Uitbreiding Buiningpark is volop aan de gang SOL: Opbouw werker nu dringend nodig Commissie Welzijn niet bijeen Organisatie Vrouwenkafé een probleem achterbergh wonen Nü de tijd voor vast tapijt DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1981 plaatselijk nieuws neming heeft eveneens een goede naam bij het gemeentebestuur van Leusden Wij hoeven slechts te wijzen op de jongste hockeyvelden aan het Valleikanaal en op Roda's hoofdveld Een beste reclame voor de Soesterber- gers In een later stadium volgen nog de uitbreiding van het Lockhorsttennls- park met twee (of drie?) banen en de renovatie plus aanvulling van de par keergelegenheid. Zelfs voor een eventuele uitbreiding van de speel- gelegenheid van Impala-handbal is nog ruimte. Een groot probleem blijft nog over: Waarheen gaan b. w. met Antilopen? Er zou een tijdelijke mo gelijkheid bedacht zijn bij Don Bos- co. Die is voor de korfbalclub echter onaanvaardbaar. Niet alleen verdwij nen de roodzwarten daarmee min of meer uit het dorp, maar het ergste is de oversteek van heel veel jeugd over de drukke Arnhemseweg. Dat risico zouden ook wij niet graag op ons willen nemen. Is er voor een tij delijke oplossing wel eens gedacht aan het grasveld aan de Groene Zoom bij het zuivelcontróle-insti- tuut? Wellicht is daar ruimte te vin den voor twee velden en een onder komen voor niet al te veel geld? nen met de aanleg van een aantal sportvelden In eerste instantie vier en later nog twee. In een onlangs aan Ro- da gerichte brief spreken b. w. van de mogelijkheid tot directe realisatie van de zes velden, wanneer de gemeente raad in haar eerstvolgende vergadering (24 september7) daarmee accoord gaat Eén van die velden - een oefen terrein volgens een speciaal procédé met voorbeelden in Woudenberg in Veenendaal - kan nog in de loop van dit jaar gebruiksklaar zijn. De overige wor den in het voorjaar van 1982 ingezaaid en de weersomstandigheden bepalen mede. wanneer ze bespeelbaar zullen zijn. Ook het grondtechnische deel van dit werk wordt verricht door de firma Van Schoonhoven. Het cultureeltechnische deel komt voor rekening van de firma J. de Ridder uit Soesterberg. Deze reeds een kleine tien jaar uitstekend met Van Schoonhoven samenwerkende onder- De toekomstige ijsbaan begint reeds vorm te krijgen. LEUSDEN/CENTRUM - Met de uit breiding van het Burgemeester Bui ningpark, Leusdens oudste sport park van het bouwjaar 1964, is duide lijk zichtbaar een aanvang gemaakt. Er heerst een bedrijvigheid, die tot voor kort onmogelijk leek. Een hele tijd was dat ook zo, totdat het ge meentebestuur met de eigenaars van de desbetreffende grond tot overeenstemming kwam en de (ver-) koop kon worden gerealiseerd. Dank aan de gemeentelijke onder handelaars is hier op zijn plaats, maar evenzeer dank aan de familie Pels Rijcken, die niet langer op haar eigendomsrecht bleef staan tegen over de aanstormende Leusdense sport. Eerlijk is eerlijk, u zou het ook niet plezierig hebben gevonden als op een goede (of kwade?) dag ie mand - ook al is dat wethouder J. Wagenaar - meent een deel van uw bezit nodig te hebben. De drukte op het Buiningpark con centreert zich momenteel op drie en binnenkort op vier fronten. Op de eerste {plaats de verbeteringen aan het over dekte zwembad, die wij nu verder bui ten beschouwing zullen laten Dan is. terwijl de renovatie van Roda's hoofd veld zover is gevorderd, dat daarop reeds voorzichtig door de jongste jeugd kan worden gevoetbald, bouw- en aan nemingsbedrijf Schoonderbeek (Hoog land/Leusden) naarstig aan de gang met de bouw van de nieuwe was- en kleedgelegenheid ten behoeve van de Leusdense voetbalclub Eigenlijk meer nog dan dat. want het geheel omvat 14 [kleedlokalen met bij elk daarvan een douchegelegenheid voor de spelers, twee van douches voorziene kleedka mers voor de scheidsrechters, een EH- BO/massageruimte. een materialen- berging en een kantoortje Op dit moment is de ..prut" onder het toekomstige gebouw tot een diepte van tweeënhalve meter uitgegraven en ver vangen door schoon geel zand. zodat het geestesproduct van architect Dick Opstelten van de grond kan kornen. In het voorjaar van 1982 wordt de inge bruikneming verwacht en daar komen wij in de naaste toekomst nog op terug. IJSBAAN De uitbreiding van het Buiningpark omvat vooralsnog de aanleg van een ijsbaan in het noordelijke deel van het beschikbare stuk grond en verder in zuidelijke richting een zestal sportvel den. Wat de ijsbaan betreft, gaat het in grote trekken om een vijver met daarin een eiland. In die vijverpartij past te zij ner tijd de schaatsbaan van 400 meter en gelegenheid voor kunstrijden ten be hoeve van ijsclub Zwanenburg Het waterniveau komt via duikers met dat van de langslopende Grift overeen ('s winters circa 40 cm lager dan in de zomermaanden) zodat geen gebruik behoeft te worden gemaakt van een kostbare pompinstallatie De uitkomen de grond 18.000 m3) wordt goed deels verwerkt rond de vijver in taluds, die volgend voorjaar worden beplant en samen met de gazons een parkachtig geheel vormen. In de noordoosthoek (nabij de stop lichten Noorder Inslag/Groene Zoom) krijgt de pas opgerichte fietscrossclub Leusden een trainings- en wedstrijdac commodatie. Daarmee is tevens een aanvang gemaakt met het multifunctio neel gebruik van het desbetreffende perceel. Wellicht is mettertijd nog meer mogelijk in die richting, waarbij gedacht zou kunnen worden aan voorzieningen voor een surf- en een hengelclub. On dernemingen, die op dit moment nog met in Leusden bestaan. Het grondwerk bij de uitbreiding van het BB-park wordt uitgevoerd door het aannemersbedrijf G J van Schoonho ven (Veenendaal/Leusden), dat reeds sinds augustus 1960 (bestrating Hes senweg. Achterveld) zaken doet met de gemeente Leusden op het gebied van grond-, riolerings- en bestratingswerk. Vorige week is dus begonnen met de aanleg van de ijsbaan. Daarbij wordt gebruik gemaakt van een fabrieksnieu- we hydraulische kraan. Wij zullen maar niet vertellen, wat dat ding heeft gekost, want dan hoeft voor u misschien de uit breiding niet meer Het is een kanjer, waarmee ,,per hap" tussen de 2 en kubieke meter grond kan worden verplaatst en dan gaat het snel! Medio november kan aan de Noorder Inslag reeds van schaats- vermaak sprake zijn als (winter)koning Thialf medewerking verleent. SPORTVELDEN In de loop van deze week is begon- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreijns (pl. verv Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op werkdagen ge opend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 50.40 per jaar? 25,70 per hall jaar, 13,10 per kwar taal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dins dag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het ge val, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opne men met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-16141, toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepu bliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en histori sche foto's) bij vooruitbetaling van 5, per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro 871441 t.n v de BDU b.v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9, Leuscen/Centrum Ongeveer drie tot vier weken na beta ling ontvangt u de gewenste foto's thuis DE LEUSOER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het is hoog tijd dat er in de gemeente Leusden een op bouwwerker komt. Dat is de mening van de werkgroep „Samenlevings opbouw Leusden'' (SOL). „Wij vin den dat de tijd dringt om te komen tot deze aanstelling. Wij vinden dat de behoefte en de noodzaak in voldoen de mate zijn aangetoond en dat thans de gemeentelijke overheid dringend geadviseerd moet worden tot de aanstelling van een beroeps kracht over te gaan," aldus de werk- I groep in een schrijven aan verenigin- gen en organisaties In Leusden. In het schrijven wordt iedereen die het met dit standpunt eens is, opgeroe pen om te komen tot een gezamenlij ke benadering van het gemeentebe stuur, waarbij op de aanstelling van de opbouwwerker moet worden aan gedrongen. Ter coördinatie van een en ander belegt de werkgroep SOL volgende maand een informatie avond. In de brief van SOL wijst de werk groep erop. dat haar standpunt inzake (de noodzaak van een opbouwwerker door verschillende personen en instan ties gedeeld wordt. De Provinciale Utrechtse Stichting voor Welzijnsbevor dering (PUSW) heeft zich achter SOL gesteld Ook in de Planadviesgroep is de noodzaak van een opbouwwerker beklemtoond. Uit het onderzoek van enkele Wageningse studentes komt die wenselijkheid ook naar voren, zo meldt SOL Bij elkaar voldoende reden, aldus SOL, om nu bij het gemeentebestuur sterk aan te dringen op aanstelling van de verlangde functionaris. Hoe dat te doen. wordt besproken op de infor matieavond. die wordt gehouden op dinsdag 27 oktober aanstaande De bij eenkomst wordt gehouden in de com missiekamer van het oude gemeente huis aan de Burg de Beaufortweg Aan vang 20 00 uur LEUSDEN - De vergadering van de commissie welzijn en onderwijs die ge pland was op maandag 28 september gaat niet door. De vergadering is ver schoven naar maandag 12 oktober. Tekening van de nieuwe velden en de ijsbaan Grondwerk tbv. de was kleedgelegenheid van Rod a Het Buiningpark biedt al zeer veel mogelijkheden ten dat alle vrouwen die af en toe of regelmatig in het kafé komen, deze avond zeker zullen komen om met hen te kijken na.ar alternatieven Zij hopen dat er alsnog vrouwen zijn die mee willen draaien in de organisatiegroep. Is dat niet het geval dan zal naar een andere opzet van het vrouwen kafé gekeken moeten worden. Bo vendien wordt de kans groot dat het kafé dan zal moeten sluiten. Omdat het alle vrouwen aangaat die wel eens in het kafé komen, is op deze avond iedereen heel hard nodig. LEUSDEN - Maandag 28 septem ber houdt het Vrouwenkafé een the ma-avond in De Hakhorsl. Op deze avond die om 20.30 uur begint wor den misschien nogal ingrijpende be slissingen genomen over het reilen en zeilen van het Vrouwenkafé. Het probleem is dat er te weinig vrouwen in de organisatiegroep zittten. In de bijna vijf jaar dat het kafé nu bestaat maakten steeds acht tot tien vrouwen deel uit van die groep. Er komt best wat bij kijken om het goed draaien de te houden. Tot nu toe heeft altijd gegolden dat vele handen licht werk maken In december echter zal de organisa tiegroep nog maar uit vijf vrouwen be staan, en dat is veel te weinig. Het zou jammer zijn als het vrouwenkafé door een te kleine bezetting in de organisatie niet door zou kunnen gaan op de ma nier zoals dat tot nu toe ging De organi satoren van het vrouwenkafé verwach Vanzelfsprekend bezit Achter- bergh een zeer uitgebreide en bij zondere kollektie vaste vloerbe dekking van gerenommeerde mer ken. Kwalitatief/artistiek van goede huizen. Minder vanzelfsprekend is die nog ambachtelijke, stipte uitvoe ring door Achterbergh. Voor een fijn, duurzaam en zorgeloos vast tapijt. Loop er 's over bij Achterbergh. Amersfoort. Hellestraat/Westsingel Telefoon033 13048

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3