bestemmingsplan Hamersveld vooriopig in de ijskast Muziekschool wil Achterveldse scholen gaan begeleiden Hoge weg Deze maand nog geen uitspraak over boerderij „Claeverenblad" uzikale vorming nu op drie basisscholen Zaterdag truckshow bij de Bieshaar De nieuwe plattegrond van Leusden is er Klunder maakt ontwerpen leusdEr ten—fc tenant FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant j KUsdep plaatselijk nieuws an één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het zal nog wel even duren voordat er een nieuw bestem- ingsplan Hamersveld is. Op dit moment zijn er nog zoveel onzekere doren, dat het weinig zin heeft om op dit moment een nieuw ontwerp te aken. Daarmee zal op z'n vroegst in februari volgend jaar worden aange- jngen. Een nieuw bestemmingsplan Hamersveld, dat betrekking heeft op oude kern van Leusden-centrum, moet het uit 1959 daterende oude BStemmingsplan gaan vervangen. In de vergadering van de raadscom- issie Openbare Werken en Ruimtelij- Ordening, die dinsdag voor het eerst de vakantie bijeen kwam, maakte ethouder Jan Wagenaar (VVD) duide- wat het opstellen van een nieuw fitwerp momenteel nog in de weg aat. In de eerste plaats is nog niet jidelijk, wat er met de gemeentelijke gendommen in het bestemmings- angebied zal gebeuren Zoals be nd. heeft de gemeente onlangs de nu og in gebruik zijnde gemeentehuizen an de Hamersveldseweg, Zwarteweg en Burg. de Beaufortweg ter verkoop aangeboden De opbrengst van de ge meentelijk eigendommen moet een bij drage leveren in de financiering van het nieuwe gemeentehuis, dat op dit mo ment naast het winkelcentrum De Ha mershof wordt gebouwd. Onduidelijk is nu echter nog, welke bestemmingen de oude gemeentehuizen precies gaan krijgen. Ze zouden gebruikt kunnen gaan worden als kantoren, als winkels of als onderkomen voor ambachtelijke bedrijven, afhankelijk van de wensen van eventuefe gegadigden Aanduiding bestemmingsplan is dringend nodig, omdat het oude in het geheel niet meer aan de eisen des tijds voldoet Het laat bijvoorbeeld geen enkele ruimte voor bewoners van het bestemmingsplange bied, die hun woning willen uitbreiden, terwijl dat in nabijgelegen bestem mingsplannen op minder moeilijkheden stuit Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De muziekschool .eusden heeft alle Achterveldse scholen benaderd met de vraag of deze scholen gebruik willen maken /an de mogelijkheid om via de mu ziekschool algemene muzikale vor ming in het lespakket op te nemen. Op dit ogenblik worden er al drie ba sisscholen in Leusden-centrum foor de muziekschool begeleid. De Rozendaallaan 9 Leusden-C. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktle: Bert Vos Marnix Kreijns (pl. verv.) Redaktle: Bertien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag-12.00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur. Redaktle en administratie: Kantoor Leusder Krant. Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum Op werkdagen ge opend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 50.40 per jaar, 25,70 per half jaar, 13.10 per kwar-, _taal j Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dins dag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het ge val, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opne men met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepu bliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en histori sche foto's), bij vooruitbetaling van 5, per exemplaar (formaat 13x18 om) op giro: 871441 t.n v. de BDU b.v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum Ongeveer drie tot vier weken na beta ling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSOER KRANT Is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. muziekschool verzorgt al vanaf haar oprichting één-jarige cursussen Al gemene Muzikale Vorming (AMV) voor jonge kinderer). De cursussen welke door de muziekschool gege ven worden zijn in principe bestemd voor de leerlingen van de laagste klassen van de lagere school. Het college van b. en w. is van mening dat deze taak thuishoort in het vak kenpakket van de lagere school. In het schooljaar 1978/1979 is de mu ziekschool bij wijze van experiment ge start met het geven van A M V -les sen op de openbare school ,.De Bon gerd". pe lessen worden gegeven door de leerkrachten, welke worden bege leid en ondersteund door een consulent van de muziekschool Een prettige bij- (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Deze maand is nog geen uitspraak van het college van burgemeester en wethouders te ver wachten over de toekomst van de veelbesproken boerderij 't Claveren- blad op de hoek van Centrumweg en Hamersveldseweg. Men wacht met een definitief voorstel aan de raad om een groep „verontruste Leusde- naren" de gelegenheid te geven hun standpunt betreffende de boerderij nader toe te lichten. De „groep van vijf", zoals wethouder G van Woudenberg de initiatiefnemers maandagavond noemde, maakt zich ernstig zorgen over het voortbestaan van de boerderij t Claverenblad en de toekomst van de andere boerderijen aan de Hamersveldseweg De actie voerders hebben een sterke troef in handen, zij beschikken over een brief uit 1974 waarin de gemeenteraad ver klaart 't Claverenblad in goede staat te zullen houden. van de bestemming van deze gebou wen in een nieuw bestemmingsplan is nu in feite nog onmogelijk. Ook bestaat er nog grote onzeker heid over de status, die de Hamersveld seweg in het nieuwe bestemmingsplan zou moeten krijgen Enerzijds is er de gedachte, met name nogal eens vanuit de middenstand geopperd, om van de Hamersveldseweg een duidelijke ver bindingsroute tussen de beide winkel centra Hamershof en Biezenkamp te maken. Daartoe zou uitbreiding van het winkelbestand aan de Hamersveldse weg moeten worden toegestaan An derzijds is er de visie, onder meer vanuit de provincie, dat het huidige karakter van de Hamersveldseweg niet moet worden aangetast Wagenaar „Zolang we daar niet een duidelijke visie over hebben, is het niet mogelijk om daar over richtlijnen in zo'n bestemmings plan op te nemen. Het enige wat je er nu komstigheid is dat kinderen die op school de A.M.V lessen hebben ge volgd. als zij naar de muziekschool gaan voor muzieklessen, daar niet eerst een jaar de A M V. lessen van de muziekschool moeten volgen Zowel naar de mening van de lagere school als de muziekschool verliep het project uitstekend Mede hierom werd besloten om in 1979-1980 ook de vier de klas van de Bongerd in de begelei ding te betrekken. Omdat de begeleiding steeds een af lopende zaak is, in de beginfase is het contact muziekschool-lagere school erg intensief, daarna wat minder, komt er steeds ruimte om de begeleiding op andere scholen uit te breiden of aan te vangen. Mede gelet op de positieve re- Wat er van de boerderij inmiddels is geworden, is vanaf de weg duidelijk te zien. Niet voor niets heeft burgemees ter Rademaker de uitspraak gedaan dat het wachten is op een goede storm, waarna het probleem rond 't Claveren blad vanzelf is opgelost. De boerderij komt voor op de monu mentenlijst. Of er vanuit de hoek van Monumentenzorg middelen zijn te ver wachten om de boerderij op te knappen is zeer de vraag Niet alleen heeft monumentenzorg dit jaar 30% minder te besteden door het dichtdraaien van de subsidiekraan, men werkt bovendien met een meerja renplanning zodat het geld eigenlijk ook al voor het komende jaar is uitgegeven Een ander probleem zou kunnen zijn, aldus wethouder Van Woudenberg, dat monumentenzorg alleen maar subsi dieert als er een gegadigde voor het op te knappen pand is In het verleden heeft men de onplezierige ervaring ge had dat na de restauratie van een leeq- van weet, is dat niemand wil dat dat een grote verkeersroute gaat worden" En dan waren er nog twee punten van onzekerheid: er wordt op dit moment gewerkt aan de opstelling van een ver keersplan voor Leusden-centrum, maar klaar is dat nog niet. En tenslotte is nog onvoldoende duidelijk, hoe zich de in het gebied staande scholen gaan ont wikkelen. Zullen de schoolgebouwen ook in de toekomst hun huidige funktie behouden, of moet er rekening mee worden gehouden dat een of meerdere gebouwen aan het onderwijs onttrok ken zullen worden? Met zoveel onze kerheden is het erg moeilijk om het nieuwe bestemmingsplan te gaan ont werpen. Wellicht, zo suggereerde Wa genaar, zal er over ongeveer een half jaar over enkele van deze punten meer duidelijk zijn. „We zetten het in februari weer op de rol", aldus de wethouder. Vervanging van het nu nog geldende sultaten bij de Bongerd werd vorig jaar gestart met lessen Algemene Muzikale Vorming op de Protestants Christelijke lagere school „Hamersveld" en de openbare lagere school „De Heerd". Voor het komende schooljaar heeft de muziekschool nu de Achterveldse scholen benaderd of zij gebruik willen maken van de mogelijkheden van de muziekschool De financiële conse quenties komen gedeeltelijk voor reke ning van de gemeente. In het kader van de rijksbijdrageregeling valt te verwach ten dat ook uit de rijkskas een belangrijk bedrag voor het muziekonderwijs komt De raadsleden welke deel uitmaken van de commissie onderwijs zouden het alleen maar toejuichen als AMV een vak werd op alle Leusdense scholen Alleen mevrouw van Amerom (VVD) had wat bedenkingen tegen de hele gang van zaken. Het VVD-raadslid is van mening dat de pedagogische academies meer aandacht moeten besteden aan het vak muzikale vorming, zodat de leerkrachten deze lessen, zonder hulp van buitenaf kunnen geven. Met het voorstel om de muziekschool ook het volgend jaar in staat te stel len lessen AMV te begeleiden op Leusdense scholen lijkt ook de VVD- fractie echter een probleem te zullen hebben. staand pand. na enkele jaren het geres taureerde weer vervallen was omdat er geen toezicht was De „groep van vijf" maakt zich niet alleen zorgen over 't Claverenblad, ook de rest van de Hamersveldseweg in de richting van het spoorlijntje heeft hun aandacht. De actievoerders vragen zich af of de gemeente van plan is de rest van de bebouwing langs de weg hetzelfde lot te laten ondergaan als 't Claverenblad. Dit zou in tegenspraak zijn met het streek plan waarin is bepaald dat de Hamers veldseweg zoveel mogelijk in tact moet blijvlen. Ondanks eerdere berichten zal 't Claverenblad niet op de agenda staan van de eerstkomende raads vergadering. Wethouder Van Woudenberg kon ook niet toezeggen dat B. en W. in oktober met een afgerond voorstel zullen komen. Wellicht wordt er vol gende maand met de raad alleen „van gedachten gewisseld" over de toekomst van de antieke boerderij. LEUSDEN-ZUID Bij het winkelcen trum De Bieshaar, Prinses Irenelaan In Leusden-Zuid, wordt aanstaande LEUSDEN - Deze week is de nieu we plattegrond van Leusden ver schenen. Nieuw op deze kaart zijn de wijken Hamershof, Akkerhoeve, Noordwijk, Langenbeek, Zwanen burg en het gedeelte van Claeveren- blad/Wildenburg dat reeds bebouwd Is. Van de wijken Munnikhove/Bos- veld is alleen het stratenplan ingete- kend, omdat de straatnamen op dit moment nog niet bekend zijn. Nieuw is ook het overzichtskaartje van Leusden-centrum met de wijkna- men. De nieuwe plattegrond kost 4,75 en is verkrijgbaar bij - de gemeente Leusden: bureau Voor lichting, Zwarteweg 16a en bij de af deling Burgerzaken, Hamersveldse weg 2; - Boekhandel Hamershof, Brouwerij 3. - Leusder Krant, Rozendaallaan 9. - Garage Bloemendaal, Zwarteweg 28. zaterdag een truckshow gehouden. Diverse transportbedrijven uit heel Nederland verlenen er medewerking aan. De winkeliers in Leusden-Zuid verzekeren, dat het een boeiend kijk spel zal worden, want de getoonde trucks zijn geen gewone vrachtwa gens. De trucks, die meedoen aan de door de winkeliers georganieerde show, vallen allemaal op door hun uiterlijk en eigenschappen. Ook het Interieur van de cabines van de vrachtwagens zal menigeen verba zen. Zo komen er trucks met in de cabine airconditioning, televisie en een kleine keuken. Ook zal er een zestienasser te zien zijn, die vanwe ge zijn enorme omvang overdag niet op de openbare weg mag komen. De winkeliers in Zuid kleden de truckshow aan met een braderie, waaraan wordt deelgenomen door een veertiental ondernemers uit Leusden-Zuld. Tot de attracties van deze braderie behoort de mogelijk heid om te dansen tegen de kam pioen van Woudenberg. Tevens zijn er twee sportifetsen te winnen. En natuurlijk zijn er op de braderie de nodige drankjes en hapjes te verkrij gen. De truckshow en braderie in De Bieshaar begint zaterdagmorgen om negen uur en zal duren tot drie of vier uur in de middag. Rabobank Leusden, De Biezenkamp 3. Rabobank Achterveld, Jan van Ar- kelweg 9-11 Fa. Boon, De Biezenkamp 27 Boekhandel Vos, Hessenweg 323, Achterveld VVV Amersfoort. Stationsplein 8, Amersfoort. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben aan het architectenbureau H. Klunder BV uit Rotterdam op dracht gegeven schetsontwer pen te maken voor In totaal 425 woningen In de toekomstige wij ken Claeverenblad en Wilden burg. De gevraagde schetsontwerpen moeten volgens het college zoda nig zijn, dat een toets naar de kos ten, kwaliteit en afzetbaarheid van de woningen mogelijk is Boven dien dienen, zo vinden B enW.de schetsontwerpen te passen in de stedebouwkundige opzet van Claeverenblad en Wildenburg. Architect Klunder is in Leusden geen onbekende, hij is de ontwer per van de Eurowoningen in de wijk Rozendaal LEUSDEN - De Hoge Weg doel tegenwoordig z'n naam eer aan Er wordt hard gewerkt aan een torse rekonstruktie. zoals bekend zal zijn Dit nu heuvelachtige terrein moet straks voor een betere afvoer van het verkeer gaan zorgdragen Voorlopig wordt het voor de hardnekkige automobilisten steeds moeilijker om toch nog een gaatje te vinden in de afsluiting, hoewel er steeds pogingen worden gedaan De Stoutenburgers en de bewoners van Horsterweg, Zwarteweg en deel Hamersveldseweg zijn overigens best tevreden met de huidige toestand Het is nog nóóit zo rustig geweest op deze wegen sinds de uitbreiding van Leusden na 1969. Je zou bijna zeggen dat het gemeentebestuur deze doorgaande routes eindelijk tot ..wijkwegen" heeft verklaard. Overigens zou dat op zich natuurlijk ook zonder rekonstruktie best kunnen Nu gaat at het verkeer via de Heihgenbergerweg en Lockhorsterweg. eigenlijk zonder al teveel problemen. Ja toch En laten we eerlijk zijn: de gemeente heeft toch niet voor niks die bocht ir, de Heihgenbergerweg laten verbeteren

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3