„Inspraak moet anders" Bezwaren ontwerp- bestemmingsplan A'veld afgewezen Verkeersmaatregelen Zuid vanavond in commissie RO PKL-raadslid hekelt „buitengewoon merkwaardige" samenstelling CML Tuinvuil- aktie Isl VANDAAG INDE LEIISDEIt KKANT Petten op in De Til S0L- bijeenkomst verplaatst Herfst-kamp- week Blijhof 1og geen concreet voorstel, wel deze maand in de raad Leusder Krant Planadviesgroep Talenpraktikum Amersfoort FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Plan behoeft wijziging Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement t 13,10 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De inspraak in Leus den moet anders. Het Comité Milieu zorg Leusden (CML), het officiële Inspraakorgaan In Leusden, funkti- oneert niet naar behoren en is ver worden tot een club van „buitenge woon merkwaardige samenstelling en struktuur". Dat vindt mr. Jan Jacobs, raadslid voor de Progressieve Kombinatle Leusden (PKL). Hij ventileerde zijn mening over het CML tijdens de vori ge week woensdag gehouden leden vergadering van de Partij van de Ar beid, van welke partij Jan Jacobs lid is. Het funktioneren van het CML stond op de agenda van deze verga dering. Volgens Jan Jacobs is het CML destijds wel degelijk begonnen als een ..beweging van onderop", waar bij hij herinnerde aan de dagen van „Knalgroen van weleer. Die spon taan vanuit de bevolking opgekomen beweging is inmiddels uitgemond in een CML, waarvan de werkgroep Ruimtelijke Ordening de meest in het oog springende groep is. Die groep nu echter is volgens Jacobs niet lan ger te beschouwen als een namens de bevolking insprekende groep, ge zien de samenstelling er van. Dan is er verder de uit de werkgroep Welzijn voorgekomen werkgroep Samenle vingsopbouw Leusden (SOLj. Deze groep wordt echter door het gemeen tebestuur niet gezien als een onder deel van het inspraakorgaan CML Bovendien, aldus Jan Jacobs, gaat het hier ook om een vrij kleine groep mensen. Tenslotte is er nog het im mer achter gesloten deuren vergade rende coördinatieteam. „Voor mij is het volkomen duide lijk, dat in de volgende raadsperiode de inspraak anders georganiseerd moet worden. Het heeft geen zin om te zeggen: weg met dat CML en nu inspreken. Daarvoor moet een in spraakplan komen, dat moet uitmon den in een inspraakverordening. Die verordening is overigens al lang toe gezegd," aldus Jan Jacobs Veel van de aanwezige PvdA-leden bleken het met hun vertegenwoordi ger in de gemeenteraad eens te zijn. Eén van de aanwezigen kenschetste de werkgroep RO van het CML als een groep meeknikkers, die door de wethouder voor ruimtelijke ordening, wanneer dat hem te pas komt, naar voren wordt gehaald als „de stem des volks". Waarmee duidelijk is, dat het CML voor wat de PvdA betreft in deze vorm op de helling kan. LEUSDEN Nu de tijd weer is aangebroken om de tuin een grote beurt te geven, rijst voor velen het probleem waar het tulnvull moet wor den gelaten. Al vele jaren biedt de gemeente In voor- en najaar de helpende hand door gedurende een maand een aan tal plaatsen te reserveren waar tuln vull gestort kan worden. In de peride van 3 oktober tot en met 1 november kunt u op 47 plaat sen, verdeeld over de hele gemeente, uw tuinvuil deponeren Deze plaat sen worden door middel van verwij zingsbordjes met het opschrift „tuin vuil" aangegeven. In verband met de verwerking van het tuinvuil onder andere ten be hoeve van de aanleg van geluidswal len in de 2e fase wordt op iedereen Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden jBOUj Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij Kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. die van deze gemeentelijke service gebruik wil maken, het dringende beroep gedaan uitsluitend tuinvuil naar de verzamelplaatsen te bren gen Al het andere vuil dient op de gebruikelijke wijze aan de huisvuil ophaaldienst te worden meegege ven. snel en goed een vreemde taal leren spreken? Inlichtingen (033) 729097 Bouwkostenbesparing is verzekerd indien u uw woning in groepsverband laat bouwen. Wij verzorgen voor u de: - bemiddeling en het ontwerp de bouwaanvraag - de aannemingsovereenkomst Kreikamp Bouwadvisering Rozenhaag 33,3831 CA Leusden Tel 033-942416 Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. DINSDAG 6 OKTOBER 1981 - 13e JAARGANG NO. 48 Resultaat geluidsmetingen crossen Leusderheide over twee weken openbaar 3 Vlekkenplan 't Ruige Velt in beeld 3 Leusden wil werklozen- project 3 „Beestenbende" bij Lisldunahof 3 Achtervelds nieuws 5 LEUSDEN De planadviesgroep houdt op woensdag 7 oktober een extra vergadering in de raadszaal van het gemeentehuis aan de Hamers- veldseweg 2. De vergadering begint om 20.00 uur. De agenda vermeldt' 1. Opening 2 Verslag vergadering 16 septem ber 3. Mededelingen 4. a. concept plan 82-85 b concept subsidieverordening 5 Inspraak/informatieavonden 6 Rondvraag 7. Sluiting LEUSDEN Als opening van het nieuwe seizoen voor de jeugd van 10 tot en met 14 jaar organiseert het jongerencentrum De Til op vrijdag avond, 9 oktober, een „Tiener-pet- ten-festival". Zoals de naam van de avod al aangeeft, zal het hoofddeksel „de pet", een centrale plaats innemen op de eerste van de serie maandelijkse tieneravonden. Het is de bedoeling dat de jeugd in grote getale naar De Til komt, getooid met een pet. For maat, kleur, vorm en dergelijke van het hoofddeksel is niet belangrijk. Bezoekers, voorzien van een pet heb ben bovendien nog een voordeeltje. Zij betalen geen toegang, terwijl de kinderen die „blootshoofd" bij De Til verschijnen een gulden entree moe ten betalen Van zeven tot half negen zullen de tieners beziggehouden worden met allerlei „pet-spelletjes" Op het pro gramma staat een „pet-kwis", uitvoe ring van de ,,pet-top-tien". een „pet- dans" en meer van dit fraais. Verder zal er een „miss-pet" en „mister-pet" verkiezing worden ge houden. De vaste bezoekers van De Til weten inmiddels al wel dat er iedere avond een groot aantal prijzen beschikbaar zijn. A.s. vrijdag zijn er nu eens geen platenbonnen te winnen, maar, hoe kan het ook anders, vele soorten petten. rondom dat werkgebied van tien meier naar vijf meter wordt teruggebracht. De ze inkrimping werkt naar de mening van het college gunstig op de exploitatie- post, omdat er dan minder aanlegkos- ten zijn en meer te verkopen grond. De gemeenteraad zal het (gewijzig de) ontwerp-bestemmingsplan Achter veld nog moeten goedkeuren. LEUSDEN De aangekondigde bijeenkomst van de werkgroep Sa menlevingsopbouw Leusden (SOL) is verplaatst naar donderdag 29 okto ber aanstaande. Aanvankelijk had men twee dagen eerder willen verga deren, maar de dinsdagavond bleek bij velen al volgeboekt. In de bijeenkomst wil SOL komen tot een coördinatie van de aktiviteiten van allen die streven naar de aanstel ling van een opbouwwerker in Leus den. De vergadering wordt gehouden in de commissiekamer van het oude gemeentehuis aan de Burg deBeau- fortweg, aanvang 20 00 uur. LEUSDEN Maandag 19 oktober vertrekt, onder de hoede van enthou siaste lieden van de speel- en rekre- atievereniging Blijhof, een aantal kin deren van 8 tot en met 12 jaar op de flets naar Baarn waar het gezelschap de herfstvakantie door gaat brengen in het buitencentrum „Buitenzorg". Met een van begin tot eind aktief programma, waarin nachtspel en kampvuur niet ontbreken, hoopt de leiding de jongens en meisjes een onvergetelijke week te bezorgen Er kunnen nog enkele kinderen mee met het kamp Kinderen kunnen zich opgeven bij Karin Oskamp, tel. 942015. De kosten voor de hele week zijn f55,—, de kinderen moeten wel lid zijn van Blijhof. Is dat niet het geval dan kunnen ze voor f 10. alsnog lid worden. Het lidmaatschap loopt tot 1 januari 1982. Blijhof is al ~*rder met een groep kinderen op „duLenzorg" geweest, twee maal een weekend, nu voor 't eerst een weekje. Het is daar heerlijk en omgeven door veel bos! Als ze daar aankomen zullen ze de lange fietstocht snel vergeten zijn! (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/ACHTERVELD - Tegen het ontwerp-bestemmingsplan Ach terveld, dat vanaf 15 juni gedurende een maand ter inzage heeft gelegen, zijn drie bezwaarschriften ingediend. Die zijn afkomstig van de stichting Stichtse Milieufederatie uit De Bilt, de heer J. A. Bomers uit Achterveld en de heer C. M. C. van Burgsteden uit Terschuur. De drie bezwaarschriften zijn door het college van b. en w. ongegrond verklaard. Het ontwerp- bestemmingsplan voorziet in uitbrei ding van de kern Achterveld (door woningbouw) en de aanleg van een klein bedrijfsterrein. Behalve de bezwaarschriften zijn ook twee verzoekschriften, gericht aan de gemeenteraad ingediend Deze ver zoekschriften zijn aanleiding om het ontwerp-bestemmingsplan op een on derdeel, te weten verschuiving van het bouwblok op het perceel de Verjaagde Ruiterweg II, aan te passen Volgens het Leusdens college moet het ontwerp-bestemmingsplan Achter veld nog op enkele punten worden ge wijzigd en aangevuld. Die hebben be trekking op het mogelijk maken van de bouw van een vrijstaande woning tus sen de percelen Hessenweg 220 en 222 op het opnemen in de voorschriften van de mogelijkheid om op het werkge bied bedrijfswoningen te bouwen (de bestemming „werkgebied" is een glo bale bestemming, die nader door het college wordt uitgewerkt). Verder zou het dagelijks bestuur van Leusden zien, dat de bestemming „groengordel" Deze plannen zijn in nauw overleg tussen dienst gemeentewerken, werkgroep Leusden-Zuid, CML en bevolking van Leusden-Zuid tot stand gekomen De kosten worden geraamd op 1 aanbrengen diverse voorzieningen overeenkomstig de bijgaande tekeningen f 83.000,— 2. toezicht en plankosten 15% f 12.450.— 3. BTW 18% f 14.940.— Totaal f 110.390 In de investeringsstaat 1981 is een bedrag groot f150.000,— opgeno men ter dekking van de voorgeno men maatregelen De commissie OWRO vergadert van avond (dinsdag 6 oktober) vanaf 20.00 uur in het gemeentelijk voor lichtingscentrum, Zwarteweg 16a. De vergadering is openbaar. werkzaamheden voor de nieuwbouw zijn al begonnen (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De leden van de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO) praten vanavond onder meer over de in Leusden-Zuid te treffen verkeersmaatregelen. Een concreet voorstel van het college van burgemeester en wethouders zal daarbij niet ter tafel liggen, wel een notitie. Niettemin is het de bedoeling dat er in de raadsvergadering aan het eind van deze maand een voorstel van het college komt. Eigenlijk had dat voorstel er al voor de grote vakantie moeten zijn. Toen dat niet lukte, zegde het college toe in de raadsvergadering van september met een voorstel te komen. Ook dat werd echter niet gehaald. De verkeersproblematiek in Leus- den-Zuid speelt al geruime tijd. Een aantal jaren geleden is een werk groep „Veilig Leusden-Zuid" van start gegaan Deze werkgroep heeft onder meer een enquête gehouden. Eveneens hebben de leden van de werkgroep (alleen bestaande uit bur gers uit Leusden-Zuid) actief deelge nomen aan de door de gemeente georganiseerde, verkeersavond in maart 1979. Na een tweetal informatiebijeenkom sten welke recentelijk zijn gehouden in april en juni jl. onder verantwoor ding van de werkgroep Leusden- Zuid is thans een definitief plan ge reed met een kostenraming. Dit plan heeft de instemming van de bewoners van Leusden-Zuid. SNELHEID TERUGBRENGEN Essentieel in het plan zijn de vol gende punten: a) Het verkeersgedrag (lees rijsnel heid) zodanig terugbrengen dat een voor ieder aanvaardbare ver keersveiligheid ontstaat b) Met uitzondering van de situatie rondom de openbare school aan de Prins Mauritslaan denkt men dit te bereiken zonder aanbren gen van drempels, doch met be hulp van geringe asverschuivin- gen en wegversmallingen c) Ter plaatse van de openbare school is een uitgebreider scho leneiland geprojecteerd. d) Ter plaatse van het gymlokaal aan de Prinses Margrietlaan en de daaraan gelegen Christelijke school door middel van eenrich tingsverkeer bevorderen, dat ver keer niet onnodige sluiproutes kiest door verkeersmaatregelen elders; daarnaast wordt de par- keermogelijkheid in dit gebied vergroot hetgeen goed past bij de bestemming van de school, gym lokaal en winkelcentrum. e) De bereikbaarheid van het gehele woongebied blijft gegarandeerd. Verdere uitgangspunten bij de voor te stellen maatregelen zijn 1. Een aanpassing van de aanslui ting Maanweg - Roo van Alderwe- reltlaan - Bavoortseweg, waar door bereikt wordt dat het dcor- gaande verkeer niet zonder meer Leusden-Zuid als route kiest. 2. Een duidelijker verwijzing van Leusden-Centrum langs de Arn- hemseweg nabij de N.H -Kerk. De werkzaamheden om de beoog de maatregel te bereiken bestaan in hoofdzaak uit: 1 opbreken asfalt bestaande weg gedeelten 2. ontgraven cunets en aanbrengen van zandfunderingen 3. herstellen tegel- en opgebroken asfaltverhardingen 4 het plaatsen van palen als onder deel van geleiding 5 het plaatsen van verkeersborden 6 aanpassen van de fietspadbeèin- diging 7. en aanbrengen van de nodige markeringen.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1