.OEP OP Kantlijn SPAANSE v ONTBOEZEMINGEN een badkuiprace (G)een letter Aardig PvdA Leusden: ja Vuil 1 Plattegrond Vuil (2) Niette lezen Jeepverhuurbedrijf FIETSPAD DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1981 loep op Leusden let gaat niet door. De badkuipra- dle de Hamershof-wlnkellers vol- nde week woensdag in de Kooi- sgracht hadden willen houden, is lelast. Reden: te weinig animo, rwijl het er aanvankelijk naar had gezien dat het een waterfestijn nenlgeallurezou worden. Harry li Schalk, slijter in de Hamershof lid van de aktiviteitencommlssie: Ie hadden een brief gestuurd naar soneelsverenlglngen van bedrij- n, sportverenigingen, clubs en gelijke en daar kwam een redelijk atal reactie oo. We hadden al snel itien boten. Dat was dan nog wel t genoeg, maar wel een aardig be- Maar in de loop van de tijd kre- i we meer afmeldingen dan dat er g aanmeldingen bij kwamen. Op laatst hadden we nog maar zes elnemers over en dat is natuurlijk ■I te weinig." fan Schaik meldt dat men om ver- lillende redenen van een tocht or de gracht bleek te willen afzien: ommigen bleken achteraf toch itzoveel zin te hebben om zo n ot te maken of ze hadden er niet noeg tijd voor. Maar er was ook land, die had vastgesteld, dat er sen In de Kooikersgracht zwem- in en dat was hem te eng fan Schaik vindt het jammer, dat badkuiprace van de agenda afge- erd moest worden; „We hadden DS BEYAART IN T NIEUW direktie van het restaurant 't Ros Beyaart aan de Hamersveldseweg heeft n de wat rustiger zomermaanden gebruik gemaakt om 't Ros wat op te appen. Begin augustus was het restaurant korte tijd gesloten voor het voeren van een Interne „face-llft". Het Interieur is aan alle kanten wat rfraaid. rvolgens werd de buitenkant van 't Ros onder handen genomen. Schilders bben de afgelopen dagen houtwerk en muren van een nieuwe verflaag orzlen. Zodat 't Ros er nu van binnen en van buiten weer „knap" uitziet. ken. Nu maar opletten tijdens de eerstvolgende raadsvergadering, waar het voorstel aan de orde komt, wie er gelijk heeft: het zetduiveltje of onze medewerker. REDAKTIE: Marnix Kreyns; bijdra gen: Caspar van Loo en Frits van Breda. een mooi prijzenpakket. Een week endje Parijs voor de snelste, een rondvlucht boven Amsterdam voor de origineelste en badkleding voor de snelst zinkende. Da s toch een mooie prijzenpot. Maar ja, zo is het wel vaker: mensen willen liever pas sief naar zoiets kijken dan er aktief aan deelnemen." Het geld dat aan de prijzen gespen- deerd zou worden gaat nu in de pot van waaruit de feestelijkheden rond het éénjarig bestaan van de Hamers- hof gefinancierd zullen worden. Dat festijn vindt volgende week plaats en gaat zeker door. Soms kan een zetfout erg storend zijn en zelfs de bedoeling van de schrijver totaal doen veranderen. In de krant van 3 september j.l. stond een artikel over de muziek school, die de muzieklessen op lage re scholen wil gaan uitbreiden. In het slot van het verhaal stond dat de fractie van de VVD EEN probleem zou gaan maken waar het gaat om het verlenen van de subsidie. De conclusie van de medewerker die het betreffende artikel had geschreven was echter dat naar zijn mening de VVD GEEN bezwaar zou gaan ma- De PvdA organiseerde gisteravond (woensdag) een extra partijcongres om „een beslissend oordeel uit te spreken over het totaal-resultaat van de kabinetsformatie en het voorstel van het partijbestuur te bekrachtigen om de Tweede Kamerfractie van de PvdA te machtigen toestemming te verlenen aan kandidaatsbewindslieden toe te treden tot het nieuw te vormen kabinet, op basis van de bereikte overeenstemming tussen de Tweede Kamerfracties van CDA, PvdA en D'66." Het citaat komt uit een advertentie, die de PvdA maandag onder meer in de Volkskrant liet plaatsen om de leden wakker te schudden voor het historisch moment. In diezelfde advertentie de aankondiging, dat de afdelingen van de Partij van de Arbeid een dag eerder - jongstleden dinsdag - bijeen zullen komen om de atdelingsvertegenwoordlgers duidelijk te maken wat ze moeten zeggen: ja en nee. Alom in den lande vergaderde dinsdag dus de PvdA. Zo niet in Leusden. Waarom kwam de afdeling Leusden niet bijeen? Peter Strijker, voorzitter van de afdeling: „Omdat we daar geen kans toe zagen. Je weet hoe moeilijk het is om in Leusden zaalruimte te krijgen, zeker op zo'n korte termijn. Dan hadden we het bij iemand thuis moeten doen, maar dat is ook zo wat..Bovendien heeft de afdeling zich in een eerder stadium al eens uitgesproken over strijdpunten en het bijeenroepen van het congres. We vonden het te gek om je te binden aan voorwaarden vooraf, waar dan toch niks van terecht komt en verder dat het beoordelen van het resultaat van zo'n kabinetsformatie de verantwoordelijkheid van de fractie is. Wat overigens onverlet laat, dat het nuttig is om de stukken te bestuderen en we zullen de leden dan ook dezer dagen vla een krantje Informeren." Vaste congres-afgevaardigde Barbara Hanemaayer was gisteravond verhinderd en daarom ging haar plaatsvervanger, toevallig ook Peter Strijker. Stemde hij voor of tegen het kabinet? Strijker: „Voor." staan aangegeven. Het zou overigens voor de gemeente, als deze financieel barre tijden aanhouden, natuurlijk wel lucratief zijn. Maandag stond hij voor de balie om eem advertentie op te geveneen kleine Aziatische man. Omdat hij de taal niet voldoende machtig was, had hij een Nederlandse vriend bij zich. Samen gaven z tekst op voor een advertentietje Inde categorie „Personeel Aangeboden". De tekst: „Aardige Vietnamese bootvluchteling maakt heel makkelijk voor u kleding (op maat), voor dames en heren. Zelf stof meenemen. Na 18.00 uur: (033) - 946829, Long Giao, Stijgbeugel 26, Leusden (achter de school Kinderland)." Hij zag er erg aardig uit. Een zucht van verlichting moet in Leusden voelbaar zijn geweest toen de gemeente vorige week eindelijk met een nieuwe plattegrond op de proppen kwam. Want met zoveel nieuwe wijken wist vrijwel niemand meer heg noch steg In Leusden. Dat probleem Is dan nu opgelost. Toch zal iemand de Smoussesteeg vergeefs zoeken op de kleurrijke plattegrond. Dit weggetje Is weliswaar op de kaart ingetekend, maar de naam ontbreekt. Foutje dus. Dat zal wel „om niet meer te achterhalen redenen" gebeurd zijn, om met de woorden van het college te spreken. Opvallend Is dat de commercie ook al grip heeft gekregen op een plattegrond. Op de Leusdense staat met behulp van het firmavignet aangegeven waar zich de Rabobanken en het bedrijf van Pon bevinden. Naar verluidt heeft deze vorm van reclame de bank 1200 gulden gekost en de auto-Importeur een slordige 400 gulden. Het is te hopen dat een volgende plattegrond van onze gemeente niet een reclamefolder wordt, doordat alle plaatselijke bedrijven op de kaart De heer Ginjaar - op de dag dat dit geschreven wordt nog net minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne -zal de geschiedenis ingaan als de man onder wiens bewind duidelijk werd, wat voor een rommel er in de Nederlandse bodem zit. De afgelopen jaren werd pijnlijk duidelijk hoezeer de Nederlandse bodem vervuild is, en Ginjaar Is begonnen met het treffen van maatregelen. Er zit een tijdelijke Wet Bodemsanering aan te komen en de minister heeft ook al uitgerekend, dat het vele miljoenen gaat kosten om die wet ten uitvoer te brengen. Maar Ginjaar deed meer. Vooruitlopend op de wet gaf hij provinciebesturen opdracht om de rommel in de provinciale bodems te Inventariseren en aan te geven, waar, in het belang van de volksgezondheid, snel ingegrepen moet worden en waar onderzoeken gepleegd moeten worden. De provincies stuurden deze zomer hun lijstjes naar Den Haag en vorige week maakte het ministerie bekend, waar op korte termijn geld voor ruiming en onderzoek beschikbaar zal worden gesteld. Merkwaardigerwijs heeft de minister ook 4000,- ter beschikking gesteld voor een onderzoekje op Leusdens grondgebied. Er zou een onderzoek moeten worden verricht naar de kwaliteit van de bodem op een plaats langs de Hamersveldseweg, vlak bij het nieuwe winkelcentrum „De Hamershof". Dat is merkwaardig, want volgens de gemeente is daar geen vuiltje aan de grond en deze plek werd - voor zover ons bekend - ook niet genoemd in de provinciale rapportage aan het ministerie. „Er heeft", aldus gemeentewoordvoerder Hans Hermans, „daar in de buurt in het verleden wel een stortplaats van huisvuil gelegen, maar dat Is al lang opgeruimd. Vlak na de Tweede Wereldoorlog Is een stuk grond aan de noordkant van de Smoussesteeg een tijd lang gebruikt als stortplaats voor huisvuil. Op die plaats ligt nu de vijverpartij tussen de Smoussesteeg en de Valkenhoeve. Bij het bouwrljpmaken van de Akkerhoeve - nu vijf jaar geleden - is dat allemaal weggegraven. Het was toen trouwens al gewoon goede, zwarte grond geworden, met hier en daar wat glasscherven er In. Die grond Is verkocht aan een grondhandelaar, die het - voor zover wij weten - weer heeft doorvekocht als tuinaarde. Er was verder ook niets aan dehand met de grond. Ik snap dus ook niet, waarom dat nu weer voorkomt op het lijstje van VOMIL", aldus Hermans. VOMIL is de term waarmee het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne kortheidshalve wordt aangeduid. De heer De Bak werkt er als voorlichter en misschien weet die er meer van. Helaas. De heer De Bak weet wel waar we het over hebben, „maar, dat begrijpt u, al die plaatselijke situaties ken Ik natuurlijk niet precies. De gegevens zijn, zoals u weet, afkomstig van de provincies en daar moeten ze er meer van weten." We begrijpen en bellen met het buro voorlichting van de provincie Utrecht. Waar onverbiddelijk geluncht wordt. Als meneer Ahllngs zijn boterhammen op heeft, kan hij ons verwijzen naar mr. Scherks. En, jawel, die weet er meer van. „De motivatie om dat project op te voeren Is, dat er In het verleden huls- en grof vuil gestort is, zo hebben we van de gemeente Leusden vernomen." -„Maardie grond Is al verwijderd." Scherks: „Dat moet dan tuusen het tijdstip van rapportage en nu gebeurd zijn." - „Dat is vijf jaar geleden al gebeurd en die rapportage heeft deze zomer plaatsgevonden." Scherks: „Oh, nou ja. Kennelijk was ertoch nog aanleiding om dat project op te voeren. - „Dus er gaat nog wel een onderzoek daar plaatsvinden?" Scherks:„Nou ja, het ministerie heeft daar nu dat geld voor beschikbaar gesteld. Dat is een subsidie van 90%, de rest moet de gemeente betalen. Maar voor dat soort techniche vragen moet u de heer Mathljssen hebben." Even later verschijnt de heer Mathljssen in beeld. Of er toch nog een onderzoek gaat plaatsvinden, was de vraag. Mathljssen: „Het gaat om enkele boringen, waarbij monsters genomen worden. Ik denk dat w toch nog wel even gaankijkenofer niets meer aanwezig Is. U moet het zien als een controle." - „Wanneer gaaf dat gebeuren?" Mathljssen: „Met alle projecten op de lijst moet voor 1 januari 1982 een aanvang zijn gemaakt. Dus ook In Leusden." Mocht u dit najaar een provinciaal ambtenaar in die vijver aantreffen, dan weet u waar hij mee bezig is. Verordeningen zijn in de samenleving noodzakelijk. Deze wettelijke regelingen, denk aan de Algemmene Politieverordening, de destructieverordening, de Brandbeveiligingsverordening om er enkele te noemen, zijn er voor om de betreffende zaken in goede banen te lelden én om nageleefd te worden. Verordeningen blijven niet altijd up to date en moeten daarom wel eens gewijzigd en/of aangevuld worden. In de vergadering van de raadscommissie Algemene Bestuurszaken (ABZ) maandagavond, werd gepraat over voorgestelde veranderingen in enkele gemeentelijke verordeningen. Dit was voor PKL-raadslld Jan Jacobs aanleiding om zijn hart eens te luchten over het taalgebruik in deze regelingen. Jacobs:,,De tekst in een verordening is voor de burger nauwelijks te lezen, terwijl het stuk in feite is bestemd voor de burger. Zelfs ik heb vaak moeite om de tekst te begrijpen. Volgens mij moet er iets gedaan worden tt simpel taalgebruik In te voeren." Burgemeester mr. J.W.M. Rademaker, voorzitter van de commissie ABZ, ging uitvoerig in op de woorden van Jan Jacobs. Zijn betoog kwam in het kort hierop neer, dat naarmate de wet technischer wordt, de betreffende verordening onleesbaarder wordt. Rademaker: „In de loop der tijd Is ook een bepaalde jurisprudentie (Interpretatie van de rechtspraak, red.) ontstaan, die de wetgever noodzaakt om verordeningen zo uitvoerig en omstandig mogelijk te beschrijven. Op die manier kan de wetgever zich geen buil vallen bij het toepassen van deze regelingen." Voor een simpel taalgebruik in verordeningen zal Jan Jacobs dus tot St. Juttemls moeten wachten. De jongste loot aan de stam, die „Het Leusdens Bedrijfsleven" heet, wordt gevormd door het Jeepverhuurbedrijf. Eigenaar van de firma Is Tljmen Donselaar en waar het bedrijf zich mee bezig houdt Is duidelijk: er worden jeeps verhuurd. „Het Is voorlopig maar een proef", zegt Tljmen, gevraagd naar het hoe en waarom van zijn bedrijf; „Ik ben van beroep monteur In de buitendienst en die jeepverhuur doe Ik erbij. Nee. alleen daarvan leven zou niet gaan." Een week of zes geleden is hij er mee begonnen. Bij zijn Amersfoortse garage leasde hij een jeep van het merk Suzuki en via een paar kleine advertenties probeerde hij de aandacht op zijn jeep te vestigen. Tot nog toe niet met overweldigend succes. Tljmen Donselaar: „Ik heb hem de afgelopen weken wel een aantal keren verhuurd, maar het is nog niet genoeg. Och, er is wel belangstelling voor, maar de mensen zijn wat voorzichtiger geworden met het geld, hè. En misschien Is dit ook niet de beste tijd, zo vlak na de vakantie." Hoe het ook zij, Tijmen Is van plan om het minstens een half jaar te proberen. Lukt het In die tijd niet. dan houdt hij er mee op. Gaat het goed, dan kan hij zijn jeepvloot altijd verder uitbreiden. Voorlopig staat eén witte Suzuki ter beschikking van belangstellende „vrije vogels". Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Donselaar, Leusbroekerweg 14, telefoon 03498 - 3475. Bredero mag misschien Claeve- renblad/Wildenburg gaan bouwen. Als dat maar geen „Hoog-Claeve- ren blad" wordt De Leusder Krant van vorige week donderdag hebben we toch maar even op z'n nummer gezet 39 Bestemmingsplan Hamersveld gaat voorlopig in de ijskast. Besef fen de gemeentebestuurderen wel, dat er zo langzamerhand een behoorlijke ruimte in het nieuwe gemeentehuis gereserveerd dient te worden voor die kast? De muziekschool gaat in Achter veld aan het werk Toch altijd al een harmonieus volkje geweest, hoor. Hebt u de nieuwe gemeentelijke plattegrond al écht gezien? Volgens onze nieuwe groepscom mandant der rijkspolitie telt Leus den weinig jeugdige criminelen. Kan best zijn, maar die doen zo nu en dan toch aardig hun best Het Leusdense politiebeleid blijft ongewijzigd, lees ik in mijn lijfblad Is dat nou positief of negatief? Het Vrouwenkafé is het seizoen swingend begonnen om te bewij zen dat er wel degelijk muziek in zit. De plannen voor De Biezenkamp kunnen nu nog niet bekend ge maakt worden omdat Wagenaar nog de wrange vruchten aan het plukken is. In het kader van de algemene be zuinigingen gaat het nieuwe struk- tuurplan ons nu slechts drie kwart miljoen gulden kosten Als we DHV moeten geloven zal de Groene Zoom ook in de toekomst een rustige weg blijven. Betekent dat, dat Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben afgezien van hun voornemens om van de Groene Zoom de S 10 te maken? Als ik dat zo lees, dan zou de NOS vast geen opnamen hebben mo gen maken van de Truckers-show in Leusden-zuid De Achten/elders zien het eeuw feest best zitten, maar willen wél goedgemutst zijn. Ik zie Henk Ossendrijver trouwens nog niet zo gauw met zo 'n kanten mutsje op lopen. Of heb ik het nou verkeerd begrepen? Burgemeester Rademaker ging zo te zien met de vlinderslag door die racket van LTV Leusden De Postweg heet voortaanDe hel van Leusden heb ik begrepen Je moet inderdaad voor de duvel niet bang zijn als je daar op de fiets zit. Nog een troost dat het Paradijselij ke Achterveld zo vlakbij in de buurt is. Gelezen in de Leusder Krant. ..Leusdense hockey-ladies op schot". Zo'n kop stuit je toch tegen de borst, vind ik. Maar liefst 4500 deelnemers voor die fietstocht van die bekende fiet- senfabriek uit het Noorden des Lands. Als ze over een paar jaar wéér meedoen mogen ze meteen blijven. Hebben we die versnelde huizen wel klaar. De Stichtse Culturele Raad houdt een cursus voor verenigingspen ningmeesters. Toch geen motie van wantrouwen? De direktie van TeHa heeft kenne lijk besloten een nieuw ontwerp voor onze tennishal te maken op kosten van de gemeenschap Vroeger werd er in de raad nog wel eens over dit soort zaken gepraat Merkwaardige route: vrachtwa gens voor de aanleg van de Noor derrandweg gaan niet via de Mid denweg maar via de Asschatter- weg en de Hamersveldseweg. Er is zeker een zandopslagplaats achter het gemeentehuis De direktie van TeHa loopt vast een beetje TeHa van stapel Toch sneu voor Wagenabr. Had ie op de valreep die afspraak met de minister rond, is Van Agt óok al tè snel van stapel gelopen. Mis schien kan hij nu beter Bloemhof naar Den Haag sturen Toch heeft ons gemeentebestuur bijna alles keurig geregeld. Bij een fikse storm vallen die paar rotte appels wel van de Biezenkampse fruitbomen, die dan geraapt mo gen worden door één door de ge meente beëdigde appelverkoper Als het dan meezit dondert ook 't Claeverenblad wel in elkaar, zodat dan eindelijk eens een besluit kan worden genomen. Nu alléén nog die windmolen om al die storm om te zetten in energie, die de muur kan verlichten, waar de raad dan natuurlijk met de rug tegen aan staat gedrukt. De Centrumweg lijkt in de ge meentelijke plannen net een Co bra Als die flink heeft verleerd wordt ie óók weer dunner. Maar ik krijg er zo langzamerhand toch echt wel een brok van in m'n keel Ons spannend vervolgverhaal in vele delen: ,,De knipoog van het Verkeerslicht", oftewel: elke klap is een knipoog waard B en w willen nu, dat er óók in Leusden over de voorgenomen re- konstruktie van het viadukt in de Heiligenbergerweg wordt gepraat. Tjonge, denk je dan vol bewonde ring. Die weten ook waar Abraham de mosterd haalt! Toch sneu dat iedereen al heeft gegeten Tijmen Donselaar In de jeep Daar ontdekte ik op onverwachts een prachtig fietspad, het was kers vers gemaakt langs de nieuwe weg in aanleg tussen de Midden- en Hor- sterweg, met in de zeer verre toe komst de aansluiting op de Rijks weg. Heerlijk vlak en breed met een paar kleine bevallige bochtjes er in, 't was er zomaar, zonder officiële openstelling door de een of andere notabele. Eigenlijk is het jammer dat binnen korte tijd over die nieuwe weg de talloze heilige koeien in ons brave dorp heen zullen scheuren met een vaart van liuuuuru en meer, het baantje leent zich er voor, dus doen we dat. Het is er nu nog zo heerlijk rustig, enerzijds de kanaaldijk met z'n boom- en struikgewas, de andere kant het veelbesproken Ruige Velt, met als achtergrond in het groen ge vat de lage woonrand van het dorp. De stilte werd wel verstoord door reusachtige machines die even een paar sloten groeven, dat was vroe ger werk voor vijf-en-twintig man, overwoog ik even. In m'n verbeelding zag ik op dat vlakke veld die reuze grote sport- burcht die er wellicht zou kunnen komen. Zeven etages hoog. gegar neerd met heel kleine woninkjes, studio's heten die, in ons heden daagse taalmisbruik. In een flits zag ik ook nog een parkeerterreintje van zo'n duizend auto's, eens in eén week of maand in gebruik Intussen lees ik, want lezen en schrijven kun nen samen gaan, in het blad van Natuurmonumenten" over de strijd om het behoud van de Groene Ruimte. Als het dan toch mot, zie ik liever een vriendelijke woonwijk, dan zo'n spektakel-stuk; er is. beweert men, ook al bij andere plaatsen met dat sportpaleis geleurd. Nog 's over die groene ruimte, boze tongen fluiste ren dat voor het zeldzame natuurge biedje Schoolsteegbosjes" al een woonschetsje op stapel staat. Het zou kunnen dat in de nabije toe komst de strijd om de groene ruimte in ons dorp weer oplaait, hoewel ik vaak de indruk heb dat het veel men sen weinig kan ver. Al met al vind ik dat het dorp als maar sportiever wordt, naast hoc key, tennis, voetbal en weet ik veel nog meer sporten gaan we uitblin ken op de fiets. Een aantal jaren geleden is op initiatief van de plaat selijke ondernemers de Ronde van Leusden op touw gezet. Elke plaats, klein of groot, moet toch z'n ronde hebbenWaarom Leusden er twee moet hebben is me nog duister, en dan nog zo 'n gevaarlijke, bij die laat ste ronde heb ik met angst en vrees gekeken en m'n hart vastgehouden voor de armen en benen van ren ners; hoe kunnen de hoge omes van de wielersport dit goedkeuren, en de omes van de gemeente? Behalve de kleine tourtjes van al lerlei verenigingen was er een dezer dagen die grote waar duizenden wielerfanaten op afkomen Een kleurig tafereel, fel gekleurde shirts en racefietsen, bruin gebrande ge spierde heden die zo te zien geen tour overslaan, professioneel uitge rust Gezinnen met kinderen op grote en kleine fietsen, 'k zag nog een ou derpaar op de tandem met vier kin deren op sportfietsjes er om heen, een heerlijk gezonde ontspanning In m 'n jonge jaren had ik ook eens zo'n nijdige racefiets - wel zelf in elkaar gezet - die kostte toen ook een weekgeld. Het was een door trapper" dus zonder remmen, er was veel handigheid nodig om hem op tijd te stoppen, al met al was ik m'n weekgeld (twaalf en een halve gulden) er aan kwijt. In die tijd heb ik toen nog de legendarische vijf-vou- dige wereldkampioen Piet Moes kops en Bosch van Drakestein zien racen op de grote houten Rijswijkse wielerbaan, die baan is in de oorlog opgestookt door koulijdende Hage naars. 't Kwam alles weer boven toen ik al die kleurige fietsers zag. Er zijn in 't dorp nog meer kracht metingen. tot vreugde en vermaak der inwoners zijn er wel elke week allerlei toestanden in verschillende winkelcentra. Met al die activiteiten proberen de ondernemers met min of meer resultaat de Leusdense be volking binnen de „veste te hou den, een lofwaardig streven, 't Is wel wat vermoeiend, vertrouwden enke le winkelende personen me toe. En toen ontmoette ik een ouwe kennis (die heb ik zo zachtjes aan in het dorp), een praatje over het weer, over het dorp en toen natuurlijk over vroeger hoe goed het toen wel was. Toch maakte hij een wat verdrietige indruk, hij was er met z'n gedachten niet bij. Na lang aarzelen vertelde hij wat hem dwars zat: 't was een ver haal van deze tijd, een verhaal waar veel mensen bekend mee zijn. een van zijn kinderen ging scheiden, waarom wist hij niet, vermoedde iets, maar is dat een reden om uit -elkaar te gaan? Nog nooit was zoiets in zijn familie voorgevallen en als er ooit over gesproken werd zei hij steevast; dat zal bij ons niet ge beuren, en nu! Hij zat er totaal verslagen bij en ik had ook geen antwoord, alleen dat er tegenwoordig anders over wordt ge dacht dan vroeger en dat het soms beter is uit elkaar te gaan dan jaren lang terwille van wat dan ook een verschrikkelijk leven te hebben. 'k Heb geprobeerd hem wat op te monteren, en gezegd dat het tegen woordig gewoon is; ,,Ja, maar niet voor mij en mijn vrouw Toen begon hij met zelfverwijt, dat ie z 'n kinderen niet goed had opgevoed en zo meer, „en ze hebben nog kinderen ook, hoe moet dat dan allemaal Er klonk verdnet en teleurstelling in z'n met horten en stoten vertelde verhaal; het leek me dat ie meer ver driet had dan het paar in kwestie. Ik vermoedde dat zo maar „Het komt in de beste families voor.was de bitter schrale troost die ik hem geven kon, en toen stond ie op en ging, gebogener dan an ders, heen sp.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7