Achterveld verloor met 3-1 Hassan kampioen Toneelavond in huize St. Joseph Sportstudio Achterveld geopend ios te sterk voor 'veldse dames Vredesfakkeloptocht Singels in de prijzen Ouderavond Hummeltjeshonk leusilen hrant AMBC veilig verkeersrit SPOKTSPLINTERS Zwemdiploma's DINSDAG 29 SEPTEMBER 1981 Achtervelds nieuws ACHTERVELD - In verband met de xlesweek werden ook door de IKV- rkgroep enkele activiteiten georgani- srd, die geheel in het teken stonden n de vrede. Als slot van deze vredes- ek werd er zondagavond een geza- nlijke kerkdienst gehouden in de C kerk te Achterveld De inwoners n De Glind kwamen in optocht naar Achterveld De kerkdienst werd ge opend met een samenzang waarna drs. J Jellema uit De Glind het welkomst woord sprak Pastor Van Hattum hield een boeiende toespraak waarin ook het thema vrede was in verwerkt. Nadat een van de aanwezige moeders een gedicht had voorgelezen werd er door een aantal kinderen een kollage ge toond. uoorae Kinaeren werd een uitleg gegeven over hetgeen deze kollage voorstelde. Als afsluiting van deze Vredesweek gingen de bewoners van De Glind dit maal met een brandende fakkel in de hand terug, hetgeen niet alleen indruk wekkend was, maar ook 1actperend. ACHTERVELD Het Achterveld- se voetbalelftal heeft in het Amers- foortse KVVA zijn meerdere moeten erkennen. In de keistad werd aan de Dollardstraat met 3-1 verloren. KVVA trad volledig aan, maar Achterveld daarentegen zeer onvolledig. Her man Kerkhof had nog last van 'n oude blessure, Johan v. Dalen raakte vori ge week geblesseerd en Adrie van de Heuvel werd zaterdagavond ziek en kon dus ook niet meespelen. Achterveld trainer Kirstens zat met de opstelling in de moeilijkheden omdat nu vrijwel de gehele achter hoede gehergroepeerd moest wor den. Zo moest Robbie van Ruiten beek onverwachts de rechtsback plaats gaan bezetten, terwijl hij er al een wedstrijd van het 2e elftal op had zitten. KVVA begon de wedstrijd met aan vallend spel en het was duidelijk te merken dat de ploeg van Achterveld zich nog moest inspelen. KVVA be ging de fout om teveel te breien en te weinig te schieten Na 10 minuten kwam hierin plotseling verandering toen vanaf de linkervleugel de bal helemaal op de rechterkant van het veld terecht kwam. De snelle Settels loste een zeer hard schot op de veste van Achterveld Vrijwel onhoudbaar daalde de kogel in de rechterboven hoek Doelma Bertus Tolboom toon de zijn klasse door de bal over het doel heen te tippen. Hierna ging het Achterveld team toch beter draaien en kwam tot enke le serieuze tegenstoten Bij één hier van kon linksbuiten Gijs Hak een goede pass afgeven aan Marcel Boonen. De gehele defensie van KVVA bleef staan. Waarom? De grensrechter vlagde niet voor buiten spel en de scheidsrechter had ook niets geconstateerd. Toen ook KVVA-doelman Wijntjes niet uit zijn hok kwam kon Marcel van dichtbij de stand op 1-0 brengen Drie minuten later kreeg Herman v. Ruitenbeek, al sprintend, de bal vanuit het midden veld, doch de afgevuurde schuiver rolde via de binnenkant van de paal toch weer het veld in. Geen doelpunt dus. KVVA was nu weer aan de beurt en trok met veel techniek en veel breed- teballen ten aanval Bertus v Houten en Klaas van de Heuvel wisten deze aanvallen, veelal koppend, tot staan te brengen. De voorhoede werd weer aan het werk gezet waarbij opviel dat prac- tisch alle ballen over de linkeivleugel liepen. Gijs Hak en Herman v. Ruiten beek. de 2 Achterveld spitsen, kregen echter te weinig steun van de andere spelers, terwijl het middenveld niet achter de voorhoede aansloot. Tot aan de rust werd er op deze manier doorgespeeld en er kwamen geen doelpunten meer uit. In de 2e helft leek het in de beginfa se er op dat Achterveld de voor sprong zou vergroten Niet was ech ter minder waar want nadat Albert Tolboom uit een pass van Gijs Hak naast de KVVA staander had geknald leek de fut eruit te raken KVVA groei de tot een betere ploeg dan voor de rust en Achterveld moest terug De druk op de Achterveld ploeg werd langzaam maar zeker groter en de verdediging kreeg het moeilijk Na obstructie van Arnold Voogt mocht KVVA een vrije trap nemen De niet goed opgestelde muur stelde mid denvoor Brandsen in staat om met een hard schot doelman Tolboom te verrassen en de gelijkmaker aan te laten tekenen. 1-1 KVVA ging nu door en terwijl de Achterveld verdediging verslapte in hun spel, lag binnen 10 minuten nr. 2 achter de Achterveldse doelman, middels een gaaf doelpunt van rechtsbinnen Pauw Dit leit Achter veld niet op zich zitten en de hele ploeg zette alles op de aanval De KVVA defensie greep iedere gele genheid aan om de bal hard over de zijlijnen te trappen Niet mooi maar wel effectief Albert Tolboom werd net buiten het strafschopgebied neergelegd door de KVVA rechts back die hiervoor in het boekje van de scheidsrechter ging De vrije trap verdween via de KVVA muur over de cornerlijn. Arnold Voogt plaatste zich achter de bal. schoot hoog voor, de bal daalde door de wind tot op de doellijn van KVVA Terwijl de talrijke Achterveldse sup porters al juichten vanwege de gelijk maker bleek dit gezichtsbedrog te zijn Geen doelpunt besliste scheids rechter Koren. Hierna werd de moegestreden Robbie van Ruitenbeek vervangen door Kees Voorburg. KVVA bleef ge vaarlijk met snelle uitvallen doorgaan en toen Marcel Boonen in duel ge wikkeld raakte in het Achterveldse strafschopgebied werden er van bei de kanten overtredingen gemaakt. Scheidsrechter Koren floot af en gaf penalty aan KVVA Brandsen be lastte zich hiermee en joeg de bal onhoudbaar langs doelman Tol boom, 3-1 Hiermee was het pleit beslecht want in de resterende minuut werd er niet meer gescoord. Volgende week speelt Achterveld thuis tegen APWC en het is te hopen dat dan Achterveld weer compleet kan aantreden. Opstelling: B. Tolboom. H. Ver steeg, R. van Ruitenbeek (C. Voor burg), K. v.d. Heuvel, H. Voorburg, A. Tolboom, H. v. Ruitenbeek, M. Boonen, A. Voogt, G. Hak en B. v. Houten. Verdere uitslagen: Hoogland 3 - Achterveld 2 3-0 Achterveld 3 - Barneveld 3 1-0 Programma zondag 4 oktober '81: Achterveld 1 - APWC 1 14.30 u. Scheidsrechter A. Nahamury Achterveld 2 - Barneveld 2 11.30u. HVC 4 - Achterveld 3 11.30 u. Achterveld 4 - De Kieviten 3 12.00 u. Achterveld 5 - Veensche Boys 5 12.00 u. Limvio 6 - Achterveld 6 11.30u. Dames: Achterveld 1 - Laren 1 10.00 u ACHTERVELD Zondag 20 sep tember organiseerde de afdeling Utrecht van de Koninklijke Neder landse Politiehond Vereniging haar jaarlijkse kampioenswedstrijd op het D.O.S.-terrein In Zeist. De inschrij ving voor deze wedstrijd stond alleen open voor leden die met hun hond het certificaat Politiehond 1 hebben behaald. Uit deze inschrijvers wer den tien deelnemers toegelaten die het hoogste aantal punten op het certificaat hadden behaald. Onder de toegelaten inschrijvers was ook de ACHTERVELD Zaterdag 26 sep tember werd door de leden van de L.R. en P.C. de Singels deelgenomen aan het kringconcours te Drieber gen. Dit concours was georganiseerd door de Stichtse ruiters uit De Bilt en de Veldruiters uit Odijk-Werkhoven. Er werd zowel door de volwassenen als door de ponyruiters deelgeno men. De volwassenen moesten voor Achtervelder Herman van Nimwegen met Hassan. De ochtendoefeningen werden in de stromende regen afgewerkt en verliepen voor het Achterveldse duo vlot. hoewel de oefening revieren niet helemaal naar tevredenheid verliep, waardoor twee punten verloren gin gen Diverse deelnemers lieten hier menig steekje meer vallen, waardoor Hassan een niet onverdiende voor sprong kon opbouwen Tijdens het spectaculaire stelwerk in de middag werd de voorsprong de middag hun programma afwer ken. Mevrouw A. Dersjant behaalde met haar hengst Jelle v.d. Bremer in de Z-klasse 1 winstpunt met 124 pun ten. Na de middag was het de beurt aan de ponyruiters Ook nu werden er weer enkele prijzen en winstpunten in de wacht gesleept Patricia de Vries behaalde in de B-dressuur met Arjan 1 winstpunt met 120 punten. Eveneens in de B-dressuur kreeg Mariska Hustings een 4e prijs met Nousjka Ze behaalde 1 winstpunt met 121 punten In de L1 dressuur wist Astrid van Dijk met Streef een 4e prijs te behalen met 120 punten en 1 winstpunt. Ook Caroline Schimmel wist een prijs te niet meer uit handen gegeven. Na de telling bleek dat Hassan en zijn gelei der Herman van Nimwegen kampi oen van de afdeling Utrecht waren geworden. Zij hadden op de gehele dag slechts 5y2 punt verloren. Met deze prestatie verbeterde Hassan zijn 1 één jaar oude clubrecord met maar liefst ruim 5 punten De totale uitslag was: 1e en tevens kampioen van de af deling Utrecht H. J. van Nimwegen met 429.5 punt, 2e K. Schipper met 420.5 punt, 3e A. Miltenburg met 418 5 punt, 4e. M. C. van den Berg met 416 punten. 5e A R L Massop met 406.5 punt. 6. G. Voorthuizen met 397 punten, 7e L. van Ee met 391.5 punt en 8e G van Ee met 391 5 punt Deze plaatsingen werden bepaald na loting, 9e H Hagen met 388 5 punt. bemachtigen. Zij behaalde met Ca- tinga een 2e prijs met 130 punten Caroline reed in de L2 dressuur maar is nu overgegaan naar de M-klasse. In het verslag van de onderlinge wedstrijden van zaterdag 19 septem ber is een fout geslopen zodat de uitslag abusievelijk werd doorgege ven. De juist uitslag moet zijn pony's A-dressuur 1e. Anita Rutte. pony's B, L1 en L2 dressuur: 1e Caroline Schimmel met Catinga 2e Marsika Husting met Nousjka 3e Patricia de Vries met Arjan 4e Pascale Hustings met Nousjka 5e Marcel Schimmel met Pojke De pony's sprongen niet in de A-. B- en C-categorie maar in de catego rieën B, C en D ACHTERVELD Zondag werd door de A M.B C. een gezellige puz- zelrit georganiseerd Het was de vei- ligverkeersrit. De rit was niet alleen georganiseerd voor auto's en moto ren die zowel in de sport- als in de tourklasse konden starten, ook voor fietsers was er een route uitgezet. De uitzetters waren T. Staal en J. Renke- ma terwijl J. Hilverts controleur van de ritten was. De lengte van de rit voor de motor voertuigen was ongeveer 45 km en die voor de fietsers ongeveer 10 km. Met de fietsers inbegrepen waren er deze middag ruim 40 deelnemers. De uitslag luidde A-klasse: 1. J. van Loenen uit Leusden met 177 strafpunten, 2 H v.d. Wetering uit Woudenberg met 192 strafpunten B-klasse: 1G Valkengoed. Leusden 254 straf punten, 2. B Hendrikse, Veenendaal 267 strafpunten, 3. G. van Walen, Amersfoort 270 strafpunten, 4. B. Kift, Voorthuizen 271 strafpunten, 5. W P F. de Jong, Harderwijk 275 strafpunten, 6 T van Valkengoed. Leusden 280 strafpunten, 7 A H. van Druten. Achterveld 281 strafpunten Fietsers: 1 Cornelissen. 212 strafpunten, 2. G van Daatselaar, 257 strafpunten. De beer die werd verloot op de startnummers werd gewonnen door G. A. v.d. Berg uit Achterveld HANDBAL. Voor de zaalcompetitie 1981-1982 zijn de heren van Impala 1 in de 3e klasse C ingedeeld met Celeritas 2. Baarn, HVBS. Nijenro- des, Attila 4. Shot 2 en Vianen Het damesteam speelt in de 2e klasse B tegen Sporting, HVBS, HMS 3, Ne- derhorst, SDO, Nieuwegein, RHC en Limvio 2 HANDBAL. Rond het gerenoveerde Roda-hoofdveld zijn ..steunstangen" aangebracht: een afrastering van buizen Met de onderarmen daarop steunend kunnen de supporters de wedstrijden volgen. Bovendien zijn twee nieuwe dug-outs geplaatst. Het veld nadert de voltooiing. ZWEMMEN. De jaarlijkse clubavond van de Haaien is verzet naar de maand mei, de ..oprichtingsmaand" (6-5-1967) van de LZ&PC De even eens jaarlijkse oliebollenbakkerij in Groot Krakhorst vindt dit jaar plaats op 30 december a s. WATERPOLO. Dames 1 van de Haai en is op 12 september met de compe titie 1981-1982 begonnen Resulta ten?'' Op 4 oktober begint Heren 1 aan deze wedstrijdenreeks met de thuiswedstrijd tegen de Vest. BOWLEN. Ter gelegenheid van de verjaardag van de Hamershof had ook het bowlingcentrum een stand op de avondmarkt. Wie het gewicht van een bepaalde bowlingbal kon raden (of het dichtst benaderen) heeft recht op een uur gratis bowlen met het gehele gezin, voor zov.°r dat vijf personen niet te boven gaat. Een kosteloze consumptie is bij de prijs inbegrepen. Het exacte gewicht van de bal was 6.990 gram. De royaalste van de 108 gokkerskwamop15ende zuinigste op 4'/2 kilo Met 6980 gram kwam de heer R van Delden. Traver- tijn 23 in Leusden-Centrum, het dichtst bij de werkelijkheid. LEUSDEN/CENTRUM De laat ste reeks afzwemmers van dit jaar in het Eurobad (Rozenda 4): A-dlploma: Alexander v.d. Wall Bake Floortje Beamont Claire Beaumont Walter Wilhelm B-diploma: Annemarije Marrée Ivette Hidding Edward HiddingWim Kruithof j ACHTERVELD Donderdagavond 1 oktober zal er in Hummeltjeshonk j een ouderavond worden gehouden. De aanvang is 19.30 uur. Op deze j avond wil men de ouders het een en ander vertellen over het werken en i spelen van hun kleuter op school. Hoe wordt er gewerkt en waarmee? voor de pauze wordt er een globaal overzicht gegeven wat er in Hum meltjeshonk wordt gedaan Tevens zal de nieuwe leidster Hetty Bokkers worden voorgesteld. Na de pauze kan iedere ouder naar de klas van zijn J<ind gaan om bat speel- en leermateriaal te bekiike?). iaai CHTERVELD - De bewoners- 'S nmissle van Huize St. Joseph had ensdagavond weer een ontspan- gsavond georganiseerd voor de Inwoners van het huls en van Sine- a. De avond werd verzorgd door uit personeelsleden van het ver- glngshuis St. Elisabeth te Amers- i ooprt bestaande amateurtoneel groep. Het opgevoerde stuk had als titel „Voor drie dagen mijn vrouw". Het stuk handelde over een vrijge zel die zich op verschillende manie ren goed in de nesten had gewerkt. Aan het eind kwam alles weer op zijn pootjes terecht. Het stuk werd leuk gebracht en de aanwezigen genoten er volop van. Dit bleek wel uit de lachsalvo's die soms door de zaal daverden. Na af loop kregen de spelers en speelsters een daverend applaus. De directeur van het huis, de heer Hilhorst be dankte de groep voor hetgeen zij deze avond had gebracht. Hij hoopte de groep met een nieuw stuk te zijner tijd terug te zien doel van Sios afvuurde. De keepster was kansloos 5-2. Ondanks de vechtlust van Achterveld kon de linksbuiten van Sios doorbreken Zij schoot de bal voor, deze stuiterde echter tegen de hand van Mechteld van Ruitenbeek terug. Hoewel het een aangeschoten hands was. gaf de scheidsrechter toch een strafschop Wel een zware straf die resulteerde in 6-2. Hierdoor was Achterveld wel even aangeslagen waar de andere partij van profiteerde. De midvoor van die partij kreeg de bal en maakte er gelijk 7-2 van. Achterveld ging nu achter op éen lijn spelen en begon Sios onder druk te zetten Het was nu Achterveld die alles kon. De laatste vrouw van Sios moest nu veel werk verzetten om doelpunten te voorko men Margret van Druten gaf een goede bal naar Linda van Hamers- veld, die op haar beurt de bal afgaf aan de goed meegekomen Linda v.d Bedum Deze kon scoren en zo de stand op 7-3 brengen Achterveld bleef nu maar komen maar de scho ten van Linda v.d Bedum en Hetty Tolboom werd op vakkundige wijze door de keepster gestopt In de 25ste minuut wist Linda van Hamersveld goed langs haar tegen standster heen te komen, gaf de bal af aan Jacqueline Gameren die de stand op 7-4 wist te brengen. Hoewel de conditie van Achterveld heel wat beter was dan van de tegenpartij, was de tijd jammer genoeg te kort om nog iets aan de stand te veranderen. Voor de rust was Sios de betere ploeg, doch na de rust was dit Achterveld. Ondanks alles toch een verdiende overwinning voor Sios. ACHTERVELD Zaterdag werd in Achterveld aan de Hessenweg 271 de sportstudio Achterveld geopend. De ze sportstudio is in het leven geroe pen door de oud Achtervelder Lou van Hamersveld. Na eerst een derge lijke studio in Amersfoort te hebben bezeten kwam bij hem het Idee op om er daarmee te stoppen en in Achter veld te gaan beginnen Na geruime tijd hard werken was het zaterdag dan zover dat deze sportstudio kon worden geopend. In de sportzaal kan men met diver se toestellen de conditie goed op peil houden, terwijl er ook nog een zon nebank aanwezig is Ook is er na de training gelegenheid een douche te nemen. Het is echt niet de bedoeling dat hier alleen maar mensen terecht kun nen die aan bodybuilding willen doen. In de traimngsruimte is er vol op gelegenheid om te trainen voor elke spiergroep. Aan welke sport men ook doet, voetballen, wielren nen en noem maar op, iedereen kan hier trainen dames en héren Men kan zelf bepalen hoe zwaar of hoe licht men de trainingsapparatuur wil hebben. De damesgroepstraining is op maandag, woensdag en vrijdag van 10 00 tot 11.30 uur en dinsdag en donderdag van 20.30 tot 21.30 uur. De heren groepstraining is op maan dag. woensdag en vrijdag van 20 30 tot 21 30 uur en zaterdag van 9.00 tot 10 00 uur en van 10.00 tot 11 00 uur. Het gemengd vrij trainen is op maan dag tot en met vrijdag van 14 00 tot van maandag tot en met vrijdag van voor het volgen van de lessen de 20 30 uur en op zaterdag van 11 OOtot 14 00 tot 17 00 uur. goedkeuring van de huisarts te vra- 14.00 uur Scholieren kunnen terecht Het verdient wel aanbeveling om gen of zich te laten keuren. &CHTERVELD Zondagmorgen eelden de Achterveldse dames een wedstrijd tegen Sios in Hilversum, hterveld verloor deze wedstrijd t 7-4. Nadat Achterveld de aftrap d mogen nemen was het reeds men de kortst mogelijke tijd 1-0 or Sios. De bal werd over links speeld waar de snelle linksbuiten n Sios knap doorging en het eerste eipunt maakte. Sios bleef opper- ichtig en Achterveld werd gewoon ggespeeld, vooral over links waar lereen de ruimte kreeg. Ongeveer 10 minuten later was het irieke Daatselaar die de buiten- perielval van de tegenpartij probeerde ontlopen door zelf door te gaan. lukte niet, de bal werd haar afge- men en Sios kon zelf weer een nval opzetten. Ook nu was het er de linksbuiten die goed door- ig, de bal goed voorzette naar de dvoor die daarna gemakkelijk kon oren en zo de stand op 2-0 bracht Achterveld kon maar niet onder de )s druk uitkomen. Na ongeveer 20 nuten spelen weer een mooie aan- van Sios, ditmaal door het cen- im waar geen Achterveldse aan kon komen. De spits van de tegen partij wist er 3-0 van te maken. Ach terveld probeerde wat terug te doen maar vooral Linda van Hamersveld kreeg van haar tegenstandster vóór te weinig ruimte. Vijf minuten voorde rust ondernam de laatste vrouw van Sios een solorun waar Achterveld geen antwoord op had. Dit had tot gevolg dat de stand 4-0 werd Ruim twee minuten later had Achterveld dan toch een antwoord. Hetty v.d. Heuvel kreeg op het mid denveld de bal van Rina Herder De buitenspelval ging weer open, Hetty ging alleen door en wist uit een moei lijke hoek toch te scoren en zo de stand op 4-1 te brengen. Na de rust kwam Achterveld met twee wissels hetveldop. Monique vd. Goes en Anja van Middelaar waren vervangen door Lida v.d. Bedum en Jacqueline Gameren. Ondanks de achterstand ging Ach terveld weer vol goede moed van start. Na een foutieve terugspeelbal werd het echter 5-1 voor de tegenpar tij. Achterveld bleef echter haar best doen Weer was het Hetty van den Heuvel die een keihard schot op het

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9