nu naar BOVEE/PEUGEOT per auto 'n reis kado BOVEE Kantongerecht ERBIJ ERBIJ ERBIJ ERBIJ intermeubel van rheenen SVA-jeugd 198,- 298,- 345- r i Leusder Krant Leuker Wonen VoorJe Geld, BijIntermeubel. Bovee introduceert z'n zuinige '82 modellen. U kunt meteen op reis! gratis reis bij aankoop van nieuw of gebruikt, geweldige aktie tot 20 september a.s. FOTO-KOPIE NODIG? '1 Dit is een verklaring. MATRAS DONS DEKBED VERRASSINGEN Beter Advies, Service Garanties. intermeubel DINSDAG 15 SEPTEMBER 1981 LEUSDER KRANT 6 Fantastische automobielen, volgens het vertrouwde Peugeot kwaliteitsconcept. Auto's waar Peugeot vele jaren voor 100% garant staat. Energie is erg duur geworden; daarom voor '82 zuinige motoren. De Peugeot carrosserieën '82 mogen niet roesten; daarom 6 jaar garantie op roesten van binnen uit. En dat is toch wel erg sterk vindt u niet. Zuinig zijn de Peugeots, ook in onderhoud; daarom voor 395,- (incl. btw) een overeen komst met uw portemonnee - 3 jaar lang garantie op breuk en/of abnormale slijtage. Peugeot rijdt jarenlang met u mee. Heeft u panne onderweg, overdag maar ook 's nachts in een uithoek van ons land b.v.; Peugeot komt u gratis halen, let wel alle inzittenden en uw auto. Kom kijken naar onze zuinige '82 modellen. Wij zijn er trots op, deze te mogen verkopen en we staan garant voor jarenlang rijplezier. Even een lang weekend genieten van uw nieuwe auto. Bovee biedt hem u geheel gratis aan, of u nu nieuw koopt of gebruikt. Want iedere auto, die Bovee u verkoopt is berekend op jarenlang vertrouwd gebruik. Kom nu op één van de komende 10 dagen naar Bovee en overtuig u van ons gelijk. Peugeot is met z'n '82 modellen een nieuwe weg ingeslagen, een weg voor zuinige kwaliteitsauto mobielen in gebruik en onderhoud. Graag tot spoedig ziens in onze showroom. oratis 3 autonaat PAW 'pensi0„e„ -a Berkenweg 3 - Amersfoort - 033 - 13846 Openingstijden van maandag t/m zaterdag 08.30-17.30 uur. Zaterdag van 10.00-17.00 uur Ook op koopavonden geopend. J Op 12 oKtooc de Rijn afzakken. \J wordt volledig i de watten gelegd. die niet op komt kopen, kunt l£vreden Wanten. Bovee wil uitslu.te uG£0T tijdetS AMERSFOORT - Op de strafzitting van het kantongerecht van Amers foort van 10 september 1981 ver scheen de heer Auit Soest. Hij stond terecht omdat hij, rijdend in een groene Volkswagenbus, met volle vaart achteruit een zijstraat in gere den zou zijn om te keren. Bij deze manoeuvre was een fietser geraakt en gevallen en vervolgens met letsel naar een ziekenhuis vervoerd. Ver dachte ontkende iets met de aanrij ding te maken te hebben gehad, hoe wel hij in eerste instantie wel had toegegeven dat hij de bestuurder was geweest van de auto die de aanrijding veroorzaakt had. Maar omdat de heer A. buitenlander is en het Nederlands niet voldoende beheerst om zich dui delijk te kunnen uitdrukken, ontston den er snel spraakverwarringen zo dat de heer A. op de zitting het éne moment toegaf wat hij het volgende ogenblik ontkende. Als getuigen verschenen zowel de fietser als de agent die destijds het proces-verbaal had opgemaakt. De agent verklaarde verdachte te her kennen en antwoordde bevestigend op de vraag van de kantonrechter of verdachte wel voldoende Nederlands gesproken en verstaan had om het verhoor te kunnen volgen. De fietser echter zorgde voor grote verwarring door met stelligheid te ontkennen dat de heer A. degene was die hem had aangereden. „Dit is niet de man die bij mij neerknielde en zei dat het hem speet. Die man had heel kort borstelig haar en was veel forser van postuur dan meneer hier. Er zat nog een andere man in de auto met een snor en een baard'. Desgevraagd verklaarde ver dachte dat er geen andere man in zijn auto had gezeten, maar wel drie vrou wen. De officier nep enigszins wanho pig: „Er is toch niet sprake van nog een andere groene Volkswagenbus? Dit is een wonderlijk verhaal. Toch meen ik meer geloo f te moeten hech ten aan de verklaring die op het moment zelf gegeven werd. Meestal zijn die eerste verklaringen be trouwbaarder dan de verklaringen die zoveel tijd later op de zitting worden afgelegd. Ik eis f 150,- boete of 6 dagen hechtenis. De kantonrechter trok zich vervol gens terug om na te denken. Toen hij na vijf minuten terug kwam, luidde zijn uitspraak: „U bent vrijgesproken. Er is enige twijfel of u wel degene bent die de aanrijding veroorzaakt heeft en bij twijfel moet vrijspraak volgen. De voornaamste getuige is de aangereden fietser, die u met stellig heid niet herkent. Mijn tweede moti vering is uw gebrekkig Nederlands, die mogelijk de oorzaak is geweest dat uw oorspronkelijke verklaring aan de politie niet juist was. LEERPLICHT De heer v.M. uit Bameveld stond terecht in verband met de tenuitvoer legging van een voorwaardelijke straf. Hij was in november 1980 ver oordeeld wegens overtreding van de leerplichtwet Hij had een boete ge kregen van f500,-, waarvan de helft voorwaardelijk. De officier was er achter gekomen dat de heer v.M. in maart van dit jaar opnieuw veroor deeld was voor hetzelfde feit en eiste nu tenuitvoerlegging van de voor waardelijke straf: „U had verleden jaar een stok ach ter de deur gekregen, maar nu wil ik die andere f250,- ook hebben." De heer v.M. voerde aan dat hij inmiddels met de wethouder gespro ken had en ontheffing had aange vraagd. De zoon zou nu psycholo gisch getest worden. „Ik ben eerst wel fout geweest, maar heb er nu alles aan gedaan." „Dat werd tijd ook", vond de kanton rechter. „Zolang een leerplichtig kind niet vrijgesteld is, moet hij naar school. Er zijn nu eenmaal meer ver plichtingen in het leven. Het zou een bijzonder slecht voorbeeld zijn als hier de hand mee gelicht werd, er zijn wel meer kinderen die het een goed idee zouden vinden om thuis te blij ven. U moet dus opnieuw f 250,- be talen, als tenuitvoerlegging van de voorwaardelijke straf van verleden jaar". PARKEERBONNEN De heer v.d. L. stond voor een parkeerovertreding terecht. Hij had zijn auto geparkeerd in een parkeer haven bij Kobus aan de Poort, waar een bord vermeldt dat alleen laden en lossen is toegestaan. „Ik heb niet betaald, want ik was boos", aldus de heer v.d. L. „Het was hooguit 10 minuten en in die tijd heb ik Nieuwjaarskaarten gekocht in de boekwinkel. Ik heb dus niet gelost, alleen geladen. De kantonrechter legde uit dat on der „laden en lossen" in de betekenis van de wet verstaan wordt het onmid dellijk in- en uitladen van personen en goederen, waarbij de auto open blijft staan, zoals b.v. een taxichauf feur dat doet. Iedereen die even een boodschap doet, is aan het parkeren De officier achtte het feit bewezen en vond het niet sportief van verdach te dat hij het hele apparaat in werking had gesteld door willens en wetens niet te betalen. Eis: f45,-. Verdachte: „Niet willens en wetens, ik wist echt deze interpretatie van laden en los sen niet. De kantonrechter vond het verweer redelijk en bleef bij het transactiebe drag: f35,-. De heer K. uit Bameveld was ter zitting nog verontwaardigd over zijn parkeerbon. Bij zijn zaak in de bin nenstad van Amersfoort had hij een auto aangetroffen die zijn inrit en eigen parkeerplaats blokkeerde. Hij had zijn auto even ergens neergezet, met een verklarend briefje onder zijn ruitenwisser, ging naar binnen en belde de politie met het verzoek om de auto die zijn inrit blokkeerde te laten weghalen. Bij terugkomst vond hij, behalve zijn eigen briefje, ook nog een bon onder zijn ruitenwisser. De o fficier kon zich de opwinding van verdachte wel voorstellen en advi seerde om het eens met de politie te gaan uitpraten. „Blijf niet met een wrok jegens de politie rondlopen. Bij uitzondering zal ik mijn eis lager stellen: f 10,- De kantonrechter ging nog iets verder en verklaarde verdachte schuldig zonder straf op te leggen. „Laat dit echter geen vrijbrief zijn om het opnieuw te doen!" De heer B. uit Zeist had met zijn vrachtauto tientallen meters overeen fietspad gereden om zo bij de inrit te komen waar hij zijn moest. „Dit is toch wel heel bar,vond de kantonrechter. „Edelachtbare, ik moest 200 kilo zand storten. De inrit werd geblok keerd door een auto waarvan de chauffeur achter het stuur zat. Die weigerde echter zijn auto te verplaat sen. Ik kan toch geen 200 kilo zand op m'n nek nemen. Ik reed bovendien stapvoets, dus gevaar leverde het met op." Kantonrechter „Waarom deed de politie dan niets aan die auto die de zaak blokkeerde „Ze kenden elkaar goed, zeiden „hoi". Toen ben ik uitgevallen." Officier: ,,Ja,u bent gauw boos. dat geeft een gespannen sfeer en fietsers moeten opzijspringen. Ik eis f 150,-. Kantonrechter had wel begrip voor de situatie, al vond hij dat verdachte niet juist gereageerd had. „Ik zie het probleem wel en zou hiervandaan ook niet zo gauw een oplossing we ten. Ik neem het niet zo hoog op als de officier en eis f75,- of 3 dagen hechtenis". ACHTERVELD Programma voor zaterdag 19 september: junioren Achterveld A1 - Quick A2 SEC B1 - Achterveld B1 Achterveld 82 - Limvio B2 APWC C1 - Achterveld C1 Achterveld C2 - VVZA C4 Achterveld C3 - Laren C4 pupillen Achterv. D1 - Roda '46 02 Hoogland D4 - Achterv. D2 13.00 u. Achterveld 03 - VVZ '49 D3 12 00 u. WZ '49 E1 - Achterveld E1 12.00 u Achterveld E2 - VVZA E5 Achterveld F1 - VVZ 49 F1 meisjes junioren Geinoord - Achterveld meisjes SVMM - Achterveld 16.15 u. 15 00 u. 15.00 u. 13 45 u. 13.45 u. 13.45 u. 13.00 u. 13.00 u. 11 00 u. 10 00 u. 10.15 u. burgelijke stand Uit het persoonsregister van Leus den blijkt dat In de periode van 3 september tot en met 9 september zijn GEBOREN: 27 aug. '81 Johanna Bertine, d.v. J. J. Sijl en A. E. Verbeek; Arjan Willem, z v R van den Berg en W. H. van Winterswijk; Christel, d.v. I. G. G. Boeve en A. C M. Hollegie 3 sept. '81 Irene, d.v. J. van Eijsden en C- Dee; Christine Hiltje, d.v. G. A. Hoekstra en J. J. Nolles 4 sept.'81 Hendrikus Johannes Mari- nus, z.v. M. J. Belderok en M. M Breukers 7 sept. '81 Johannes Antonius, z.v. J van Leeuwen en H. G. Dieters. GEHUWD: 4 sept '81 W. P. van Engelenhoven en M. Verweij. OVERLEDEN: 4 sept. '81 J. M. van Blaricom, ge huwd geweest met P van Zijl, oud 88 jaar. l l Rozendaallaan9 Leusden-C. We stunten niet met afbraak- prijzen. We smijten met met kortingen. Dat willen we niet en dat kunnen we niet. Maar wat wij als Intermeubel-adviseurs samen wel voor u kunnen doen, is: zorgen dat we u de beste kwaliteit aanbieden en ervoor knokken dat u die voor de scherpste prijzen kunt kopen. Attent erop zijn dat de dingen die u "erbij" moet hebben niet uitpakken als een dure verrassing achteraf. Gewoon door ze heel extra scherp te prijzen. En voor hetzelfde geld krijgt u dan ook 't advies, 't bezorgen, 't installeren en de garantie Ziet u dat zijn de zicht bare meerwaarden van lntermeubel. Extra's waar u wat aan hebt. Zodat we terecht kunnen zeggen: Boven slapen en beneden schnjven. opbergen, blokken of mijmeren 't kan allemaal in deze massief grenen hoogslaper, degelijk van konstniktie en uitmuntend afgewerkt 't Slaapdeel kan ook los op de grond worden gezet De standaarduitvoering omvat schrijftafel, ledikant (90 x 200 cm) trapje en lattenbodem. Inldusief muurbevestigingssteunen De nostalgische vorm geving van dit metalen ledikant brengt romantiek terug in de slaapkamer Uitgevoerd in blauw, wit of rood; maat 90 x 200 cm. Gezondheidsspiraal met extra versterkt vlechtwerk en zware zijleggers f40,-, meerprijs boekenkastje f83,-) Pracht slaapkamer in massief tweemaal gelakt grenen. Met net die versie ringen die 'm zo elegant en gezellig maken. Ook de nachtkastjes zijn op de achterwand na helemaal massief, het ledikant meet 140 x200 cm Eenkomplete 'WE DOEN ER HEELWAT BIJ Deze hoogwaardige kwaliteitsmatras, vervaar digd uit Draka Polyeiher SG40. dikte 14,5 cm ei twee zijdig doorgestikt, hdeft een zomer- en winterkanl Eenpersoons 80 x 19> cm Vulling 65% hoogwaardig eendedons. carré gestikt en verpakt in een handige draagtas Deze aanbieding geldt alleen als u gebruik maakt van de meubelaanbiedingen Éénpersoons Tweepersoons Lits-jumeaux Deze aanbieding geldt alleen als u gebruik maakt van de meubelaanbiedingen extra Gratis individueel slaap- consult, dus geen "gedram". Gratis bezorgea dus geen gesjouw Gratis installeren, dus geen gepruts Keihardegaranties, dus geen teleurstelling Nog een verrassing die we voor elke bezoeker in petto hebben Showrooms: Moderne meubelen slaapkamers. Langstraat 77, Bameveld, Tel. (03420) -141 00. Eiken meubelen: Amersfoortsestraat 35, Bameveld, Tel. (03420) -130 75; Ede, Grotestraat 60. Tel. (08380) -1 04 51 Lij

Leusder Krant | 1981 | | pagina 6