itbreiding militair terrein Leusderhei ter sprake op voorlichtingsavond Bestuur „De Geut! kontakt met ouders zoekt Werkgroep moet zich buigen over gevolgen rekonstruktie viadukt .s. donderdag in Amersfoort Onderwerpen in de komende vergaderingen werkgroep Verkeer Open jongerencentrum eind deze maand open NCVB Zuid komt bijeen Rooie Vrouwen bijeen Woensdag J0VD leden vergadering Nieuwe plattegrond te koop Leusder Krant Overieg openings programma De Korf uJil. li' i' i j' j FOTO-KOPIE NODIG? Weet u nog. Waterloo. plaatselijk nieuws (van een onzer verslaggevers) AMERSFOORT/LEUSDEN - De Provinciale Utrechtse Stichting voor Welzijnsbevordering (PUSW) organiseert aanstaande donder dag (10 september) In Amersfoort een voorlichtingsavond over de toekomst van de militaire terreinen in deze provincie. Daarbij komen onder meer de plannen om het oefenterrein op de Leusderhei uit te breiden en de toekomst van de luchtmachtbasis Soesterberg ter sprake. De voorlichtingsavond wordt gehouden in het kader van de georganiseerde inspraak op de plannen. Iedere belangstellende is donderdagavond vanaf 20 uur welkom in Kobus aan de Poort, Utrechtseweg 49 In Amersfoort. LEUSDEN De werkgroep Verkeersaangelegenheden zullen voor de komende maanden de volgende onderwerpen op hun agenda kunnen verwachten: OKTOBER: problematiek van de ultzlchtshoeken; verkeerslichten Maanweg; Rijkswegenplan 1982; parkeren In Groenhouten; school- route; verkeersplan. NOVEMBER: rechts af bij rood; oversteek Arnhemseweg; De Bie- zenkamp; parkeren in de Wete ring; schoolroute en verkeers plan. DECEMBER: verkeersmaatre gelen Achterveld; rijwielroutes; Leusden-centrum; schoolroutes; parkeren in Groenhouten; ver keersplan. JANUAR11982: externe ontslui ting; schoolroute; parkeren In de Wetering; Verkeersplan. FEBRUARI 1982: aanpassing van verkeersborden; schoolroute; parkeren in Groenhouten en ver keersplan. De vergaderingen van de werk groep zijn openbaar. U bent na tuurlijk welkom en zo nodig kunt u meepraten over de onderwerpen, die u ter harte gaan. De vergade ringen worden meestal in het ge meentelijke informatiecentrum aan de Zwarteweg gehouden en beginnen om 20.00 uur, in princi pe op de derde dinsdag van de maand. De eerstvolgende verga dering is op 15 september a.s. Op 17 maart jongstleden maakte de regering haar plannen bekend omtrent de toekomst van militaire terreinen in Nederland. Voor deze provincie zijn daarvan de volgende plannen het belangrijkst: de Leusderhei zal worden inge richt als compagniesoefenterrein (1000 hectare), hetgeen een uit breiding met 125 hectare betekent Hoewel de geplande uitbreiding zich niet op Leusdens grondge bied bevindt, zullen de gevolgen ook in Leusden duidelijk merkbaar zijn. In een bijeenkomst van het Leusdense inspraakorgaan CML hebben omwonenden van de Leusderheid hun verontrusting enige maanden geleden al eens uitgesproken - de vliegbasis Soesterberg blijft ge handhaafd op de bestaande loka- tie. - ongeveer 430 hectare militair ter rein in Utrecht zal worden vrijge maakt van militair gebruik Voordat er een definitieve beslis sing over deze plannen genomen wordt door de regering en de Tweede Kamer, volgt het structuurschema - waarin de plannen zijn vervat - de procedure van een zogeheten Plano logische Kernbeslissing Dat bete kent onder meer dat iedereen, die daartoe behoefte voelt, zijn mening over de plannen schriftelijk kenbaar kan maken bij de regering. Ook kan men zich bij het provinciaal steun punt aanmelden voor deelname aan een gespreksgroep, die een aantal malen bijeenkomt om het structuur schema te bespreken en een in spraakreactie samen te stellen. In Utrecht is de PUSW het provinciale steunpunt. Als start van de inspraak wordt aanstaande donderdag de voorlichtingsbijeenkomst gehouden. Op deze avond zal het Ministerie van «sas» ikunc '-W«C£IU1SJ* "niochbs vwljlf- __CESfR«EN MSie""- otincswfS __x»C!ocrEWi® _OE_VUBBAL IS atcsaiïT UAttEN lij* COUATSÏ Defensie voorlichting geven, de Stichtse Milieufederatie haar visie la ten horen en de PUSW verder infor meren over de inspraakmogelijkhe den. Het structuurschema militaire ter reinen is, met name voor wat betreft de Leusderhei, al eens ter sprake geweest in de werkgroep ruimtelijke ordening van het CML. Defraktievan de Progressieve Kombinatie Leus den (PKL) heeft al verscheidene ma len gevraagd om ook in een commis sie-en/of raadsvergadering deze ma terie eens aan de orde te stellen. In de vorige week dinsdag gehouden ver gadering van de raadscommissie Openbare Werken en RuimtelijkeOr- dening vroeg mr. Jan Jacobs (PKL) daar opnieuw om. Wethouder Jan Wagenaar (VVD) gaf daarop te ken nen eerst even de voorlichtingsbij eenkomst van aanstaande donder dag af te willen wachten en daarna over de plannen op raads- of com- missienivo te willen praten. LEUSDEN De Geut, het Open Jeugd- en Jongerencentrum, Is bijna klaar. Vorige week constateerde de Commissie Welzijn dat er wel het nodige veranderd is In de boerderij aan de Zwarteweg 29. Onder leiding van de heer Kool (lid van het Stich tingsbestuur van de Geut) hebben daaraan ook een aantal jongeren meegeholpen. Nu is het wel mooi om een boerde rij te hebben waar jeugd en jongeren terecht kunnen, maar dan zullen zij daar ook wat moeten kunnen doen Zo maar in het wilde weg beginnen en maar wat gaan doen, dat levert meestal niet veel op Het stichtingsbestuur stelt zich eigenlijk voor dat vanuit de gebrui kers zoveel mogelijk ideeën komen over wat zij zouden willen en zouden kunnen doen. Een aantal jongeren van zo'n 16 jaar en ouder heeft al dui- deljk gemaakt wat zij willen Dat is misschien niet alles, maar daarmee kan de Geut een start maken Van de jongere gebruikers is dat nu nog niet bekend. Het bestuur van de Geut weet (nog) niet wat zij zouden willen. Dat is niet zo verwonderlijk, deze leeftijdsgroep is door de Geut indertijd ook niet benaderd om mee te helpen bij het opknappen van de boerderij. Daarom wil het stichtingsbestuur graag met een aantal ouderen in con tact komen, die er wat voor voelen activiteiten van de grond te tillen voor met name deze groep van jeugdige gebruikers, en niet het minst belangrijk deze activiteiten mee te begeleiden Dat zouden bijvoorbeeld ouders van toekomstige gebruikers kunnen zijn. Met jeugdige gebruikers bedoelen we hier tot een jaar of zestien, overi- Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN/ZUID Dinsdagavond 8 sept. houdt de NCVB haar eerste bijeenkomst in 't Trefpunt. Spreker is Ds Hans Bouma, met als onderwerp ,,Hoe blijf je er mens bij", over huwe lijk en gezin De avond begint om 8 00 uur Ook belangstellenden zijn van harte welk om. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreijns (pl ven/ Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12 00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op werkdagen ge opend van 09 00 tot 12 00 uur en van 13 30 tot 17.00 uur Abonnementsgeld: 50,40 per jaar, 25,70 per half jaar, 13,10 per kwar taal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dins dag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het ge val. neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opne men met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-16141toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepu bliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en histori sche foto's), bij vooruitbetaling van 5, per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro 871441 t.n.v. de BDU b.v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na beta ling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. (Van de redaktie) LEUSDEN De konsekwentie van de rekonstruktie van het vi adukt over de Heiligenbergerweg zijn van een dusdanige aard, al dus het college van b w van Leusden, dat deze besproken dienen te worden in de werk groep Verkeersaangelegenhe den. Zoals bekend heeft rijkswa terstaat na de grote fietsaktie door Vrouwenraad en Veilig Over besloten om op korte termijn het viadukt ten behoeve van een veiliger fietsverkeer van en naar Amersfoort te rekonstrueren. De gemeent Amersfoort op haar beurt zal niet alleen het onder houd van het viadukt overnemen van Rijkswaterstaat, maar tevens zorgdragen voor aansluitende fietspaden op Amersfoorts grondgebied. Plannen hiervoor zijn vrijwel rond en binnen afzien bare tijd zal met de aanleg ervan kunnen worden begonnen. De rekonstruktie van het viadukt zal ongeveer f500.000,— gaan kos ten, alddus een berekening van rijks waterstaat Volgens het gemeentebe stuur van Leusden dient men bij de rekonstruktie uit te gaan van het gegeven ,,dat men streeft naar nieu we verbindingen iets ten noorden van de huidige Heiligenbergerweg. Deze nieuwe verbinding is een gevolg van een capaciteitsgebrek van de beide andere aansluitingen, te weten Arn- hemseweg-A28 (Hertekop) en de Ho- geweg-A28." Volgens de gemeente is rijkswaterstaat het niet met deze ge dachte eens en is daardoor een kon- flikt geboren met betrekking tot de financiering van het nieuwe projekt. De afdeling openbare werken van Leusden heeft tellingen laten houden en daaruit bleek, dat per etmaal ge middeld 11.570 motorvoertuigen ge bruik maken van het viadukt. (in de Viadukt Heiligenbergerwegrekon struktie volgens gemeentebestuur van Leusden ontoereikend, tenzij nieuwe aansluiting rijksweg 28 met spoed tot stand komt. drukke ochtend- en avondspits zo'n 700 tot 800 per uur). Zij konkludeert, dat de rekonstruktie op korte termijn als een minimale oplossing moet worden gezien ten aanzien van de hoeveelheid verkeer over het viadukt. maar dat op lange termijn (als de aansluiting Rijksweg 28 is gereali seerd) de voorziening voldoende vei ligheid en een goede verkeersafwik keling zal bieden Vastgesteld wordt dat de breedte van het viadukt voor zowel snelverkeer als langzaam ver keer remmend zal werken Aanleg van fietspaden op Amersfoorts ge bied zal een vereiste zijn. Deze gegevens worden nu voorge legd aan de werkgroep Verkeersaan gelegenheden, die dinsdag 15 sep tember a.s. voor het eerst na de vakantie weer bijeenkomt in het ge meentelijke informaticentrum aan de Zwarteweg. De bijeenkomst begint om 20 00 uur. Wat de werkgroep met deze gege vens moet doen is niet helemaal dui delijk, aangezien ergeen aanbevelin gen worden gedaan in het desbetref fende voorstel. Het enige wat b en w duidelijk vaststelt is, dat de rekon struktie van het viadukt, indien niet spoedig met de aansluiting rijksweg 28 wordt begonnen, ontoereikend zal zijn door haar zeer beperkte fiets voorzieningen. Veel meer dan dit vast te stellen zal de werkgroep dan ook niet kunnen doen LEUSDEN/CENTRUM Met de vakantie achter de rug en gezellige vakantiefoto's bij de hand om na de vergadering met elkaar nog wat na te genieten worden alle Rooie Vrouwen uit Leusden woensdag 9 september weer in ,,De Til" verwacht. Zoals gewoonlijk begint de bijeen komst om 20.15 uur. Op de agenda staan zowel lande lijke zaken het Rooie Vrouwen Kongres van 11 en 12 september, de keue van een landelijke kontakt- vrouw en haar plaatsvervangster en de amendementen op de vijf-urige werkdag als onderwerpen van meer plaatselijke aard Wat dit laatste betreft: in verband met de komende jaarvergadering moet er weer een nieuw kerngroeplid gekozen worden en er moet een jaarverslag gemaakt worden. Echt zaken dus, waarvoor men aanstaande woensdag graag weer alle Leusdense Rooie Vrouwen op de bijeenkomst hoopt te zien. Voor nadere inlichtingen kan getele foneerd worden met Ans van Keme- nade, telefoon 943552 LEUSDEN De JOVD-Leusden is voornemens 9 sept a.s. een Algeme ne Ledenvergadering te beleggen, waarin ter sprake komt het beleids plan dat aansluiting moet vinden bij de gemeenteraadsverkiezingen, die voorjaar '81 gehouden zullen wor den De JOVD roept al haar leden en belangstellenden op om op deze avond van gedachten te wisselen over wat er in Leusden moet gebeu ren. Enkele zaken die aan de orde komen zijn: R.O., Welzijn, Sport en recreatie. De avond zal gehouden worden op 9 september in het Ros Beijaart, aan vang 20.00 uur. gens zonder dat leeftijd een mes scherpe scheiding zou zijn. Sommige activiteiten kunnen immers heel algemeen zijn; andere activiteiten zijn meer gericht op juist ouderen ofwel jongeren Samen met ouders wil de Geut dus een aantal activiteiten opzetten. Dat kunnen dingen zijn die die ouders zelf beheersen of leuk vinden, maar natuurlijk kan dat ook betekenen het helpen van de jeugd bij de ontwikke ling van hun eigen interessen. De Geut is van plan op korte termijn een avond te organiseren waarop hier over gesproken wordt, opzet, inhoud, begeleiding enz zullen dan nader bekeken worden Behalve met mensen die wat voe len voor deze activiteiten, wil het stichtingsbestuur graag in contact komen met mensen die een handje kunnen helpen bij het laten draaien van het hele gebeuren. Vooral practi- sche hulp dus Wanneer U daar wat voor voelt bent U van harte welkom in de Geut! Wilt U nu eerst wel eens weten wat dat nu allemaal wel voorstelt, of wilt U zich meteen aanmelden, dan Is het het beste dat U even belt naar Mevrouw J.W.J. de Vries van Heljnln- gen, telefoon 94 51 61. Overigens: de Geut hoopt de deur voor iedereen te kunnen openen nog vóór het einde van de maand september. LEUSDEN - Op donderdag 10 sep tember wordt in de gemeentelijke ex positieruimte, Zwarteweg 16A. een bijeenkomst gehouden, waar met de plaatselijke verenigingen het ope ningsprogramma van het activitei tencentrum ,,De Korf'' besproken gaat worden. De bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, is een vervolg op de bijeenkomsten van 8 en 9 juli j.l., waar de opzet van het programma is besproken. Zeventien verenigingen hebben inmiddels hun medewerking aan het openingsprogramma toege zegd. Ook verenigingen die alsnog een bij drage willen leveren zijn op de bijeen komst van 10 september welkom Na dere informatie is verkrijgbaar bij de heer J. van Santen, telefoon 941247 of bij het secretariaat van de werkgroep Openings AcTe, p a bureau Voorlich ting. Zwarteweg 16A, telefoon 941247, toestel 116 Elke vrijdagavond serveren wij ons 5-gangenmenu f 35.- Dcslauranl Doornseweg 18- Leusden (Leusderhei) voor reserveren tel. 033-15177 LEUSDEN Vorige week is de nieuwe plattegrond van Leusden ver schenen. Nieuw op deze kaart zijn de wijken Hamershof, Akkerhoeve, Noordwijck, Langenbeek, Zwanen burg en het gedeelte van Claeveren- blad/Wildenburg dat reeds bebouwd Is. Van de wijken Munnikhove/Bos- veld is alleen het stratenplan Ingete kend omdat de straatnamen op dit moment nog niet bekendzijn. Nieuw Is ook het overzichtskaartje van Leusden-Centrum met de wljkna- De nieuwe plattegrond kost f4,75 en is verkrijgbaar bij: de gemeente Leusden bureau Voorlichting, Zwarteweg 16A en bij de afdeling Burgerzaken. Ha- mersveldseweg 2; - Boekhandel Hamershof. Brouwe rij 3. - Leusder Krant, Rozendaallaan 9; - Garage Bloemendal, Zwarteweq 28. - Rabobank Leusden. De Biezen- kamp 3; - Rabobank Achterveld. Jan van Ar- kelweg 9-11, - Fa Boon, De Biezenkamp 27; - Boekhandel Vos, Hessenweg 323, Achterveld, - VVV Amersfoort, Stationsplein 8, Amersfoort

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3