Avondmarkt Hamershof trok zeer veel toeschouwers Nieuw hoofdkantoor Rabobank Éénjarig bestaan uitbundig gevierd Commentaren/ iWeiiiiiyen DINSDAG 22 SEPTEMBER 1981 plaatselijk nieuws RONDJE VERKEER(D) Het verkeer In de gemeente Leusden is een belangrijke zaak. Dat is In de afgelopen jaren dui delijk gebleken. Het verkeer en de veiligheid ervan leeft in de gemeente. Dat Is ook één van de redenen geweest, dat er een wat aktlever verkeersbeleid is ont staan. Onder de druk van de bevolking is daardoor onder meer een werkgroep Verkeers- aangelegenheden tot stand ge komen, die tot taak heeft ge kregen het gemeentebestuur In deze belangrijke zaken van ad vies te dienen. Verschillende vertegenwoordigers uit allerlei groeperingen hebben zitting In deze werkgroep gekregen. Een goede zaak en met name bij de start van deze werkgroep werd er bijzonder stevig aan getrok ken. De burgers hebben in die periode de puntjes op de ver- keers-l gezet. Vaak tot groot on genoegen van wethouder Wage naar, die zich een dergelijke handelswijze niet had voorge steld. Teveel aktle en te weinig meegaandheid. Deze voortdu rende konfrontatle veroorzaakte bij de wethouder een steeds gro tere tegenzin om als voorzitter van de werkgroep te fungeren en op een gegeven moment heeft hij zelfs op het punt gestaan om er mee te stoppen. Gelukkig voor de desbetref fende wethouder is alles weer In „goede banen" geleid. De verga deringen hebben een ordelijk verloop, het tegensputteren van de leden beperkt zich meestal tot vaak onbelangrijke detailza ken. En dat is goed, denkt Wage naar. Maar de werkelijk belangrijke zaken die moeten lelden tot een grotere verkeersleefbaarheid, worden op de lange baan ge schoven of er wordt niet duide lijk op Ingegaan. Bovendien is er geen enkele sprake van een be trokkenheid van de burgers bij het gebeuren, omdat een be langrijke afspraak zelden of nooit Is nagekomen. Die af spraak luidde: bij elk onderwerp, waar meerdere burgers bij be trokken zijn, zullen aan de be trokkenen speciale uitnodigin gen worden verzonden om de vergaderingen van de werk groep bij te komen wonen. Een voorbeeld, waaruit blijkt, dat de wethouder hieraan voor bij gaat: de schoolroutes. Ston den op de agenda van de kortge leden gehouden vergadering. Geen uitnodigingen werden ver stuurd naar de verschillende be trokkenen, zoals schoolhoof den, oudercomité's e.d. Er wé ren wel enkele vertegenwoordi gers aanwezig, maar gemaks halve stelde de wethouder maar vast, dat er blijkbaar geen be langstelling voor dit onderwerp was, waarbij hij klaagde over de weinige reaktles die waren bin nengekomen. De agenda voor deze laatste vergadering en de daarbij beho rende stukken waren een voor beeld hoe het niet moet. Een ongeregeld zootje papleren, waaruit geen zinnig mens Iets wijs kon worden. Veelal zonder advies of op z'n minst een toe lichting. Een nota over verkeerslichten, opgesteld door DHV, kreeg een summiere behandeling, waarbij met name de wethouder de vra- genstelllng voor zijn rekening nam en de leden er vrijwel het zwijgen toe deden. Het resultaat: er werd door de werkgroep geen echt advies uitgebracht, noch een beslissing genomen. Ander resultaat: het concept zal straks In definitieve vorm er vrijwel net zo uit gaan zien, terwijl er toch ernstige twijfels zijn over het al dan niet laten knipperen van de verkeerslichtinstaliaties op de minder drukke uren. Het Is natuurlijk niet juist om de wethouder dóér alléén de schuld van te geven. Die maakt als voorzitter alleen maar ge bruik van de mogelijkheden om bepaalde voorstellen in een door hem wenselijk geachte richting te lelden. Het zijn met name ook de leden van de werkgroep, die zich onvoldoende realiseren, dat zij er zijn om een goed advies te geven. Een advies gericht op de verkeersleefbaarheid van Leus den. Wat er nu naar Ik vrees —gaat gebeuren Is het voeren van een verkeersbeleid met het goedkeurlngs-stempel van de werkgroep Verkeersaangele- genheden zónder dat de werk groep-leden er een zinnig advies over hebben uitgebracht. Ze worden daartoe niet uitgeno digd en laten het dan maar zo. Het Inmiddels bijna mythische verkeersplan, dat straks alles goed moet maken wat er nu verkeerd is gegaan, kan déér niets meer aan veranderen. Gevraagd: een werkgroep Verkeersaangelegenheden dat op elk moment alert reageert op hetgeen In de verkeers-keuken van wethouder Wagenaar wordt klaargestoofd. Vóórdat de ge bakken peren op tafel komen, uiterlijk prachtig gelardeerd, maar verder zónder de door de werkgroep en de bevolking ge wenste smaak (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Wat de Hamershofwinkeliers in hun krantje beschei den hadden aangekondigd als een feestje liep zaterdagavond uit op een grootse happening. De enthousiaste voorzitter van de winkeliers vereniging, Pim Berghuizen, schatte het aantal bezoekers tussen de 25.000 en 30.000. Gevraagd hoe hij aan dat cijfer kwam, was zijn commentaar: „Man, je kon toch wel zien dat we In heel Leusden niet zoveel mensen bij elkaar hebben als er zaterdagavond In de Hamershof waren". Gelet op het aantal auto's dat tot In de wijde omgeving van de Hamershof geparkeerd stond, lijkt de conclusie gerechtvaardigd dat de bezoekers inderdaad voor een belangrijk deel van bulten Leusden kwamen. Tot In Amersfoort kon men merken dat er In Leusden Iets te doen was. Het ver keer op de Helllgenbergerweg, nabij het ziekenhuis, kon slechts stapvoets richting Leusden rijden. Toen ook nog het bezoekuur ten einde was In het Ellsabethzlekenhuls was de op stopping helemaal compleet. „Een geweldige promotie voor Leusden en natuurlijk het winkelcen trum Hamershof" reageerde de heer Berghuizen toen we hem vroegen hoe hij de zaterdagavond in het win- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreijns (pl verv Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag-12.00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum. Op werkdagen ge opend van 09.00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 50,40 per jaar, 25,70 per halfjaar, 13,10 per kwar taal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dins dag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het ge val. neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opne men met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-16141toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepu bliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en histori sche foto's), bij vooruitbetaling van 5, per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v de BDU b.v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na beta ling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSOER KRANT Is een uitgave van de BDU-kranten- komblnatle te Barneveld. keicentrum had ervaren, van de deel nemende winkeliers had de Hamers- hofvoorzitter alleen maar positieve geluiden gehoord. Er flink verkocht en het publiek leek het erg naar zijn zin gehad te hebben. BIG JOHN RUSSELL Het feest ter gelegenheid van het éénjarig bestaan van de Hamershof was in feite al donderdagavond be gonnen met het optreden van de Leusdense artiest Big John Russell. Het optreden van John Russell kan zeker imposant genoemd worden, gelet op de ruim 200 kilogram die de zanger weegt Behalve zijn omvang toonde de popartiest zich erg be scheiden, gelet op zijn uitspraak: „Grote zangers gaan dood, de slech te blijven leven en staan hier voor jullie". Dit toen hij aankondigde een nummer te gaan zingen van Elvis Presley. Het optreden van John Rus sell viel bij jong en oud goed in de smaak. Het aangekondigde optreden van John Earl Williams met zijn „Prideof Texas" werd de volgende dag een flop. Een half uur later dan stond aangekondigd, begon met het eerste nummer, twintig minuten later had men alles weer ingepakt. De geluids installatie kreeg men niet goed onder controle. Oorzaak zou zijn, het zeil doek dat vanwege de regen boven het podium gespannen was. VOOROORLOGS De Hamershofwinkeliers hadden het braderie-achtige gebeuren van zaterdagavond aangekondigd als een markt zoals die in de grote steden gehouden werd in de jaren voor de oorlog. Als dat inderdaad zo is, dan moet het toendertijd een gezellige boel geweest zijn op een dergelijke markt. De activiteitencommissie van de Hamershof had ervoor gezorgd dat er 240 marktkramen geplaatst waren. De meeste daarvan werden zaterdagavond bemand door winke liers. standwerkers, bedrijven en ver enigingen. Verder waren er tal van artiesten naar de Hamershof geko men om de feestvreugde te verho gen. GEEN DOORKOMEN De belangstelling voor het gebeu ren in de Hamershof was zo groot dat er slechts weinig mensen zullen zijn die kunnen zeggen dat ze alles ge zien hebben. Af en toe ontstonden er tussen de marktkramen gewoon op- - Geen doorkomen aan UITSLAG BLOKKEN RADEN Het totaal aantal houtblokken dat tijdens de avondmarkt gera den moest worden was 115. Nie mand had het luiste aantal Inge vuld. De heer Pljpekamp uit Leusden Centrum was er het dichtst bij met 116 blokken. Hij heeft Inmiddels zijn prijs, 1m3 haardhout, van de firma De Kloofbeltel ontvangen. UITSLAG UW LOTING 1 ste prijs - no. 132 2de prijs - no. 248 3de prijs - no. 238 4de prijs - no 115 5de prijs - no 224 De prl|zen zijn af te halen bij mevrouw R. Geomlnl, Dalmatlë 28, telefoon 942339. De voorkant van het nieuwe hoofdkantoor van de Rabobank. Het ontwerp Is van architect Herman de Bruin uit Zevenaar, die zich heeft moeten houden aan de vormgeving van de Hamershof. Van één onzer verslaggevers LEUSDEN - Eind volgend jaar zal de Rabobank Leusden een nieuw hoofdkantoor hebben aan de Hamersveldseweg, op de plaats waar nu een noodgebouw van de bank staat Volgens directeur Th van de Burgt van de Rabobank kri/gt het nieuwe kantoor niet het imago van „geldpaleis". „Het wordt een effektief en sober gebouw, dat voor ouderen en invaliden goed toegankelijk wordt", aldus Van de Burgt. In oktober vindt de aanbesteding plaats. Het hoofdkantoor krijft een vloeroppervlakte van 944 vierkante meter: 418 vierkante meter op de begane grond, de rest verdeeld over twee etages. De balies worden niet uitgerust met kogelvrij glas, omdat dat volgens de bank beter is uit oogpunt van de serviceverlening. Nieuw is dat de bank een aansluiting krijgt op een landelijk alarmnet, waardoor een technische beveiliging ontstaat tegen inbraak en brand. Het alarmnet, dat binnenkort in werking treedt, zal worden geleid door vier centrales verdeeld over het land. Vrij nieuw is ook het bezorgen van geld door speciale transporten. Voor het nieuwe kantoor van de Rabobank zal daar in de toekomst geen geldloper meer aan te pas komen. Vanuit de geldtransportwagen zal namelijk direct de bestelling in de kluis kunnen worden gedeponeerd Bij het nieuwe bankgebouw komen veertig parkeerplaatsen, die ook gebruikt mogen worden door de Hamershof-be zoekers. Het huidige hoofdkantoor aan de Biezenkamp zal na het gereedkomen van het nieuwe aan de Hamersveldse weg bijkantoor worden. stoppingen. Het moet gezegd: vrijwel alle winkeliers hebben zich enorm uitgesloofd om iets bijzonders te brengen. Tussen alle drukte en alle kramen had zich ook een kleine kunstenares geposteerd. Rustig op de grond ge zeten, was Annemarieke Aarts bezig haar oorhangers en kleine kraaltjes te maken. Voor een klein prijsje wilde zij ze wel verkopen. Nog meer Leus- denaren waagden zich zaterdag avond voor het eerst op het commer ciële pad. Voor het eerst van haar leven bood Joke Veenvliet haar pot tenbakkerswaar op een markt te koop aan. Samen met haar vriendin Hansje v. d. Schuit, die al wat meer ervaring had deed mevrouw Veen- vliet goede zaken. DE KORF Zaterdagavond werd gestart met een grootscheepse promotie van het activiteitencentrum ,,De Korf", dat 15 oktober a.s. haar deuren opent. Een vliegtuigje dat geruime tijd boven Leusden cirkelde, vroeg aandacht voor de stand van Gerrit van Tiel en zijn medewerkers. Ter plaatse kon men zich laten informeren over alle mogelijkheden welke het nieuwe ac- tiviteitencentrum gaat bieden. Speci ale aandacht werd gevraagd voor de bowlingzaal en de bowlingclub Leus den die in De Korf haar huiscompeti tie gaat spelen. INSLAG Even verderop stond de kersverse pachter van de tennissquashhal, de heer Wage uit Den Dolder reclame te maken voor „zijn" hal. Voor belangstellenden had de ex ploitant van detennishal een brochu re klaar liggen. De heer Wage dlrong bij belangstellenden aan op „snelle reservering" van banen omdat men er anders wel eens naast zou kunnen zitten. Van de vier squashbanen heeft de squashclub in Leusden er voorlo- - Die enge rupsbaan - Zeer veel toeschouwers en bezoekers - Pride of Texas, geen geweldig succes. Kooikersgracht een aantal radiogra fisch bestuurbare speedboten ge plaatst, welke met veel lawaai hun rondjes draaiden De modelbouw club is ontstaan uit een initiatief van de Hamershofwinkeliers die in het voorjaar een club uit Zutphen naar Leusden haalden voor een demon statie. De club in Leusden krijgt een wat vastere vorm nu men toestem ming heeft gekregen om in de vijfer bij Pon te varen. ARTIESTEN Een ooggetuigeverslag van alle ar tiesten die optraden kunnen we on mogelijk geven, domweg omdat we ze niet allemaal gezien hebben. Doe delzakspelers, een buikdanseres, een vuurvreter, een acrobaat, een accordeonspeler, zij allen waren er om de feestvreugde te verhogen Het mannetje dat saté zou verkopen hebben we niet gezien. Of hij er wel geweest is kon niemand ons vertel len. In ieder geval hebben we hem in alle drukte niet gemist en kramen met etenswaar waren er genoeg. Of alle handelslieden van buiten Leusden ook goede zaken gedaan hebben weten we niet Enkele stand werkers zullen zeker niet ontevreden naar huis zijn gegaan, gelet op het tempo waarin ze hun waren sleten. - De doedelzakspelers De Hamershofwinkeliers kunnen terug zien op een zeer geslaagde activiteit die zeker voor herhaling vatbaar is. De commissie die de avondmarkt heeft voorbereid ver dient naar onze mening zeker een compliment. Een belangrijke meeval ler voor iedereen was dat het weer ook meezat. Tot aan de sluiting van de markt, zo rond half elf bleef het droog, vlak na dat tijdstip vielen de eerste regendruppels. - John Russell had meer succes pig één gehuurd Na een ledenverga dering op 2 oktober a.s. zal duidelijk worden of men aan de huur van deze ene baan voldoende heeft. VERENIGINGEN bood de hamershof zaterdagavond ook aan verenigingen volop de gele genheid om zich te presenteren. De dierenbescherming, het instituut voor natuurbeschermingseducatie, de vereniging ter bescherming van het ongeboren kind, de oudheidkun dige vereniging Flehite, zij allen kre gen de kans om het publiek te tonen waar zij voor staan. KOOIKERSGRACHT Naast alle commerciële gedoe Volop sensatie was er te beleven bij de Kooikersgracht De vereniging voor modelbouw in Leusden, nog altijd i o. achter haar naam omdat de club „in oprichting" is, had in de

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3