Dringend behoefte aan meer klaar-overs Open avond op 14 september met „toverlantaarn"-show Lisidunahof viert dierendag „Tafeltje-dek-je" vanuit Lisidunahof van start gegaan t Ir. T. Zwart (CDA) volgt Pekelharing in raad op VOS-kursus van start CINE LEUSDEN WEER ENTHOUSIAST VAN START L KPO- bijeenkomst Amnesty schrijfavond Kinderen welkom bij beestenbende' Bijeenkomst NCVB-Centrum r- FOTO-KOPIE NODIG? ■1 I Leusder Krant li M0DE IÉ -14047 Geen krant ontvangen? De Verkeersbrigadiersdienst kan zijn werk niet optimaal uitvoeren. LFUSDEN - Voor ouders van schoolgaande kinderen Is het een geruststellende gedachte dat er In Leusden een verkeersbrigadiers dienst is, die er voor zorgt dat de schooljeugd op gevaarlijke punten veilig kan oversteken. Maar om de verkeersbrigadiersdienst goed te kunnen laten draaien, moeten er wel voldoende mensen zijn, die daaraan als vrljwillig(st)er hun medewerking willen geven. En daar schort het op dit moment nogal aan. Eén „onbe waakt" kruispunt in de route van huis naar school en terug maakt de hele route onveilig. Het probleem van te weinig klaar- overs doet zich vooral voor op de kruis punten Asschatterweg-Torenakker- weg, Torenakkerweg-Noorderinslag en Rossenberglaan-Noorderinslag. Daar om een dringend beroep die het belang rijke werk van de verkeersbrigadiers dienst ter harte gaat; meldt u aan als klaar-over Veel tijd hoeft er niet mee gemoeid te zijn in principe geldt voor de verkeersbrigdiers een rooster waarbij men slechts één dag per zes weiken de kinderen op een vaste oversteekplaats de weg over helpt Voor aanmeldingen kan men te recht bij mevrouw Ten Wolde, tele foon 941348. (Van de redaktie) LEUSDEN - De Leusdense amateur-filmclub „Clne Leus den" begint enthousiast aan het nieuwe seizoen met een open avond op maandag 14 septem ber a.s. op 20 uur in de Krak- horst. Die avond zal voor een belangrijk deel worden verzorgd door de heer Wagenaar uit Zeist, die voorstellingen zal geven met de zogenaamde „toverlan taarn". De heer Wagenaar, die een enthousiast verzamelaar is van toverlantaarns en lantaarn paaltjes, heeft zich gespeciali seerd in voorstellingen voor kleine gezelschappen en vol gens insiders is dat een zeer verrassende en boeiende ge beurtenis. Naast een historisch overzicht van de geschiedenis van stilstaan de dia's tot bewegende film wordt door hem een showprogramma gebracht, waarin op een aantrek kelijke wijze via toverlantaarns en met behulp van uitgekiende effec ten allerlei beelden worden ver toond. Volgens secretaris Max Bremer van Cine Leusden een unieke gebeurtenis, die zich moei lijk laat omschrijven Iedereen die geïnteresseerd is. is van harte wel kom Secretaris Bremer: „Wij ho pen. dat wij met de open avond meer mensen bereiken, die wel licht belangstelling hebben voor onze filmclub, die best wat meer leden kan gebruiken Lid zijn van de filmclub betekent zelf aktief meedoen aan allerlei ak- tiviteiten (het mag. maar het hoeft niet), terwijl ook allerlei program ma-onderdelen zijn gericht op het beter leren filmen Zo is er op 12 oktober een „belichtingsavond", waarbij van alles wordt verteld en gedaan met betrekking tot een zo goed mogelijk belichten van een film. Op 9 november zal de avond ge heel in het teken staan van het ge luid bij de film. terwijl op 14 decem ber een filmavond zal worden ver zorgd. Een aktieve bezigheid is de zo genaamde filmtocht op zaterdag 19 september a.s. Dan gaan de leden van Cine Leusden in koppels van twee op pad. Het wordt een soort puzzeltocht met filmopdrach ten en aansluitend een barbecue avond met prijsuitreiking. Cine Club Leusden doet trou wens ook mee aan de ooeninasak- tiviteiten van het nieuwe aktivitei- tencëntrum De Korf op 11 en 12 december. Verder hebben ver schillende verenigingen gevraagd of de club promotie-filmpjes van hun vereniging zou willen maken De club houdt deze aanvraag nog in beraad. Een bijzonder projekt van Ci ne Leusden is het zogenaamde Mali-projekt. In samenwerking met pater Wachter, die in Mali werkt, is de Cine Club Leusden bezig met een voorlichtende film over de boerderij (met geluid), die ge bruikt zal kunnen worden in Mali voor educatieve doeleinden. De eerste film hoopt men eind deze maand gereed te kunnen heb ben. Ir. T. Zwart, opvolger van Hans Pekel haring in de gemeenteraad (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Ir. T. Zwart wordt in de Leusdense gemeenteraad de opvol ger van Hans Pekelharing. Pekelha ring, sedert het begin van deze zit tingsperiode (1978) lid van de ge meenteraad, heeft onlangs aange kondigd zijn raadslidmaatschap te moeten beëindigen in verband met het feit, dat hij naar Almere gaat ver huizen. Pekelharing was afkomstig uit de ARP. Traditiegetrouw wordt het vertrek kende raadslid opgevolgd door iemand, die eveneens voormalig ARP-lid is. De heer Zwart bekleedde onder meer be stuursfuncties in de kieskring Leusden van de ARP Hans Pekelharing neemt deze maand voor het laatst deel aan de ver gadering van de gemeenteraad Even eens deze maand zullen de geloofs brieven van ir Zwart aan de raad wor den aangeboden. Worden die in orde bevonden, dan kan Zwart in de raads vergadering van oktober tot raadslid worden geïnstalleerd. LEUSDEN - Maandag 14 september spreekt dr. Egmond, vrouwenarts in het St. Elisabeth ziekenhuis in Amersfoort, voor de leden van de Kathplieke Platte landsvrouwen Organisatie. Het onder werp is „De vrouw en haar ongemak ken". De bijeenkomst begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de Blijhof aan de Ansfriduslaan. LEUSDEN - Op donderdag 8 okto ber gaat er opnieuw een VOS-cursus van start. Deze cursus is voor alle vrouwen die met elkaar van gedach ten willen wisselen over wat er om hen heen gebeurt of die het gewoon leuk vinden hun persoonlijke kon takten uit te breiden. Tijdens een VOS-cursus wordt er onder meer ge praat over het (huis)vrouw zijn, kin deren opvoeden, onderwijs, politiek, milieu en sociale voorzieningen. Met de groep wordt besproken welke on derwerpen er aan bod gaan komen. Aan het einde van de vorige VOS- cursussen is gebleken dat men twaalf bijeenkomsten uiteindelijk toch te wei nig vond. Daarom wordt deze VOS-cur sus op 24 donderdagochtenden gehou den van 9.15 tot 11.30 uur in De Til, Hamersveldseweg Deelname aan de cursus kost 100 gulden, eventueel in twee keer te betalen Voor kinderop vang wordt gezorgd. Voor informatie kunt u bellen naar Toos van Wieren, telefoon 942508 en Lies Nijnens, telefoon 940074. LEUSDEN - Maandag 14 septem ber houdt Amnesty International Leusden weer zijn maandelijkse schrijfavond. De Amnesty-groep hoopt dat u na de vakantie weer in groten getale naar de Hamersveldseschool komt. De school ligt aan de Lijsterbeslaan 54. U kunt binnenlopen vanaf 19.30 u. Het doel van de avond is om iedereen in de gemeente Leusden in de gelegen heid te stellen zich in te zetten voor vrijlating van politieke gevangenen. U kunt dit op deze avond persoonlijk doen door brieven over te schrijven die gericht zijn aan de autoriteiten van lan den waar mensen onrechtmatig gevan gen worden gehouden Er zijn voor beeld-brieven (in de taal van het betref fende land) aanwezig. Pen. papier en postzegels liggen voor u klaar Leden van de Amnesty groep zijn aanwezig voor het geven van nadere informatie U bent van harte welkom op 14 septem ber Inlichtingen: tel. 944777 Grote belangstelling voor lesgeven aan buitenlanderspag. 3 Achtervelds nieuws pag. 3 Joost van Eijkeren In de Hakhorstpag. 5 Moeder Hoofdakker nam afscheidpag. 5 'Sportnieuws pag. 6 Loep op Leusden pag. 7 •Kantlijnpag. 7 Weekenddienstenpag. 8 Film in Amersfoort pag. 9 -.-TPM*TT^ I III J LEUSDEN - Woensdag 30 septem ber van 14.00 tot 16.00 uur viert het verpleeghuis „Lisidunahof" dieren dag onder het motto „Beestenben de". Kinderen uit Leusden mogen die middag hun huisdieren meenemen naar Lisidunahof om ze daar tentoon te stellen. De dieren moeten wel in een doos of kooi zitten of vastgebon den zijn aan een riempje. Alle dieren zijn onder deze voor waarde toegestaan, behalve honden. Deze aktiviteit wordt georganiseerd omdat veel bewoners van Lisidunahof gesteld zijn op dieren en kinderen. Te vens is dit weer een stukje integratie. Natuurlijk zijn volwassenen ook van harte welkom. Een jury, die onder andere bestaat uit een deskundige van de Dierentuin Amersfoort zal drie pnjzen uitdelen voor de categorieën: het best verzorgde dier. het dier met het leukste koppie en het meest bijzondere dier. Wanneer je wilt meedoen, moet je wel even langskomen of bellen om door te geven met welk dier je komt. Dit aanmelden kan in de week van 14 tot en met 18 september. Bel daar voor 942224 of kom even langs bij de receptie, Bavoortseweg 99. LEUSDEN - De dames van de NCVB afdeling Leusden Centrum hebben maandagavond 14 september een bij eenkomst over Massa Media. De avond begint om 19.45 uur en wordt gehouden in het Dienstencen trum. Burgemeester de Beaufortweg 18. Mevrouw A. de Bruin-van Heerin- gen uit Maarn zal deze bijeenkomst met diskussie leiden BDUj Onafhankelijk nieuwsblad Ja*'! voor de gemeente Leusden LL11 Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks vsn 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur gsopsnd. Zaterdags gesloten. LEUSDEN/CENTRUM - De „Ver eniging voor Welzijn Ouderen te Leusden" (WOL) heeft afgelopen maandag een begin gemaakt met „Tafeltje-dek-je". Rond kwart over twaalf 's middags vertrokken een aantal medewerksters vanaf „Lisidu nahof' om de eerste warme maaltij den rond te brengen. Vrijwilligers zullen de maaltijden drie maal per week - op maandag, woens dag en vrijdag - thuisbezorgen De maaltijden bestaan uit een voorgerecht, aardappelen, groente, vlees, jus en een nagerecht. Deze gerechten zijn alle ver pakt in aluminium pannetjes, die te zamen in een aluminium houder ver dwijnen, tijdens het vervoer. De dames kregen van de kok van..Lisidunahof". de heer Ruitenbeek, enige toelichting over de werking. Er hebben zich nog niet veel mensen gemeld met het verzoek om maaltijd verstrekking. Een aanvraag komt uit Leusden-Zuid. drie uit -centrum en twee uit Achterveld. De mensen uit Achter veld zullen in de toekomst „bediend" worden vanuit Huize St. Josef. Volgende week woensdaq gaat men i i i i i daar van starl met ,,Tafeltje-aeK-je Deze week brengen twee Achterveldse vrijwilligsters het eten vanaf de „Lisidu- nahcf" naar Achterveld. Men wilde aan de verstrekking van deze eerste maaltijden - aardappelen, tuinbonen, varkenslapje compleet met jus, voor- en nagerecht - een feestelijk tintje geven Men stak de teleurstelling over het ontbreken van de heren bestuursleden en de geringe belangstelling van de pers dan ook niet onder stoelen of ban ken Even zo goed werd de dames veel sukses gewenst met ,,Tafelt|e-dek-je" Voor „Tafeltje-dek-je" kunnen In aanmerking komen personen die niet In staat zijn zelf boodschappen te doen en/of zelf te koken. Verzoe ken om voor deze maaltijdverstrek king In aanmerking te komen kunnen worden gericht aan één van de vol gende adressen: - Mw. Kroeze. Verj. Ruyterweg 72, Achterveld, tel. 03425-1866; - Mw. Brouwer, Kwintlaan 9, Leus- den-Z„ tel. 033-940977 en - Mw. Bergsma, Berkenlaan 19, Leusden-C., tel. 033-941602. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Heden inschrijving! Dagelijks aan de zaal Lepelaar 6 - hoek Middenweg. Elke zaterdagavond vrij dansen. Toegang f 4.- p.p. Inl. 942362 b.g.g. 946522. VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM EKSKLUSIEVE KOLLEKTiE SCHOENEN OP DE EERSTE ETAGE. Krommestraat 9 Amersfoort Tel.: 033-621600 ,5* sweg-Noon) 83 in De Isselt, vak B. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1