t iflr W Afronden structuurplan kost nog eens f 459.000, Noorderinslaq hoeft in de toekomst niet worden verbreed Wijzigingen maken tennisbal wellicht iets duurder Totale kosten nu 1 741.500,- Conclusie onderzoekers DHV: Schoolroutes: reakties komen binnen !S Zondag open dag De Til VAKllAMi IK DE LEIISDEIt KRAKT Bloemschikken bij Blijhof Reimus&Snel Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Uw geduld wordt beloond NEFKENS OPEL MERSFOORT SOEST Geen krant ontvangen? VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex B D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement t 13.10 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 8 SEPTEMBER 1981 - 13e JAARGANG NO. 40 J, O V Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Zelfs wanneer de fronding van het structuurplan neller en eenvoudiger wordt angepakt, dan oorspronkelijk lepland, dan nog zullen de kos- ;n van de laatste fasen van de lanprocedure niet minder dan 451.000,- bedragen. Wanneer lies volgens de versnelde plan ing verloopt, dan kan de ge- neenteraad in zijn vergadering an 28 april volgend jaar het tructuurplan vaststellen. Die lelangrijke beslissing wordt dan log, zoals altijd de bedoeling is leweest. in deze raadsperiode lenomen en vóór de gemeente- aadsverkiezingen van mei vol lend jaar. In de vergadering van raadscommissie Financiële n Economische Zaken van aan- taande woensdag zal het colle ge de commissieleden advies /ragen over het bedrag van vier n halve ton. 5a?^35BC=S=C =TZ In het kader van de opstelling van het structuurplan wisselde de gemeenteraad in zijn vergade ring van juni jongstleden uitvoe rig van gedachten over de uit komsten van het zogeheten vraagpuntengerichte onderzoek. waarmee de tweede fase van de procedure werd afgesloten. In die vergadering stelde het colle ge voor om. omwille van de tijd en het geld, de rest van de proce dure van het structuurplan snel ler en eenvoudiger te laten verlo pen, dan oorspronkelijk gepland. De fasen drie en vier, te weten het vormen van beleidsalternatieven voor de toekomstige ontwikke ling van Leusden en het afwegen van deze alternatieven, zouden wellicht in elkaar geschoven kunnen worden. Overleg met het Adviesbureau Arnhem, dat de gemeenteraad assisteert bij de opstelling van het structuurplan, heeft inmiddels geleerd, dat dat inderdaad kan. Er zal niet langer met luxueus uitgevoerde deelno- ta's worden gewerkt, terwijl raadsleden en insprekers sneller informatie zullen moeten verwer ken en daarop reageren. Niettemin staan tegenover de ze werkwijze, die, zo meldt het college „de essentie van het to tale structuurplan niet aantast'' toch nog aanzienlijke kosten. Ad- viesburo Arnhem heeft zijn kos ten geraamd op 383.500,-. Ambtelijke begeleiding gaat nog eens 40.000,- kosten. Daar komt bij, dat men bij de vorige twee fasen niet binnen het bud get heeft kunnen blijven. Er zal voor de eerste twee fasen 145.000-extra op tafel moeten worden gelegd. In totaal bijna 570.000,-, maar voor de voort gang van het structuurplan in de derde en vierde fase heeft de raad kort voor de vakantie al een voorlopig bedrag van 118.000,- uitgetrokken. Vandaar dat de raad nu om nog eens 451.000,- wordt gevraagd. De kosten van het structuurplan komen daar mee in totaal op 741.500,-. Werkgroep moet zich buigen over gevolgen rekonstruktie viaduktpag. 3 Truckershow trok uit wijde omgeving belang stellenden pag. 5 Bevolking Achterveld ziet eeuwfeest wel zitten pag. 7 Toertocht Midden-Nederland trok 4500 deelnemers.. pag. 9 Sportberichtenpag. 9 UITSCHAKELING VERKEERSLICHTEN (Van de redaktie) LEUSDEN De Noorderin3lag zal In de toekomst niet te hoeven worden verbreed om eventueel een groter aanbod van verkeer op te kunnen vangen. Dat is de konklusie van onderzoekers van het raadge vend ingenieursbureau DHV in een rapport over de verkeersrege lingen van de Noorderinslag, opgesteld in opdracht van het ge meentebestuur van Leusden. De huidige weg zal zonder twijfel een groei van 20 tot 30% op kunnen vangen, zonder dat tot verdubbeling van de rijstroken hoeft te worden overgegaan. En afgezien daarvan: een verdubbeling zal daarna weinig zin hebben, omdat de Lockhor- sterweg niet berekend zal zijn op een grotere verkeerstroom. De huidige verkeerslichtinstalla ties op de Noorderinslag, werkend volgens een flexibel systeem (afhan kelijk van het verkeersaanbod), zul len ook In de toekomst blijven voldoen. Volgens de rapporteurs is het huidige profiel van het kruispunt Groene Zoom - Burg. de Beaufort- weg meer dan voldoende voor elke denkbare toekomstige situatie. „Zelfs na aansluiting van de Noor derrandweg op rijksweg 28 zal de verkeersbelasting matig zijn. Plaatselijke rijbaanverdubbeling is volstrekt overbodig", is de konklusie in het rapport, dat volgende week dinsdagavond 15 september in de werkgroep Verkeersaangelegenhe- den zal worden behandeld. (Gemeentelijk Informatiecentrum, 20 uur). VERSCHUIVINGEN Naast een goed funktioneren van de verkeerslichtinstallaties op de Noorderinslag en Groene Zoom heb ben de onderzoekers anderzijds een verschuiving gekonstateerd ten aan zien van de verkeersroutes. Zo wordt méér gebruik gemaakt van de route Centrumweg - Hamersveldseweg- zuid richting Leusden-Zuid inplaats van Groene Zoom en Noorderinslag. Van en naar Amersfoort is er een toe genomen voorkeur voor de route Groene Zoom, burg. de Beaufortweg -Asschatterweg inplaats van Noor derinslag en Middenweg Dit achten de onderzoekers minder wenselijk. Zij verwachten echter, dat er zich opnieuw een verschuiving zal plaats vinden,zodra de Noorderrandweg is doorgetrokken Hetzelfde geldt dan voor de doortrekking van de Cen trumweg. Toename van het verkeer op burgemeester de Beaufortweg en Asschatterweg achten de onderzoe kers beslist ongewenst. Zo nodig moeten passende maatregelen wor den getroffen om de gewenste ver keersstromen te bevorderen. Als de Centrumweg is doorgetrok ken dienen op het zuidelijke deel van de Hamersveldseweg verkeersbeper kende maatregelen te worden getroffen. ,,De Centrumweg dient een goede stroomfunktie te krijgen", aldus het rapport, ..De geregelde fietsers-voetgangersoversteek bij de Kooikersgracht dient daarop te wor den ontworpen" Met andere woor den: de Centrumweg zal als doorgaande weg bevorderd moeten worden waarbij de oversteek voor het langzame verkeer nabij de Hamers hof aangepast zal moeten worden aan dit doorgaande verkeer. Deze laat ste aanbeveling is echter in tegen spraak met wat eerder door het gemeentebestuur is verklaard: de Centrumweg zal ter hoogte van de Hamershof weinig verkeer te verwer ken krijgen, zodat de weg - die aan vankelijk breder is gedacht - minder omvangrijk hoeft te worden". Een vraag, die al geruime tijd bin nen de werkgroep Verkeersaangele- genheden wordt gesteld, is het wel of niet laten funktioneren van de ver keerslichtinstallaties tijdens de stil- le(re) uren. De onderzoekers geven daar in eerste instantie geen kon- kreet antwoord op, omdat aldus het rapport het wel of niet laten werken van de installaties afhankelijk is van tal van factoren, zoals veilig heid. veiligheidsgevoel, intensiteit van de verschillende verkeersstro men, overzichtelijkheid van de situa ties, de wijze van regelen van de installaties etc. Wel is uit recente onderzoekingen vast komen te staan, dat het laten branden van de ver keerslichten In de stille uren, ook 's nachts, systematisch leidt tot min der of minder ernstige verkeersonge vallen. „Wel dient daarbij te worden gestreefd naar korte wachttijden" De installaties op Noorderinslag en Groene Zoom voldoen ruimschoots aan deze eisen, is de konklusie van de onderzoekers. Meteen aansluitend daarop stellen zij echter voor, „om de verkeerslich ten met een ruime marge te laten funktioneren." Met andere woorden ondanks een grotere verkeersveilig heid bij een voortdurend funktione ren tóch gedeeltelijke uitschakeling. Zij doen het volgende voorstel van maandag tot en met donderdag de installaties laten werken van 06.30 uur tot 21.00 uur, vrijdag (in verband met koopavond) van 06.30 uur tot 22 uur en zaterdag en zondag van 08 30 uur tot 24 uur Dit laatste in verband met weekeind- en uitgaansverkeer. (Van de redaktie) LEUSDEN Een belangrijk on derwerp in de komende vergaderin gen van de werkgroep Verkeersaan- gelegenheden Is de schoolroute. De vraag Is: hoe veilig kunnen de kinde ren van en naar school rijden, wande len? Verschillende scholen in zowel Leusden als Achterveld hebben gere ageerd op do oproep van het ge meentebestuur. in de reakties komen nogal wat problemen naar voren. De o.b.s. De Wegwijzer en de kleuter school De Wlpwap hebben er relatief de meeste aandacht aan besteed. Zij hebben er een speciaal nummer van hun schoolkrant aan gewijd. Van de zijde van de rijkspolitie in Leusden-centrum (bij monde van op perwachtmeester Van der Schaaf) kwam ook een reaktie binnen De enige onveilige schoolroute die be kend is bij de politie is de Horster- weg/Zwarteweg tussen centrum en Stoutenburg. Voor het overige zijn er volgens de heer Van der Schaaf geen klachten binnengekomen. Wel konstateert de opperwachtmeester, dat nimmer van een veilige school route kan worden gesproken, zolang die via openbare wegen gaan. Men aanvaardt dat risico, aldus de heer Van der Schaaf, indien men de kinde ren zonder goede begeleiding naar school laat gaan Uit de binnengekomen reakties blijkt, dat het er door de werkgroep nog wel het één en ander te doen is alvorens van een enigszins betrouw bare schoolroute voor alle kinderen in de gemeente gesproken kan woi- den De werkgroep zal in haar ko mende vergadering moeten beslis sen, hoe zij dit probleem willen aan pakken om tot een goed voorstel te kunnen komen, waarbij de gesigna leerde knelpunten naar ieders ge noegen zullen worden opgelost. BUSLUSSEN Een andere aanbeveling in het rap port betreft het aanleggen van „bus beïnvloedingen". Merkwaardig genoeg is deze aanbeveling nergens in het rapport onderbouwd, maar de konklusie is „De vijf betrokken kruis punten dienen te worden voorzien van bus-beïnvloedingen. Daarvoor moeten zowel de bussen als de kruispunt-automaten van de nodige apparatuur worden voorzien. Het verdient aanbeveling dat de gemeen te Leusden een subsidie-aanvraag indient bij de Minister van Verkeer en Waterstaat Wat dat laatste betreft kan het alle maal snel geregeld worden. De ver antwoordelijke wethouder heeft toch al reeds een bezoek aan de minister gepland voor de aansluiting op rijks weg 28. De buslussen gaan dan in één moeite mee Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Verdubbeling van de Noorderinslag zal niet nodig zijn, aldus DHV De hui dige (flexibel ingestelde) verkeers- lichtinstallaties voldoen uitstekend en zullen ook in de toekomst de toe genomen verkeerstromen prima kun nen opvangen De barrière-werking van de Noorderinslag zal door deze installaties worden verminderd Het grote ASCONA-FEEST is in alle uitbundigheid van start gegaan! Zie pagina (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Enkele wijzigingen, die momenteel in de tennishal wor den uitgevoerd, zullen er wellicht voor zorgen dat het voor de bouw uitgetrokken bedrag enigszins overschreden zal worden. Voorals nog gaat men er bij de gemeente echter van uit dat de veranderingen, die op verzoek van de pachter van de accommodatie worden aangebracht, binnen het budget kunnen worden uitgevoerd. De direktie van TeHa B V die de tennishal van de gemeente huurt, bleek weinig te zien in de aanleg van een racketballbaan. Daarom wordt in plaats van deze baan een vierde squashbaan met tribune aangelegd Ook de beheerdersruimte gaat er wat anders uitzien dan oorspronkelijk de bedoeling was Er komt nu een shop- je in. waar tenniskleding en andere tennisartikelen te koop aangeboden zullen worden. Verder komen er bij de tennishal, die momenteel verriist aan de Groene LEUSDEN - Donderdag 10 sep tember start een bioemschikcursus bij Blijhof. Erzljn nog enkele plaatsen open. De cursus begint om 10.00 uur en wordt gehouden In het clubge bouw van Blijhof. Inlichtingen en op gave bij Marion van der Kamp, Wal- stro 24, telefoon 942706. Op woensdagmorgen is er nog plaats op de volksdansgroep Inlich tingen en opgave bij llona v. d. Berg, Krakhorst 19, telefoon 942252 LEUSDEN Op zondag 13 sep tember houdtdestichtingR K. Jeugd en jongerenwerk in het Jongeren centrum „De Til" weer haar jaarlijkse open dag Op deze dag wordt het programma voor het komende sei zoen gepresenteerd Om 11.30 uur, 12.30 uur en 14 30 uur wordt via dia's en gesproken woord een uiteenzetting gegeven van het werk van de stichting en het begrip De Til in deze stichting. Ook het werk van K.M.G. de Hobbyclub en de K.P.J. zullen hierin betrokken worden. Na deze toelichting wordt op overzichtelijke wijze het nieuwe pro gramma gepresenteerd. Dit nieuwe programma wordt ook in een druk werk uitgereikt en is voor iedere be langstellende vanaf deze datum ver krijgbaar De organisatoren hopen dat vele, zowel jongeren als ouders een kijkje komen nemen. De bestuursleden zul len trachten zoveel mogelijk ook aan wezig te zijn leder die wat te vragen heeft en eventueel op- of aanmerkin gen wil plaatsen zullen zij trachten een antwoord te geven. Zoom vlak achter de Bankgirocen trale, niet twee, maar vier buitenba nen. Deze banen zullen echter in gravel worden uitgevoerd, terwijl het plan was om ze in kunststof aan te leggen Door besparingen elders in de uit voering van de tennishal hoopt men de kosten van deze veranderingen geheel of grotendeels op te vangen. Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties bvmakeiaardjog hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Heden inschrijving! Dagelijks aan de zaal Lepelaar 6 - hoek Middenweg. Elke zaterdagavond vrij dansen. Toegang I 4.- p.p. Inl. 942362 b.g.g. 946522. VUFSTERSZKQUBSCHLEJ!

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1