Leusdense hockey- ladies op schot Prima debuut Antilopen roeitocht Midden Nederland rok dit jaar 4500 deelnemers 'ara's bij LTV Leusden Rond de toertocht Plusminus Scheidsrechter PVL-duiven uit Strombeek - Parachutisten kwamen de vlag brengen LEUSDEN/CENTRUM Veel zon bij de start van de competitie Het Leusdense dames-standaardteam was in Scherpenzeel op visite bij Holestick. Een bezoek, dat de thuis- I club zich nog wel een tijdje zal heu- I gen. want het spel van kat en muis j kreeg 0-13 als uitslag. Toegegeven moet worden, dat het voor de dames i van de nog maar kort geleden opge richte Scherpenzeelse hockeyver- eniging de eerste wedstrijd was Leusden benutte het eenzijdige duel om de doeltreffendheid van de voor hoede nog eens uit te proberen Bij de rust was het reeds 0-4 (of 0-5?) en de MHCL-doelpuntenmachine stop te pas na de 13e treffe. De uitslagen waren: Heren 2 - HBS 4 4-1 Heren 3 - Schaerweijde 9 1-1 Heren 6 - Dorsteti 2 4-0 Veteranen A - Maarssen A 4-0 Doetinchem - Heren 1 2-2 Kampong 15 - Heren 4 0-6 Maarssen 5 - Heren 5 1-1 Phoenix A - Veteranen B 7-1 USHC 3 - Dames 2 1-2 Kampong 10 - Dames 3 2-0 Holestick - Dames 1 0-13 BUSSUM - Na de eerste competitiewedstrijd lijkt het voorzichtige optimisme, waarmee het standaardteam van korfbalclub Antilopen de 1e klasse is binnengestapt, gerechtvaardigd. Zonder veel problemen werd zaterdag de wedstrijd tegen DSV te Bussum In een regelmatige overwinning omgezet. Eigenlijk was de eerste aanval de enige zwakke plek. Deze kwam maar moeilijk op gang. Na ruim een kwartier keken de Leusdenaren tegen een 2-0 achterstand aan, die echter vijf minuten later door de uit Zwitserland teruggekeerde Pieter Kraaikamp (af standsschot) en Gert Graafland (vrije bal) weer teniet was gedaan. De derde aanval, vooral dankzij goed werk van Margret Versteeg, had ook maar weinig tijd nodig voor twee treffers. Aanvoerder Frans ter Maten scoorde eerst via een omdraaischot en daarna uit een strafworp. De eer ste aanval leek de Leusdense ploeg opnieuw op te breken, want DSV kwam terug tot 3-4. Coach Bert Brandsen verving Debbie Costa door Anita van Buren, die onmiddellijk de wissel waarmaakte: van afstand bracht zij de stand op 3-5. Nog voor de rust kwam de thuisclub een doel punt naderbij. De feitelijke beslissing viel in de eerste minuten van de tweede speel- helft. toen eerst Gert Graafland en daarna Frans ter Maten (weer een strafworp verzilverd) scoorden. Na een tegentreffer van DSV lieten ook de spelers uit de eerste aanval zich zien Afstandsschoten van Ruud Lith en Derk Hueting gingen een Bus- sums doelpunt vooraf en daarna werd om beurten gescoord Voor de LEUSDEN/CENTRUM Zaterdag was de PV Leusden met 400 duiven in concours bij de wedvlucht vanuit Strombeek. Hoe laat de duiven, met zuidoostenwind, werden gelost werd niet gemeld, maar de eerste was om 10.37.17 uur (snelheid 1143,60 m/m) weer thuis en de laatste om 10.56.08 Anti's door de zusjes Yolanda en Margret Versteeg en Derk Hueting. DSV bepaalde tenslotte de eindstand op 8-12 Bert Brandsen was best te spreken over de kennismaking met de 1e klasse. Met drie ervaren nieuwe spelers, vergeleken bij de kam- pioensploeg van het vorige seizoen, was Antilopen vooral als ploeg beter dan de tegenpartij. ..Misschien heb ben ze ons ook wat onderschat en dat moet je natuurlijk niet doen t.o.v. een goed gemotiveerd team als Antilo pen", aldus de trainer/coach. De ove rige korfbaluitslagen waren: Spirit 2—Antilopen 2 8-2 Antilopen 3—DSV 4 3-1 DSV J1—Junioren 1 7-13 Kameo J1—Junioren 1 (2/9) 2-9 Junioren 2—Soesterkwartier J1 4-2 Kesteren A1—Aspiranten 1 1-0 Aspiranten 2—ODIK A3 1-0 Sparta A3-Aspiranten 3 0-2 Pupillen 1— Sparta P1 0-1 MIA P1—Pupillen 2 1-0 Pupillen 3—DWS P2 0-0 De resultaten van de top-50: H Lambrechts 1-7-18-22-32-34-36- 45 Comb Pe/Du 2-6-9-11-41-43 W. Vrijhoef 3-5-24-26-38-42-49-50 A F Dieters 4-15-21-28-37 P. Lambrechts 8-17-25-31-39 G. Lambrechts 10 T. Elverding 12 H v d Hoek 13-23 G Dieters 14-33-44-47 J. Pouw 16 H v.d. Haar 19 B. Kuiter 20 C Valkengoed 27-30-40 T Valkengoed 29-46 G. Mensinga 35 G. Hoefakker 48 - Wederom zeer veel deelnemers i/ief alleen race-fietsen BEP. Mevrouw Meeuwsen (ik mag zeggen, al had ze veel liever een leukere voornaam willen heb ben) weet alles af van de Batavus Toertocht. Zij gaat er - bij wijze van spreken - mee naar bed en staat ermee op. Accoord, haar betere helft heeft ook „iets" te maken met de sponsorende fiet- senfabriek in Heerenveen en dat zal wel de oorzaak zijn van haar hobby, maar enige maanden per jaar liefhebbert zij met de massale rijwieltoeristische happening, die bij de Hakhorst begint en - als het goed gaat - ook eindigt. Voor het vierde laar al en ondanks de romp slomp kennelijk met plezier. DEELNEMERS. Van ver en dichtbij en voorts uit heel Neder land kwamen de circa 4500 deel nemers aan de 4e Toertocht. Van eigenlijk nog kleuter tot royaal opa en/of oma wat daar tussenin kan worden gerangschikt reed mee. Rond de 2000 daarvan op de lange afstand en 150 km is be paald geen katte pl as je HULP. Zonder hulp (zegt Bep) is zo'n onderneming niet tot stand te brengen. Zonder vindingrijk heid evenmin. Hoe krijg je bijna 150 mensen op de „personeels- lijst"? Goede vraag, maar snel beantwoord: wie toevallig of met opzet bevriend is met of kennis is van Bep en Mart (haar echtge noot) kan ervan verzekerd zijn direct vóór, tijdens en na de toer tocht volop werk te hebben. Zo eenvoudig is dat. KORTING. Wie vooraf inschrijft voor de toertocht, krijgt korting Risico is tot op heden daarbij uit gesloten. Goede relaties met Boven "(ja, wat anders?) hebben ook ditmaal gezorgd voor uitste kend fietsweer en voor een dito stemming. LEUSDEN/CENTRUM Te recht of niet wordt Leusden wel eens een slaapstad(je) genoemd. Voor ons geen probleem, maar afgelopen zaterdag was daar be slist geen sprake van. Als de spa ken bij een fietswiel van de velg naar de naaf kwamen duizenden sportievelingen uit alle windstre ken naar Leusden voor de 4e Midden-Nederland Toertocht. Van veraf per auto met een of meer bikes op het dak, achterop of In een speciaal voor dit tran sport ingerichte aanhangwagen en uit de min of meer directe omgeving gewoon trappend als een soort van warming-up. Het was uitstekend fietsweer. Niet al leen droog, maar zonder wind (dus ook niet tégen) en met een riant schijnende najaarszon. De goed gesmeerd lopende orga nisatie van deze onderneming het grootste sportevenement ter plaatse stond onder leiding van de Bata vus Toerclub, afdeling Leusden. Mart en Bep Meeuwsen (de volgorde mag ook andersom!) en hun circa 150 .personeelsleden" hebben in voor beeldige samenwerking met talrijke instanties een knap stuk werk gele verd. De enige, niet gemakkelijk te voorkomen en ook elders plaatsvin dende narigheid was. dat er nog altijd mensen ..leuk" willen zijn en de aan wijzingsbordjes en routepijlen on derweg verzetten, weghalen of dom weg vernielen De drieledige toertocht bestond uit ritten van 45 km (voor ouders met kinderen, individuele jeugd en men sen, die zaterdag ook nog wat anders hadden te doen), 85 km (voor de modale rijwieltoeristen) en 150 km (voor semi-profs, die er bijna een dagtaak aan hadden). De zorgvuldig uitgezette en beveiligde routes liepen over mooie stukken van de westelijke Veluwe, over de Utrechtse Heuvelrug en door het vaak vergeten maar aan trekkelijke Eemland. De oorspronke lijke drukte direct na de start werd gaandeweg minder omdat iedereen de tocht in zijn eigen tempo kon rijden. De ..Hel van Leusden", een bijzonder slecht stuk van 1,8 km in het parcours op weg naar De Glmd juist ja. de Postweg riep nog wel wat vraagtekens op (en lekke ban den), maar dat verder volop te genie gericht op de wolkenloze blauwe hemel. Hoog boven Leusden cir kelde een sportvliegtuigje naar later zou blijken de PH-PAC waaurit op 1500 meter hoogte drie kleine stipjes zich losmaak ten. Valschermspringers, die met nog pakweg 700 meter te gaan hun parachute open trokken en aan een soort van matras in een heel wat comfortabeler tempo naar beneden kwamen. Twee van de drie para's maakten een voortreffelijke landing, precies op een vooraf aangebrachte marke ring De derde kwam net buiten de omheing op aarde om te laten zien, dat het ook anders kan Die jongens brachten van boven een nieuwe club- vlag mee, die meteen werd gehesen. Daarna heette tennisvoorzitter Jos van Marissing burgemeester Rade maker, de wethouders Wagenaar en Van Woudenberg, heel wat raadsle den en vertegenwoordigers van de lokale sportwereld, alsmede een groot aantal clubleden welkom Het bestuur van de LTV Leusden is erg gelukkig met wat bereikt is en ieder een dankbaar, die daaraan heeft meegewerkt. Een viertal Leusdena ren" in het bijzonder. De officiële opening van het clubhuis vond daar na plaats door onze burgervader, die blij was met het feit. dat de tennisclub „nog net voor de financiële bui bin nen is" Dwars door een maxi tennis racket heen, stormde hij als eerste het fraaie paviljoen binnen. Een met een hapje en een drankje versierd gezel lig samenzijn besloot dit deel van de dag LUSTRUMFEEST Het door de bouwactiviteiten ver traagde feest ter gelegenheid van het eerste lustrum (de oprichtingsdatum van Leusdens derde tennisclub is 15 december 1975) vond zaterdagavond plaats voor de senioren. ,,Wat in het vat zit, verzuurd niet", bleek waar. Met gezellige muziek en diverse an dere attracties was het bepaald niet moeilijk om het middernachtelijke sluitingstijdstip te bereiken. De jeugd is afgelopen woensdag aan bod ge weest met een speurtocht, een bar becue, een loterij en een leuke disco Beide evenementen hadden een voortreffelijk verloop. I Deze goeie stond in het HVC- Nieuws. HVC Al speelde onlangs op een dinsdagavond een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Woudenberg onder leiding van de bereidwillige scheidsrechter J. H. v. d. Laar. Na het treffen volgde nog een gezellige sa menzijn in de kantine en successie velijk ging de ene voetballiefhebber na de andere huiswaarts. totdat iemand buiten hoorde fluiten. Daar werd eerst geen acht op geslagen, maar het gefluit duurde voort en bij nader onderzoek bleek, dat de scheidsrechter in zijn kleedkamer zat opgesloten. Hij probeerde met zijn fluit de aandacht te trekken (scheids- rechtsfluit natuurli/kdomme vraag!) en dat had na ruim anderhalf uur eindelijk succes. Dat de arbiter aanvankelijk nogal „kernachtig" re ageerde, zult u kunnen begrijpen. P. LEUSDEN/CENTRUM - Za- rdagmiddag rond de klok van >.00 uur. Voortreffelijk tennis- eer, maar desondanks „geen >nd" op de banen van de LTV >usden aan het Valleikanaal, erker nog: zelfs het net op het mtrecourt was verwijderd. Wel een drukte van belang op het naastgelegen terras van het club huis, dat geopend moest worden door de burgemeester. De heer J. W. M. Rademaker deed echter (nog) niets en iemand anders maakte ook geen aanstalten in die richting. Aller ogen waren Mart en Bep Meeuwsen, de organisatoren van de fietstocht ten was van de ook in deze tijd van het jaar fraaie natuur, bleek uit de reac ties na afloop tijdens het gezellige tuinfeest" bij de Hakhorst. Met o m levende muziek en een uiterst tevre den Rob Bouwer over zijn drukste dag van het jaar De ..Man van de Hakhorst" (onze excuses voor het vervormen van een bekende knak worst-slogan) en zijn medewerkers kwamen handen en voeten tekort. De after-Toertocht was nog druk ker dan in vorige jaren en erg plezie rig met de Totis Swing Colledge Band (ex-studenten van de Apel- doornse auto-technische school) op de achtergrond en een pilsje, een portie saté of wat anders grijpensge- reed. Fietsen maakt duidelijk honge rig en dorstig. Het succes van de 4e Toertocht leidt zeker tot een lustrum- rit in 1982. Nog beter verzorgd, wel licht ook met nieuwe elementen en hopelijk ook met nog minder onge lukjes onderweg, al zijn die met rond de 5000 deelnemers nooit helemaal te voorkomen. Burgemeester Rademaker moest door het racket

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9