in haar volle armetierige naaktheid kwam te staan. Wat een scharminkel van een grap. 't Komt er zo ongeveer op neer dat een ambtenaar na vele maanden moedermavoaanvragen te hebben verwerkt, de stapel nog maarzo weinig had zien slinken, dat hij het bijltje er maar helemaal bij neergooide. Hij vond het op een slechte dag welletjes, deed zijn oogjes open en hing het bordje Wegens Sluiting Gesloten "aan zijn loketje. Hadden ze maar eerder moeten aanvragen, bromde hij; voor 1 mei of zo En daar lag Leusden helaas bijna onder in het stapeltje Inderdaad, geen grap waar je op bruiloften en partijen eer mee in zal leggen, maar wie heeft er ooit gezegd, dat het lèuk zou zijn in Den Haag Ik niet En de woordvoerder van het ministerie kende de mop kennelijk ook al. getuige zijn ontboezeming Dat soort misverstanden heb je her we! zake hygiëne en het voorkomen van onderlinge besmetting der dieren. Het ziet er aan Laan 1914 daardoor wel heel anders uit dan voorheen. Om alle nieuwsgierigen, belangstel lenden en belanghebbenden tevreden te stellen heeft het bestuur van Dieren bescherming Amersfoort besloten een ODen dao te oraaniseren Zaterdaa 5 september van 10 00 tot 15 00 uur is iedereen van harte welkom Terwijl normaal het leefgedeelte van de dieren niet door bezoekers mag wor den betreden, wordt die dag alles voor bezichtiging opengesteld Na de wel- komstkoffie wordt een diaserie ver toond. die alles uitlegt, waarna de ei genlijke bezichtiging plaatsvindt. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN CENTRUM EN ZUID Zaterdag 5 september: Toertocht Mid den Nederland, vertrek De Hakhorst. Zaterdag 5 september van 10.00 tot 15.00 uur: Braderie en Truckshow. win kelcentrum De Bieshaar. Leusden Zuid Maandag 7 september 20.00 uur: Vróuwenkafe. De Hakhorst Maandag 7 september 20.00 uur: ABZ-vergadenng, raadszaal. Dinsdag 8 september: Informatie avond over Nederlands les geven aan buitenlanders, expositieruimte ge meente. Zwarteweg 16a Woensdag 9 september 20.00 uur: Commissie Financiële en Economische Zaken, raadszaal KERKDIENSTEN/ LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: zaterdag Marcuskerk: 17 00 uur H Mis met volkszang. Voorganger A. Goes, predikant F Overbeek; 19 00 uur: Ge- beds- en Communieviering, geleid door F Overbeek met gemengd koor zondag Koningshof: 11.30 uur. H. Mis met volkszang Voorganger en predikant A Goes Herv /Geref. Marcuskerk: 9.00 uur Her vormde woorddienst ds. J. Weernekers; 10 30 uur gereformeerde woorddienst, ds J.S Ridderbos; 19 00 uur geref /herv. woorddienst, ds. P.W v d. Veen uit Amers foort. Geref. Kerk (Vrljgem): 9.00 uur. ds. M Nap; 16 45 uur ds. M Nap. beide diensten viering Heilig Avondmaal. LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: 9 00 uur: Gereformeerde woorddienst ds. J.S Ridderbos, 10 30 uur Hervormde woorddiest ds J Weernekers. 18 30 uur Hervormde woorddienst (G B ds. J W Slok uit Renswoude ACHTERVELD Geref. Kerk de Gllnd, Jeugddorp: 10.00 en 19 00 uur drs J Jellema Ned. Herv Kerk: 9 00 uur H A ds J West- land uit Ede R.K. Kerk: zaterdag 19 00 uur H Mis, La tijns gezongen Voorganger en predikant A. Goes, zondag 8.30 uur gelezen H. Mis 10.30 uur Gebeds- en Communieviering ge leid door F. Overbeek met volkszang MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Weekeinde: HUISARTSEN Voor huisartsen in de gemeente Leus den. voor de praktijken van de artsen Van den Berg. Binkhorst/du Boeuff. Boersema/Koch, Lantink/Verhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar dr J. den Toom, Van Diepenheim Scheltuslaan 7, Leusden- Z, tel 943300 voor spoedgevallen: spreekuur zater dag- en zondagmiddag om 14.00 uur Visites graag voor 10.00 uur 's mor gens aanvragen. APOTHEEK Apotheek Leusden, winkelcentrum De Biezenkamp Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8 30 tot 18 00 uur en uitsluitend voor spoedeisende geval len van 19.30 tot 20.00 uur Op zater dag en zondag geopend van 14.00 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18 00 uur. WIJKVERPLEGING Dit weekeinde heeft zr. M. G. van Bremen, Gorzen 10, Leusden, tel. 941049 dienst. Bo vendien heeft deze zuster avonddienst vaker, dat is echt niet uniekOm er opgewekt op te laten volgen Maar het is nou toch allemaal nog goed gekomen Zeker Dank zij Asselbergs Wiens telefoon geprezen zij. van donderdagavond 3-9 t/m woens dagavond 9-9 VERLOSKUNDIGE Mej. R. Dijkhui zen, H. van Viandenstraat 2, Amers foort, tel. 19200 b.g.g. 722000 TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde dokterscentrale Amers foort tel. 033-722000 MAATSCHAPPELIJK WERK EN GE ZINSVERZORGING De spreekuren van de gezamenlijke dienstverlenings- instellingen in Leusden en Achterveld zijn als volgt LEUSDEN-CENTRUM: In de boerderij Groot Krakhorst, Bolderik- hof 18, tel 945618 Maatschappelijk werk maandag 9 00- 10 00 uur MDE, dinsdag 9.00-10.00 uur PSC, woensdag 9 00-10.00 uur Ge meente Leusden, donderdag 9 00- 10 00 uur PSC, vrijdag 9.00-10 00 uur MDE MDE gezins- en bejaardenverzorging en maatschappelijk werk maandag van 14 00-15.00 uur. dinsdag van 14.00- 15 00 uur Gezamenlijke Kruisvereni gingen (AIMD). donderdag van 14.00- 15 00 uur PSC LEUSDEN-ZUID:ln Kruisgebouw. Roo van Aldewereltlaan 13. tel. 940818 Maatschappelijk werk maandag 10 00- 11 00 uur Gemeente Leusden. vrijdag 14 00-15.00 uur PSC Gezinsverzorging en bejaardenhulp: maandag 13 30-14.30 uur AIMD, vrij dag 14.00-15.00 uur PSC ACHTERVELD: Kruisgebouw, Walter van Amersfoorlstraat 30, tel 03425- 1333 Maatschappelijk werk vrijdag 9 00-10 00 uur Gemeente Leusden. Gezinsverzorging en Bejaardenhulp: vrijdag 9 00-10 00 uur MDE. Maat schappelijk werk MDE: maandag van 11.00-12 00 uur. Tijdens het weekeinde kan men zich in dringende gevallen dag en nacht wenden tot de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek. Gooi en Eemland. tel 035-45555 WERKGROEP „LAAT LEVEN" te Leusden, hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwangerschap, tel 033- 942291 en 033- 940541 (Leusden) en tel 033- 620244 (bureau „laat leven Amersfoort) DIERENARTSEN: Gelieve uw eigen dierenarts of dierenkliniek te bellen. Een telefonisch antwoordapparaat geeft op welke dierenarts voor spoed gevallen te bereiken is. TEL. HULPDIENST: Werkgroep Ho- mosexualiteit Amersfoort (WHAM). Ie dere vrijdagavond van 20.00-24.00 uur, tel 03495-5672 PASTORALE HULP: Van 4 tot 11 sep tember is bereikbaar Pastor A Goes, Wederik 40, Leusden, tel 944903 Spreekuren Er zijn vaste tijden, waarop mensen aan de pastorieën een pastor kunnen bereiken Leusden ma., di., do en vrij. van 9 00-9.30 uur en van 14 00- 14 30 uur Achterveld: ma., wo. en vrij. van 16.30-17.30 uur Buiten deze tijden zal er lang niet altijd een pastor aanwe zig zijn. Graag van deze tijden gebruik maken RUTGERSHUIS AMERSFOORT(bu- reaus voor geboorteregeling en sexua- liteitsvragen), Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw), tel 033-18931 Spreekuren volgens afspraak. OPPASCENTRALE: Van maandag t'm zaterdag tussen 16.00 en 18.00 uur. tel 944235. Grienden 16. Leusden. AA (ANONIEME ALCOHOLISTEN) WERKGROEP „DE SCHAKEL": Groepsavonden iedere dinsdagavond in het Groene Kruisgebouw, Leusden- Zuid. tel. 033-943722 (24 uur per dag) Corr. adres: Postbus 709. 3800 AS Amersfoort A.A. Amersfoort: telefoon 941102 Al-Anon (zelfwerkgroep van familie en vrienden van mensen met alkoholpro- blemen) Al-Anon Amersfoort, Postbus 946. 3800 AX Amersfoort, tel 727203 en 753373 Al-Anon Werkgroep te Leusden: Groepsavonden iedere dinsdagavond om 20.00 uur in Huize Groot Schutter- hoef. Arnhemseweg 10.3832 GL Leus- den-Zuid (tevens corr adres), tel. inl 033-943722 b.g.g 90182 Hulpdienst Gemeentediakonaat Dorpskerk: Voor Groenhouten, Ak- kerhoeve-Noordwijck, Langenbeek: I Mevr. Langbroek, Weesboom 13. tel 940130 en mevr. Lawalata. Wanmolen 20. tel 944237 Voor Zuid: Mevr Abbring. Pr. Christi- I nalaan 7. tel 942047 en mevr Méér werkruimte voor onze politie mannen Betekent dat, dat we ze nou helemaal niet meer op de fiets zullen zien? MAVO Met Asselbergs Voor On- derwijs Die ambtenaar in Den Haag is zich natuurlijk een rotje geschrokken toen hij hoorde dat de Vrouwen raad in aktie zou komen Opnieuw inbraken in de Hamers- hof Weten die dieven dan niet, dat het politiebureau er vlakbij zit? Woningstichting-voorzitter Van der Weijden is zomerschaakkam- pioen van Leusden Wordt het niet tijd dat het gemeentebestuur van Leusden ook schaak-les neemt? Een geluidsinstallatie van twee keer225 watt voor,,De Geut". Nou maar hopen dat de alarminstalla ties van de Bankgirocentrale daar niet overstuur van raken De Hamershof bestaat één jaar. Waaruit maar weer eens moge blij ken, dat niet alles in Leusden wordt afgebroken ,,De Geut", zo lees ik in mijn lijf blad, krijgt ook een bar. De jonge ren zullen straks vast van ,,De Teut" spreken „De politie heeft toch al teveel ter rein verloren", zei de scheidende groepscommandant van onze poli tie. Wat bedoelt ie nou? En ze krij gen er zo'n pracht van een ruimte bij Als we de redenering van het ge meentebestuur blijven volgen, dan betekent het, dat we na een herfst storm maar één fruitverkoper met afgevallen appels kunnen ver wachten, één brandhoutverkoper met afgevallen boomtakken, één paraplu-verkoper, één windmolen- verkoper, éen TV-antenneverko- per, en één verkoper van Zuidwes ters. De gemeente Leusden heeft geen destructie-verordening voor het verwerken of onschadelijk maken van ondeugdelijk materiaal van dierlijke herkomst, lees ik. Als ik het goed begrijp hebben ze zo n verordening wél voor „ondeugde lijke" gebouwen Een landelijke rijwielfabrikant houdt weer een grote fietstocht, die vanuit Leusden start. Logisch, want hier is al heel wat geoefend in het afgelopen jaar. Tóch een dag-Mavo voor Leus den Zo slecht is het gemeentebe stuur van Amersfoort nou ook weer niet voor Leusden Nog even nagedacht over die windmolen op het dak van het nieuwe gemeentehuis, dat er nou niet komt. Wat zou u zeggen van een klokketoren met draaiende klokken met vleugeltjes? Toch jammer dat dit projekt niet doorgaat. Zeker als men bedenkt dat er in Leusden erg vaak een fikse storm opsteekt. Daar zou toch op de één of andere manier gebruik van gemaakt moeten wor den Vooral nu er ook maar één appel- verkoper meer overblijft om ons goedkoper appels aan te smeren Het ontbreekt het gemeentebe stuur blijkbaar aan energie Er moet voor minstens 35 procent aan kleinere woningen worden ge bouwd, zegt het ministerie Wij voorzien dan ook een langdurige formatie-periodeten aanzien van de bouw van Claeveren- blad. Geeft Latent Talent ook een cur sus schaken? De commissie Naamgeving We gen wil het stuk Noorderinslag van Groene Zoom tot bocht verande ren in „Heiligenbergerweg Jaze keri En die bocht wordt dan zeker de „Heiligebocht Het verkeerslicht op het kruispunt Middenweg-Asschatterweg dacht natuurlijk Ik sta toch al zo kort op groen en rood, ik kan wellicht beter gewoon gaan knipperen Vraag aan de commissie Naamge ving Wegen: moeten de parkeer plaatsen in de Hamershof een naam hebben? Antwoord ja Vol- vohof, Dafjesplaats, Opelplein, Place de Citroen, en zo kunnen we nog üüren doorgaan Gehoord in sportkringen. Gerrit van Tiel heeft het zwemmen afge zworen. Hij gaat nu KORF-bal- len Er komt een boekje „Straatnamen in Leusden en hun betekenis". Ook zo bloednieuwsgierig? De LTV en de MHC Leusden zoe ken naarstig naar een kaderfunk- tionaris, die door CRM zal worden betaald Wat moet die man of vrouw nou doen De bar beheren De Ronde van de Hamershof werd een langdurig succes, heb ik be grepen V Ingezonden buiten verantwoordelijkheid van de redactie Beste Ita (en Helga en Mirjam), Met Interesse hebben wij jullie rap port „wegen van welzijn 2" gelezen. Uiteraard hadden met name de zaken die de vrouwen in Leusden betreffen onze grootste aandacht. Het brengt immers aardig in kaart hoe een klein aantal „ongeorganiseerde" vrouwe lijke bewoners van Leusden het vindt om hier te wonen. Deze aan dacht werd versterkt door het besef dat dit rapport ook naar de planad viesgroep welzijn is gegaan die - zo als jullie in het begeleidend briefje zeggen - „aan het bekijken is wat zij de belangrijkste dingen vinden om geld aan uit te geven" en voor wie dit rapport als informatiebron dienst doet. Hoewel niet echt verbaasd (wij we ten dat er niet altijd even positief over ons kafé gesproken wordt) was het voor ons niet zo prettig te lezen dat er blijkbaar nog steeds zulke gro te vooroordelen leven tegen het vróuwenkafe. Wijzelf en gelukkig ve le vrouwen met ons weten dat het bezoekstersaantal met de week groeit en dat het vrouwenkafé in Leusden zeker bestaansrecht heeft. Met name in het afgelopen jaar zijn wij er aardig in geslaagd de vooroor delen (vaak voortkomend uit anysi en onzekerheid) bij een groot aantal vrouwen te ontzenuwen en de drem pel naar het kafé te verlagen. Het is voor ons daarom nogal een schok en ronduit stuitend te lezen dat jullie op grond van deze, van vooroordelen bolstaande, uitspraken een konklu- sie ten beste geven die er niet om liegt. Een konklusie die de nog be staande vooroordelen alleen nog maar weer zal aanwakkeren: jullie fij ne konklusie stond tesamen met en kele citaten uit het rapport 20 augus tus jl. op de voorpagina van de Leus der krant. Hadden jullie deze konklu sie „Het vrouwenkafé voldoet niet aan de wens van de vrouwen om kontakten en gezelligheid te vinden" duidelijk zichtbaar toegespitst op deze vrouwen, dan was een en ander wat beter te pruimen geweest, want voor deze vrouwen voldoet het kafé inderdaad kennelijk niet (ze zijn er óf nog nooit óf met de grootst mogelij ke vooroordelen op afgestapt). Het is natuurlijk pure waanzin om op basis van uitspraken van vrouwen die er niets van (willen!) weten zo'n konklusie te trekken. Je kunt aan tien (of duizend) willekeurige Leusdena- ren die slechts één keer aarzelend en met vooroordelen naar de tennisclub zijn gestapt bést vragen hoe ze het daar vonden. Maar je kunt niet, als ze het niets vonden, de konklusie trek ken dat die club niet deugt of vol doet. Verder valt het ons op dat in het rapport de suggestie wordt gewekt als zou het vrouwenkafé er louter voor de gezelligheid zijn. Het moet gezegd dat jullie ons hiermee gelijk stellen met de eerste de beste koffee- shop en voorbijlopen aan het feit dat voor het vrouwenkafé de gezellig heid geen doel op zich, maar meer een middel is om vrouwen bij elkaar te krijgen en te houden om met el kaar eenieders bewustwordings- en emancipatieproces te stimuleren en te steunen. Het is voor ons een geruststelling te weten dat de planadviesgroep niet alleen jullie rapport als informatie bron onder ogen krijgt. Overigens met vriendelijke groet na mens de organlsatiegroep van het vróuwenkafe Leusden, Cato Esseboom Vlasland 15 Treesje Schaeffer Morgenster 6 P.S. een afschrift van deze brief is verstuurd naar de planadviesgroep en de Leusder Krant. Schwencke. v. D. Scheltuslaan 44, tel 940635 Voor het gebied ten noorden van de Noorderinslag-Middenweg kunt u zich tot de hulpdienst Marcuskerk richten. Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e.o.: Kontaktpersoon voor Leusden: Nel van Lippevelde, Bretagne 22. tel 942485 Kraamcentrum: spreekuur elke twee de woensdag van de maand van 11.00 tot 11.30 uur in het wijkgebouw Kroon- j eend Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 11