Provincie wijst uitbreiding Dierenhoeve voorlopig af De Geut opent met instuif Ambachten, kantoren en 64 parkeerplaatsen DINSDAG 29 SEPTEMBER, 20.00 UUR Extra (informele) raadsvergadering over verdere bezuinigingen in 1982 A.s. zaterdag Data behandeling begroting WIJZIGINGEN BESTEMMINGSPLAN DE BIEZENKAMP IN CML: Parkeren tijdens STOOM '81 Talenpraktikum Amersfoort h (Van de redaktie) LEUSDEN - Op dinsdag 29 sep tember a.s. om acht uur in de raad zaal zal een extra, informele raads vergadering worden gehouden met als enig onderwerp: „beschouwin gen en vraagpunten voor de begro ting 1982 e.v." Het gemeentebestuur van Leusden heeft ten behoeve van de diskussie een notitie opgesteld, waarin wat dieper wordt ingegaan op de bedoeling van deze bijeenkomst. In verband met de niet al te rooskleu rige positie van de gemeente-finan- ciën, worden verschillende voorstel len gedaan om de ontvangsten enigszins op peil te kunnen houden. Zo wordt voorgesteld om voor 1982 de reinigingsrechten te verhogen van 125,- tot 164,-. Ten aanzien van de tarieven van marktgelden, le ges, hondenbelasting, rioolaanslui- tingsrecht, stelt het college voor dat beperkt wordt tot een trendmatige verhoging van 4%. Over de onroe rend goedbelasting is nog weinig konkreets te melden, omdat de ge meente nog wacht op de resultaten van een onderzoek van het Bouw centrum ten aanzien van deze mate rie. Voorlopig beperkt het gemeente bestuur de verhoging eveneens tot de trendmatige 4%. Voor hinderwet vergunningen zal in het vervolg een leges worden gevraagd, indien de raad daarmee kan instemmen. Ook andere diensten door de gemeente kunnen niet buiten beschouwing blijven, evenmin is dat het geval wat betreft huren, pachten en gebrulks- vergoedingen, ook al is het gemeen tebestuur zich er van bewust, dat de boog voor de betrokkenen ook niet al te strak gespannen kan blijven. Allerlei andere belangrijke zaken zul len aan de orde kunnen komen in deze informele vergadering van de raad Zo als het personeelsbeleid van de ge meente (voorzien in werkgelegenheid, of matigen en via natuurlijke afvloeiing beperken) matiging van het onderhoud van gemeentelijke gebouwen of niet, verdere aantasting van het subsidiebe leid of niet, versobering van de onder wijsuitgaven, méér besparingen plant soenendienst, onderhoud wegen etc. B. en w zijn verder van mening, dat versobering ten aanzien van de te pro duceren studies en rapporten op haar plaats is, temeer daar het gemeentebe stuur twijfelt aan het werkelijke rende ment van deze studies en rapporten in verhouding tot de kosten Belangrijk element in de diskussie dient de erkenning te zijn van de nood zaak tot bezuinigen in de komende drie, vier jaar. Aan de hand van een nadere detaillering geeft het gemeentebestuur suggesties van mogelijkheden tot be zuiniging, verdeeld per begrotings hoofdstuk De vergadering van dinsdagavond is openbaar (Van de redaktie) LEUSDEN - Uit de verklaring door de provincie ten aanzien van het niet behandelen van de bezwaarschriften in het kader van de artikel 19-proce- dure ingediend tegen de verdere uit breiding van de Leusder Dierenhoe ve aan de Horsterweg, blijkt, dat Ge deputeerde Staten van Utrecht voor lopig niet van plan zijn toestemming te verlenen voor deze in Leusden veelomstreden uitbreiding. GS zijn van mening, dat pas kan worden be zien of deze uitbreiding wenselijk geacht mag worden, zodra een be stemmingsplan voor 't Ruige veld ter beoordeling is aangeboden. Zoals bekend ligt de dierenhoeve ta melijk dicht bij het gebied t Ruige Veld, dat in aanmerking komt voor woning bouw en/of werkgelegenheidsterrein. Met name de provincie is van mening, dat dit gebied voor woningbouw in aan merking dient te komen (streekplan Utrecht-Oost). De gemeente wil in ieder geval een deel best tot werkgelegen- heidsterrein. Vanuit dit gezichtspunt van de provin cie lijkt de beslissing van GS een lo gisch gevolg van een eerder ingeno men standpunt, hoewel de dierenhoeve buiten 't Ruige Veld valt, zal met name in het kader van nieuwe hinderwet-nor- men zorgvuldig moeten worden beke ken, in hoeverre een uitbreiding van de dierenhoeve (om. met een cremato rium) zal passen, indien inderdaad vol gens de wens van de provincie in een BDUj Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 1 LJLJI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur gaopsnd. Zaterdags gesloten. gebied vlakbij woningen zullen worden geboord Zolang de gemeente nog niet met een bestemmingsplan op tafel is geko men, kan daarover geen zinnig oordeel worden geveld Bovendien plaatsen ge deputeerde staten hun vraagtekens bij de noodzaak van een crematorium voor dieren in Leusden, omdat in het nabij gelegen Amersfoort inmiddels een der gelijk dierencrematorium in aanbouw is genomen bij het dierenasyl. Verder ziet het provinciaal bestuur graag een ad vies van de inspekteur van Volksge zondheid en Milieuhygiëne Dit advies ontbreekt. Al met al blijken de tegenstanders van het dierencrematorium voorlopig gelijk te krijgen, ook al zijn hun be zwaarschriften niet door GS in behan deling genomen door het ontbreken van de eerder genoemde (noodzakelijke) gegevens. Overigens was al eerder twijfel gerezen, zowel bij de raad, als bij verschillende Leusdenaren over de door het gemeentebestuur gevolgde procedure inzake de dierenhoeve De behandeling in fases van de uitbreiding van deze commerciële instelling zou de duidelijkheid allesbehalve hebben ge diend, aldus deze tegenstanders, die bovendien, evenals de provincie, twij felden aan de noodzaak van een die rencrematorium un Leusden, zeker op de plaats, zoals dat in de bedoeling ligt Overigens kan het ontwerp-be- stemmingsplan voor 't Ruige Veld binnenkort tegemoet worden gezien. In dit ontwerp is naast een woonwa genkampje ook het Huis van de Sport opgenomen, terwijl verder de nodige ruimte is gecreëerd voor werkgelegenheid. Zaterdag instuif in De Geut, Zwarteweg 29 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het open jeugd- en jongerencentrum „De Geut" opent aan staande zaterdag zijn deuren, ledereen - jongeren, jeugdigen, ouders van jeugdigen en jongeren, en wie verder ook maar belangstelling heeft - kan zaterdagavond een kijkje komen nemen In „De Geut". Tussen ongeveer 20.00 en 23.00 uur wordt er een instuif gehouden, waarbij eenieder allereerst in de gelegenheid zal zijn om het resultaat van maanden verbouwingswerkzaamheden in de voormalige boerderij te aanschouwen. Maar het bestuur van „De Geut" stelt ook graag jeugd en jongeren in de gelegenheid om hun ideeën over het gebruik van „De Geut" naar voren te brengen. Voor de komende weken heeft het bestuur iedere zaterdagavond een aktiviteit gepland. Eind oktober, begin november moet de officiële opening van het jongerencentrum plaatsvinden en op dat moment wil het bestuur in overleg met de toekomstige gebruikers van „De Geut" een programma heb ben opgesteld. In „De Geut" staat zaterdagavond een standje, waar iedereen zijn ideeën en suggesties aan medewerkers kwijt kan. Ook zijn de bestuursleden aanwezig. En natuurlijk zal er gebruik gemaakt worden van de discotheek op de deel. Het open jongerencentrum „De Geut" is gevestigd in de voormalige boer derij Zwartesteeg 29. - Uitbreiding Buiningpark in volle gang 3 - Maatschappelijk werk in Leusden 15 - De mens in z'n werk5 - Muzikale opvoeding ter diskussie 7 - Conrector A. Mol nam afscheid7 -Sporty - Loep op Leusden10 en 11 -Kantlijn10 - Weekenddiensten11 - Boeken13 - Film15 DOKTERSDIENST: 033-945735 (Van de redaktie) LEUSDEN - De behandeling van de gemeentebegroting 1982 door zowel de gemeentelijke commissies als de raad zal op de volgende data plaatsvin den maandag 7 december: commis sie Welzijn/Onderwijs; woensdag 9 december: Commissie Openbare Werken/Ruimtelijke Orde ning; donderdag 10 december: Commissie Algemene Bestuurlijke Zaken; maandag 14 december: commissie Fi nanciële en Economische Zaken; maandag 18 januari: algemene be schouwingen raadsfrakties; woensdag 27 januari: re- en duplieken en vaststelling; donderdag 28 januari: reserve. Voorafgaande aan deze bijeenkom sten houdt de raad een informele be grotingsbijeenkomst op dinsdag 29 september. Tijdens deze bijeenkomst zullen de raadsfrakties in grote lijnen de bezuinigingen aan kunnen geven voor de komende jaren Alle vergaderingen zijn openbaar De commissievergade ringen beginnen om 20 uur, de raads vergaderingen om 19.30uur Noteerde data alvast in uw agenda. Speciale intensieve kursussen spreekvaardigheid. English in management English in marketing English in computing English In banking Francais dans Ie domaine du management Francais économique et commercial Wirtschaftsdeutsch Inl.: 033-729097. (Van de redaktie) LEUSDEN - Volgende week dins dag zal de werkgroep R.O. van het CML het ontwerp-bestemmingsplan De Biezenkamp gaan behandelen, dat deze week gereed kwam. Ver schillende elementen uit dilt wijzi gingsplan waren reeds bekend. Zo zal het parkeerterrein bij de bejaar denwoningen van 't Hamersveld worden verplaatst naar de boom gaard bij de Biezenkamp. De vrijko mende oppervlakte van de parkeer plaats zal dan worden gebruikt voor een uitbreiding van het bejaarden centrum (24 woningen in drie lagen) en een uitbreilding van de tuin rond het centrum. Langs het nieuw aan te leggen par keerterrein op de plaats waar nu de boomgaard ligt, zal ter afsluiting van de achterkant van de bebouwing langs de Hamersveldseweg een bouwblok ko men ten behoeve van bijzondere doel einden en wonen (kantoren, ambachte lijke bedrijfsvestigingen, vestigingen van medische of paramedische beroe pen, wonen en wonen bij het bedrijf etc). Die bebouwing zal bij voorkeur uit twee lagen met kap moeten bestaan om een zo goed mogelijke aansluiting op de omringende bebouwing te verkrij gen, aldus de toelichting op het con cept-bestemmingsplan Rond de nieu we parkeerplaats komt een beplante groenstrook, terwijl aan de belijning van de Asschatterweg meer accent zal wor den gegeven door middel van een bo menrij langs de weg. Het aantal parkeerplaatsen dat erbij zal komen is ongeveer 64, samen met de reeds bestaande parkeerplaatsen voldoende voor het opvangen van de parkeerbehoefte van het winkelcen trum. Overigens is de toelichting vrij sum mier gehouden. Er wordt bij voorbeeld niet gesproken over de wijze, waarop het nieuwe parkeerterrein toegankelijk gemaakt zal worden; via de nu bestaan de ingang of via een nieuw te maken toegang. Ook wordt met geen woord gerept over de bestaande vruchtbomen op de plaats waar straks geparkeerd zal worden. De vraag blijft of deze bomen gekapt moeten worden of gehandhaafd kunnen worden. De concept-wijziging van het be stemmingsplan De Biezenkamp komt voor het eerst aan de orde in de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het Comité Milieuzorg Leusden op dinsdagavond, acht uur, in het ge meentelijk voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg. Ook de leden van werkgroep Midden- en Kleinbedrijf zullen voor deze bijeenkomst wor den uitgenodigd. LEUSDEN - Op zaterdagmiddag 26 september wordt op de spoorlijn Amersfoort-Woudenberg - in de wandeling de Pon-lijn genoemd - de stoomtreinenmanifestatie „Stoom '81" gehouden. In verband met de te verwachten belangstelling zijn in de direkte omgeving van de overgang op de Bavoortseweg een aantal par keervoorzieningen getroffen. Bezoekers van de stoomtreinenma nifestatie kunnen hun auto parkeren op - de parkeerplaats van Pon s Automo bielbedrijf - het weiland» direct naast de oprijlaan naar Pons Automobielbedrijf - het parkeerterrein tegenover het Bwg Buiningsportpark De route naar de parkeerplaatsen wordt met borden aangegeven. Voor een vlotte gang van zaken is het in ie ders belang de aanwijzingen van de po litie strikt op te volqen Het betreden van de bermen langs de spoorlijn en het oversteken van de spoorlijn buiten de overgangen is geheel voor eigen risico; officieel Is het verboden. Het betreden van aan de spoorlijn grenzende privé-terrei- nen dient uiteraard geheel te worden nagelaten. Uitbreiding van de Dierenhoeve conflicteert met woningbouw in 't Ruige Veld (bovenin deze luchtfoto), zo menen GS.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1