5een bezetting van eusdens Gemeentehuis iackney ponykampioen schap Midden Nederland .ockhorst-toernooi verliep vlot Plusminus AARVERGADERING RODA '46 ockey- esultaten HOCKEY COItPIIAL KALMS KALAKS Antilopen gaf puntjes Voor wedstrijd Meisjes voetbal Jeugdtennis Leusden-Badge Knullig Koude douche Basketbalwinst Green Giants DINSDAG 15 SEPTEMBER 1981 11 LEUSDEN/CENTRUM - De wells- iar flink afgezwakte maar nog altijd Roda levende gedachte om tot zetting van het Leusdense ge- eentehuls over te gaan als de nood- Iden zonder compensatie ten be- eve van de woningbouw zouden >eten worden afgestaan, is nu hele- tal van de baan. Onlangs kreeg het stuur van de voetbalclub te horen, t de gemeente de velden „aan de erkant" per 1 januari a.s. nodig eft. Een onderhoud op het ge- jentehuis over de als gevolg daar- n optredende problemen had in rste instantie geen resultaat. Boos vooral teleurgesteld verliet Roda onderhandelingen, na nog een itste voorstel op tafel te hebben legd. De „tegenpartij" zou dat in raad nemen en zo spoedig moge- op de zaak terugkomen. )p de vrijdagavond in het voetbal- ibhuis gehouden jaarvergadering n Roda-voorzitter Ko Bosman de heugende mededeling doen, dat m enige uren tevoren per ijlbode n schrijven van B&W was bezorgd »t de toezegging, dat het gemeen- >estuur voor zover mogelijk aan de latste wens" van de voetbalclub zal Idoen en dat betreft de navolgende nten: op zaterdagen en tot aan het einde van het deze week beginnende seizoen zal Roda gebruik mogen maken van het veld van Pon's Automobielhandel De besprekin gen daaromtrent met Pon verlo pen naar wens. 2. voor korfbalclub Antilopen (die zelf geen bezwaar heeft het Bui- ningpark op acceptabele voor waarden te verlaten) zal elders binnen de gemeente met spoed speelgelegenheid worden ge zocht. 3 in de gemeenteraadsvergadering van 24 september zullen B&W het voorstel doen om niet eerst vier en later nog twee nieuwe velden aan te leggen, maar direct met de realisatie van zes velden te begin nen. Met bovenstaande plezierige ont wikkeling als hoofdmoot van zijn openingswoord, was de heer Bos man er nog niet. Hij en zijn medebe stuurders verwachten een jaar vol organisatorische zorgen. De vernieu wingen van functies in het bestuur zullen eerst nog even op elkaar afge stemd moeten worden. Begrip van de leden is daarbij dringend gewenst. Ook de nieuwe structuur van Ro- da's jeugdafdeling kan in de aanloop periode nog op problemen stuiten en ondanks de gemeentelijke medewer king inzake het veldentekort, zal nog minimaal een jaar met de beschikba re speelruimte moeten worden ge woekerd. Grote zorgen bestaan ook op financieel gebied. Weliswaar kon met een uiterst zuinig beleid de be kende belastingschuld (oorspronke lijk rond de f25.000,—) al groten deels worden weggewerkt, maar nieuwe problemen dienden zich aan, zoals de alsmaar stijgende gebruiks- vergoedingen en de dreigende BTW- heffing op de kantine-omzet. POSITIEF Gelukkig zijn er ook heel wat posi tieve omstandigheden te melden Met de bouw van de nieuwe kleedac commodatie - onder leiding van huisarchitect D. Opstelten door huis bouwer firma Schoonderbeek - is bereids een aanvang gemaakt. Het tweede veld is goed gerenoveerd en het bijna gereed zijnde hoofdveld nog beter Medio maart volgend jaar wordt een en ander met enig feest- vertoon in gebruik genomen. Dat is mede de reden om nu - vandaag bestaat Roda 35 jaar!!! - geen lus trumfeestje te bouwen. Als voor schot op het zevende lustrum (de vergadering had daarom best een wat grotere opkomst mogen hebben) kreeg iedere aanwezige twee con sumptiebonnen gratis. De eigenlijke jaarvergadering ver liep in een sneltreinvaart en als Roda in dit tempo straks door de vijandelij ke achterhoedes heen dendert, mag u nog wel wat verwachten. De jaar verslagen bleken hamerstukken en zelfs het relaas van secretaris Cees Leyenaar (vijf getikte kantjes) onder- Met de bouw van nieuwe was- en kleedgelegenheid voor Roda '46 is een aanvang gemaakt. ging dat lot. De contributie gaat met f 1per maand omhoog en niet spelende leden vinden binnenkort een tientje meer op de rekening. Of de terloops aangehaalde sauna, al dan niet met bubbelbad, ooit nog zal worden gerealiseerd, is niet te zeg gen. Er wordt kennelijk wel aan ge dacht Om verschillende redenen traden Jan Verhoeve. Ton Swarte, Jaap de Haan en Hans Elshof uit het bestuur. Een materieel blijk van erkentelijk heid wordt later op de medewerkers avond overhandigd. In welke vorm is nog een vraag De „klassieke" asbak is nu difinitief uitverkocht. Het toch nog gevonden allerlaatste exemplaar werd (met dank onzerzijds) aan uw verslaggever uitgereikt en zo neem je van een vergadering toch nog wel eens wat mee. Cees Leyenaar en Ben de Haan namen het overstapje van het hoofd- naar het jeugdbestuur en Peter Mar tens (secretaris), Hessel de Ruig (af deling zaterdag) en Gert Veen (zon dag) vulden de vrijgekomen arbeids plaatsen in het bestuur op Het lijkt veel, maar alles wat hierbo ven door ons werd omschreven, speelde zich af in welgeteld 29 minu- LEUSDEN/CENTRUM Op een pk grasland aan de Groene Zoom jrden zaterdagmiddag de flnale- dstrljden gehouden van de Hac- jey-ponyclub Midden-Nederland I het kampioenschap 1981. De In 1976 op Initiatief van de Leusdenaar G. van Rouwendaal opgerichte ver eniging met circa 35 rijdende leden organiseert wedstrijden met zoge naamde tuig-pony's, waarbij de deel nemers, keurig In het zwart, met een bolhoed op en voorzien van de tradi tionele plaid in een licht vierwielig en comfortabel geveerd wagentje hun rondjes rijden. De best-ogende com binatie krijgt daarbij het hoogste aan tal punten. Assistentie wordt ver leend door In helder witte pakken geklede „opvangers". Een leuk ge zicht, dat helaas voor de organisato ren maar weinig publieke belangstel ling heeft getrokken. In de limietklasse werd Chickwell Starby van de heer Van Groningen uit Nieuw Vennep in Leusden winnaar en bovendien kampioen van Midden- Nederland. De open klasse werd ge wonnen door Little Boy van de heer P van Nispen uit Haarlem, die even eens clubkampioen is geworden Een goede 4e plaats (zowel in Leusden als in het totale klassement) was voor Franky Autocrat van de Leusdenaar G. van Rouwendaal De jurering was in handen van de heren Heineken en De Bulk van de Nederlandse Hippische Sportbond. EUSDEN/CENTRUM - De ICL-dames boekten opnieuw een >te zege. Thuis tegen nieuwkomer rsteti uit Wijk bij Duurstede werd 9-0. De heren daarentegen lieten li door het Arnhemse Upward on- iig verrassen. Dan zijn we dat snel er vergeten, want hoewel de Leus- ise routiniers af en toe leuke Indi- uele staaltjes van hockey-behen- held lieten zien, vormde hun elftal >aald geen eenheid. Upward akte beter gebruik van de vleugel- elers en was daardoor nogal eens gevaarlijk. Voorts mag Leusden nog wel wat gaan oefenen op het nemen van strafcornersl De rommelige wed strijd kende twee korte hoogtepun ten. In de 6e minuut werd het 0-1 door een verdedigingsfout. Toen een hele tijd niets en 3 minuten voor het einde werd het via Jan Benninga 1-1 (eindelijk een strafcorner raakl). In de laatste minuut verloor Leusden de pot toen doelman v.d. Lee royaal over de bal heen trapte. Gunstiger berichten van het da mesfront, hoewel Dorsteti van Hoc key nog weinig kaas heeft gegeten. Deze tegenpartij speelt voor het tweede jaar in de competitie. Onze „correspondente" vond de overwin ning uiteraard leuk, maar wat meer tegenstand wordt toch op prijs ge steld. A.s. zondag bij Hoevelaken wordt het misschien al wat beter Echt „leuk" kan het pas worden te gen Doorn (op 27 september) en tegen Phoenix (op 11 oktober). Na twee wedstrijden is de Leusdense score 22-0 Straks aan Sinterklaas maar een telmachientje vragen! JEUGDHOCKEY De „uitslagen-service" van de se nioren deed het weer eens niet en daarom ditmaal geen resultaten. Bij de jeugd ging het als vanouds. De eerste competitie-uitslagen wa ren Meisjes D3 - Kameleon D1 3-3 Meisjes D4 - Weesp D1 0-10 Jongens D3 - Amersfoort D2 11-0 Jongens D4 - Loenen D1 3-3 Meisjes C1 - Be Fair C1 5-1 Jongens C1 - Schaerweyde C1 7-0 Jonaens C2 - Gooische C2 2-13 Jongens C4 - Gooische C4 0-11 Meisjes C2 - Soest C2 5-3 Jongens B1 - Laren B1 1-1 (prima wedstrijd!) Jongens B4 - Gooische B5 5-4 Meisjes A2 - Laren A4 2-1 Meisjes C3 - Baarn C2 1-1 Meisjes D6 - Soest D2 0-7 Jongens A2 - Gooische A4 3-8 Gooische A2- jongens A1 4-3 Huizen B1 - jongens B2 5-2 Gooische B4 - jongens B3 3-3 Gooische C3 - jongens C3 0-8 Kampong D1 - jongens D1 2-0 Laren D2 - jongens D2 1-4 Weesp D1 - jongens D5 11-0 Shinty A2 - meisjes A1 1-3 (goed resultaat) SCHC B1 - meisjes B1 5-0 Loenen B1 - meisjes B2 4-0 SCHC B7 - meisjes B3 2-3 Huizen C2 - meisjes C4 0-6 LEUSDEN/CENTRUM Het he renteam van de MHC Leusden heeft de eerste thuiswedstrijd op een knul lige wijze verloren. Niet alleen doel man v.d. Lee had kennelijk zijn dag niet, maar ook in de voorlijn vlotte het niet. Het Arnhemse Upward werd in de laatste minuut niet onver diend winnaar. Graspiepers deelde in Drachten de puntjes met Hengelo (waar a.s. zon dag Leusden naar toe moet) en Tem po herstelde zich van de grote neder laag op de openingsdag GHBS ver loor op het nippertje de derby tegen Groningen en van Ede-GCHC ont vingen wij nog geen uitslag De uitslagen waren Graspiepers - Hengelo 2-2 Leusden - Upward 1-2 Tempo - Doetinchem 3-1 GHBS - Groningen 0-1 Ede - GCHC ?-? RANGLIJST Groningen 2 4 10-0 Upward 2 3 3-2 Ede 1 2 4-1 GCHC 1 2 2-1 Graspiepers 2 2 3-3 Tempo 2 2 3-10 Leusden 2 1 3-4 Doetinchem 2 1 3-5 Hengelo 2 1 3-6 GHBS 2 0 1-3 Bij de dames is per 7 september de top van de ranglijst: Leusden 1 2 13-0 Doorn 1 2 12-0 Phoenix 1 2 7-0 Hoevelaken 1 2 6-0 Nieuwegein 1 2 3-1 LEUSDEN/CENTRUM Antilo pen speelde in de tweede competi tieronde tegen Oranje Nassau feite lijk maar iets meer dan de eerste helft een voortreffelijke wedstrijd. Daarna liep het mis en dat heeft de Leusden- EUSDEN/CENTRUM Met het 'el organisatorisch als qua deel de bijzonder geslaagde BCD- irnooi heeft de LTV Lockhorst het toen 1981 vrijwel afgesloten. Ook jr de medewerking „van boven" men geen klagen, want het weer heeft zich gedurende het gehele toer nooi goed gedragen. De enorme hoe veelheid partijen kon vrijwel geheel volgens het wedstrijdschema worden afgewerkt. Alles bijeen een uitloop van een (dik) uur is eigenlijk niets. Alom tevreden gezichten: bij Lock- horst-voorzitter Martin de Boer, vooral tijdens de prijsuitreiking met dank aan ledereen voor alles, bij de volijverige wedstrijdleiding en bij de deelnemers, die het toernooi hebben „gemaakt". Ook het after-tennis was plezierig verzorgd met zaterdagavond als hoogtepunt het specialiteitenbuffet ..candle light" m.m.v. het (nu ook als zodanig) bekende Slockhorst-kwar- tet De halve-finales en de eindwed- strijden hadden als uitslag: Herenenkel D: J. Feldman - P. Visser 6-4, 6-3 P Collignon - R. Pietersen 6-3, 6-1 J. Feldman - P. Collignon 7-5, 7-6 Damesenkel D: R. de Koning - M. Slegtenhorst 6-3, 6-2 M. Schoenmaker - M Slijpen 6-2,6-1 R. de Koning - M. Schoemaker 6-4, 6-7, 8-6 Herendubbel D: v. Dijk/Koopman -Duinkerken/Deij- kers 6-4, 6-4 Scheffens/Adegeest -Goedhart/Jel- lema 6-3, 5-7, 8-6 v Dijk/Koopman -Scheffens/Ade geest 2-6, 6-4, 6-4 Damesdubbel D: Casander/v. Leeuwen - Kappers/v. Marwijk 6-2, 6-4 Vissers/Wassink - de Jonge/Schoe- maker 6-0, 6-0 Casander/v Leeuwen -Vissers/Was sink 6-1, 6-4 Gemengddubbel D: Treffers/Treffers - v Miltenburg/v. Loo 4-6. 6-3, 6-3 Roetink/Roetink - Altena/Altena 6-0, 7-6 Treffers/Treffers - Roetink/Roetink 6-3, 6-2 Damesenkel C: O. Snijders - M. van Ede 6-4, 6-3 M Eleveld - G. Markerink 6-3, 6-1 M. Eleveld - O Snijders 6-4, 6-1 Herenenkel C: E Hoksbergen - M. de Jong 6-3, 6-2 R. Rijnders - L. v. Hofwegen 7-6,4-6, 6-3 E. Hoksbergen - R Rijnders 4-6, 6-3, 6-4 Herendubbel C: Eek/Dubbeld - de Graaf/Top 6-0,6-0 Heerlien/Heilijgers - Roetink/Barne- velt 6-16-1 Eek/Dubbeld - Heerlien/Heilijgers 7-5. 7-5 Damesdubbel C: Hovingh/v. Vuren - Rutgers/Schutter 6-7, 6-4, 6-4 Woordes/Reurs - Bolk/Vos 7-5, 2-6, 8-6 Woordes/Reurs - Hovingh/v. Vuren 5-7, 6-1, 6-4 Gemengddubbel C: v. Reijen/de Koning - de .'eng/Kor ting 6-2, 6-2 Stulemeijer/v.d. Brink - Rijnders/ Hoekstra 5-7, 6-2, 6-0 v. Reijen/de Koning -Stulemeijer/v.d Brink 6-2, 6-3 Herenenkel B: F Boelens - O. Teunissen 6-3, 6-2 F. de Graaf - T Logtenberg 6-2, 6-4 F de Graaf-F Boelens 7-6, 4-6, 6-1 Damesenkel B: M Vos - N Veth 7-5, 6-3 E. Kaestner - P. Zwollo 6-3, 6-2 M. Vos - E Kaestner 6-7, 6-1, 6-3 Damesdubbel B: Bloemendal/Dijkgraaf - Vial/Zwollo 2-6, 6-4, 14-12 Vos/Kaestner - T ubbing/v.d. Wal 7-5, 6-1 Vos/Kaestner - Bloemendal/Dijk graaf 5-3, opg. Gemengddubbel B: Hehenkamp/v Nieuwenhuyzen - Vos/Faas 7-6, 6-1 Veth/Adegeest - Potharst/Tolsma 5-7, 6-4, 6-0 Hehenkamp/van Nieuwenhuyzen- Veth/Adegeest 6-3, 7-6 Herendubbel B: Beelen/Boelens - Adegeest/Vis 6-4, 6-1 Logtenberg/Liefferink - Keijzer/v Nieuwenhuyzen 6-2, 7-5 Logtenberg/Liefferink -Beelen/Boe lens ?-?, 6-7 ten. De „tweede helft" was nog korter van duur. Dat betrof de (herbenoe ming van een hele reeks commissie leden. Ook de rondvraag, met twee pun ten van de heer A. Stegeman en een dankwoord door de heer C. Leyenaar sr. namens de vergadering aan het actieve bestuur, vroeg weinig tijd en zo kon voorzitter Bosman reeds om 21.40 uur - In recordtijd volgens ve teraan Ko de Kruif - met een kort slotwoord de vergadering besluiten. In het komende weekend gaat de voetbal weer rollen voor het gros van de circa 600 Roda-leden in 35 elftal len. se ploeg de overwinning gekost. SMS en OVVO wisten daarentegen ook hun tweede wedstrijd te winnen en hebben nu samen de leiding. Met een iets beter doelsaldo dan de overige „50%-clubs" bezetten de Leusdenaren de 3e plaats Kameo en KIOS staan nog blanco De uitslagen waren: SMA - ZKC 9-8 Kameo - OVVO 3-8 KIOS-DSV 5-10 Antilopen - Or. Nassau 10-11 RANGLIJST OVVO 2 4 22-13 SMS 2 4 15-11 Antilopen 2 2 22-19 ZKC 2 2 16-14 DSV 2 2 18-17 Or Nassau 2 2 14-16 Kameo 2 0 11-16 KIOS 2 0 12-24 LEUSDEN/CENTRUM Korfbal club Antilopen heeft zaterdag op het Bulnlngpark een zeker lijkende over winning toch nog uit handen gege ven. Toen het tegen het hoofdstede lijke Oranje Nassau vla 8-5 bij de rust op een gegeven moment 10-6 was geworden, leek voor de Leusdenaren geen vuiltje meer aan de lucht. Maar na 10 treffers In de eerste 52 minuten haperde de doelpuntenmachlne. De Anti's konden In de resterende 32 minuten de vijandelijke korf niet meer vinden. Een stralworp en vier afstandsschoten In die laatste peri ode brachten Oranje Nassau de volle winst. Een koude douche voor het Leusdense publiek. Na 0-1 maakte invalster Joyce Osnabrugge gelijk en bij 1-3 werd opnieuw het evenwicht hersteld door Frans ter Maten (een doorloper en een vrije bal) Weer liepen de Amster dammers uit. maar afstandstreffers van Ruud Lith, Pieter Kraaikamp. Ook AZ '67 heeft een stunt(je) be dacht om wat meer geld in het laatje te krijgen. Plaatselijke ..amateurclub jes" mogen, voorafgaand aan de thuiswedstrijden van het standaard team, een voorwedstrijd van twee maal 30 minuten op het hoofdveld spelen, op voorwaarde dat 150 entree- kaarten voor het daarna volgende treffen van AZ 1 worden gekocht. Lo kale „horeca-elftallen" hebben daar reeds belangstelling voor getoond Onze vaderlandse vindingrijkheid kent weinig grenzen. P. LEUSDEN/CENTRUM De Leus dense basketballclub Green Giants (oorspronkelijke naam Green Frogs) heeft de eerste westrijden gespeeld en gewonnen. Beide teams opereer den in Zeist. De dames gingen bij BZ regelrecht op de overwinning af. Na een kwartier was de stand 0-19, zodat er rustig met de speelsters gewisseld kon worden. De rust brak aan met 2-23. In de tweede helft kwam BZ wel even terug maar na 10 minuten was het al 8-23 in het voordeel van de groentjes uit Leusden Het einde van de wedstrijd kwam met 17-45. Ook de heren hadden weinig moeite met hun Zeister gastheer Quidam 5. Via 2-17 na 10 minuten was de ruststand 19- 39 De goede start zette zich ook in de tweede helft voort en het treffen liep uit met een 38-79 zege voor de Leus dense ploeg. Meisjes van 14 tot en met 18 jaar kunnen nog geplaatst worden in het team, dat eventueel in begin novem ber aan de competitie kan deelne men. Spoedige aanmelding is ge wenst. De training is op dinsdag avond van 20.00 tot 21.00 uur in gymzaal De Heerd. Kom daar eens kijken en speel mee, als je zin hebt. LEUSDEN/CENTRUM Met veel enthousiasme Is op eigen initiatief een meisjesvoetbalploegje gevormd, dat om „technische redenen" aan sluiting heeft gezocht en gekregen bij Roda '46. Speelsters zijn er op dit moment reeds voldoende, maar een trainster (tevens coach) ontbreekt tot op heden. De meisjes zoeken via deze (gratis) advertentie zo spoedig mogelijk con tact met een candidate voor dit leuke baantje Een dik belegde boterham is er niet mee te verdienen zelfs geen droge maar wel de erkentelijkheid van de meisjes van 11 tot 13 jaar. De training vindt plaats op vrijdag van 16 30 tot 17.30 uur. Reacties gaarne aan de heer B de Haan (telf. 942920) LEUSDEN/CENTRUM Op het tennispark aan het Vaileikanaal werd zaterdag met een 60-tal kinderen de jongste was 8 en de oudste 17 Jaar een uitwisselingstoernooi gehou den tussen de LTV's Leusden en Badge uit Scherpenzeel. Er werd in drie leeftijdsgroepen gespeeld om de Leusder Krant-wis selbeker, die met 207-177 gewonnen games in Leusdens bezit kwam. De nog resterende activiteiten van de LTV Leusden zijn op 21 september (aanvang 9.00 uur) de Ladies-day en op 26 september (vanaf 10.00 uur) een „ludiek" toernooi. Gert Graafland en Frans ter Maten brachten Antilopen op 7-4. Voor de rust scoorden beide ploegen nog eenmaal Antilopen via Ruud Lith. De tweede helft gaf nog even hetzelfde spelbeeld. Na een doelpunt van Oranje Nassau zorgden Frouk Geut jes en Pieter Kraaikamp voor riant uitzicht met 10-6 Toen was het plotseling gebeurd voor de thuisclub, die niet meer wist te scoren Oranje Nassau deed dat wel en langzaam maarzeker kwamen de bezoekers het Leusdense twaalf tal voorbij tot 10-11. Trainer Bert Brandsen sprak ondanks het teleur stellende resultaat van de beste wed strijd, die hij zijn ploeg sinds tijden heeft zien spelen „Op dit niveau kun je echter niet ongestraft het initiatief uit handen geven", voegde hij daar nog aan toe OVERIGE UITSLAGEN Antilopen 2 - Unitas 2 5-4 Exakwa 3 - Antilopen 3 8-1 Zwaluwen J1 - Junioren 1 1-18 Junioren 1 - Fortissimo J1 9-1 TZ J3 - Junioren 2 0-11 Adspiranten 1 - Telstar A1 3-1 Adspiranten 3 - Meeuwen A6 9-0 Telstar P1 - Pupillen 1 5-1 Pupillen 2 - Spirit P1 1-1 Amersfoort P2 - Pupillen 3 2-0

Leusder Krant | 1981 | | pagina 11