Veel belangstelling voor instuif De Geut GS beslissen over aantal weken over Huis van de Sport Vredesmarkt Leusden: geslaagd initiatief Groepsbouw in de vrije >ector bespaart 10 procent' leus—er ki*anfc LnN KREIKAMP BOUWADVISERING Vergadering ABZ plaatselijk nieuws vervolg van pagina 1 DINSDAG 29 SEPTEMBER 1981 FOEFJES Het was dan ook niet bevreemdend dat onder het publiek zich veel (ex-)- )ersoneel van de Nederlandse Spoorwegen bevond, waaronder ook mensen die vroeger zelf eens op zo'n locomotief hadden gereden. Nadat de ..Rocket" enkele malen )p en neer had gereden verscheen om een uur of één eindelijk een ookpluim boven de spoorlijn rich ting Amersfoort, de NS 3737 was de eerste in een rij van 12 machines die In optocht richting Woudenberg zou ten trekken. De locomotieven hielden een on derlinge afstand van honderdvijftig ot tweehonderd meter, waardoor Voor het publiek een goede gelegen heid ontstond om tijdens het langza me passeren van de treinen ruim- ichoots foto's te maken. Het publiek werd op haar beurt weer gefilmd door NOS-cameralieden die zich in enkele ocomotieven bevonden. De machinisten gaven blijk van hun kennis van het publiek dooraf en toe stemmingvermogende foefjes uit te halen. Onder oorverdovend gefluit trok één van de machines langs het perron. Enkele kleine kinderen kon den dit goedbedoelde gebaar toch niet erg waarderen en barstten in een geschrokken gehuil uit. Een andere ,,loc" gaf in het voor bijgaan een heel concert via de stoomfluit ten beste. Maar de groot ste pret ontstond toch wel toen loco motief 41 105 de menigte op een enorme roetwolk verrraste. De ma chinist keek nog even grijnzend naar zijn publiek om terwijl hij richting Woudenberg verdween. Deze enorme locomotief was een van de zwaarste sneltreinlocomotie ven in Europa en tevens de grootste in de optocht, met een gewicht van 100 ton. De lichtste deelnemer was stoom tramlocomotief 18 van de stoomtram Hoorn-Medemblik, afkomstig van de Gooische Stoomtram Zijn gewicht bedraagt 15 ton GEBEUREN Nadat de stoet in Woudenberg was aangekomen, was daar tot ongeveer aan om voordeliger een huis te bou wen", aldus bouwadviseur en archi tect Kreikamp, Hij heeft inmiddels een plaatselijke aannemer gevonden, die met hem in zee wil gaan Krei kamp ,,Het idee voor groepsbouw is in feite simpel en voor de hand lig gend, maar je moet wel het initiatief nemen Ik denk dat in de toekomst Jeel meer het groepsbouw-principe wordt toegepast. Ook wanneer de economie weer mocht aantrekken Want de besparing van tien procent op de bouwkosten van een huis is natuurlijk altijd meegenomen Voor dat geld zou je bijvoorbeeld ook de woning beter kunnen isoleren of op een andere manier verfijnen" Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Vrije sectorwo- lingen bouwen In groepsver- >and waardoor de bouwkosten liet circa tien procent verlaagd morden. Met dit plan is Kreikamp ouwadvisering uit Leusden be- Ig, bestemd voor adspirant-ko- lers van een huis in de vrije ector in het bestemmingsplan Aunnikhove-Bosveld. Om deze roepsbouw met het kostenbe- parend voordeel van de grond te [rijgen moeten er ten minste vijf egadigden zijn. Kreikamp zegt p dit moment vijf zes belang- tellenden voor de groepsbouw i hebben. De opzet van het bouwen in iroepsverband is in feite heel simpel: r wordt een aantal woningen gelijk- ijdig gebouwd door één aannemer laar wel volgens een individueel jntwerp voor elk huis. Er is dus geen prake van seriebouw. De bouwput- pn voor elke woning worden in een jeer uitgegraven, er komt één heikar n de funderingen worden achter Ikaar gelegd De metselaar, de elek- icien, de schilder enzovoort werken jtelselmatig een huis af en beginnen irect aan het volgende. Op al deze kleine" zaken wordt op die manier en besparing op de bouwkosten van irca tien procent bereikt. De beken- je reclamespreuk ..Alle kleine beet jes helpen" is dus ook hier van toe passing. Kreikamp bouwadvisering zorgt er dan vervolgens voor, dat alle details gelijk worden en dat zoveel mogelijk dezelfde materialen worden gebruikt zonder daarmee tekort te doen aan het ontwerp Verder zorgt Kreikamp voor bindende afspraken met de aan nemer en voor de bouwcontrole tij dens de uitvoering. Normaal gespro ken is het zo dat wanneer iemand een huis in de vrije sector laat bouwen zelf voor een architect en een aanne mer moet zorgen INITIATIEF Volgens de heer H Kreikamp is zijn plan ingegeven door de huidige economische situatie. ,,De vraag is tegenwoordig: hoe bouw ik mijn ide ale woning voor het haalbare en be schikbare bouwbudget. De mensen letten op de centen Door mijn initi atief draag ik hen een mogelijkheid (van één onzer verslaggevers) leusden - de gemeente Leus den kan pas over een aantal we ken bericht van Gedeputeerde Staten verwachten over een mo gelijke goedkeuring voor het „Huis van de Sport" als bestem ming in 't Ruige Veld. Dit is maan dag desgevraagd van de zijde van de provincie Utrecht meege deeld. Wethouder Jan Wagenaar had donderdagavond in de raad gezegd, dat GS waarschijnlijk de- In het bestemmingsplan Munmk- hove-Bosveld zijn vooralsnog 61 vrije sector-, 245 premiekoop- en 127 ge schakelde vrije sectorwoningen ge pland Punt is echter dat de kavels in de vrije en geschakelde vrije sector niet zo vlot van de hand gaan Het i aantrekkelijker maken van een huis bouwen in Munnikhove-Bosveld door groepsbouw zou de gemeente wel van pas komen bij het financieel rond maken van het bestemmings plan. ze week iets van zich zouden la ten horen. De VVD-wethouder zei donderdag ook dat plotseling meer gemeenten se rieuze interesse hadden getoond om i het ,,Huis van de Sport" (een indoor atletiek- en turncomplex plus 250 tot I 300 woningen) binnen hun stadsgren- i zen te krijgen Bij de provincie is echter niets bekend van het feit dat er ineens meer kapers op de kust zijn. De heer Timmler, bestuurslid van de stichting Stad en Recreatie die met het plan voor het enorme sportcomplex op de prop pen is gekomen, drukt het anders uit: ,,De stichting mikt nog steeds op Leus den, omdat deze plaats centraal in Ne derland is gelegen. Er zijn wel gemeen ten die oren naar het plan hebben, maar die interesse bestaat al lang Zolang Leusden echter nog in de markt ligt, maken de andere gemeenten geen schijn van kans". Zoals bekend gaf de gemeenteraad eind maart van dit jaar het groene licht voor de realisering van het ,,Huis van de Sport" De voormalige fractie van pro gressief Leusden, wethouder Jan Man- demaker en CDA-raadslid Piet Voor molen stemden toen als enigen tegen Het sportcomplex moet plaats bieden aan een landelijk indoor atletiek- en turncentrum. Bovendien is het de be doeling in het geheel 250 tot 300 kleine woningen te verwerken. 14.00 uur de gelegenheid de locomo tieven te bezichtigen. In stalletjes kon men van alles kopen wat ook maar iets met het spoorwegwezen te ma ken had. In de loop van de middag was de lucht langs het trajekt Wou- denberg-Amersfoort weer gevuld van vrolijke tonen: de machines wa ren weer op de terugweg naar Amers foort. De „Rocket" bleef echter in Wou denberg achter. Deze locomotief gaf daar enige demonstratieritten. Ook op zondagmorgen, vóór het vertrek naar Engeland, gaf de „Rocket" nog een aantal demonstraties. Zowel jong en oud zullen uitgeke ken hebben naar zondag. Twee trein stellen onderhielden een uurdienst op de spoorlijn Amersfoort-Wouden- berg, waarbij de treinen elke rit door een andere locomotief of meerderen getrokken werden. De hele dag wa ren de locomotieven op de voor hun bestemde tijden in touw om de trein stellen te verplaatsen. Langs de spoorweg stonden velen dit gebeu ren gade te slaan. De laatste stoomlo comotief vertrok om 16.45 uur uit Amersfoort voor een rit van ongeveer een uur. LEUSDEN De commissie Alge mene Bestuurszaken vergadert maandag 5 oktober in de raadszaal. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De agenda luidt als volgt. 1. Opneming/inventarisatie van vra gen 2. Vaststellen verslag van 7 septem ber 1981 3. Vaststellen „Verordening tot de 3de wijziging van de Bouwveror dening" 4. Benoeming van de heer G. G van Tiel als plaatsvervangend lid van de werkgroep Naamgeving 5. Mededelingen 6 Rondvraag 7. Sluiting LEUSDEN - Vorige week zaterdag werd in boerderij Groot-Krakhorst een vredesmarkt gehouden in het kader van de Vredesweek. Verschillende groeperingen, die zich binnen de samen, leving bezig houden mei vredesvraagstukken kregen de gelegenheid zich aan het publiek te presenteren Op uitnodiging van het IKV (Interkerkelijk Vredesberaad) Leusden kon het publiek informatie krijgen van de SOS winkel M O V.-groep Leusden NOVIB Den Haag. Stop de Neutronenbom' kernwapenwedloop, Amersfoort; Boven Volta Comité Leusden. werkgroep Zuid-Alrika. aid Leusden. Vrouwen tegen (kern-)wapens. Vrouwen voor Vrede. Leusden; VVN Amersfoort - Leusden; Amnesty International Leusden; Vrede en Gezondheidszorg Amersfoort en uiteraard het organiserende IKVafd. Leusden. De belangstelling voordil vredesgebeuren was goed Het publiek kon beslist niet klagen over de aangeboden informatie die was in ruime mate voorhanden. De vraag bli/ft wat men met deze informatie gaat doen. Gezien de groeiende belangstelling van hel Nederlandse publiek voor vragen over oorlog en vrede, lijkt het er op. dat ook deze Leusdense vredesmarkt haar nut zal afwerpen. Op de foto's: enkele beelden van de vredesmarkt van het IKV LEUSDEN - Vele tientallen jonge ren hebben zaterdagavond voor de eerste maal een kijkje genomen in het open jeugd-en jongerencentrum „De Geut'' aan de Zwarteweg. Maar ook nogal wat oudere mensen - ou ders en omwonenden ,,De Geut" - wisten de weg naar het jongerencen trum te vinden. En dat was precies wat het bestuur van „Oe Geut" met de instuif van zaterdagavond voor ogen stond. Terwijl de discotheek op volle toe ren draaide, was iedereen in de gele genheid om zijn ideeën over het pro gramma in het jongerencentrum op papier te zetten en In een ideeënbus te deponeren. Daarvan werd, even zeer tot tevredenheid van het be stuur van „De Geut", uitvoerig ge bruik gemaakt. De programmacommissie kan nu aan het werk om met die suggesties wat te doen. Voorlopig, dat wil zeg gen tot aan de off icëje opening begin november, is „De Geut" vrijdag- en zaterdagavond tussen 20.00 en 20.00 uur open. Wellicht ook enkele door deweekse avonden, maar daarover is nog geen besluit genomen. Op za terdagavonden zal 1,50 entree ge heven worden. Voor dat bedrag krijgt iedere belangstellende volgende week een life-optreden van de Leus dense pop-formatie „Frantie".

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5