)pening De Korf ip 11 en 12 december De werkelijkheid wordt in zijn echtheid overtroffen Vrouwenraad liet zich informeren over welzijnsplanning eusdense winnaars \C paasei-wedstrijd iinnensportvereniging hield jaarvergadering Pablo Rueda Lara in Galerie Leusden Vrouwenkafé weer geopend ooie Vrouwen wamen bijeen Schoolraad vergadert donderdag Leusder Krant FOTOKOPIE NODIG? DINSDAG 15 SEPTEMBER 1981 plaatselijk nieuws parade van de troep is later het sluit stuk. EUSDEN/CENTRUM - Hoewel t activlteltencentrum De Korf aan Smidse en de tennisbal De Inslag n de Groene Zoom dan al geruime (informeel) In gebruik zijn, vindt officiële opening van die overdek- ontspannlngsaccommodaties lats op vrijdag 11 en zaterdag 12 cember. Met een feestelije omlljs- g en bedoeld voor zoveel mogelijk usdenaren. In verband daarmee Is stljds de „Werkgroep Opening" In t leven geroepen en die onderne- ng heeft de regeling van de ver- llllende programma-onderdelen met elkaar samenwerkende, arte commissies toebedeeld. Don- rdagavond waren In de gemeente re expo-rulmte aan de Zwarteweg plaatselijke sport- en culturele enlgingen bijeen, die aan het pro- amma op 11 december medewer king verlenen. Eerder hebben die twee groepen verenigingen afzonderlijke bespre kingen gevoerd De resultaten daar van werden nu op een rijtje gezet en op elkaar afgestemd Deze praat avond stond onder voorzitterschap van de heer J. van Santen met als rechterhand en secretaris de heer R Knipscheer De werkgroep kan reke nen op deelname aan de happening van een 25-tal verenigingen Van A tot Z (van Antilopen tot de Zonne bloem) een zeer gemengd gezel schap en daarom een zeer plezierige afspiegeling van onze lokale ge meenschap. Wat er straks uit de bus komt, staat nu nog niet vast. Kan ook haast niet anders, want in de nog resterende bijna drie maanden kan nog heel wat gebeuren. Zeker is, dat het program ma van de eerste dag - en daar ging het donderdag om - uit drie hoofdon derdelen bestaat. OPENING Van 17.00 tot 18 00 uur vindt de ceremoniële opening plaats. Met zo als gebruikelijk de bijbehorende speeches en de feitelijke opening, die gezien de tijd van het jaar, gelukkig van binnenuit geschiedt en dan ook nog in twee fasen. De sporthal is bij de aanvang van de plechtigheid met behulp van de aanwezige vouwwanden in drie delen gesplitst. In één van die secties krij gen de genodigden een plaats en op een goed moment gaan. met allerlei muzikaal begeleide demonstraties de vouwwanden na elkaar omhoog. Een AVONDPROGRAMMA Vanaf 19.00 uur begint het avond programma op twee fronten De.to neelzaal" is omgetoverd tot een over dekte markt, waar de deelnemende verenigingen hun handel en wandel, of met wat meer eerbied gezegd het scala van recreatieve mogelijkheden in Leusden, zullen aanprijzen en dat moet bijzonder interessant zijn In de sporthal worden diverse wed strijden gespeeld en/of demonstra ties gegeven Wat er gebeurt en wie er zal komen, is op dit moment nog niet exact te zeggen. Gedacht wordt aan gymnastiek-demonstraties (wel licht trampolinespringen?) en bijzon dere wedstrijden op het gebied van hockey, badminton, korf- en hand bal, enzovoort. Kortom sporten, die later regelmatig in de sporthal zullen worden beoefend. Wat u op 12 december te wachten staat, kwam maar zeer sumler ter sprake. Aangenomen mag worden, dat daarover later nog mededelingen zullen volgen. Zowel de jeugd als de oudere Leusdenaren zullen daarin worden betrokken. Ook In de tennis bal De Inslag zal nog een extra-hap pening plaatsvinden, maar omtrent het hoe, wat en wanneer kwam verder nog niets uit de doeken. EUSDEN - Afgelopen voorjeer schreven de AC-restaurants een paasei- ulderwedstriid uit. De hootdpriis zou uit een rondvlucht boven Nederland slaan. Carli/n Kraaymaat en Frank Pothoven uit Leusden waren twee van de uk'kige winnaars. Zij mochten met hun lamilie en twaalf andere gezinnen i vlucht met de NLM maken. Op bijgaande foto de veertien gezinnen op het int de vlucht te maken. LEUSDEN De openingsavond van het vrouwenkafé maandag 7 sep tember was een groot succes, hoewel de opkomst minder was dan ver wacht. Heieen Schuttevaar zorgde voor de muzikale begeleiding van de avond en deed dit op een voortreffe lijke manier. Wat niet op het pro gramma stond aangekondigd was de mogelijkheid om iets te zingen of te doen op het toneel onder muzikale begeleiding van Heieen. Trees Schaeffer, een van de vrou wen van de organisatie zong enkele liedjes die erg in de smaak vielen. Niet alleen de liedjes die zij gekozen had maar ook de fijne stem van Treesje zorgden voor een flink ap plaus. Cato Esseboom die ook in de orga nisatie zit, bracht enkele eigenge maakte gedichten. Al eerder heeft zij deze in het vrouwenkafé voorgedra gen. Het warme gevoel dat hier uit straalt en de kwaliteit van de gedich ten maken het bundelen en uitgeven zeker de moeite waard. Met eigen gebakken taarten lekke re hapjes werd de avond aangekleed Voor de komende maand staan de volgende aktiviteiten op het pro gramma: Maandag 21 september Vrouwen en het vredesvraagstuk Inleiding met diskussie aan de hand van stel lingen. LEUSDEN/CENTRUM - Donder- ig hield de Binnensport Vereniging usden, de oudste lokale biljart- ub, haar Jaarvergadering. Mooi op d opende voorzitter L. Punt de goed izochte praatavond met onder eer een compliment aan het adres n de BVL-wedstrijdbiljarters: in de >ndscompetltle en bij verdere offi- ële wedstrijden was de (voorge- ihreven) kleding voorbeeldig. „Dat elders wel eens anders", aldus de er Punt. De gebruikelijke jaarstuk- n passeerden vlot en een aantal Oor de vereniging zeer verdienstelijk weest zijnde leden - ex-voorzitter Schepers van de wedstrijdsectie ïmlddels opgevolgd door F. Voort an) en de heren P. Waals en F. Ivens >or hun aandeel in het zaalonder- houd - hielden aan hun activiteiten een proefbaar blijk van erkentelijk heid over in de bekende vorm van een fles. Voorts ontvingen de heren R. en P. v. d. Veen hun bekers als clubkam- ploen-huiscompetitle 1980-1981 in de spelsoorten libre en bandstoten. Agendapunt 14 omvatte de be stuursverkiezing. Reglementair af tredend waren secretaris W. A. G. Veen en huiscompetitieleider J. W. te Roller Beiden waren herkiesbaar en kregen een nieuw mandaat van de vergadering. Verschillende oorzaken hebben als gevolg gehad, dat het ledental gedaald is tot 65 Gezien de zeer rante speelgelegenheid bij BVL - met uitzondering van de weekein den iedere avond en bovendien woensdaqmiddaq op een vijftal pri ma tafels - bestaat nu weer gelegen heid tot het aannemen van nieuwe leden, waarbij Leusdenaren de voor keur genieten boven candidaten van elders. Informatie en/of aanmel dingsadres: de heer W. A. G. Veen, Landweg 315, Leusden-Centrum (telf. 942018) In februari 1982 bestaat BVL 10 jaar. Of daaraan extra aandacht zal worden geschonken, is mede afhan kelijk van het feit, dat de biljartvereni ging in de loop van volgend jaar zal moeten verhuizen in verband met de voorgenomen verkoop van de bij de gemeente in eigendom zijnde speel zaal. In dat geval zal het tweede lustrum worden herdacht bij de opening van de nieuwe accommodatie. Afwach ten blijft nog de boodschap. Biljar ters zijn doorgaans - en dan bedoe len wij tijdens de beoefening van hun liefhebberij - weinig spraakzaam. Bij de jaarvergadering bleek daarvan echter geen sprake, want zelfs onder zijn strakke leiding moest de heer Punt constateren, dat de om 23.30 uur afgelopen praatavond vijf minu ten langer heeft geduurd dan vorig jaar. .EUSDEN - Het rooie vrouwen- ngres dat vrijdag en zaterdag In recht heeft plaatsgevonden en de rvergadering van 14 oktober wa de belangrijkste onderwerpen de roole vrouwenvergadering afgelopen woensdag. Op het ole vrouwenkongres zou aandacht isteed worden aan de goedkeuring het nieuwe manifest en aan het Szen van de landelijke rooie vrou- nraad. -eusden zou Frouke Stoeckart kie- als landelijke kontaktvrouw en ter latse zouden de afgevaardigden van usden, Ans van Kemenade en Vera osten een plaatsvervangster kiezen, werd tijdens de vergadering afge raken. Het manifest waarvoor Leusden di- rse amendementen heeft ingediend betreft de werktijden werd tijdens vergadering een probleem apart ge- emd. Leusden is namelijk een van de linig plaatsen in Nederland die niet ist voor een 5-urige werkdag maar or een drastische werktijdsverkorting week zodat onder meer het werk inens- en buitenshuis beter verdeeld worden. Omdat deze amendemen- waarschijnlijk zouden worden weg- stemd op het kongres, besloten de usdense rooie vrouwen om als het mgres koos voor een 5-urige werk- l. onmiddellijk al haar amendemen- in te trekken. De afgevaardigden uden dan pleiten voor amendemen- van andere plaatsen die de richting gaan van de ideeën van Leusden Wel blijft Leusden achter haar visie staan Inmiddels heeft het rooie vrouwen congres plaats gevonden en is Frouke Stoeckart gekozen als landelijke kon- takvrouwe. De rooie vrouwen uit Leus den hebben echter niet de kans gekre gen hun strategie uit te voeren Wegens tijdnood werden alle spreektijden terug genomen Alle amendementen van Leusden. op een minder belangrijke na. zijn weggestemd. De landelijke rooie vrouwenraad gaf bij ieder amendement een pré-advies die door de meerder heid steeds werd overgenomen Geko zen is voor een 5-urige werkdag De invoering hiervan zal geleidelijk moeten gebeuren: ieder jaar een uur korter werken. De eerst komende rooie vrouwen bijeenkomst Is tevens de jaarverga dering. Voor de aftredende Vera Joosten zal een plaatsvervangster gekozen moeten worden. Bovendien wordt het vanuit de kerngroep wen selijk geacht de groep met twee vrouwen uit te breiden, zodat de groep uit vijf vrouwen zal bestaan. Voor het jaarverslag wordt iedere werkgroep verzocht een klein ver slag In te leveren. De jaarvergade ring vindt plaats op 14 oktober. LEUSDEN De gemeenschappe lijke schoolraad voor het openbaar onderwijs komt op 17 september voor een vergadering bijeen In de kantine van het expositiecentrum. Aanvang 20.15 uur. De agenda vermeldt: 1. Opening 2. Verslag vergadering van 18 juni 1981 3. Mededelingen: van het DB, van de commissie deeltijdba nen, van de werkgroep onderwijs en van anderen 4 Ingekomen en uitgegane stuk ken 5 Medezeggenschapsregeling 6. Herplaatsingsregeling 7. De oktober-bijeenkomst 8. Vertegenwoordiger Werkgroep Onderwijs 9. Brief levenbeschouwelijkonder wijs 10. Waarnemersplaats Avondscho lengemeenschap Amersfoort 11. Rondvraag en Sluiting. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Maandag 28 september: Thema over de organisatie van het vrou wenkafé. Slechts vijf vrouwen blijven in januari over om het vrouwenkafé draaiende te houden Ideeën, sug- gestiesen hulpzijn de kernpunten van de avond VROUWENKRANT Voor de derde maal is er een vrou wenkrant uitgekomen van het vrou wenkafé. De vrouwenkrant biedt in formatie aan Leusdense vrouwen over onder andere" vrouwenaktivitei- ten, de vrouw-woon leefsituatie in Leusden en aktiviteiten in het vrou wenhuis in Amersfoort. De vrouwenkrant Is te koop f 1,— in het vrouwenkafé, In de bibliotheek van Leusden-C. en bij Tine van Leer- sum, Albast 19. LEUSDEN Op de vergadering van de Vrouwenraad gaf Marion De- fares van het provinciale bureau van CRM voorlichting over subsidieaan vragen en de cursus burgerschaps kunde. Verder deden Mimi Schwenc- ke en Barbara Hanemaayer, belde afgevaardigden voor de Vrouwen raad in de plangroep, waarbij Barba ra tevens zitting heeft in de planad viesgroep, verslag over de vorderin gen van het welzijnsplan. Marion Defares moest wat de sub sidieaanvragen betreft vooropstellen dat zij geen garanties kan geven of een aanvraag wordt gehonoreerd omdat de bevoegdheid bij de ge meente ligt Een gemeente stelt kriteria op waaraan een aanvraag moet voldoen, althans dat probeert CRM te stimule ren Dit om de gemeente geen kassa- funktie te laten vervullen maar een aktief beleid, mede gelet op de toe komst waarbij de subsidie voor emancipatiezaken bij het hele pakket welzijn wordt gevoegd. Nu is het nog een rijkssubsidie maar wanneer de kaderwet ingevoerd wordt zal de ge meente alle subsidies op het gebied van welzijn zelf moeten gaan invul len. Voor subsidieaanvragen zijn door het ministerie van CRM ruime kriteria opgesteld Toch moet er vanuit gegaan wor den dat aktiviteiten tot bewustwor ding van vrouwen slechts gehono reerd kunnen worden wanneer deze aktiviteiten elders niet mogelijk zijn Bovendien wordt dit knterium toege spitst op de rolverandering binnen de maatschappij. Deskundigheidbevor dering binnen de huidige rol. bijvoor beeld een traditionele cursus opvoe ding komt niet in aanmerking Het is dan ook aan te bevelen bij iedere aanvraag duidelijk aan te ge ven wat de aktiviteit inhoudt Bij het afwijzen van subsidie moet een ge meente altijd motiveren, waarom de subsidie is afgewezen. Aanvragen kunnen tot 1 oktober ingeleverd wor den BURGERSCHAPSKUNDE De cursus burgerschapskunde die Marion Defares gaat leiden is officie el een vrij uitgebreide cursus Alle facetten van het staatsbestel komen daarin aan de orde. Gekozen is ten slotte voor drie avonden waarop de werking van de gemeente wordt be sproken. De eerste avond is donder dag 5 november. Barbara Hanemaayer gaf een dui delijke uitleg over de stand van zaken wat betreft het welzijnsplan. Nadat de plangroep, hierin zitten afgevaardig den van diverse verenigingen, alle welzijnsorganisaties in Leusden had geïnventariseerd en daar aandachts punten bij had vermeld, zijn er enke le inspraakavonden geweest Vereni gingen konden hun mening geven en drie Wageningse studenten maakten een nota over de meningen van de ..ongeorganiseerde" inwoners van Leusden. Hierna is de planadviesgroep, dit zijn afgevaardigden van diverse poli tieke partijen en gemeentefunctiona rissen, gaan afwegen. Welke aktivi teiten zijn belangrijk op korte termijn en wat op de lange duur. Tot zover is het welzijnsplan gevorderd Na deze afweging volgen weer inspraakavon den en inspraak van de verenigingen Hierna zal de gemeenteraad een uitspraak doen en komt het definitie ve plan voor de komende vier jaar vast te liggen. Voor de vrouwenverenigingen is het op dit moment belangrijk te we ten dat de plangroep een vrouwen trefcentrum urgent heeft gevonden. PROGRAMMA Het programma van de vrouwen raad tot en met januari is als volgt: Woensdag 14 oktober. Themaoch tend naar aanleiding van het jaar voor gehandicapten. Na een korte film zullen drie mensen een kleine inlei ding houden waaronder mevrouw Bregman. voorzitster van de gehan- dicaptenbond. Na de pauze is er gelegenheid voor het stellen van vra gen en discussie Aanvanq 9.30 uur in Groot Krakhorst. Iedere vrouw die in deze ochtend geïnteresseerd is. is van harte welkom Donderdag 29 oktober. Kontakt- ochtend voor de vrouwenraadsleden en haar plaatsvervangsters. Van 10 tot 2 uur in Groot Krakhorst. Het is de bedoeling dat ieder een eigen hapje meeneemt zodat er een soort koud buffet ontstaat. Woensdag 11 november. Vrouwen raadsvergadering Aanvang 9.15 uur in Groot Krakhorst. Woensdag 18 november. Een och tend over gezinsfinanciën. Meneer van der Kar zal vragen beantwoorden na een korte inleiding te hebben gegeven Na deze ochtend kan. wan neer daar belangstelling voor is, aan de hand van dit onderwerp een cur sus worden gegeven waarin de on derwerpen meer uitgediept worden. Aanvang 9.15 uur in Groot Krakhorst. voor alle vrouwen in Leusden die hierin geïnteresseerd zijn. Woensdag 13 januari. Jaarverga dering. Aanvang 9.15 uur in Groot Krakhorst In deze vergadering zal mevrouw C. Donia aftreden als voor zitster CURSUSSEN Bij voldoende belangstelling kan er weer een VIDO-groep (vrouwen in de overgang) van start gaan Onder het artikel over de VIDO dat eerst daags zal verschijnen in de Leusder krant vindt u enkele telefoonnum mers waaronder het kontaktadres van Leusden De cursus burgerschapskunde zal gehouden worden op drie donder dagavonden te weten 5 november, 12 november en 19 november. Op de VLOO cursus (vrouwen le zen over ontwikkelingssamenwer king), gehouden door de NCVB- Zuid, zijn nog enkele plaatsen vrij. De kursus kost f 10.en is vier ochtenden 29 oktober 5, 12 en 19 november in het Trefpunt. Voor inlichtingen en/of inschrijven voor al deze cursussen kan er gebeld worden met Anneke van Hasselt, tel. 940216. LEUSDEN - Pure keramische trompe-l'oeil kunt u In Galerie Leus den, Ardennen 11 in Leusden zien. Daar stelt Cees W. van Rijk (die de galerie nu runt zonder Jan Teengs) de hyperrealistische keramiek van Pablo Rueda Lara ten toon. Het is de eerste tentoonstelling in het gloed nieuwe seizoen, dat hiermede op zeer bijzondere wijze van start gaat. Pablo Rueda Lara is een technisch perfekt beeldend keramist. Die zo de werkelijkheid weet te benaderen dat de ze in zijn echtheid overtroffen schijnt te worden. Vandaar dat ik voor deze keramiek graag de term „trompel'oeil" gebruik, die in de regel voor schilderijen wordt toegepast Die ondanks het twee di mensionale van hun aard een zéér ster ke illussie van ruimtelijkheid en plastici teit oproepen. Vooral wat architektuur- voorstellingen betreft. Trompe-l'oeil hier dus in de zin van bedriegelijk echt wat de stof uitdrukking betreft Schelpen in ribbelcartonnen do zen, waarvan de zijkanten met me- taalkleurige nietjes aan elkaar zijn ge kramd Allerhande gestreepte poets lapjes in dozen- vakjes gepropt met een stof uitdrukking, die zó frappant is, dat de toeschouwer de neiging om ze er uit te halen nauwelijks kan onderdrukken. Een ouderwets telefoontoestel op een wit bankje, een exemplaar van een soort statenbijbelachtig boek, een luchtbrief. een foto. een stapel hand doeken. Even echt .als. méér echt in keramiek door de vervreemding, dan de werkelijkheid. Als Pablo Rueda Lara een oude witte emaillen bak maakt zijn er op verschil lende plaatsen blutsen afgeslagen, die roestplekjes tonen. Een schoonmaak- doekje laat hij, natuurlijk geplooid, over de rand hangen De toeschouwer denkt, de hulp heeft zijn/haar huishou delijk materiaal niet weggeborgen. Pablo Rueda Lara's voorwerpen overschrijden de grenzen van de kera mische beperking van de klei ze betre den het terrein van de trompe d'oeil. Het domein van de bij het menselijk voor stellingsvermogen aansluitende oog prints der werkelijkheid. Wie eenmaal het werk van Pablo Rueda Lara heeft gezien zal het een volgend keer zonder meer herkennen. En gaat er van hou den. Het heeft een geheel eigen vorm en kleuridioom. Aan de wand vindt u dit keer in Galerie Leusden komposities met veren en veertjes van Atty Nivard- Meijer. Ik vind de geometrische kom posities aantrekkelijk. De voorstel lingen waarin veertjes verwerkt wor den tot vlinders kunnen mij minder bekoren. Galerie Leusden is open op woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 18.00 uur. Op vrijdag tot 21.00 uur. Op zaterdag tot 17.00 uur. Anco Mali

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9