Kantongerecht Achterveld 600 organiseert baarden- wedstrijd Gemeente raad vergadert donderdag iirr het NBP eerste bijeenkomst Vrouwenkafé praat over wonen in Leusden Jeugd Lockhorst beëindigt seizoen I'OIJTIIHEAIM'OKT BURGERLIJKE STAND DINSDAG 22 SEPTEMBER 1981 LEUSDER KRANT 7 Ploeg en C H de Beaufort 2 sep 1981 Marloes Gonneke Barba ra, dochter van R C A van de Vlas akker en M J AG Lippmann 3 sep 1981 Marcus Jacobus, zoon van J I.C Binkhorst en M M W, Moers. 6 sep 1981 Miranda, dochter van W. J Rademakers en M E Coens 7 sep 1981 Anika. dochter van D Th. Geerlings en A. M Willen. 12 sep 1981 Wilhelmus Theodorus, zoon van W Th. van Ruitenbeek en J. van Dasselaar GEHUWD: 10 sep 1981 J Bosman en H. A. S M Buijtendijk; M. Hamers en E G.J. Meiier, W E. Mars en J. P A. Ele- mans. 11 sep 1981 J P Pil en L Molenaar, 11 sep 1981 T. van Gmkel en J M Los. 15 sep 1981 J P Zijderveld en E Y. Hessel. 16 sop. A. J. Smal en M A. Voorburg OVERLEDEN: 10 sep. 1981 Ch A Page, geh met B. P. Griffin. oud 32 jaar 12 sep 1981 R Nobel, zoon van C. H Nobel en H.J de Vaal, oud 4 jaar LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden komt donderdag 24 sep tember, voor het eerst na het vakan tiereces, weer in vergadering bijeen. Deze raadsconferentie wordt gehou den in het gemeentehuis aan de Ha- mersveldseweg en begint om 19.30 uur. De agenda luidt als volgt: 1 Opening. 2 Mededelingen 3 Notulen. 4. Ingekomen stukken. 5 Onderzoek geloofsbrieven van de heer Ir. T. Zwart 6 Wijziging samenstelling commis sies e.d. 7 Benoeming lid bestuur Zwembad stichting Leusden. 8 Intrekking verordenign regelende de bezoldiging van de vakonder wijzeressen aan openbare scholen voor lager onderwijs in de gemeen te Leusden. 9 Vaststelling destructieverordening. 10 2e wijziging Brandbeveiligingsver ordening. 11Verordening betreffende de orga nisatie en het beheer van de ge meentelijke brandweer. 12. Aanpassing vuurwerkbepalingen A P.V 13 Aanpassing geluidhinderbepalin- gen A P.V 14 Vragenlijst nieuwbouw en ver nieuwbouw 15. Voorbereidingsbesluiten 16 Verdaging beslissing omtrent de vaststelling van de ontwerp-be- stemmingsplannen Achterveld" en .Woonwagencentrum". 17 Verkoop van 7 percelen grond te Achterveld ten behoeve van de bouw van 7 premie B-koopwonin gen. 18. Verkoop van 25 percelen grond te Achterveld ten behoeve van de bouw van 25 premie A-koopwonin- gen. 19 Verkoop 116 vrije sector kavels (geschakeld) in het plan Munnikho- ve/Bosveld te Leusden 20 Voorlopige vaststelling jaarreke ning 1978 Bedrijf Gemeentewer ken, jaarrekening 1978 Grondbe drijf en Gemeenterekening over het dienstjaar 1978. 21. Goedkeuring eindwijziging 1978 en jaarrekening 1978 over het dienstjaar 1978. 21 Goedkeuring eindwijziging 1978 ACHTERVELD De Stichting Achterveld 600 organiseert tijdens de fee8tweek In 1982 wanneer het 600- Jarlg bestaan van Achterveld wordt gevierd een wedstrijd voor de moois te baard. Alle inwoners van Achterveld en zij die In Achterveld geboren zijn kun nen aan deze wedstrijd deelnemen. Het gaat er om wie In de feestweek de mooiste baard heeft. Dit mag zowel een volle baard als een ringbaard zijn. De start Is op maandag 2 november 1981 om 20.00 uur in Ons Gebouw. Degenen die aan deze wedstrijd willen deelnemen kunnen zich op deze datum laten inschrijven Die avond is er ook een kapper aanwezig die de deelnemers geheel glad zal scheren, zodat alle deelnemers op 2 november met een glad geschoren gezicht kunnen beginnen aan het kweken van een mooie baard De baard zal dan moeten blijven staan tot en met zaterdag 5 septem ber 1982. De volgende voorwaarden voor deelname zijn vastgesteld 1. inschrijving 1 november 1981 in Ons Gebouw 2. alle deelnemers beginnen 2 no vember 1981 glad geschoren 3. de baard moet blijven staan tot en met 5 september 1982. 4. een vakkundige jury beoordeelt wie de mooiste baard heeft. 5 het zal er om gaan wie de mooiste baard heeft volle baard of ring baard 6. alleen inwoners uit Achterveld en in Achterveld geboren kunnen deelnemen 7. deelname is gratis. 8. prijsuitreiking zaterdag 5 septem ber 1982 9 1e prijs een half varken; 2e prijs waardebon van f.100,— en 3e prijs krentebrood ter lengte van 1.00 meter Nadere Informatie over deze wed strijd kan verkregen worden bij Ab Vlug, telefoon 1239 en Wlm van Mid delaar, telefoon 2001. en jaarrekening 1978 Zwembad stichting Leusden. 22. Krediet herziening bestemmings plan ..Rossenberg 23 Eenmalige uitkering ten behoeve van woningaanpassing gehandi capte. 24 Gronduitname ten behoeve van de 5e P C. school en de R K. school Kinderland 25. Fase 3 en 4 van het structuurplan en raming krediet. 26. Diverse aanschaffingen ex artikel 50 van de Kleuteronderwijswet en ex artikel 72 van de Lager-onder- wijswet 1920 27. Uitbreiding openbare lagere school ,,'t Palet" met een personeelska- mer, leermiddelenberging en sten cilruimte 28. Ruimtelijke integratie openbaar scholenkoppel ,,De Wegwijzer/De Wip-Wap". 29. Aanvrage ex artikel 72 der Lager- onderwijswet 1920 ten behoeve van R K lagere school „Kinder land" (aanschaf radio en stop watch). 30. Bouw permanente R.K. kleuter- en lagere school „Kinderland" te Leusden-centrum. 31. Vaststelling exploitatieverordening ingevolge artikel 75, lid 3 der Kleu teronderwijswet over 1980 32. Algemene muzikale vorming op de lagere school 33 Indicatiecommissie Bejaardenoor den 34. Aanleg 2 sportvelden op het Burg. Buiningpark. 35. Intrekking 2e begrotingswijziging 1981 algemene dienst. 36. Rondvraag 37. Sluiting. AMERSFOORT - Op de strafzitting van het kantongerecht Amersfoort van 17 september verscheen de heer B uit Leusden Hij had door rood licht gere den en dit feit onmiddellijk tegenover de verbalisant erkend met als verklaring dat hij afgeleid was geweest door zwaailichten van een politieauto, die bij een ongeluk stond. Daardoor had hij de stoplichten niet op tijd gezien. Hij wilde een schikking, maar raakte de acceptgi rokaart kwijt en probeerde het vervol gens met een eigen girokaart Hij kreeg echter het geld weer teruggestort „Nou, dat vond ik wel leuk, ik leef van de AOW'" De officier eiste 110 - boete of 3 dagen hechtenis en sprak verma nend „Afgeleide mensen kunnen we niet gebruiken in het verkeer". De kan tonrechter gaf echter 100,- boete, zonder vervangende hechtenis, omdat de heer B zijn goede wil had getoond. AANRIJDING De heer O. uit Nijkerk stond te recht, omdat hij met zijn auto een brom fietser had aangereden De heer O wil de rechts afslaan om een inrit in te rij den, maar moest eerst een fietspad kruisen, terwijl het uitzicht op dat fiets pad slecht was vanwege geparkeerde auto's „Edelachtbare, ik moet deze ma noeuvre vier keer per dag maken, het is een zeer onoverzichtelijke situatie. Ik sta dus altijd eerst stil voordat ik over het fietspad rijd. Dat heb ik nu ook ge daan, ik heb een getuige meegenomen, die boven voor zijn raam stond te kijken. Pas toen ik niets aan zag komen, ben ik opgetrokken en opeens was daar die brommer die met een enorme vaart zig zaggend en remmend tegen m'n portier opreed Hij moet veel te hard gereden hebben, het is een wonder, dat hij niets mankeerde. De schade aan mijn auto was 2500,-. Ik begrijp niet dat ik een oproep kreeg, want ik heb geen enkele fout gemaakt." De officier legde uit dat in dit geval geen schuld aan de aanrijding tenlaste- gelegd werd. maar wel dat de verdachte het verkeer „gehinderd" had De brom mer had immers het recht om rechtdoor te gaan en iedereen die een afwijkende beweging van het normale maakt moet extra uitkijken. Gezien de verzachtende omstandig heden, eiste de officier de helft van wat normaal is voor dit soort overtredingen, 75,- of 2 dagen hechtenis De heer O. kon zich met deze interpretatie vereni gen en de kantonrechter oordeelde conform de eis RIJTIJDENBESLUIT De heer L van Soest had het rijtijden besluit overtreden. Eén van zijn chauf feurs was niet in het bezit geweest van een werkmap, maar de heer L. voerde als verweer aan dat hij niet geweten had dat na het invoeren van de tachograaf dit nog vereist gebleven was voor de kleinere vrachtwagens. Hij had na het proces-verbaal de vervoersorganisatie gebeld en die had hem verteld dat hij vrijstelling kon krijgen Hij had dat aan gevraagd en inmiddels ontheffing ge kregen en vond nu toch wel de boete van 250,- „absurd hoog" De officier was het daarmee niet eens De rijtijdenwet wordt op grote schaal ontdoken, met alle gevaren die dat meebrengt voor het verkeer op de weg Daarom eist het OM hoge boetes en bovendien was het niet de eerste maal dat de heer L. voor een dergelijke over treding terecht stond. Vandaar dat de eis van 250,- gehandhaafd werd De kantonrechter oordeelde conform de eis. De heer D. uit Leusden had een pro ces-verbaal gekregen omdat hij een au to geparkeerd had staan1 zonder ken tekenplaat, en 2. zonder geldig deel III „Die auto was voor de sloop be stemd, daar reed ik al weken niet meer in Ik dacht dat ik dan ook niet meer hoefde te betalen De politie heeft mij een week de tijd gegeven om de auto naar de sloop te brengen en daarna kwam een belastingaanslag van 150,- plus nog eens een boete van 150,-. Ik ben dus financieel al aardig gestraft." Officier. „U heeft zich dan ook aan diverse zaken schuldig gemaakt, ik denk ook nog aan overtreding van de gemeenteverordening, dat je geen wrakken mag laten staan. Ik eis 55,- voor het ontbreken van de kenteken plaat en 55,- voor het ontbreken van deel III". Verdachte, die als altijd het laatste woord krijgt: „Ik stel zelf voor tweemaal 25,-!". De kantonrechter oordeelde echter conform de eis van de officier „We kun nen de samenleving alleen maar leef baar houden door de verordeningen op te volgen. Er is zoveel publicatie over, u kon het allemaal weten" VERLOREN Donkerblauwe regenjas; oranje AM- RO-mapje met 60 gulden; europasje j NMB, portemonnee met 70 gulden, ten- nisracket; twee sleutels in rode etui; vier sleutels aan ring; Citizen dameshorloge aan zilveren schakelarmband; vier au tosleutels; Fiat autosleutels aan label, zwarte portemonnee met 115 gulden en sleutel. GEVONDEN Zonnebril aan koordje; drie sleutels, twee bankbiljetten. OP HETERDAAD Donderdagnacht zijn drie jongelui op heterdaad betrapt bij een inbraak in een auto die op de Fazantenhoeve gepar keerd stond. Uit de auto hadden ze al wat kleine spulletjes ontvreemd. De I minderjarige jongens die niet in Leus- den wonen hebben bekend. Op de kermis die werd gehouden ter ere van het éénjarig bestaan van de Hamershof is een fiets ontvreemd van een meisje dat op Bohemen woont. GASONTPLOFFING Door het snelle optreden van de brandweer kon de schade tot een mini mum worden beperkt toen zich vrijdag morgen een gasontploffing voordeed in een woning aa nde Ruifweg in Stouten- burg. De heer H wilde de gasfles aan sluiten maar vermoedelijk omdat de ring niet goed was aangesloten ont snapte er gas. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Woensdag 23 september 9.00 uur: handwerkhobbyclub. De Moespot Woensdag 23 september 20.00 uur: verkeerscursus. De Moespot Donderdag 24 september 13.30 uur: bejaardensoos, Ons Gebouw LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Dinsdag 22 september 20.00 uur: Werkgroep Naamgeving, raadszaal Dinsdag 22 september 20.00 uur: Fraktieberaad Progressieve Kombi- natie. Kantine gemeentehuis. Zwar- teweg 18 Woensdag 23 september 20.00 uur: Lezing Ad den Besten, bibliotheek Donderdag 24 september 19.30 uur. Raadsvergadering Maandag 28 september 20.00 uur: Welzijn en onderwijs, raadszaal Dinsdag 29 september 20.00 uur: Voorlichtingsavond SOHA, De Mof Dinsdag 29 september 20.00 uur CML/RO, voorlichtingscentrum LEUSDEN Uit het persoonsregister van Leusden blijkt dat In de periode van 9 september tot en met 16 september 1981 zijn: GEBOREN: 29 aug. 1981 Marcel, zoon van C. J LEUSDEN De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield vorige week dinsdag haar eerste bij eenkomst In het nieuwe seizoen. De avond was bedoeld als bljpraat- LEUSDEN Het vrouwenkaté wil maandag 26 oktober aandacht beste den aan het thema „Hoe beleef je het wonen In Leusden als vrouw". Voor LEUSDEN/CENTRUM - Het ten- nisseizoen 1981 loopt, ook voor de jeugd van de LTV Lockhorst, naar het avond. Ook werden er twee films vertoond over het 25-jarlg en 50 jarig jubileum van de Nederlandse Bond. Vooral de film van het 25-jubileum was erg leuk om te zien De manier waarop de plattelandsvrouwen toen bezig waren en de mode van die tijd lieten zien dat er sinds die tijd wel het een en ander veranderd is Na de films was er volop gelegen heid om eikaars vakantieverhalen uit te wisselen. dit thema worden vrouwen gezocht die hierover hun eigen Ideeën heb ben en er van te voren over willen praten In een klein voorbereidings groepje. Ook kun je je ervaringen doorge ven aan Tine van Leersum, Albast 19, telefoon 941539 (het liefst tussen 17.00 en 20.00 uur). De bedoeling is om op die maandagavond over dit thema te denken en te praten en eventueel samen oplossingen te vin den. einde. Als laatste activiteiten organi seert de jeugdcommissie van deze vereniging een tweetal evenementen. Voor de leeftijdsgroep vanaf 12/13 jaar (middelbaar onderwijs) wordt a s. zaterdag een slottoernooi gehou den Vanaf 17.00 uur wordt VER KLEED getennist, waarna tegen 21.00 uur weer of geen weer!!! —de disco losbreekt. De lagere-school- jeugd wordt woensdagmiddag 7 ok tober op de banen verwacht. Ook dan wordt VERKLEED getennist van 14 00 tot 16.00 uur. Daara volgt een spellenronde. Voor de mooiste of meest origineel verklede deelnemers zijn prijsjes te erdienen

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7