c n Vrijwilligers gevraagd voor lesgeven aan buitenlanders !s VAN» IN UK LEHSUKR KRANT Bredere gaat waarschijnlijk bouwen in Claeverenblad/Wildenburg M0DE Cieuwe Kinderlandschool gaat ruim 2,2 miljoen kosten E Verkeers maatregelen Zuid in oktober in de raad L Goed leren dansen Geen krant ontvangen? Huisvrouwen- gymnastiek EXKLUSIEVE KOLLEKTIE SCHOENEN OP DE EERSTE ETAGE. Leusder Krant VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM Je wilt gezellig leren dansen Je wilt uitzijn, genieten Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 113,10 per kwarteal. Uitgave B.O.U. B.V. [van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Zolang er In Leusden luizen gebouwd blijven worden, zal iel noodzakelijk zijn nieuwe scholen Ie bouwen en andere scholen aan te assen aan de veranderde omstan- llgheden. De vijlde protestants Christelijke ichool komt na een kleine vertraging aarschljnlljk nog deze maand klaar, let streven Is er om de nieuwe Kin- lerlandschool vóór 1 augustus 1982 lereallseerd te hebben. De R.K. Kleuter- en Lagere school Kinderland" ging In 1974 van start 32 kleuters en 62 lagere school- leerllngen. Omdat een permanent gebouw niet voorhanden was werd de school gehuisvest in mobiele lokalen aan de Landweg. Al een jaar later was dit onderkomen te klein. Omdat aan de (Landweg geen ruimte meer beschik baar was, werden de oude lokalen l Dl „Kir I Oi plus enkele nieuwe neergezet aan de Centrumweg. Inmiddels zijn er acht van dergelij ke lokalen in gebruik bij de Kinder landschool. In nauw overleg tussen het schoolbe stuur, de gemeente en architect K.M.G. van de Par werd een plan gemaakt voor een geheel nieuwe, permanente school. In het begin van dit jaar werd door de gemeenteraad de definitieve plaats van de school vastgesteld. De nieuwe school komt op een terrein ten zuiden van de huidige Centrumweg, tussen de wijken Groenhouten-Zuid en de Hamersveldseweg op een afstand van ongeveer 160 meter te oosten van de wijk Groenhouten. Omdat er op de huidige plaats van de school woningen moeten komen wil de gemeente het bestuur van de R.K. Kin derlandschool inde gelegenheid stellen zo spoedig mogelijk met de bouw te beginnen. Het streven is om de gehele nieuw bouw al op 1 augustus van het volgend jaar klaar te hebben. De totale stich- tingskosten worden geraamd op 2.260.000,-, hierbij is niet begrepen de inrichting en het meubilair van de school. Laatstbedoelde kosten kunnen misschien wat meevallen omdat het hier om een bestaande school gaat die verhuist. Met het oog op de snelheid waarmee de bouwplannen zullen moeten worden uitgevoerd stellen B en W. de raad voor om er mee in te stemmen dat het werk onderhands wordt aanbesteed. De aanbesteding en de directievoering wordt overgelaten aan de architect van de school. PEUTERSPEELZAAL Op dit ogenblik is op het terrein van de huidige Kinderlandschool in één van de mobiele lokalen een peuterspeel zaal ondergebracht. Tijdens de verga- De vi/lde protestants-christelijke lagere school aan de Ungewijk in aanbouw LEUSDEN - Een onlangs opge richte werkgroep „buitenlanders Leusden" heeft de afgelopen maan den de mogelijkheden onderzocht om ook in Leusden aan anderstali gen de mogelijkheid te bieden Ne derlands te leren spreken, lezen en schrijven. In september hoopt men een cur sus Nederlands te starten, mits vol doende Nederlanders vrijwilligers worden gevonden, die als lesgeef- sters/lesgevers aan dit „projekt" wil len meewerken. Deze medewerk(st)ers behoeven niet in het bezit te zijn van een onder wijsbevoegdheid Wel moeten zij de Nederlandse taal goed beheersen, zich betrokken voelen bij de problematiek van anderstaligen, die als buitenlandse werknemer (voornamelijk Turken en Marrokanen). als vluchteling (voorna melijk Vietnamezen) of als rijksgenoten (Surinamers) hier tijdelijk of voor lange re tijd woonachtig zijn. De lessen worden zoals het er nu uitziet gegeven op dinsdag- en vrijdag avond. Zo mogelijk zal de cursus zo worden opgezet, dat twee lesgevers, die nauw contact met elkaar houden. aan twee of drie anderstaligen gaan les geven, de één op dinsdagavond, de an der op vrijdagavond. Op deze manier kunnen de „cursisten" twee keer per week les krijgen. De lessen zullen van 19.30 tot 21.00 uur worden gegeven, waarschijnlijk in een schoolgebouw Voor anderstalige vrouwen, die niet aan de avondlessen kunnen of willen deelnemen zal een soortgelijke cursus gegeven worden, zo mogelijk op één of twee ochtenden of middagen. In de cur sus zal zo mogelijk ook aan andere vor mingsaspecten aandacht worden ge geven Voor de activiteiten voor vrouwe lijke andertaligen wordt naast lesgeef- sters ook nog gezocht naar een coördi natrice. ledereen, die voor dit werk voelt, wordt uitgenodigd voor een infor matieavond op 8 september 1981 in de expositieruimte van de gemeente Leusden, Zwarteweg 16a. Wie op deze avond niet kan, of vooraf reeds enige informatie wenst kan bellen naar de heer T. Apperloo, Finnmark 46, Leusden, tel.: 033- 941850. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden I BDU Verschijnt dinsdag an donderdag in da gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,11 ppr regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. dering van de commissie onderwijs werden hierover vragen gesteld. Uit het antwoord van de voorzitter werd duide lijk dat het in de bedoeling ligt de speel zaal ook mee te verhuizen naar een plaats ter hoogte van de nieuwe Kinder landschool UITBREIDING PALET Al lange tijd bestaat er bij de openba re lagere school .,'t Palet" in Leusden- Zuid een dringende behoefte aan een ruimte waar men de leermiddelen kan opbergen en een kamertje waar men kan stencillen. Ook beschikt de school niet over een kamer voor het personeel, de zogenaamde kleine hoofdenkamer doet nu tevens dienst als personeels ruimte. Deze ruimte is gelet op het kleine oppervlak van de kamer echter totaal ongeschikt als personeelsverblijf. Bo vendien moeten er in dezelfde kamer nog administratieve werkzaamheden verricht worden en moeten er gesprek ken met ouders plaatsvinden. Door een vrij simpele uitbreiding van de school kunnen in één klap alle wensen van de schoolleiding vervuld worden. Door de kleine uitbreiding van de school wordt het bovendien straks mak kelijker om in het gebouw de openbare kleuterschool „De Blokkendoos" onder te brengen De ruimtelijke integratie van beide scholen zal echter nog wel even op zich laten wachten omdat op dit ogenblik nog te veel leerlingen onder wijs volgen aan beide scholen en de huidige lagere school te klein is om alle leerlingen te huisvesten. De omwonenden lijken geen be zwaar te hebben tegen de verbouwing van de school. Op een speciaal voor hen belegde avond waarop informatie gegeven zou worden over de bouw plannen verscheen tenminste niemand. WEGWIJZER/WIP WAP In het kader van de nog niet in wer king getreden wet op het basisonder wijs streeft de gemeente er naar om kleuter- en lagere scholen in één ge bouw onder te brengen. De kleuter school „De Wip-Wap" ligt ongeveer driehonderd meter verwijderd van de „bijbehorende" lagere school „Wegwij zer". Bovendien moet de vrije drukke Asschatterweg overgestoken worden om van de ene school naar de andere te gaan. Deze niet gewenste situatie zou opgelost kunnen worden als de kleuter school ondergebracht zou worden in de lagere school. Door enkele aanpassin gen is het mogelijk om twee lokalen in de Wegwijzer geschikt te maken voor het kleuteronderwijs in de vorm van een speellokaal en een werklokaal. Boven dien zullen er enkele kleutertoiletten moeten komen alsmede een kamer voor de hoofdleidster en opbergruimte Naar verwachting zal de raad geen bezwaar hebben tegen de voorge stelde verbouwing van de school. Mevrouw N. A. van Ameron (VVD) vroeg zich tijdens de vergadering van de commissie onderwijs af wat de toekomst zou zijn van het ge bouwtje waarin nu de kleuterschool Is ondergebracht. Voorzitter Van Woudenberg wilde of kon op deze vraag geen antwoord geven. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het voorstel tot treffen van verkeersmaatregelen in Leus den-Zuid komt pas volgende maand aan de orde In de gemeenteraad. Voor de vakantie was medegedeeld, dat er In september in de raad over de verkeersmaatregelen in Zuid ge sproken zou worden. Vanwege de vakantie Is men er bij de gemeente echter niet in geslaagd het voorstel voor deze maand voldoende voor te bereiden. Aldus heeft gemeentewerkendi- rekteur M. Pais meegedeeld op vra gen van het raadslid Jan Jacobs (PKL). LEUSDEN - Deze week starten de bijeenkomsten huisvrouwenbymnas- tiek weer. De gymnastieklessen wor den gehouden op dinsdag- en donder dagochtend in de kruisgebouwen van Centrum en Zuid Informatie ter plaatse of op telefoonnummer 946561 Bestemmingsplan Hamersveld voorlopig in de ijskastpag. 3 Muziekschool wil Achterveldse scholen begeleidenpag. 3 Nieuwe plattegrond van Leusden Is uitpag. 3 „Gezag moet er zijn", zegt de nieuwe groepscommandant van Leusden in een interview met Casper van Loo pag. 5 Speelgoed voor gehandicapten in biebpag. 7 Sportpag. 9 Loep op Leusdenpag. 11 Kijk op filmpag. 13 DOKTERSDIENST: TEL. 943300 (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Utrechtse bouw maatschappij Bredero zal waar schijnlijk gaan bouwen in de deel- plannen Claeverenblad en Wilden burg van de Tweede Fase. Er is in eerste instantie tussen gemeente en Bredero overeenstemming bereikt over de bouw van het contingent koopwoningen in de beide deelplan- nen. Wethouder Jan Wagenaar (VVD) zou erg graag zien, dat Brede ro ook de woningwetwoningen in Claeverenblad/Wildenburg (meer dan de helft van de duizend daar te bouwen woningen) ook voor zijn re kening zou nemen. Maar de realise ring van woningwetwoningen is in de eerste plaats een verantwoorde lijkheid van de Woningstichting Leusden. In de vergadering van de raadscom missie Openbare Werken en Ruimtelij ke Ordening deelde wethouder Wage naar mee. dat er op dit moment gewerkt wordt aan een achttal schetsplannen voor de laatste deelplannen van de Tweede Fase, die versneld gebouwd moeten gaan worden. Deze schetsen worden vervaardigd door de firma Klun- der te Rotterdam en zullen binnenkort aan de commissieleden worden voor gelegd Volgens wethouder Wagenaar is het nodig om in Claeverenblad/Wildenburg met een grote realisator te werken. Dat bevordert niet alleen de snelheid, maar drukt ook de kosten, zo hield de wet houder de commissieleden voor. CDA- raadslid Piet Voormolen uitte echter meteen de vrees, dat zo n aanpak wel eens tot bouwstromen en eenheids worst zou kunnen leiden. Volgens Wa genaar zal men daar juist erg allerl op zijn en zal met name de inbreng van de stedebouwkundige Van de Werff, die de opzet voor Claeverenblad'Wilden- burg heeft gemaakt, dat verhinderen. Wethouder Wagenaar sprak dins dagavond de hoop uit, dat de Woning stichting Leusden bereid zal zijn om de firma Bredero ook de woningwetwonin gen te laten bouwen Het gaat in Clae verenblad en Wildenburg voor iets meer dan de helft om woningwetwonin gen. Wagenaar: ..Ik zie geweldig grote voordelen, als dat allemaal door Brede ro gedaan zou kunnen worden We zul len daar met de WSL over gaan praten. Ik hoop dat we zo soepel mogelijk geza menlijk kunnen bouwen". Krommestraat9 Amersfoort Tel.: 033-621600 Heden inschrijving! Dagelijks aan de zaal Lepelaar 6 hoek Middenweg. Elke zaterdagavond vrij dansen. Toegang f 4.- p.p. Inl. 942362 b.g.g. 946522. Dat kan bij DANSSTUDIO DAN BEARDA. De dansschool voor Amersfoort en omgeving. Wij hebben clubs voorbeginners, gevorderden, ver-" gevorderden, scholieren, jongeren, gehuwden (stellen), privé-clubs en wedstrijd-training, Ballroom, Latijns- Amerikaanse dansen en Rock Roll. IEDERE ZATERDAG VRIJDANSEN. Aanvang 20.00 uur. Lid N.B.D. Inschrijving: dagelijks. Inlichtingen: Utrechtseweg 89, 3818 EB Amersfoort. Tel.: 033-14456.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1