Kantlijn leusder ki Poppen Schapen Eindelijk Unicef Een pot nat Ergernis Schoen Geschiedenis Vrijetijd Kreyns WIT HET I MHJTIKjRAPrWRT j WEEKENDDIENSTEN DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1981 redaktle: Marnix Kreyns; bijdragen: Frits van Breda en Casper van Loo kort In de boekhandel verkrijgbaar: Dally Telegraph, Dally Express, Frankfurter Algemelne, Blld en Le Monde. Binnenkort volgen de Times en de Neue Zurlcher Zeltung. Da's heel mooi. Geeft wel enig cachet aan het dorp, vind Ik. Hoewel, die Blld, dat had nou ook weer niet gehoeven. De Leusdense mevrouw Mathllde Dijker doet mee aan een groepstentoonstelling In het Hoevelakense culturele centrum Sparrendam. De tentoonstelling wordt gehouden ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van Sparrendam. Mathllde Dijker toont enkele exemplaren uit haar collectie van poppen In historische dracht. Deze collectie vangt aan In het begin van onze jaartelling en loopt tot het Charleston-tijdperk van 1928. De verjaardagstentoonstelling In Sparrendam wordt op zaterdag 3 oktober aanstaande geopend en Is te zien tot en met zondag 25 oktober. Openingstijden van Sparrendam: donderdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14 tot 17 uur. De aanstaande zaterdag te houden avondmarkt In de Hamershof mag zich verheugen In de komst van een „succesauteur". Zo meldt ons de persdienst van de uitgeverij Elsevier. Het gaat om Adrlaan van der Veen, winnaar van drie literaire prllzen en wellicht daarom voorzien van het predikaat „succes". Lezers van het NRC/Handelsblad zullen Van der Veen ongetwijfeld kennen als de voormalige redakteur literatuur van de kwaliteitskrant. Hij werkte er meer dan dertig jaar en pas in 1979 ging hij zich full-time wijden aan het schrijven van romans, wat Van der Veen, aldus het informatiebulletin van zijn uitgever, „beschouwt als zijn eerste taak In het leven, een alles overheersende levensbehoefte". Nog een citaat: „Belangstelling voor en bewogenheid met mensen hebben altijd de basis gevormd van het werk van Adrlaan van der Veen. Zijn sympathie gaat vooral uit naar de „geschonden" mens die geremd wordt In zijn streven om In Innerlijke vrijheid iets van zijn bestaan te maken". En dat alles kreeg dan onder meer vorm In „Het wilde feest", „Een idealist", „In liefdesnaam" en het recentelijk verschenen „Nooit meer bang zijn". Adrlaan van der Veen Is zaterdag aanwezig In een kraam van boekhandel Hamershof, tussen 20.00 en 22.00 uur. Hij signeert en Is bereid tot het beantwoorden van vragen. Waaraan boekhandelaar J.M. de Vogel (van de Hamershof-boekhandel) toevoegt dat ook Jacques Post in de kraam van de partij zal zijn. Post wordt aangekondigd als een jonge Rotterdamse thrillerschrijver. Zijn autogram plaatst hij In „Leer om leer" en „Samurai In Rotterdam". Nog meer nieuws van boekhandelaar De Vogel. Buitenlands nieuws nog wel. „Na enkele jaren te hebben geprobeerd de leverancier van buitenlandse dagbladen te overreden om ook Leusden In zijn bezorgroute op te nemen, is dat eindelijk gelukt", zo schrijft De Vogel. Daarom zijn sedert Bij een rondgang langs de kraampjes van Latent Talent op de vorige week zondag gehouden open dag bleken enkele slimme docenten de door hen vervaardigde producten te koop aan te bieden. Of deze gang van zaken nu wel of niet wenselijk is wordt op een eerstvolgende bijeenkomst van de werkgroep ter discussie gesteld. Met een saté'tje, een pasteitje of een drankje zullen echter weinig mensen moeite hebben als ze dat kunnen kopen op een gezellige zondagmiddag. Echt verbaasd waren we over de mogelijkheid om complete schapenvachten te kopen tijdens de open dag. Nadere Informatie, ingewonnen bij de voorzitster van de werkgroep, Frledy Borghuis, leerde ons dat het hier ging om een dienstverlening aan een werkgroep uit Nijkerk. De betreffende werkgroep, zichzelf milieugroep noemend, bestaat evenals dat met Latent Talent het geval is, geheel uit vrijwilligers. De groep heeft in Nijkerk de beschikking over een stukje land, waarop men schapen laat grazen. Omdat schapen nu eenmaal eens per jaar geschoren moeten worden heeftmenookdltjaar weer een aantal vachten. Friedy Borghuis nam een aantal vachten mee naar huls omdat ze er wel Iets in zag voor cursisten van Latent Talent, tenslotte worden er ook twee cursussen spinnen gegeven. Kennelijk zijn de cursisten niet op de open dag geweest, want Friedy bleef met een aantal vachten zitten. Voor enkele Leusdenaren Is er nu de mogelijkheid om voor 15,-In het bezit te komen van een fraaie vacht, geschikt om zelf wol te spinnen. Mevrouw Berghuis is te bereiken onder telefoonnummer 940272. Voor de goede orde: De gehele opbrengst gaat rechtstreeks naar de Nljkerkse milieugroep. Nog eenmaal de avondmarkt. Naast allerlei commerciële aktlviteiten, zullen er zaterdagavond in de Hamershof ook enkele non-profit-organlsatles met kramen aanwezig zijn. Zoals daar Is de Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Er worden tal van artikelen voor het goede doel te koop aangeboden. De bekende wenskaarten, puzzels, agenda's en dergelijke. Verder ook een speciaal kinderkookboek met recepten uit allerlei landen. Even langs gaan zaterdagavond. Op de Braderie van a.s zaterdag In de Hamershof, zult u ook een stand aantreffen van de Dierenbescherming. Voor de kollekte ten bate van de Dierenbescherming, die zoals elk jaar ook nu weer In de week, waarin Wereldlerendag valt georganiseerd wordt, zijn nog kollektanten nodig. Wie In de week van 28 september t/m 2 oktober over een uurtje vrije tijd beschikt, waarin hij of zij de dierenbescherming wil helpen, kan zich In verbinding stellen met het Dierentehuis telnr. 16665 of Mevr. Esko telnr. 940069 waar men U graag Inlichtingen wilt geven. Hebt U tijd? Hebt U energie? Hebt U liefde voor dieren? Dan is het simpel, even bellen of naar de stand op de Braderie In de Hamershof en U opgeven als kollektant. Wagenaar blijft nog even In de picture. Volgende week gaat hij eindelijk naar Den Haag om met de nieuwe minister van Verkeer en Waterstaat, Zeevalking, te gaan stoeien over de aansluiting van de Noorderrandweg op de rijksweg 28 (zie elders in deze krant). Een gesprek over deze kwestie met het ministerie heeft de wethouder al een tijdje op zijn programma staan. En eigenlijk had hij willen onderhandelen met de vorige minister van Verkeer, Tuijnman, die bovendien een partijgenoot van hem Is. Om bepaalde redenen is het Wagenaar niet meer gelukt om Tuijnman ruimschoots voor de wisseling van de wacht In het kabinet te kunnen strikken, hoewel hij een tijdje geleden wel de afspraak voor 24 september had gemaakt. Waarschijnlijk hopende dat de formatie dan nog niet was afgerond. Nu zit dus Zeevalking op de post van Verkeer en Waterstaat en hij Is lid van D'66. Voor Jan Wagenaar was het als VVD'er misschien prettiger geweest om met een partijgenoot te praten, maar als we de liberale wethouder moeten geloven maakt hem dat niets uit. Hij zei namelijk dinsdagavond In de vergadering van de werkgroep Verkeersaangelegenheden: „De VVD of D'66, het is toch een pot nat". Dit nemen dus voor kennisgeving aan. Behalve een succesauteur kunt u aanstaande zaterdagavond In de Hamershof ook een schoen aantreffen. Een successchoen, mogen we wel zeggen, want het gaat om een exemplaar van zo'n meter of twee. Van het merk „Levi's for feet" en rondgetorst door deze wat benauwd kijkende heer. Het Is het In de Hamershof gevestigde schoenhuls Elb Slkklng, dat voor deze attractie tijdens de avondmarkt zorgt. Te zien tussen 19.00 en 21.00 uur. Wethouder Jan Wagenaar Is een man die veel met de auto reist. Hij komt in Zwolle, Lelden, Amsterdam, Almere en nog vele andere plaatsen, tenminste dat beweerde hij dinsdagavond In de vergadering van de werkgroep Verkeersaangelegenheden. De V VD-wethouder vertelde naar aanleiding van de behandeling van het DHV-rapport over de verkeerslichtenregeling in Leusden, dat als hij In die plaatsen voor een rood stoplicht moet wachten niet geïrriteerd raakt, terwijl als hij In Leusden wordt opgehouden door een rood verkeerslicht zowat uitzijn vel springt. Hoe zou dit gedrag te verklaren zijn, vroeg Jan Wagenaar zich publiekelijk af. Een medewerker van het raadgevend ingenieursbureau Dwars, Hederlk en Verhelj (DHV, sommigen spreken over Dwars, Hinderlijk en Vervelend), die bij de vergadering aanwezig was, had direkt een antwoord klaar voor de wethouder: „U reageert zo, omdat u In Leusden Iets aan de verkeerllchten kan doen, maar In de andere plaatsen niet!" „Ter Informatie" (kortweg Tl) is een maandblad voor de personeelsleden van de provincie Utrecht. Hetaugustus-nummervan het blad is geheel gewijd aan de provinciale begroting. Weinig opwekkende lectuur voor de provinciale ambtenaren, want het Is een en al somberheid, wat er te melden valt. Op de voorpagina wordt geopend met de mededeling dat de provincie In „hevige financiële moeilijkheden verkeert". En dat Is dan niet overdreven, gezien het gat van 4,4 miljoen gulden dat de provinciale begroting voor volgend jaar vertoont. En dan zijn er, zo meldt Tl, al forse bezuinigingen gepleegd. Vervolgens draaft het college van Gedeputeerde Staten op om elkander in somberheid te overtreffen. Mevrouw Venzelaar heeft moeten vaststellen dat het In de welzijnssector de laatste maanden hard achteruit is gegaan. Meneer De Bruijne spreekt van dramatische werkloosheidcijfers. Meneer Hoepelman laat weten dat de franje van het kleed zal moeten. En van meneer Hofman Is alleen al de gelaatsuitdrukking voldoende om de ernst van de situatie te schetsen. En dan is er natuurlijk nog de gedeputeerde Schapenk, bekend van het westelijk weidegebied tot In Achterveld. „Laatst", zo zegt de met ruimtelijke ordening belaste gedeputeerde, „was Ik nog Ineen gemeente In de provincie, en daar zag Ik een wijkje met prachtige bungalows, sierlijke stoepjes en allerlei leuke tierelantijntjes. Wel, dat kunnen we nu echt wel vergeten. Dat Is geschiedenis". En hoe zal de toekomst er uit zien? Schapenk weet het niet zeker. Als de belangstelling voor nieuwe vrije sectorwoningen zo laag blijft als het nu het geval is, dan wordt het voor de gemeentes een onmogelijke zaak om bestemmingsplannen financieel rond te krijgen. En dat betekent, volgens Schapenk, dat je óf het uitgangspunt, dat een bestemmingsplan op nul uit moet komen, moet verlatenóf dat standpunt vasthoudt en je plannen doorschuift naar hopelijk betere tijden. Hoe het ook zij, er zal efficiënter gebouwd moeten worden. Woningwetwoningen zouden zo'n 4000,-tot 6000.-goedkoper moeten worden. Hoe? Schapenk: „Het zal een beetje soberder moeten. Maar dat Is niet erg. Bij Wanneer ik naar huis fiets, zie ik aan de overkant van de vijver regel matig een man staan vissen. Van daag plenst het van de regen en ik fiets zo hard mogelijk naar huis. Aan de overkant van de vijver staat de man weer te vissen ,,Die is gek", denk ik, want ik kan me onder deze weersomstandigheden wel leukere bezigheden voorstellen dan mede schepselen aan hun lip uit hun ele ment te trekken. Maar die man doet dat in zijn vrije tijd en dus moet hij het zelf weten. Dat is het aardige van de vrijetijd, dat je zelf mag weten, wat je er in doet. Soms is dat het vervelende van vrije tijd. Dan heb je te veel vrijetijd of alleen maar vrije tijd. Niet minder dan 407.000 landgenoten zitten daar vandaag mee Maar de man aan de overkant van de vijver, dacht ik niet. Die heeft ple zier in wat hij doet. En dat mag hij Zolang hij geen haakjes door de bo venlip van honden of paarden tracht te wurmen, valt hem weinig te ma ken. Er zijn mensen die hun vrijetijd het liefst lijken te besteden met het haakjes wurmen door de bovenlip van medemensen. Ik schrijf dit met danig geteisterde bovenlip. Maar daar heeft de visser, zoals gezegd, geen schuld aan Dit stukje zou gaan over de Ha mershof. Die is jarig en dan wellen bij mij onstuitbaar de vragen op. Over fonteinen, over pleinen, over windrichtingen, over de midden stand in het algemeen en die in de Hamershof in het bijzonder Want de middenstand, die boeit mij als geen andere stand Maar de visser heeft mij aan het denken gezet En ik schrijf dit in mijn vrijetijd en mag dus zelf weten, waar het over gaat. Voor ik thuis ben, heb ik al bedacht dat er verschillende categorieën zijn aan te brengen in het veld van de vrijetijdsbesteding (als ik zo even doorga, heb ik een aardige nota over dit onderwerp af gescheiden) - de vrijetijdsbesteding, waarbij men alleen zichzelf nodig heeft; - de vrijetijdsbesteding, waarbij men naast zichzelf een ander le vend wezen, zijnde niet een mens nodig heeft; - de vrijetijdsbesteding, waarbij men een medemens nodig heeft. In die laatste categorie dient nog een verfijning te worden aange bracht. a. de medemens verleent de mede werking vrijwillig; b. de medemens verleent de mede werking onvrijwillig. Die allerlaatste groep, daar wil ik het even over hebben, want die kan de bovenlip zo pijnigen. Er belt een jongedame. Ze vraagt of ze bij mij geld kan krijgen voor een retourtje Vlissmgen (of was het Mid delburg?Het duurt twee seconden voor ik de stem heb thuisgebracht. Het is de jongedame, die haar vrije tijd besteedt met de Onze Lieve Vrouwetoren in Amersfoort Dat wil zeggen: iedere keer als zij ergens iemand hoort zeggen of ziet schrij ven De Lange Jan dan komt ze in het geweer Mij heeft ze al eerder gehad en nu is het weer zo ver, ,,op pagina zoveel van uw weekblad staat iets over de beklimming van de Lange Jan en die staat in Middel burg (of was het Vlissmgen) Maar u bedoelde natuurlijk de Onze Lieve Vrouwetoren. En daarom voel ik mij beledigd En velen met mij. Want dat is een scheldnaam voor die prachti ge toren Zo heet die toren niet. U zegt toch ook niet Lange Jannen- kerkhof. Ik zeg wel meer niet. Ik zegt niet mens, ga vissen. Ik blijf beleefd en dat kost tijd. Hoor alle argumenten weer drie keer aan, hoor mijn ver weer steeds brozer worden. Tot het in elkaar lazert en ik zeg:Ju ff rouw, u hebt volkomen gelijk. Goedemid dag Dat soort vrijetijdsbesteding, daar houd ik niet van Je ziet dat ook vaak bij amateuristische kunstbeoefening in welke vorm dan ook. Teksten schrijven best, maar om die nou meteen voor te dragen. Macra- meeën heerlijk, maar om dat nou weer meteen tentoon te stellen. Stukkies schrijven, fijn, maar om die nou meteen weer in de krant af te drukken. Wij komen alsnog een beetje in de Hamershof. Ik wil u voorstellen aan de heer L. Brons. Binnenkort ver schijnt van hem bij de uitgeverijEr ven Thomas Rap" de dichtbundel ..Sport, spel en spaanders". Brons, Loek van zijn voornaam, studeerde na het gymnastium vier jaar filosofie en theologie bij de Franciscanen in Venray. Thans wijdt hij zich full time aan het schrijven van gedichten en verhalen. Wat deed meneer Brons in de tussenliggende jaren, zodat hij zich nu kan permitteren zijn vrije tijdsbesteding de gehele dag te be oefenen? Op 24-jange leeftijd nam hij het textielbedrijfje van zijn vader in Velp over In de daarop volgende vijfentwintig jaar werkte Brons aan een keten van textielsupermarkten, die thans 170 filialen omvat Inder daad, de Brons-textielsupers, waar van er ook in de Hamershof een te vinden was. Was Want Loek heeft de pijp aan Zeeman gegeven. Na vijfentwintig jaar textiel heeft hij de handel verkocht aan zijn compag non Zeeman, wiens naam dan thans ook prijkt op 170 magazijnen in Ne derland en Duitsland Dus ook in de Hamershof. Waarom vertel ik u dit? In de eer ste plaats ter ondersteuning van een uitspraak van drogist Joris Kniep, die elders in deze krant meldt, dat hij het fijn vindt dat alle ondernemers in de Hamershof er nog zijn. Dat u niet zegt: ho, Kniep, en die Brons dan, die is toch zeker over de kop, die heeft de tent moeten overdoen aan Zeeman. Ten tweede omdat meneer Brons mij net zo fascineert als die visser. Hij heeft na vijfentwintig jaar t-shirts en onderbroeken zijn toevlucht ge nomen tot de sonetten. Er zullen er binnenkort 36 verschijnen. Daar ben ik benieuwd naar Of dat nou weer bovenlip teisteren wordt of dat het echt iets voor zal stellen Ik weet het niet, na lezing van het Hollands Dagboek in de NRC, dat Brons onlangs mocht vullen. Niet al leen vanwege de bij het dagboek afgedrukte foto van het slaapvertrek van de heer Brons - waarvan ik u details mag besparen -, maar vooral ook om een passage als de volgen de: Dinsdag Wordt Willem Frederik gehul digd? Ja, Hermans wordt gehuldigd1 Vandaag is hij zestig jaar geworden. Na de cursus heb ik hem gebeld en gefeliciteerd. We kennen Emmy en Wim via Caret en Sylvia Willink. In Herman s novelle ..Filip's sonatine" stonden Miep en ik model voor Doris en Filip. Sylvia Willink, die ook schildert, heeft de laatste jaren een opvallend talent ontwikkeld voor het vervaardi gen van prachtige bronzen koppen, die ze op bestelling maakt Carel, Sylvia, Miep en ik bieden zaterdag tijdens een diner met enkele van zijn beste vrienden, aan Willem Frederik de bronzen kop aan die zij van hem gemaakt heeft. Toepasselijk: een Bronsgeschenk. De bovenlip, hè. Maar dat kan ook door het weer komen. Het regent nog steeds. werkbezoeken merk Ik ook dat mensen dat best willen. Ze vinden het goed als de zolder nog niet helemaal afgewerkt Is, dat kunnen ze zelf doen In de loop van een paar jaar, net zoals het uitkomt, Dat faseren, dat doen we toch allemaal?" VERLOREN Donkerblauw damesvestsleutelbos; gouden schakelarmband; donkerblauw herenjack, donkerrode werphengel; sporttas met inhoud; AANKOMEN LOPEN Bouvier. GEVONDEN Bankbiljet; leelnet; badlaken. KOP-STAART BOTSING Bij de verkeerslichten Heiligenber- gerweg/Lockhorsterweg heeft zich maandagmiddag een aanrijding voor gedaan waarbij twee personenauto's betrokken waren. De heer W. G uit Leusden remde voor het op oranje ge sprongen verkeerslicht. De bestuurder van een achteropkomende auto be merkte dit te laat en botste tegen de auro van G op. Een bestuurder raakte licht gewond, bij liep een gescheurde lip op. Aan de auto's ontstond materiële schade AARIJDING BIEZENKAMP De heer N. D. uit Leusden wilde dins dag de uitrit bij de Biezenkamp uitrijden maar zag daarbij niet de op de Zwarte- weg rijdende auto bestuurd door C. D uit Hoevelaken. De beide auto's botsten tegen elkaar op en er ontstond materië le schade. PASSAGIERE GEWOND De 68-jarige mevrouw V. moest dins dag met een ambulance naar het St Elisabeth ziekenhuis vervoerd worden nadat zij bij een ongeval gewond was geraakt. Het eenzijdige ongeval deed zich voor in de bocht van de Asschatter- weg bij de Laapeerseweg. Mevrouw V. zat in de auto die be stuurd werd door mevrouw P. d U uil Leusden. Bij de bocht ging de auto rechtdoor en belandde in de sloot. De automobiliste werd niet gewond. De auto werd beschadigd KERKDIENSTEN/ LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: zaterdag Marcuskerk 17.00 uur H. Mis met koor; 19 00 uur H.Mis Latijns gezongen zondag Koningshof: 11.30 uur Gezinsmis Alle diensten voorganger B ter Bekke, predi kant F Overbeek Herv./Geref.Marcuskerk: 9 00 uur: Geref /Herv. woorddienst ds J Weernekers 10.30 uur Geref./Herv. Jeugddienst: ds. A. Ykema uit Hoogeveen 19 00 uur Geref./Herv woorddienst ds. B.C Jukema uit Amersfoort Geref. Kerk (Vrljgem.): 9 30 uur ds J van Bethem uit Nijkerk, 16 45 uur. ds. M. Nap LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: 9 00 uur Gereformeerde woorddienst, ds J.S. Ridderbos 10.30 uur Hervormde woorddienst ds J Weernekers 18.30 uur Hervormde woorddienst (G B) ds. J Koele uit Nijkerk. ACHTERVELD R.K. KERK: zaterdag 19 september 19.00 uur H Mis met Volkszang zondag 20 september 8 30 uur H Mis; 10.30 uur H. Mis met Volkszang alle diensten voorganger A. Goes en predi kant H. van Hattum GER. KERK. DE GLIND. JEUGDDORP: zondag 20 september 10 00 uur ds W B van Halsema. Leusden, 19 00 uur ds. W v d Kooij uit 't-Harde NED. HERV. KERK: zondag 20 september 9 00 uur ds. Kamer beek uit Hoevelaken plaatselijk nieuws Weekeinde HUISARTSEN: voor de huisartsen in de gemeente Leusden, voor de praktij ken van de artsen Van den Berg, Bink horst/du Boeufl, Boersema'Koch, Lan- tink/Verhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar vrij 18 en zat 19 septdr J. van Nieuwkerk. Berkenlaan 3, Leusden-C, tel. 944541 zo. 20 sept., dr. E. Verhagen, Berken laan 29, Leusden-C, tel. 944223 Voor spoedgevallen: spreekuur zater dag- en zondagmiddag om 14.00 uur Visites graag voor 10 uur 's morgens aanvragen. APOTHEEK: Apotheek Leusden, Win kelcentrum De Biezenkamp. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 18 00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19 30 tot 20 00 uur. Op zaterdag en zondag ge opend van 14 00 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft zr M A. Bos, B de Beaufortweg 4, Leusden, tel. 942081 dienst Boven dien heeft deze zuster avonddienst van donderdagavond 17-9 t/m woensdag avond 23-9 VERLOSKUNDIGE:Mej R Dijkhui zen, H van Viandenstraat 2, Amers foort. tel. 19200 bg.g. 722000 TANDARTS: voor noodgevallen in het weekeinde: Dokterscentrale Amers foort tel. 033-722000 MAATSCHAPPELIJK WERK EN GE ZINSVERZORGING :De spreekuren van de gezamenlijke dienstverlenings instellingen in Leusden en Achterveld zijn als volgt: LEUSDEN-CENTRUM: In de boerderij Groot Krakhorst, Bolderikhol 18, tel 945618. Maatschappelijk werk maan dag 9.00-10 00 uur MDE, dinsdag9.00- 10 00 uur PSC; woensdag 9.00-10 00 uur Gemeente Leusden. donderdag 9 00-10.00 PSC; vrijdag 9 00-10.00 uur MDE. MDE gezins- en bejaardenverzorging en maatschappelijk werk maandag van 14.00-15.00 uur dinsdag van 14.00- 15.00 uur Gezamenlijke Kruisvereni gingen (AIMD); donderdag van 14.00- 15.00 uur (PSC) LEUSDEN-ZUID In Kruisgebouw. Roo van Aldewereltlaan 13, tel. 940818 Maatschappelijk werk maan dag 10 00-11.00 uur Gemeente Leus den, vrijdag 14.00-15.00 uur PSC. Gezinsverzorging en Bejaardenhulp maandag 13.30-14.30 uur AIMD; vrij dag 14.00-15.00 uur PSC ACHTERVELD: Kruisgebouw, Walter van Amersfoortstraat 30, tel. 03425- 1333. Maatschappelijk werk vrijdag 9.00- 10 00 uur Gemeente Leusden Gezinsverzorging en Bejaardenhulp vrijdag 9 00-10.00 uur MDE Maatschappelijk werk MDE maandag van 11.00-12 00 uur Tijdens het week einde kan men zich in dringende geval len dag en nacht wenden tot de telefoni sche hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland, tel. 035-45555 WERKGROEP „LAAT LEVEN'te Leusden, hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwangerschap, tel. 033- 942291 en 033-940541 (Leusden) en tel. 033-620244 (bureau „laat leven" Amersfoort) DIERENARTSEN: Gelieve uw eigen dierenarts ol dierenkliniek te bellen Een telefonisch antwoordapparaat geeft op welke dierenarts voor spoed gevallen te bereiken is. TEL. HULPDIENST: Werkgroep Ho- mosexualiteit Amersfoort; WHAM) Ie dere vrijdagavond van 20 00-24 00 uur. tel. 03495-5672. PASTORALE HULP: Van 18 tot 25 september is bereikbaar Pastor F. Overbeek, Boekweitland 13. Leusden, tel. 942155. Spreekuren. Er zijn vaste tijden, waarop mensen aan de pasto rieën een pastor kunnen bereiken Leusden: maandag, dinsdag, donder dag en vrijdag van 9.00-9.30 uur en van 14 00-14.30 uur Achterveld maandag, woensdag en vrijdag van 16 30-17.30 uur Buiten deze tijden zal er lang niet altijd een pastor aanwezig zijn. Graag van deze tijden gebruik maken. RUTGERSHUIS AMERSFOORT (bu reaus voor geboorteregeling en sek- sualiteitsvragen), Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw), tel 033-18931. Spreekuren volgens afspraak OPPASCENTRALE: Van maandag tot en met zaterdag tussen 16 00 en 18.00 uur, tel. 944235. Grienden 16, Leusden AA (ANONIEME ALCOHOLISTEN) WERKGROEP „DE SCHAKEL": Groepsavonden iedere dinsdagavond in het Groene Kruisgebouw, Leusden- Zuid, tel. 033-943722 (24 uur per dag) Corr adres Postbus 709, 3800 AS Amersfoort. A.A. Amersfoort: telefoon 941102. Al-Anon (zelfwerkgroep van familie en vrienden van mensen met alkoholpro- blemen) Al-Anon Amersfoort, Postbus 946, 3800 AX Amersfoort, tel 727203 en 753373 Al-Anon Werkgroep te Leusden: Groepsavonden iedere dinsdagavond om 20.00 uur in Huize Groot Schutters- hoef, Amhemseweg 10,3832 GL Leus- den-Zuid (tevens corr adres), tel. inl 033-943722 b.g.g 940182 Hulpdienst Gemeentediakonaat Dorpskerk: Voor Groenhouten, Akkerhoeve- Noordwijck, Langenbeek: Mevr Langbroek. Weesboom 13. tel. 940130 en mevr. Lawalata, Wanmolen 20, tel 944237 Voor Zuid: Mevr. Abbring, Pr Christi- nalaan 7, tel 942047 en mevr Schwencke, v. D Scheltuslaan 44, tel 940635 Voor het gebied ten noorden van de Noorderinslag-Middenweg kunt u zich tot de hulpdienst Marcuskerk richten. Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e.o.: Kontaktpersoon voor Leusden Nel van Lippevelde. Bretagne 22, tel. 942485 Kraamcentrum: spreekuur elke twee de woensdag van de maand van 11 00 tot 11.30 uur in het wijkgebouw Kroon- eend. Hoe kun je nou verbaasd zijn overhetuitdehandlopenvande kosten voor het struktuurplan als je concept-teksten in een super-de-luxe uitvoering uit deelt alsof het de miljardennota betreft Als de rekonstruktie van het via- dukt Heiligenbergerweg vol gend jaar maart ook nog niet is uitgevoerd, dan kunnen we er natuurlijk fijn een jaarlijkse fiets tocht voor maken De cursus Russisch voor gevorderden" van Latent Talent gaatin tedergeval door, lees ikin mijn lijfblad. Dat stelt me gerust. De pessimisten onder ons hoe ven in de toekomst geen kom- munikatie-problemen te ver wachten. Als Rockers ..selfsupporting" zijnkostdatSOCCLEelfmilleop z'n minst. Je moet er niet aan denken als ze ophouden self supporting te zijn Een verzachtende omstandig heid is dat de benzineprijzen aardig zijn gestegen en die mo toren moeten natuurlijk wél blij ven ronken. De voorgenomen bezetting van het Leusdense gemeentehuis door Roda '46 gaat niet door. B. en w. zwaaiden op het nippertje met de,,witte vlag", ookalbete- kentdatopeen voetbalveld wel licht iets anders De Leusdenaren is het Langen- beekse B-woningen krijgen steeds brieven van de provincie inplaats van geld. Natuurli/keen nieuwe vorm van bezuinige- n. De zonnebloemen in Achter veld gedijen goed. Zeker spe ciale grond. Konijntje inde Wetering: ..Dacht nog even dat ze met dat grote Sporthuis waren begonnen, maarneehoor, hetwasde Noor derrandweg En uitgerekend nét dat ene plekje met die lekke re paardebloemen werd door die bulldozer opgevreten". Elke morgen bekijken de leden van ons gemeentebestuur vol zorg de barometer. Want een maand is zó voorbij.En tik ken helpt niet. Oude eend in Langenbeek: Wat zeuren die mensen toch in hun riante nesten? Ik heb nog nóóit een premie gezien, alleen maar rotzooi in de vijver. Ik loop toch ook niet naar de rechter omdat daar niks aan wordt ge daan?" Kleindochter van oude eend in Langenbeek:,.Jawel pa, maaru hebt uw nest nog in een goedko pe tijd gebouwd.t" Vandaag is deze rubriek wat korterdangebruikelijk. Maardat komt omdat we nog niet kennis hebben kunnen nemen van de verslagen van de werkgroep VerkeerendecommissieOpen- bare Werken en Ruimtelijke Or dening. En het verslag van de commis sie Financiën onder leiding van onze burgemeester zijn we nog aan het vertalen. i V. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Zaterdag 19 september 10.00 uur: aanvang onderlinge wedstrijdrijvereni- ging De Singels, Terrein Jannendorp. Zaterdag 19september20.00uur: Ons Gebouw, Bebo disco. Maandag 21 september 19.30 uur: Schrijfavond Amnesty. Van Oldenbar- neveldstraat 84 Dinsdag 22 september 9.00 uur: Wel fareclub Zonnebloem, Ons Gebouw. LEUSDEN-ZUID EN -CENTRUM Donderdag 17 september 20.00 uur: Midden- en Kleinbedrijf, raadszaal. Donderdag 17 september 20.15 uur: Schoolraad. Maandag 21 september 20.00 uur: Werkgroep Onderwijs Dinsdag 22 september 20.00 uur: Werkgroep naamgeving, raadszaal.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9