Buurt vierde groot feest tok in Achterveld ,Tafeltje-dek-je" start gegaan Itubkampioen- ichappen De Eemelaar De Zonnebloem organiseerde ziekendag ■eusder krant 10 jaar Bruinhorst Schrijfavond Amnesty KP0 dames bezochten drukkerij IVN-natuur- wandeling Huize St. Joseph hield bingo-avond Zonnebloemen Opbrengst KWF kol lekte jm nu DINSDAG 15 SEPTEMBER 1981 plaatselijk nieuws LEUSDEN In de zomer van 1971 wamen de eerste bewoners naar de rulnhorst en een eenvoudige reken- >mmet|e leert ons dat deze Horst In 181 tien |aar goede hulsvesting edt aan een 28-tal gezinnen. Een stel anonieme enthouslaste- tgen was van mening dat deze mijl- gal beslist niet zomaar voorbij ocht gaan. Na ruggespraak met de gwoners werden „enthousiaste tppen" bij elkaar gestoken en het sulfaat hiervan was op zaterdag 12 iptember 1981 meer dan merkbaar. Er blijken relatie! weinig langsla- grs te wonen op de Bruinhorst, want I rond de klok van negen waren de leesten al In touw en gingen legaal j de „versiertoer". Verder moest er uiteraard nog van les worden geregeld, want 11.00 jr was gepland voor de aanvang van tl werkelijke leest, dat bestond uit •n echte „koftlevlslte". Voor deze visite waren ook de oud-Brulnhorst- bewoners uitgenodigd en dan te we ten daler de afgelopen 10 jaar vijftien mutaties plaatsvonden (volgens sta tistici een verloop van 1 y2), Is het begrijpelijk dat het een heel stel bij elkaar was. Toen iederzich opzijn/haar gemak begon te voelen achter het bakkie of de limonade met eigengebakken ca ke, nam de nestor van de Horst, de 91-jarige heer Mensink, het woord. Stil werden de Bruinhorsters en hun gasten van de frisse en dikwijls gees tige speech van een van de oudste bewoners van onze Leusdense ge meenschap. Naast het vrolijke kwam toch ook even het vermanende vingertje van wege het feit dat de heer Mensink jammerlijk constateerde dat de goe de gewoonte van de nieuwkomers om zich aan hun buren voor te stellen in toenemende mate aan het verwate- Eén van de kinderspelen ren is. Hij vindt dat met name de wat oudere bewoners het bijzonder op prijs stellen te weten wie hun buren zijn. De sprekerwas er echter ook van overtuigd dat de opgelopen achter stand vandaag ruimschoots zou wor den ingehaald STRAATTEKENEN Tijdens de koffievisite was er voor de kinderen een grote straatteken wedstrijd voordecarpot van hun huis of het huis waar zij vroeger hadden gewoond. Verrassend was het te zien hoeveel echte talentjes-in-spé er wa ren en het was daarom ook erg moei lijk voor de jury om de besten er uit te zoeken Wijselijk werd besloten alle kinderen bijzonder te complimente ren voor de geleverde prestatie en deze gelijkelijk te belonen. Tot ieders grote verbazing volgde hierna een in het geheim voorbereide première van de BRUINHORST MU SICIANS AND SINGERS (een uit 7 personen bestaand groepje). Het is zeker een verdienste van de dat zij met het serieuze lied en een hoog aantal DB's de lachspieren van de toeschouwers weten los te krijgen. Het is daarom ook niet te hopen dat de groep na afloop van het Horstfeest ,,ter ziele" zal gaan. FOSTER PARENTS Bij de voorbereidingen was al be sloten de vaste gezinsbijdrage zo laag mogelijk te houden, zodat dit voor niemand een reden zou zijn om af te haken. Om toch de kosten te dekken en te streven naar een goed batig saldo werd besloten het goede oude Rad van Avontuur nog maar weer eens van stal te halen. Het rad heeft op een uitstekende wijze kunnen draaien met de negen tig door de bewoners ingebrachte prijzen. - informatiestand Foster Parents Plan Naar het zich laat aanzien is het gewenste positieve saldo wel bereikt, zodat dit, zoals vooraf met de bewo ners werd afgesproken, zal worden overgemaakt aan het zo sympathieke Foster Parents Plan. Dit FPP heeft al enkele jaren geleden haar intrede gedaan in de Bruinhorst onder de bezielende leiding van mevrouw R Wisman. Resultaat hiervan is dat er momenteel door een aantal Bruin- horstbewoners gezamenlijk een vier tal kinderen zijn geadopteerd uit verschillende ontwikkelingslanden. Door middel van een spandoek werd hiervoor extra aandacht ge vraagd en verder was het mogelijk in een FPP-standje informatie te verkrij gen. De enthousiastelingen en verder iedereen die zich betrokken voelt bij het Foster Parents Plan, hopen van harte dat er op 12 september 1981 met name op de Bruinhorst een groot aantal nieuwe adoptie-ouders zijn geboren (telefoonnummer voor in formatie F P P 033 - 94 19 89) De middag was voor de kinderen Geen traditionele kinderspelletjes, maar wel veel en vooral goed vrij spel zonder competitieverband, waaraan ook de wat ouderen konden deelne men Dus na afloop geen lijst met vermelding van de rangschikkingen, maar wel een stel blije en vooral uitgelaten kinderen, die ieder onder deel hebben kunnen bespelen geheel naar eigen behoefte Hilariteit alom vanwege het feit dat een begraven schat niet was terug te vinden door de kinderen, noch door de mensen die hem hadden begra ven Fluisterend werd er gesproken dat de schat wellicht de vorige avond abusievelijk was verstopt op de Das horst, maar dat bleken toch echte boze tongen te zijn, want na heel veel gewroet werd de schat onder gejuich door een van de kinderen ontdekt in ACHTERVELD Nu de vakanties weer achter de rug zijn, gaan in Achterveld de schrijfavonden van Amnesty International weer van start. De eerste schrijfavond wordt gehou den op maandag 21 september bl| Nel Schwagermann, Van Oldenbar- neveltstraat 84 van 19.30 tot 21.30 uur. ledereen die aan deze schrijfavon den wil deelnemen is op de genoem de datum weer van harte welkom Het doel van deze maandelijkse schrijf avonden is om, door middel van brie ven, autoriteiten van diverse landen te bewegen bepaalde politieke ge vangenen beter te behandelen, hen een eerlijk proces te geven of in vrijheid te stellen Óm dit doel te bereiken moeten er zoveel mogelijk brieven worden geschreven. Voorbeeld-brieven in de taal van het land zijn aanwezig. Ook pen, papier en postzegels liggen klaar. Ook is er elke schrijfavond informatie over het betreffende land aanwezig. de gemeentelijke zandbak. Het was een onderdeel met spanning en enorm veel plezier Na afloop van deze graafpartij werd er een groot luchtkussen opge blazen Het kussen was ..onder lei ding" beschikbaar voor bepaalde groepjes, ingedeeld naar leeftijd. Bij na niemand liet het alleen bij kijken en ieder die zich weieens op een soortgelijk kussen heeft gewaagd kan zich de toestanden wel voorstel len Het is werkelijk niets anders dan „lachen, gieren en brullen". Een sim pel vermaak met een groot rende ment. Zoals tegenwoordig te doen ge bruikelijk werd de avond besloten met een grote barbecue. De eetpartij was meer dan verdiend na een dag vol inspanning en plezier en zelfs Pluvius, vergezeld van donder en bliksem en een windhoosje, kon geen roet meer In het eten gooien. LEUSDEN Het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (IVN) afdeling Amersfoort houdt op zon dag 20 september een natuurwande ling voor het publiek. De natuurgld- sen lelden u dan rond door het ge bied bij het Henschotermeer. Mits aangelijnd kan u uw hond meene men. Als er genoeg kinderen mee gaan, kan er een aparte kindergroep gevormd worden. Om 14.00 uur wordt er vanaf de tweede grote parkeerplaats bij het Henschotermeer vertrokken. Na af loop van de wandeling staat er een stand klaar waar u materiaal en infor matie kunt krijgen over het IVN. Eveneens verstrekken de gidsen gaarne alle gewenste informatie. Voor nadere inlichtingen: telefoon 10881. ACHTERVELD Woensdagmor- n 9 september Is „Tafeltje-dek-je" k In Achterveld van start gegaan, maaltijden worden verzorgd In Ize SL Joseph. „Tafeltje-dek-je" is het leven geroepen voor mensen niet in staat zijn om zelf bood- lappen te doen of zelf een warme ialtijd klaar te maken. Driemaal in week zullen vrijwilligers de maai en thuisbezorgen. Dit is op maan- j, woensdag en vrijdag. Bij het van rt gaan waren in de recreatiezaal i hulzen St. Joseph namens de )L, mevrouw Klelnveld, mevrouw >eze, mevrouw Van Dijk en de heer n Wegen, allen uit Achterveld, aan- zig. Uit Leusden waren aanwezig vrouw Oude Egberlng, mevrouw rgsma en mevrouw Brouwer, als- de de directeur van huize St. Jo- ih, de heer Hllhorst. Nadat nog het en ander was besproken, begaf zich naar de keuken waar door ifkok Gert Berendse en zijn colle- laap Eljslng een met zorg bereide maaltijd aan de vrijwilligster me vrouw L. Wouters-de Jong werd overhandigd. De gerechten, een voorgerecht, aardappelen, groente, vlees, jus en een toetje, waren verpakt in alumini um pannetjes die in een aluminium- houder waren geplaatst. De houder was feestelijk versierd met een bloe metje. Nadat de vrijwilligster de houder in ontvangst had genomen ging zij in gezelschap van genoemde aanwezi gen naar de famine B. Blom, bewoner van Sinecura, die ais eersten de war me maaltijd in ontvangst mochten nemen. Nadat de eerste maaltijd was weg gebracht, reikte mevrouw Kleinveld aan de aanwezige dames een roos uit. Ook de dames Kroeze en Van Dijk hadden voor een bloemetje gezorgd. In Achterveld hebben zich nog maar drie personen aangemeld die van „Tafeltje-dek-je" gebruik willen maken. De kosten van een warme maaltijd bedragen zeven gulden, in clusief bezorging. Degenen die voor deze warme maaltijd-verstrekking in aanmerking willen komen kunnen zich richten tot de volgende adres sen: Achterveld, mevr. Kroeze, Ver jaagde Rulterweg 72 - tel. 1866, Leus den-C. mevr. Bergsma, Berkenlaan 19, tel. 033-941602 en Leusden-Z., mevr. Brouwer, Kwintlaan 9, tel. 033- 940977. Vrijwilligers die zich alsnog be schikbaar willen stellen voor het be zorgen van de maaltijden zijn van harte welkom. Zij kunnen zich ook aanmelden bij de hierboven genoem de adressen. CHTERVELD Door de tennls- nlglng De Eemelaar werden de lopen week de clubkampioen- ppen dames en heren enkel ge- lanlseerd. Dank zij de medewer- ig van de weergoden kon het gehe- programma zonder onderbrekln- n worden afgewerkt. Er werd door heren als door de dames In een A B poule gespeeld. De deelnemers rden Ingedeeld naar sterkte, 'an de zijde van het publiek was de angstelling zeer groot. Vooral bij finalewedstrijden waren veel Eem- lars aanwezig. Bij deze finale werd gestreden waarbij zeker de wed- jd tussen de gebroeders Arthur en no Scherpenzeel genoemd mag rden. en wedstrijd die langer dan twee duurde voor de uiteindelijke be- sing viel. Na afloop van de finale- dstrijden waren de uitslagen als 9t: eren enkel poule A: ArthurScher- izeel - Timo Scherpenzeel 4-6, 7-5, Arthur Scherpenzeel kampi- lames enkel poule A: Diny Beijne- J - Muis Groenewegen 6-4, 6-4. ly Beljneveld kampioen eren enkel poule B: Gert van Bar- eld - S. de Vries 6-4,6-2 Gert van neveld kampioen, ames enkel poule B: Saskia fep - Carla Schreijer 6-?, 7-5. Sas- Schep kampioen ij de verliezersronde herenenkel d de finale gespeeld door Cock Vaal en Dick Opstelten De Vaal d winnaar met 6-2, 6-2. 'e verliezersrond damesenkel ging tussen Marian Witsenburg en Loes van Bekkum Hierbij kwam Ma rina Witsenburg als winnares tevoor schijn. Na het bekend worden van de uit slag ging de voorzitter van de vereni ging, de heer Wessels over tot de prijsuitreiking. „Ik ben heel erg blij dat er tijdens de wedstrijden zoveel belangstelling is geweest, vooral bij de finalewedstrijden. Ik dank de com missie. Tineke Duits, Ella Kelder, Gerrit van Bekkum en Wijnand Brink, voor de goede organisatie en het vele werk dat is verzet. Ook de scheids rechters. de vegers en verder allen die aan het slagen van dit toernooi hebben meegewerkt heel hartelijk dank. We hebben diverse leuke partij en gezien en er zijn ook verrassende uitslagen geweest De gebroeders hebben wel een zeer spannende wedstrijd gespeeld." Hierna ging de voorzitter over tot de verloting van de prijzen voor de winnaars van de heren- en damespoules en de win naars van de verliezersronden. Vervolgens werden de kampioe nen gehuldigd en konden zij de wis selbekers in ontvangst nemen. Daar elke deelnemer aan het toernooi een gratis lot had ontvangen werd na de huldiging van de kampioenen over gegaan tot de verloting van die prij zen. In het komende weekend zal wor den deelgenomen aan het Leusder- park toernooi. Het sluitingstoernool van De Eemelaar is in het weekend van 3 en 4 oktober. ACHTERVELD Het K.P.O. sei zoen '81/'82 werd donderdag begon nen met een excursie naar de Barne- veldse drukkerij te Barneveld. On danks het vrij vroege morgenuur wa ren er tegen het tijdstip van vertrek ruim 30 dames bij de vertrekplaats aanwezig. Onder prima weersom standigheden werd op de flets ge stapt en ging men via Kallenbroek naar Barneveld. Bij de drukkerij aangekomen wer den de dames verwelkomd door de heer Rebel en kregen een kop koffie aangeboden De dames werden in drie groepen verdeeld waarna de rondleiding door het bedrijf begon. Tijdens de rondleiding ging men door een doolhof van de modernste machines en kwam men wel tot de ontdekking dat er wel het een en ander moet gebeuren wil men de een of ander krant kant en klaar in de bus krijgen. De rondleiders gaven een goede en duidelijke uitleg. Nadat de hele club weer bijeen was kon men onder het genot van een drankje nog het een en ander vragen Hiervan werd een gretig gebruik gemaakt. Alle vragen werden naar ieders ge noegen beantwoord. Tot slot volgde er ook nog een rondleiding over het aldaar gelegen industrieterrein. Weer heel wat wijzer geworden, werd de terugtocht naar huis begonnen. ACHTERVELD De bewoners commissie van huize St. Joseph heeft voor de bewoners van het huis en voor de bewoners van Sinecura weer een ontspanningsprogramma voor het seizoen 1981/1982 samenge steld. Donderdagavond vond de eer ste avond plaats. Voor deze eerste avond stond er een bingo op het programma waarmee een aantrekke lijke prijzen te winnen waren. Nadat de aanwezigen, de zaal was geheel gevuld, gezellig een kopje koffie had den gedronken, werd de avond door de voorzitter var de bewonerscom missie, de heer Van Wegen, geopend. Namens de directeur van het huls en de bewonerscommissie, verwelkom de hij alle aanwezigen. „Het is de openingsavond van het komende seizoen Het wordt weer steeds vroeger doiker en om jullie de donkere tijd door te helpen hebben we weer leuke aktiviteiten samenge steld." De bingo v\erd verzorgd door zuster Theodora en de heer Van We gen. Aandachtig verd naar de afge roepen nummers geluisterd en bij een goed nummef werden veel en thousiaste opmerk ngen gehoord. Hoe meer nummers er uit de bus kwamen hoe meer de spapnmg steeg Na afloop van deeerste ronde werd er weer even gezellig koffie gedron ken. waarna de tweede ronde werd gespeeld. Nadat ook deze ronde was afgelopen, kwam de directeur van het huis de heer Hilhorst met de overige bestuursleden van de Stichting de zal binnen. De binnenkomers streken j bij diverse tafeltjesneer en een bab- I beitje met de aanwezigen werd ge- j maakt Inmiddels werden alle aanwe- zigen voorzien vaneen drankje. Ook i de koks hadden hun beste beentje voorgezet en een aantal schalen met hartige hapjes klaargemaakt Daar de heer Hilhorst en de overige bestuursleden de door hen onder broken vergadering weer moesten voortzetten bleven zij niet lang. Eerst sprak de heer Hilhorst de aanwezi gen nog even toe. „Het nieuwe sei zoen is weer begonnen. Er is volgens mij een zeer aantrekkelijk ontspan ningsprogramma in elkaar gezet. Ik bemerk wel dat het deze avond reeds heel gezellig is Niet iedereen heeft een prijs, maar de gezelligheid is ook een prijs De programma's zijn er voor jullie en er zijn heel wat variaties in verwerkt. Ik hoop dat we aan het eind van het seizoen weer kunnen zeggen „wat hebben we het afgelo pen seizoen weer genoten." Ik wens jullie nog een plezierige avond toe." Het ontspanningsprogramma ziet er als volgt uit: 23 september: toneel uitvoering, 29 september: mode show, 15 oktober: bingoavond, 5 no vember dia-avond, 19 november: filmavond, 4 december: St. Nlcolaas- feest, 17 december: kerstzangavond, 31 december: oudejaarsavond, 3 ja nuari: nieuwjaarsreceptie, 7 januari: dia-avond, 21 januari: One Man show, 4 februari: bingoavond, 17 fe bruari: carnaval, 11 maart: bingo avond en 29 april: artiestenpalet. ACHTERVELD in verband met de landelijke nationale ziekendag werd door de plaatselijke Zonne bloemafdeling een bijeenkomst ge organiseerd voor de daarvoor in aan merking komende zieken en bejaar den. De bijeenkomst werd begonnen met het bijwonen van een kerkdienst In de R.K. kerk. Deze kerkdienst werd geleid door pastoor Jansen die in zijn preek het voor deze dag geldende thema, „er mde leren leven", op een eenvoudige doch voor ledereen be grijpbare wijze naar voren bracht. Tijdens deze dienst was er in de kerk een groot aantal tekeningen aange bracht die waren vervaardigd door de leerlingen van De Regenboogschool. Alle tekeningen hadden betrekking op het werk van De Zonnebloem en het thema. Na afloop van de kerkdienst begaf men zich naar Ons Gebouw voor een gezellig samenzijn. Hier werden allen door de waarnemend voorzitter de heer Bijl verwelkomd In het bijzon der verwelkomde hij pastoor Jansen en de arts Boersema en zijn echtge note. Al spoedig heerste er een gezellige ongedwongen stemming. Door pas toor Jansen werd het pastorale team verontschuldigd voor hun afwezig heid. Twee leden van het team bleken ziek te zijn waardoor de twee andere teamleden de kerkdiensten in Leus den moesten verzorgen Na het genot van de koffie kwam het zangkoor binnen die voor deze bijeenkomst hun medewerking hadden toege zegd. Het koor zong onder leiding van hun dirigent een drietal liederen. Vooral het lied „Katinka" werd met volle aandacht gevolgd Een dave rend applaus was dan ook de beloning voor het koor. De heer Bijl dankte het koor voor het feit dat zij ook dit jaar weer zo spontaan hun medewerking hadden toegezegd. Hij hoopte dat bij een volgende ziekendag weer een beroep op hen zou kunnen worden gedaan. Dit werd spontaan toege zegd. Na het optreden bleef men nog een lange tijd gezellig bijeen. De Zonne bloem medewerksters zorgden er in middels wel voor dat de aanwezigen niets te kort kwamen Deze bijeenkomst werd door de heer Bijl gesloten. Hij dankte allen voor hun aanwezigheid en voor de medewerking om deze gezellige morgen zo te doen slagen. In het bijzonder dankte hij de Zonnebloem medewerksters die deze morgen weer hadden georganiseerd en zij die deze morgen weer bereid waren ge weest de gasten op te vangen en hen van het nodige te voorzien. Eveneene dankte hij de kinderen van De Regen boogschool voor het vervaardigden van de tekeningen waarin zij op hun manier het werk van de Zonnebloem op een zeer duidelijke manier tot uiting hadden gebracht. ACHTERVELD - Na het bericht in deze krant over de hoogte van enkele zonnebloemen lijkt het wel of deze bloemen een onderlinge wedstrijd zijn aangegaan om el kaar in hoogte te overtreffen. Na de 4.00 meter hoge zonne bloem bij de familie Schouten bleek dat er bij Peter Hak een was die een hoogte van 4.50 meter had bereikt. Ook dit record is inmiddels weer verbroken dooreen zonnebloem in de tuin van de familie van P van Dijk aan de Hessenweg 120 met een hoogte van 4.65 meter INGEZONDEN De jaarlijkse kollekte voor de kan kerbestrijding is een groot succes geworden. In Leusden Centrum werd f 10.653,93 opgehaald en in Leusden Zuid. Achterveld en Stoutenburg in totaal f6470,61 Alle gulle gevers en kollektanten hartelijk dank! B'JPRK TEN os,n"Ry KINDEREN

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7