Hassan werd vierde SNIET Sporthallen binnen maand in gebruik VOETBAL 0 VOORSPEL HOCKEY VOOKSI'EI. KORFBAL VOORSPEL Impala handbal met pech Het eerste gewin Biljarten bij BV'75 Schaakvereniging Leusden Uitslagen dames- schietclub Naar de Zaan Achtervelder bij estafette kampioenschappen Opening ACHTERVELD - Zaterdag 5 sep tember werden in het stadion De Vliert in 's-Hertogenbosch de Neder landse kampioenschappen politie- hondendressuur gehouden. Ook Herman van Nimwegen, lid van de hondendressuurvereniging De Start \ilt Scherpenzeel was met zijn hond Hassan van de partij. De voorbereiding voor de Neder landse kampioenschappen is niet mis geweest. Naast de wekelijkse woensdagavonden en zaterdagmid dag oefeningen werd er tweemaal per week extra getraind. Veel mede leden van De Start hebben er menig vrij uurtje ingestoken. Zaterdag was het dan zover. Elf honden deden mee om de titel Nationaal Kampioen. Hassan werkte op voortreffelijke wij ze met als enige misser het opzoeken van drie kleine voorwerpen Het eerste voorwerpje werd snel gevonden, maar toen de hond het apporteerde, viel het in het gras en kon zijn baas het niet meer vinden. Mede hierdoor werd Has san iets onrustig en had een paar luide re commando's nodig tot zoeken Het eerste voorwerp bleef echter zoek en dit leverde een verlies op van zeven punten, 's Middags liet Hassan zich van zijn beste kant zien. De zich met een stok verwerende boef en de op een rijwiel vluchtende boef werden door Hassan tot staan gebracht. Een half uur na afloop van de wed strijd werden de uitslagen bekend gemaakt. De zeven verloren punten waren toch iets teveel geweest. Toch ging Herman van Nimwegen met een mooie prijs naar huis: Hassan won de vierde prijs met 4441/2 punt. ACHTERVELD - De Achtervelder Bert van Hamersveld heeft op 11 en 12 september met zijn teamgenoten van de Amsterdamse Atletiek Club deelgenomen aan de Nederlandse estafette kampioenschappen. De eerste dag werd deelgenomen aan de 1500 meter estafette. Omdat hier niet met de sterkste opstelling werd gestart, moesten zij genoegen ne men met een vijfde plaats. De volgende dag ging het heel wat beter. Een sterke ploeg startte op de 800 meter estafette Als eerste ging Jan van Leuveren van start die uitkwam op een tijd van 1.54. Bert van Hamersveld ging als "tweede van start en maakte een tijd van 1.55. Vervolgens liepen Ro nald Marcellina die een tijd maakte van 1.52.6 en Marcel Spaans die uitkwam op een tijd van 1 54 De totaal tijd van het viertal was 8.39.0. Het was de best gelopen tijd van die wedstrijden waar door zij op deze 800 meter Nederlands kampioen werden en zo de gouden me daille in de wacht wisten te slepen. Zondag 20 september zal Bert van Hamersveld weer deelnemen voor zijn club AAC aan de 1500 meter. Hij zal het dan op moeten nemen tegen Stijn Jaspers van de sportclub Haar lem, die momenteel de snelste tijd over deze afstand in zijn bezit heeft. LEUSDEN/ACHTERVELD - Als laatste categorie wlnterveldsporters gaan komend weekeinde ook de voetballers weer uit de startblokken. Achterveld met een thuis- en Roda met een uitwedstrijd voor de zondag- tormatle. Het zaterdag-standaard team van de roodzwarten debuteert op het Bulnlngpark. De competitie omvat 22 wedstrijden en zal - als al les goed gaat - slechts door een „winterstop" (eigenlijk niet meer dan een snipperdag) op 26 resp. 27 de cember worden onderbroken. Aan het begin van zo'n wedstrijdenreeks is van de onderlinge krachtsverhou dingen weinig te zeggen. Bijna alle clubs spreken van een voorzichtig optimisme en daar kun je alle kanten mee op Het programma van de eerste competitie-zaterdag is als volgt; Hees - Veensche Boys Unicum - FC Horst Hulshorst - Eemnes TOV - Barneveld Sperwer - Cobu Boys Roda'46 - SEC Hel Soester Hees en de Nijkerker- veensche Boys eindigden vorig seizoen in de top van de ranglijst en daarom lijkt een gelijkspel een redelijke uitslag In Lelystad is Unicum gastheer voor FC Horst uit Ermelo en de puntjes zullen wel in de polder blijven. Hulshorst en Eemnes waren in de vorige competitie goed aan elkaar gewaagd (tweemaal gelijk) en dat kan ditmaal best ook het geval zijn. De ex-hoofdklasserTOV ont vangt Barneveld in Baarn. Een krachtmeting van bijzonder be lang. Is TOV onterecht gedegradeerd of is de vice-kampioen uit het eierendorp toch beter? U mag het zeggen. In Loe- nen aan de Vecht komen de Amers- foortse Cobu Boys bij Sperwer op visite. Wellicht een te zware opgave voor de pasgepromoveerde keistedelingen of zien zij dat anders? In Leusden wordt het treffen Roda-SEC gespeeld onder leiding van scheidsrechter L. Blanke- stijn. In de voorbije competitie pakten de Soesters 3 van de 4 puntjes, maar aan genomen mag worden, dat dit nu niet het geval zal zijn. Roda moet in staat worden geacht met een zege te begin nen en daar houden wij het op ZONDAGSE 1E KLASSE Het programma voor de zondagse 1 e klasse voorziet in Laren - Veensche Boys de Zebra's - Roda'46 Achterveld - Maluku Muda Naarden - KVVA Actif - APWC Lelystad - Amsvorde Afgaande op de resultaten in 1980- 1981 - wat kun je anders? - moeten de Nijkerkerveenders het kunnen klaren in Laren. Of Roda het in Hilversum tegen de gestreepten zal weten te klaren, is een heel andere kwestie De Buining- parkers lijken technisch wat sterker, doch van de Zebra's is weinig te zeg gen. Afwachten is vooralsnog het beste en misschien wel op een kleine zege. Achterveld heeft het thuis ook alles be halve gemakkelijk met Maluku Muda op bezoek De Barnevelders beginnen door gaans sterk en dat is voor de Kisters- boys een reden om de zaken niet te licht op te vatten. Het eerste gewin is niet altijd kattegespin en de puntjes kunnen in de tweede competitiehelft wel eens erg duur zijn. Naarden ontvangt, met de meeste kans op succes, het Amers- foortse KWA en twee uitgesproken middenmoters, die niet of nauweli|ks voor elkaar onder behoeven te doen, zien wij bij Actif-APWC. De Amersfoortse paarswltten, vo rig jaar nog hoofdklasser, zijn wel licht daardoor iets meer favoriet. Sluitstuk van klasse Is het treffen in Lelystad, waar een sterke verdedi ging van de thuisclub het op moet nemen tegen de schotvaardigheid van de Amersfoorters, die in mei jongstleden de promotie maar net lieten glippen. LEUSDEN/CENTRUM - Als je voor de heren van de MHC Leusden een overwinning voorspelt (die zat er af gelopen zondag In, maar kwam er niet uit) lopen ze tegen een kleine nederlaag op. Daarom doen wij het ditmaal maar anders. De uitwedstrijd In en tegen Hengelo wordt voor Leusden geen makkie. Beide teams hebben 1 punt uit 2 wedstrijden en wellicht Is het spelen op eigen gazon doorslaggevend. In Drachten kan Graspiepers het der de gelijkspel in successie bereiken te gen Ede en Upward lijkt ons in Arnhem niet opgewassen tegen het kennelijk herstelde Tempo uit Zwolle. Doetin- chem zal in de hoofdstad van de Graaf schap de Groningse HBS-ers bedwin gen en in de derde Groninger derby op rij klopt Groningen de lokale cricket- en hockeyclub. Gespeeld wordt Graspiepers-Ede Hengelo-Leusden Upward-Tempo '41 Doetinchem-GHBS Groningen-GCHC Bij de dames in de 4e klasse D maakt Leusden het snlppertrlpje naar Hoevelaken. Met - mits vol doende Inzet - een nieuwe kans om het doelpuntensaldo wat op te poet sen. Andere koek wordt In Doorn ge presenteerd, waar de gelijknamige club met Phoenix op bezoek voor een goed potje hockey kan zorgen. Bunschoten wint thuis van Mont- foort en bij Dorsteti-Leerdam en Ho- lestick-Nieuwegein lijken de bezoe kende teams sterker. Althans op pa pier. LEUSDEN/CENTRUM - Diverse le den van BV '75 zijn, met het nieuwe seizoen in het verschiet, al weer druk In actie geweest. Bij de nationale fi nale 1e klasse llbre-groot te Hello speelde Wim v.d. Berg (nog) geen rol van betekenis. Na een redelijk begin - de eerste drie partijen met een moyenne van rond de 50,00 - zakte hij af naar de uiteindelijke achtste plaats met 2 punten en 20,86 als ge middelde. Ook Willem Hofland 0 pnt/ moy. 1,04) en Joop Kramer (10 pun- ten/moy. 1,58) waren In de voorwed strijden 4e klasse libre-klein onvol doende op stoot om zich voor de fi nale te plaatsen. Spannend daarentegen was de bij de BV '75 gespeelde wedstrijd extra-klas- se libre met Gert van Beek VW), Chris Bollen (Nieuwer Amstel), Frifs Morees (Onder Ons) en Gert Jan Rebergen (BV Leusden) in deze volgorde met geringe verschillen op de ranglijst Waf de naaste toekomst betreft gaat de jongste jeugd van BV '75 weer in het KNBB-district Utrecht spelen met Tom my Rommers. George Lindeman, Ed win Hofman en Piet(je) Meeuwesen Het kaderteam met Fake Schonewille, John Kramer, Frank Wisman, Jos van Kooy en Wim v.d. Berg is ingedeeld met teams uit Amsterdam e o Op 6 oktober wordt In de Wllp de eerste wedstrijd gespeeld. Tot slot nog een oproep voor alle leden van BV '75: denk aan de jaarvergadering op 21 september (aanvang 20.00 uur) in het clubhuls. -j Zaterdag 19 september: 9.00-18.00 uur; singletoernooi badmin tonclub Leusden in de Meent. 16.00 uur: korfbal ZKC-Antilopen in Zaanstad. 16 15 uur: voetbal Roda-SEC, Buining- park. Zondag 20 september: 13.00 uur dameshockey Hoevelaken- Leusden 13 00 uur dameshandbal SDO-lmpala. te Bussum. 14.15 uur: herenhandbal Impala- DWSM, BB-park 14.30 uur: voetbal Achterveld-Maluku Muda. 14 30 uur: voetbal Zebra's-Roda te Hil versum 14.45 uur herenhockey Hengelo-Leus den. Maandag 21 september: 9.00 uur: ladies-day LTV Leusden, Val leipark. 20 00 uur jaarvergadering BV '75 in het clubhuis Woensdag 23 september: 19.30 uur herenhandbal Fidelitas-lm- pala, Amersfoort Met nog bijna drie maanden tijd om de officiële opening van sporthal De Korf (pardon, van het activiteitencen trum met die naam) van een feestelijke omlijsting te voorzien, kwam verleden week een moot van de Werkgroep Opening"in vergadering bijeen. De vol ledige benaming van die werkmaat schappij zal, naar ik aanneem, bedui dend langer moeten zijn, maar als gast kun je zo'n praatavond niet met wisse wasjes onderbreken. Ik vroeg daarom maar niets. Voorzitter Joop van Santen had Ton Knipscheer, hoewel hij links van hem zat, als rechterhand en dat stel bleek een vlotte combinatie Het om 20.00 uur begonnen overleg zou tot 22 00 uur duren en dan mag drie over tien (dat werd het) geen naam hebben Waar de hele handel om draaide? Goede vraag en neem mij niet kwalijk, dat ik u nog niet heb verteld, dat de samenkomst bestemd was voor verte genwoordigers van lokale verenigin gen, met uitzondering van politieke, godsdienstige, economische en daar mee vergelijkbare clubjes. Dus met an dere woorden voor verenigingen op, zo als dat heet, culturele of sportieve ba sis, die willen proberen de opening van de Korf tot een onvergetelijk evenement te maken. Op drie manieren: en wel met een wervelende show, die weliswaar niet op de televisie komt, maar toch veelbelovend wordt met de nadruk op veel en als ene Ingrid haar zin khjgt hardstikke leuk Vervolgens met een expositie in de vorm van een overdekte markt, waarop elk deelnemend gezel schap 2x3 meter ter beschikking knjgt. Naar keuze horizontaal of recht op en neer en vooral dit laatste lijkt een ver rassende opstelling van een markt kraam. Omdat een deel van het activiteiten centrum bestemd is voor sport, wordt ook die wijze van vhjetijdsbesteding royaal gedemonstreerd al lijkt mij de tijd ruimschoots te kort voor het nu reeds aanwezige aanbod. Diverse sportclubs claimen een uur (van minimaal 60 minu ten) en de handbalclub denkt, inclusief rust en blessuretijd, gemakkelijk twee uur te kunnen vullen. Is dat niet wat te veel van het goede Mij werd (als gast) niets gevraagd, maar als dat wel het geval was, zou ik 5 of 6 kortere flitsen (maximaal een half uur) van diverse sporten prefereren - afgewisseld door gymdemonstraties - boven 3è4 séan ces van 1 tot 2 uur. Er wonen zeer sterke badmintonspe- lers in Leusden en wat denkt u van een goaltjesregen bij Antilopen tegen de rest van Eemland en zeer ruime omge ving, van een zaalvoetbalderby Pon- FCO of van een gemengde" wedstrijd van de mixed hockeyclub? Veel goed koper bovendien dan allerleitoppers" met doorgaans toch veel water in de wijn. P.C. LEUSDEN/CENTRUM - De belang stelling van de leden voor de Inmid dels begonnen huiscompetitie van de schaakvereniging Leusden was dinsdag (circa 40 spelers) al weer groter dan een week eerder (32). Toch zouden de overige leden er goed aan doen om ook maar weer te verschijnen. Al was het alleen maar ten grieve van de competitielelder In verband met zijn planning. De uitsla gen van eergisteren waren: J. van Santen - R. Zelle afgebrJ. de Jager-J. Agterberg 1-0,N Loning-B. Uneken1-0;H Vossebeld-L de Rijke 0-1; B van Ooik - W. v. d Wetering V2-V2; O Harlaar - J. Boemaars'/a-'/i; A. Rietveld-L. Boogaard 0-1 H. Struiwig - P Sonder 1W. v. Moosel-W Schouten afgebr A Val kenburg - S. van Dokkum 0-1K Linse -H.vanEgdom0-1;R vanOoik-G.te Winkel 0-1; L. Buurlage - J Gerrits 1-0; R Rodirquez - A. Aldenzee 0-1; C Krebbers - de Vos 0-1H Mus - T. Zijlstra 0-1G. Fröberg - C. Veenen- daal '/2-V2; A. Lieshout - H. Leclercq 1-0. ACHTERVELD - Na een vakantie periode kwamen de dames van de schietclub bijeen om het weer eens tegen elkaar op te nemen. Gezien de totaal uitslagen bleek wel dat de da mes er echt weer in moeten komen. Het totaal aantal behaalde punten viel wel tegen. De uitslagen waren: 1 Nel Tijmensen 73.2 Annelies Huur- deman 70, 3. Ine Kok 68, 4. Marion Hak 66, 5. Kitty van Hamersveld 64, 6. Tiny Tolboom 62, 7. An Voskuilen 57, 8 Mien v d. Burgwal 519 Thea van Rui tenbeek 50 en 10. Dorothé van Ha mersveld 36 punten LEUSDEN/CENTRUM - „We gaan met z'n allen naar de Zaan", heeft destijds de top-tien gemist omdat die uitvinding van de grammofoonpla tenindustrie toen nog niet bestond. Een herhaling van dat stukje poëzie geldt zaterdag voor Antilopen. De Leusdense ploeg moet In Zaanstad proberen ZKC aan een tweede neder laag te helpen. Knappe prestatie als dat lukt. Spannend wordt het ook In Maarssen, waar OVVO bezoek krijgt van mede-koplopers SMS uit het na bije Utrecht. Een troost voor de achtervolgers is. dat minstens een van de leiders verlies- punten oploopt (bij een gelijkspel elk 1 Niet zonder spanning is eveneens in Amsterdam de ontmoeting van de hui dige staartclubs KIOS en Kameo uit Groenekan De enige zekerheid is, dat de naam van beide clubs begint met een K Tot slot volgt in 's lands hoofd stad het middenmootgevecht tussen Oranje Nassau en DSV met iets meer winstkansen voor de thuisclub. Het pro gramma omvat KIOS-Kameo OVVO-SMS ZKC-Antilopen Oranje Nassau-DSV Zaterdag-senioren: Roda 1 - SEC 1 Roda 2-Sparta N 4 Roda 3-Unicum 4 IJ'meervogels- Roda 4 Roda 5-Sperwer 3 TerschuurseB - Roda 6 Roda 7- EFC 7 CJVV8-Roda8 Zondag-senioren: de Zebra's 1 - Roda 1 (verder zondag-progr. niet Jeugdafdeling: WOP A1 -RodaAI Spakenburg A2 - Roda A2 Hoogland A2 - Roda A3 Quick A4-RodaA4 RodaBI - Baarn B1 Cobu Boys B1 - Roda B2 DVSC1 -RodaCI Soest C2-Roda C2 TOV C1 - Roda C3 HeesCI -RodaC4 Roda C5- Spakenburg C3 SEC C2-Roda C6 Roda C7-Roda C8 Roda D1 - IJsselm v. D1 Achterveld D1 - Roda D2 Roda D3 - Spakenburg D2 16.15 14 15 14 15 10 15 10.15 16 00 16.15 10 00 14 30 ontvangen). Baarn D3-Roda D4 V. 12.00 Roda D5-SEC D3 13.00 Baarn D5- Roda D6 V. 11.00 Roda D7-VVZAD10 13 00 Quick E1 -RodaEI V. 11.00 Roda E2-APWC E1 11 00 SEC E2-Roda E3 V. 11.00 Roda E4-Soest E3 11 00 RodaE5-VVZE3 11 00 IJsselm v. E6 - Roda E6 V. 12 00 Roda F1 - VVZA F1 10.00 RodaF2-VVZA F2 10 00 Hees F2-Roda F3 V. 11.00 Soest F2-Roda F4 V. 10.00 V. 15.00 V. 15.15 V. 15 15 V. 15.15 15.00 V. 15 15 V. 12 30 V. 12.45 V. 14 00 V. 15.15 13 45 V. 12.45 16.15 12 00 V. 12 00 1200 WIELRENNEN De Leusdense ama teurwielrenner Hans Vierdag is 5e ge worden bij de Nederlandse Studenten wielerkampioenschappen, die te Em- men werden gehouden. Dick Willigen- burg, onze andere amateur fietste za terdag mee in de Klaverbladronde van Hoevelaken Hij zat wel in het uiteinde lijke vluchtersgroepje, maar moest ge noegen nemen met de 6e plaats. LEUSDEN/CENTRUM - Verleden week woensdag speelde het dames team van Impala-handbal thuis tegen Sporting '70 een leuke wedstrijd. Met doelpunten van Hetty v. d. Boom (5), Wil v. d. Burgwal (2) en Wilma van Kooy (1) werd het een 8-4 zege voor de Leusdense ploeg. Zondag had den de dames niet alleen veel meer tegenstand van SHVU, maar ook pech. Keepster Nel Rijnders bles seerde zich ernstig bij het stoppen van de tweede penalty. Na de ope ningstreffer van Hetty v. d. Boom bracht de visite de ruststand op 1-4. Toen In de tweede helft Ans v. d. Braak moest uitvallen, was het ge beurd met de Impala's. SHVU bracht haar doelpuntentotaal op 13 en het pleit voor de Leusdense dames, dat zij nog tweemaal konden scoren. Eindstand 3-13. Ook de heren bleven niet gevrijwaard van pech Keeper Adn Groenestein was (geblesseerd) vervangen door veldspe- ler Jos de Valk Voorts moesten de Leusdenaren het zonder wisselspelers doen en dat heeft in de zeer doelpuntrij ke wedstrijd de overwinning gekost Eendracht uit Vleuten/De Meern scoor de 30 maal en daar tegenover stelden Theo Prinsen (9), Evert-Jan Zwart (6), Maarten Lindeboom (5), Paul Linde boom (3), Hans Ruitenberg (2) en Theo Janse (1) samen 26 treffers. Einde 30- 26 Dit seizoen brengt de Leusdense handbalclub ook weer een meisjes- juniorenteam In het veld. Het gaat nog wel moeizaam - tegen LVV werd met 6-11 verloren - maar er wordt steeds leuker gespeeld. Corina Schothorst, Petra Wethly en Marga Zwart zorgden voor de Leusdense goaltjes en de andere meisjes, met Yvonne Haaster in het doel, deden hun best om die van LW te voorko- De eerste laag (van devijf) van de rubberen" vloerbedekking in de Korf wordt hier gelegd. In maart werd de ..eerste paal'' voor De Korf geslagen en het tempo ging zo snel, dat ,,het pannebier" achterwege bleef (gelukkig niet bij De Inslag) Dat is, inclusief de vakantie ruim zes maanden geleden (woningbouw duurt vaak lan ger) en al die tijd kon je op het werk Frans Windt ergens vinden. Af en toe was het wel even zoeken, want de 18- jarige timmerman uit Wolvega zal ver moedelijk niet de jongste uit het bouw- peloton zijn. maar bijna zeker wel de kleinste. Dat bracht hem al een keer of wat in aanraking met onze ijverige poli tie, die dat „jochie" (komt maar amper boven het autostuur uit) verdacht van rijden zonder het bekende roze bewijs van rijvaardigheid Frans Windt doet zelf niet aan sport Hij heeft er geen hekel, maar ook geen behoefte aan en doet aan de bouwerij mee om gewoon maar een prima stukje werk af te leve ren. Nooit te beroerd om ook eens wat anders te doen, als dat zo uitkomt. Een manusje van alles, dat net zo goed de rechterhand van de uitvoerder mag worden genoemd. Sporthal De Korf bevindt zich in de laatste fase van de bouw Op de ce menten vloer is een zwarte rubberlaag geplakt en daar overheen komen in de loop van de volgende week eerst een „zilveren" en tenslotte drie groene af dekkingslagen. Ook de tennishal vor dert gestaag. Weliswaar ligt op dit mo ment de oostgevel van de squash-ac- commodatie er weer uit. Dat is geen foutje van de bouwers of een gevolg van storm, maar simpelweg een wens van de pachter. LEUSDEN/CENTRUM - De tijd gaat snel voor de bouwers van de nieuwe overdekte sportaccommodaties In de Hamershof en aan de Groene Zoom. Over 28 dagen (zonder de vrije weekends nog 20) komen zowel de sporthal in het activiteitencen trum als de tennishal informeel ter beschikking van de gebruikers. U mag van ons niet verwachten, dat wij iedereen, die aan de realisatie van deze voorzieningen heeft meege werkt of daar nog mee bezig is, met naam en toenaam In de krant zetten. Wij willen één uitzondering maken en daarmee de volledige bouwploeg bedanken voor de geweldige inzet. F rans (je) Windt, die al een paar keer in aanraking" is geweest met de Leusdense politie. De vervanging van de racquetbal- baan door een vierde squashbaan maakte nodig, dat de gevel circa 40 cm naar buiten werd verplaatst. Ook de vloer van de tennishal wordt in de komende week eveneens gestof feerd. Met een „halbreed" tapijt, waarin later de belijning wordt aan gebracht. Dat wordt dus een kleedje van 70,40 x 50,20 meter of ruim 3500 m2 aan één stuk. Men nam als hoofd ingrediënten circa 120 ton tapijt en tegen de 4 ton lijm! Nu u weer.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7